Narozeninová Manéž Bolka Polívky

(pořad)

Speciální vydání velké zábavné show Bolka Polívky k 60. výročí brněnského televizního studia... K šedesátému výročí fungování brněnského televizního studia se ve „vlajkové lodi“ a stálici tohoto studia – Manéži Bolka Polívky – potkají hudební hosté Rozhlasový Big Band Gustava Broma (kteří zahrají píseň "Hvězdy jsou jak sedmikrásky nad Brnem") a Ondřej Pivec spolu s těmi, kteří jsou neodmyslitelně spjatí s účinkováním v Manéži a Brnem. Pavel Liška se (ne)nechá přesvědčit, že Jaroušek je nesmrtelný. Neznámá, leč odvážně humorná brněnská herečka Mariana Chmelařová se pokusí Bolkovi ukázat, jak může být on-line svět nebezpečný. Pavel Zedníček přijde v neobvyklé roli zápasníka a Jitka Čvančarová nám zazpívá. Přijede také pandemie, ale nechť to zůstane překvapením. Srdečně vás zveme k obrazovkám – ke společným oslavám studia v Brně a Brna jako takového s principálem Bolkem Polívkou a jeho hosty. (Česká televize)

majky19

Upřímně řečeno, po zhlédnutí této Manéže jsem byl velmi zklamán. Myslel jsem si, že vybraní hosté tomuto pořadu dodají určitý šmrnc - zejména Pavlové Liška a Zedníček, ale bohužel ani ti to dneska moc nevytrhli. Bohužel si myslím, že Manéž má už to nejlepší dávno za sebou a tento díl se místy pohyboval až na hranici úplné trapnosti. Výstup Pavla Lišky nebyl vůbec zábavný, a celkově ten pořad na mě působil velmi laciným dojmem. Jednu hvězdu v každém případě dávám za vystoupení a oslavu výročí vzniku orchestru Gustava Broma, který byl povedený a celkový dojem z tohoto dílu aspoň trošku napravil. Myslím si, že kdyby Česká televize místo tohoto premiérového dílu udělala "sestřih toho nejlepšího", co v Manéže za uplynulých 34 let vzniklo, výsledek a dojem by byl rozhodně daleko lepší. V každém případě České televizi - studiu Brno, gratuluji k 60. výročí vzniku studia a přeji mu, aby i nadále do budoucna vznikaly pořady, které budou diváky nejen bavit, ale i rozvíjet a kultivovat, což se bohužel v poslední době ne vždycky úplně daří. ()

Rockerman

Smutné! Pořad, který byl za "komančů", ale i těsně po revoluci pro nás závanem svobody, plejádou skvělých nápadů a humorných vystoupení se dostal na úplné dno televizní zábavy. Je mi to hrozně líto, protože Bolka Polívku mám moc rád a považuji jej za jednoho z nejlepší herců. Poslední dobou však jen dokazuje, že už je daleko, předaleko za svým zenitem. Bohužel nepomohli ani přizvaní hosté, kteří jen znásobili zoufalost a nevtipnost celého večera. ()