Nejslavnější pekelnická sága pokračuje! Princ temnot Pinhead opět našel cestu z říše mrtvých, a chce rozpoutat na Zemi vládu pekla. Zabránit mu v tom může dívka, která ho již dvakrát porazila ale co když je opravdu mrtvá? (SPI International)

Radiq

Tak tento díl mě celkem překvapil. Sice jsem nepochopil, co měli za lubem ten jeho spolupracovník a on - jako jestli chtěli z Kirsty vytáhnout prachy nebo co? A proč jí dali tu kostku - jako aby se z toho zbláznila? Fakt nevím. Ale můžu říct, že to mělo atmosféru, potěšilo mě propojení s postavami z prvního a druhého dílu a gore efekty byly už na úrovni. V halucinacích se mu zjevovaly zajímavé výjevy, i když jich tam polovina byla jenom tak mimoděk navíc. Atmosférou mi to připomínalo jedničku, proto hodnotím dobře, tzn. průměrně (no víckrát mě k tomu nedostante...). Ani nevadilo, že Pinhead se tam zjevoval poměrně zdířka, teda zřídka (to na tom bylo právě to dojemné). ()

Nivenx

Průměrné zpracování Pinheada, ale pořád velice podařené. Chtělo by to lepší scénáristy, protože scénář tohoto dílu byl vážně divný. Navíc je znát, že scénář se podobá svým způsobem Infernu, jenže Bota není Derrickson a to je závažný problém. 55% ()

Fox Mulder

Tento díl se výrazně liší od předchozích dílů kultovní horrorové série. Režisér Rick Bota spíše hodně zabrousil do psycho-thrilleru až do mysteriózního thrilleru. Filmaři chtěli vložit do této série něco nového, tak děj filmu je hodně zamotaný a hlavně celý film stojí na závěrečné opravdu skvělé pointě. Ale velká škoda, že po celou dobu filmu, hlavní záporák Pinhead zůstával v ústraní. ()

filmmovier

Tenhle díl (v pořadí šestý) je první, který za to opravdu, ale opravdu nestojí. O něco slabší mix výtečného předešlého Inferna a pozdějších dílů. Když je na scéně Pinhead, je film samozřejmě výtečný, když tam není, šplhá v první polovině docela solidně ještě k průměru, ale není absolutně ničím zajímavý a nostalgie v podobě návratu starých postav také vůbec nefunguje. Nemá to atmosféru, není to zajímavé. Vyslanec pekla vás sice ještě úplně neotráví. ale nic se nestane, když ho vynecháte, protože tyhle tři poslední díly už mytologii nijak neprohlubují, prostě se jenom jmenují Hellraiser. Ale Pinhead je furt skvělej. 45%. ()

Honzek

Prachobyčejný kriminální snímek s prvky hororu osolený troškou světa Hellraiseru. Po pravdě řečeno se tam pekelní mocipáni objeví jen párkrát a kostka, která by měla hrát prim, se tam jen mihne. Nicméně se na to dalo koukat a nebyl to nejhorší počin který jsem v této video/kino sérii viděl. ()

TO odpad!

Je to strašná blbost, stejně jako díly 4 a 5 a snad ještě větší. Takhle pitomé díly nenajdete v žádné jiné upadající hororové řadě (Kukuřičné děti, Howling, Amityville atd.) je to škoda, když si vzpomenu jak skvělá byla 1 a 2. ()

Jazzzz

Bohužel démoni jsou odstrčení stranou za silně schizofrenní zápletku, která však není zas tak od věci. Uznávám je to trochu zmatečnější, ale neztratil jsem se v tom úplně. Hodně příjemných psycho momentů a celkem průměrný horůrek se slabším finále. ()

lennyd

Trevor (Dean Winters) přežije děsivou nehodu, při které zemře jeho přítelkyně. Alespoň si to Trevor myslí. Ale policie je přesvědčena, že Trevor dívku zabil a někde se zbavil jejího těla, protože při nehodě její tělo nebylo nalezeno. A navíc má od nehody Trevor podivné výpadky, které pokaždé končí smrtí někoho z jeho okolí... Jako samostatný film by to nemuselo být až tak zlé, kdyby se Bota (to je fakt jméno režiséra) nepokoušel film natlačit do série Hellraisera, což v tomto případě znamenalo, že do již hotového a jakžtakž smysl dávajícího příběhu byl natlačen Pinhead a kostka, čímž se ten příběh rozpadl v podivnou slátaninu. Film nezaujme ani hereckým obsazením, ani hudbou, a vlastně vůbec ničím. A když si představím, že mne čekají ještě další díly, fakt mi běhá mráz po zádech. ()

Brain-D

Nehorázna nuda, těžce ztravitelný děj a jediné kdy jsem se bavil je konečné rozuzlení, které tomu dalo trochu nádych. ()

lykan9

A opět kvalita Hellaisera Vyslancem pekla klesá. Dle mého názoru je téma tohoto pekelníka již vyčerpáno a měl by se již nechat být, aby se na něho mohlo za pár desítek let vzpomínat jako na ikonu hororového žánru a né jako na hororovou postavu, kterou zdevastovali filmaři. ()

drackula

Na úroveň prvých troch Hellraiserov sa to nechytá ani náhodou. Za relatívne pozerateľnými dielmy 4 a 5 to značne zaostáva. Je to obrovská kôpka chaosu, vízií, snov a iných abstraktných somarín. Pozerateľných je jedine posledných 10 minút. Kirstyn come-back skončil katastrofálne a celkovo je tento diel uplne zbytočný. Snažil sa čerpať z detektívne ladenej 5ky, avšak táto snaha absolútne nevyšla...a výsledok vyzerá viac ako trápne. "Čerešničkou na torte" je, že Pinhead dostal minimálny priestor a tak nemá šancu tento film zachrániť svojou charizmou... 20 % ()

Šakalík

Tohle je scénáristický výkal, to se musí vidět! I na béčkovou ligu, ve které se Hellraiser snad s výjimkou pátého dílu pohybuje, je i toto silné kafe. Celý film je jedno velké, zmatené NIC, které se sice ve finále docela pěkně a uceleně přetransformuje v COSI, ale celkově se to prostě nedrží kupy. Hlavní hrdina má neustále halušky, člověk neví, co je realita a co ne, aby se z toho nakonec vyklubala další povedená Pinheadova show Made in Hell. Jako námět to není úplně marné, ale tak nějak nechápu, proč se to navléká na již dost otřepenou nit téhle série. Jako samostatný film by to sice byla taky kravina, ale alespoň svoje. Takhle to vykrádá kultovní hororovou sérii a v domnění, že chlapík s hřebíkama zaboduje vždycky, si to chtělo nahrabat nějaké ty plusové body. Jenomže všechno má své meze. I pekelný Cenobit... ()

The Viper

,,Mám z tebe husí kůži. A to jsem doktor.'' Já rozhodně nebudu tak kritický jako někteří kolegové zde, protože i přes ten trochu unuděný začátek se to změnilo v docela slušnou podívanou. Hlavní hrdina byl sympaťák a věci okolo něho jako vždy nedávaly smysl. Konec mě dost překvapil, ale než abych nad tím více přemýšlel, tak jsem se jen pousmál a byl rád, že jsem si na úterní večer zvolil toto, i přesto, že tu v sekci ''Neviděné filmy'' mám o mnoho lépe hodnocené snímky. ()

BlackTom odpad!

Uhm, a už je to tu... Bota začal ozaj sľubne. Už pri predchádzajúcej časti som premýšľal, čo to má k*rva všetko znamenať a koľko drog sa skonzumovalo pri natáčaní. V Hellraiser: Hellseeker ich muselo byť trojnásobné množstvo. V deji sa strácam a snová atmosféra mi tu hovorí ešte menej ako v Lynchových tripoch. Toto je na mňa naozaj priveľa... To je Doug Bradley naozaj taký úbožiak, že necháva svoju kultovú rolu tak przniť? Toto nemalo byť nikdy natočené... A tou záverečnou pointou sa to sk*rvilo ešte viac. Už ničomu a nikomu nerozumiem. Odpad! ()

iXtr3m3

Efekty stále na skvele Hellraiserovskej úrovni, ale inak ostatné už nuda a šeď. Z časti pokračovanie posledného príbehu, z časti nový príbeh, ale nezaujímavý. ()

Peť@n

Tohel byla moje první a zatím poslední Hellraiserovka kterou sem viděl, tak sem to moc nepobral... Jinak by to možná bylo za víc... ()

Scytale

Problém s novými Hellraisery je ten, že divák víceméně protrpí místo horroru psychologickou detaktivku a čeká alespoň na nějaké finální konfrontaci s pekelným Pinheadem. Ta se ale někdy vůbec nedostaví, nebo je plytká a naivní. Navíc získává divák pocit, že Peklo není skutečné, ale výplodem mysli chorého mozku a to by se Pinheadovi rozhodně nelíbilo ;-) ()

Vaklaf

Hmm, se scénářem se někdo evidentně moc nesral. U něčeho takovýho přemejšlet je přece zbytečná práce... I když jednotlivý halucinační sekvence (v podstatě celej film) nebyly úplně špatný, co s nima, když celek je jeden velkej blud. A to, že se to jakože hlásí k Hellraiserovi, mě teda nedojímá, ale naopak spíš nasírá. ()

Corpsegrinder

Určitá atmosféra se tomu upřít nedá, bohužel scénář je velmi slabá napodobenina předcházejícího dílu, jen tady tomu chybí schopnější hlavní hrdina a hlavně aspoň nějakej děj. 90% stopáže se přešlapuje na místě a film absolutně neví kudy se vydat, a tak vás bombarduje slepencem halucinací co nikam nevedou. Ani zajímavý Cenobity se neobtěžovali do toho dát. ()