Nejslavnější pekelnická sága pokračuje! Princ temnot Pinhead opět našel cestu z říše mrtvých, a chce rozpoutat na Zemi vládu pekla. Zabránit mu v tom může dívka, která ho již dvakrát porazila ale co když je opravdu mrtvá? (SPI International)

M1911

Tak jako ušlo to, ale... Po Infernu naštěstí zdvihači pekla vykročili tím správným směrem, ale i přes slušnou schízo atmosféru a pár zajímavých nápadů (úhoř) působí film celkem nezáživně a hlavně konec, který mohl být krásně překvapivý, akorát diváka zmate. Navíc Pinhead tu už má opravdu jen cameo. ()

Likan7

Scenáristický zmatek, který mě někde po 20 minutách obklopil se nabalobal a nabaloval, ať jsem vůbec nevěděl o co jde. Možná posledních 10 minut něco vysvětluje, ale to peklo (filmové) tu hodinu před tím to nenahradí. Naopak..protože jste někde v první polovině přestali vnímat děj, budete mít z toho guláš ještě větší. Jenže film to je prachbídnej, takže vám to vůbec nebude zajímat. ()

JohnZ87

Podobný případ jako u předchozího dílu (Inferno) - scénář byl opět patrně původně napsán pro jiný film a zápletka s Pinheadem a Kirsty byla dodána až dodatečně. V každém případě návrat Kirsty potěší. Film dobře funguje jako psycho-triller, jakožto hellraiserovský film už o něco méně. Trochu světla do toho všeho temného psycho-guláše hlavního hrdiny (a bohužel i zmateného diváka, který tápe, co je realita, co přelud a co flashback) vnese až posledních cca 10 minut. Film mě (snad i díky nižším očekáváním) určitě nezklamal a naopak jsem byl místy i mile překvapen. Pinhead opět nemá mnoho prostoru, jak už je bohužel v této sérii zvykem, ale na plátně stráví určitě více času než v předchozím Infernu, ovšem výrazně méně než ve třetím či čtvrtém díle. 65% ()

Shanen29

Hmmmm,peklo se otevírá a,,,,,,,,,,,,dlouho niccccccc a najednou se zavřeloooooo a já taky usnul.KULTOVNÍ FILM JIŽ UMÍRÁ. ()

elimS

40% - komentář 20ti slovy: Asi první díl, který mě dokázal zaujmout a celkem jsem se těšil na rozuzlení, které bylo obstojné. Více mystery než horor. ()

Olafsson

Často jsem se nudil a neskutečně mě sral hlavní mužský hrdina s tim jak pořád nic nevěděl, všemu se divil atd... Až do půlky fimu mi nedocházelo že jeho ženu hraje Ashley Laurence (sem jí prostě nepoznal, ale musim říct že vyzrála ještě víc do krásy).. Zajímavé závěrečné rozuzlení které jsem až do konce neprokoukl.. ()

Pitryx

Skoro jako předchozí film, cenobiti jsou na okraji, Pinhead jen jako občasný prvek a nebýt těch překvapení na konci, šlo by dát v klidu odpad. Takto však dávám čtyřicet. Dvacet je za těch pár efektů, a dalších dvacet za ten překvapivý konec. ()

PROTIVETRU odpad!

Tretieho a štvrtého hellraisera som videl dosť dávno aby som ich objektívne ohodnotil a túto somarinu si vlastne tiež nepamätám, iba že tam bola nejaká autonehoda, tvárilo sa to strašne vážne a na konci asi tvorcovia čakali, že nám spadnú sánky, že akú to ťažkú pointu to na nás vyvalili. Hej, a ešte si pamätám, že to bolá strašná a chaotická nuda, počas ktorej som sa celý čas márne snažil zistiť, čo táto zlátanina bez hlavy a päty má vlastne s akýmkoľvek Hellraiserom čo som videl predtým spoločné. Tuším Kristy, v pár okamihoch som zazrel aj Pinheada (momentálne si iného cenobita v tomto dieli ani nevspomínam)..a hej, ona tam bola aj kocka. Keď tak rozmýšlam toto úplne stačí a odpadové video prequely a sequely sa môžu točiť donekonečna, len ťažko niekoho po takejto skúsenosti niekto presvedčí aby si pozrel pôvodný film..a to celkom chápem. ()

BBSeeker

Kopírovanie piatej časti. Zo začiatku ma potešila prítomnosť Kirsty, ktorá sa ale zúžila na pár a ešte k tomu aj dosť trápnych scén. Najslabším článkom tohto filmu bol herec, ktorý stvárnil hlavnú postavu a boh vie, že tento film mal slabých článkov dosť. Ten chlap má v každej scéne rovnaký výraz, akoby nevedel, kde sa práve ocitol a akoby sa trošku povzdbudil niečím bielym a sypkým a zákonom zakázaným. Vidí, že mu udusili milenku sáčkom a keď sa sekundu nato záhadne ocitne v kancelárii, tvári sa akoby sa nechumelilo. Neviem ako takéhoto človeka mohli vybrať. ()

djbarrel

Tenhle film se v mnohém snaží navázat na předchozí díl. A to hlavně stylem a pointou. Bohužel tentokrát se to tolik nedaří a místy film spíš nudí. Závěr po poměrně dobrý, ale ne zas tak překvapivý. Celkově poměrně solidní díl, ale zamrzí hluchá místa. 68 % ()

Nikolas__

Šestý díl se asi snažil svést na kladnějším přijetí Inferna, jinak mě nenapadá žadný jiný důvod, proč je to pointou a příběhem až taková kopírka právě předchozího dílu. Jako kdyby chtěli udělat fakin remake filmu kterej vyšel dva roky na zpět. On je ten film docela zábavnej a nenudí, ale trpí tím největším problémem a to je fakt chaotický scénář, navíc je to prazvláštně zrežírované, hrozně zahrané (obzvláště hlavní hrdina má pořád ten jeden výraz), prostě by bylo lepší kdyby tenhle film nikdy nevzniknul. Fungovalo by to jen jako zábavná nadpřirozená detektivka na jeden večer, ale jako horor absolutně vůbec. Cenobité už vážně nevypadají dobře a pinhead tam působí hrozně random a nezajímavě. Dialogy se taky nepovedli, a tím že 80% filmu jsou halucinace, se zkazila i koukatelnost. Pořád to není naprostá tragédie ve všech směrech, navíc je to určitě lepší než čtyřka, takže zůstanu na 45%. ()

Muso

Po celý film sa snažíte spolu s hlavným hrdinom spomenúť si na tajomné udalosti z minulosti a keď už si myslíte, že ste na tom lepšie ako on a presne viete čo bude nasledovať, nastane nejaký nelogický zvrat v deji a znova sa ocitáte v jeho chaotických predstavách a halucináciách. Možno mi až tak neprináleží hodnotiť tento film, keďže z predošlých hellraiserov som videl iba 2, ale fakt som mal pri sledovaní skôr pocit, že sa pozerám na nejakú ôsmu časť z mnohadielneho seriálu o chlapíkovi, ktorý stratil pamäť a snaží sa zistiť čo sa vlastne stalo.A ktomu šeste ten záver... ()

spawnxp

Psycho bordel. Pár scének chytne, ovšem jinak... hlavní hrdina (Dean Winters) působí dost odpudivě, Ashley Laurence už není "teen", jako detektivka to vůbec nefunguje a "konec" na pr*el neposadí. Pinnhead opět pouze jako host, k ničemu. ()