Krotitelům duchů se nevede nejlépe. Doktor Venkman se živí jako moderátor nudného televizního pořadu o telepatii a Raymond s Winstonem vystupují na večírcích. Jediný Egon dál zkoumá paranormální jevy. Jenže démonické síly opět vystrkují drápy. Kníže Vigo z Moldávie, jehož obraz je restaurován v newyorském muzeu, ovládne mysl dotěrného restaurátora Janoše Pohy, jehož prostřednictvím unese dvouletého syna Dany Barrettové Oscara. V kanalizaci pod městem se objeví podivný sliz, živící se negativními emocemi a také negativní emoce probouzející. A když v přístavu přistane Titanic, je definitivně jasné, že Krotitelé duchů musí opět vytáhnout do boje. Nejdůležitější bude zachránit Danino dítě, protože právě to si Vigo vybral pro své nové vtělení. Jestli se mu podaří přemístit z obrazu do těla z masa a kostí, pak se nejen New York ocitne v opravdu vážných potížích. Jenže Vigo, podporován řekou negativního slizu, je pro čtveřici hrdinů možná příliš mocný, a tak je potřeba kontrovat pořádnou dávkou pozitivní energie. Musejí se zapojit všichni Newyorčané. (TV Nova)

LencaN

Oproti jedničce maličko slabší scénář, ale zase to vše dohání vtípky. Moc jsem se nasmála. Všichni byli roztomilí a ještě ten mrňouse, co tak správně koukal :D herecká sestava byla, tuším, úplně stejná a proto to moc hezky na první díl navazovalo. Byla tam i romantika a chlapské správňácké pošťuchování. Chodící "NY Lady s pochodní" byla super zpestřením na závěr. ()

pold

Po velevtipné jedničce strmý sešup. Přes otravnou "vážně míněnou duchařinu", kterou doplňuje ještě otravnější MacNicol, měla cesta na dno trvat ještě dalších 27 let. ()

Logout

Na počátku devadesátých let jsem v útlém dětském věku viděl nejdříve dvojku (možná dokonce v kině?) a jedničku až o několik let později. Dodnes si pamatuju, jak jsem byl skoro počůraný strachy a o Vigovi a Janoszovi se mi ještě řadu týdnů zdály děsivé sny. Až v dospělosti jsem ocenil, že to je vlastně komedie. Ale i dnes se mi víc líbí právě dvojka, což je jistě minoritní názor, ale těžko s tím něco nadělám. ()

MEGAJOHN

Pozor, existuje i s naprosto příšerným a odporným dabingem, se špatně zvolenými hlasy, hrozným překladem a potlačením zvukového originálu... ()

Pan.Antonin

Dvojka sice za výbornou jedničkou trochu pokulhává, nicméně stále se jedná (na rozdíl od remaku) o velmi zábavnou podívanou, v níž starou dobrou partu doplnil Peter MacNicol. ()

Teachman

Námět a zápletka: 3/10 ... Vizuální stránka: 4/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 2/10. ()

pavont

Skvele pokracovanie, bohuzial uplne rovnake ako jednicka. Takze ano je to nadpriemerna komedia so vsetkymi plusmi jednicky, lenze ista repetitivnost a menej humoru sposobuju, ze uz kvalit predchodcu nedosahuje. ()

Priest

Nevím co proti tomu máte, ale můj názor je stejný jako na první díl. Prostě legrace a napětí skloubené s vynikajícím dějem. ()

Glowlady

Skvělé pokračování skvělého prvního dílu. Jeden z mála druhých dílů, který je stejně dobrý (možná jen malinko horší) jako jeho předchůdce. Dobře že zůstal stejný režisér a stejní herci, kteří jsou opravdu skvělí. Dávám 80% ()

wex666

Ani nevým zda-li se mi víc líbila jednička nebo dvojka.Řekl bych že to vyjde asi tak nastejno:)4hvězdy 75% ()

datel13

Mnohem lepší než první díl, a nejen proto, že ten už výrazně zastaral. Lepší vizuál i kvalitnější efekty jsou samozřejmě plus, ale film je i dějově mnohem plynulejší, (para)normálnější a taky vtipnější. A já vlastně zjistil, že ti Krotitele duchů, co se mi v dětským věku tak strašně líbili, byla vlastně dvojka! A že tu jedničku (co mě teď celkem dost zklamala) jsem vlastně až doteď neviděl… Tři sympatický chlápci (vlastně čtyři, i ten černoch je dost v pohodě) znovu ve stopách slizkých hnusáků.. a zase od píky, nikdo je ze začátku nežere, všichni zapomněli, že před 5 lety zachránili nějakej ten New York. Sigourney Weaver je stejně hezká jako onehdy, i s dítětem na krku (jméno Oscar je fakt příšerný, v tom měl Wenkman pravdu), a nejen, když si prvoplánově odkládá v koupelně blůzu.. Film vůbec přináší plno záměrně prvoplánových momentů, které ladí s obstojnými hláškami. Pro mě byl plusem i obskurní český dabing a ani moc nevadilo, že klasikové českýho dabingu, často s velmi specifickými hlasy, měli docela často problém trefit se do otevírání úst.. ()