flanker.27

Dost neobvyklá a svérázná parodie, která nehraje jen na opakování scén parodovaného, ale jede si po vlastní cestičce. Tim Burton mi upřímně vůbec nic neříká, ale tohle mě docela oslovilo velmi cynickým humorem a několika nezapomenutelnými scénami (prezident a Marťan si podávají ruce:))), v nichž hvězdy Hollywoodu umírají příšernou smrtí. Tak nezapomeňte, až se objeví invaze, pořádný repráky a operetu Rosemarie. "When I'm calling you uuu uuu..." ()

gudaulin

Mars útočí je příkladem že i mistr tesař se někdy utne. Těžko říct, co tímhle nepovedeným žánrovým slepencem chtěl básník - pardon, Burton - vlastně říct. Jako parodie na staré béčkové scifi filmy mi to přijde zoufale nevtipné, lépe řečeno, kdykoliv čekám pointu nadějné scény, Burton ji jednoduše pohřbí. Je to nevyrovnané, scénáristicky nedodělané. Na druhou stranu nejsem určitě objektivní, kdyby nešlo o Burtona, od kterého čekám film s velkým F, přidal bych druhou hvězdičku... Celkový dojem 30 %. ()

NinadeL

Jeden z těch výrazných devadesátkových filmů Tima Burtona, který mě tehdy, ve zlaté éře VHSek a videopůjčoven, naprosto a s přehledem minul. Zpětně je to samozřejmě sranda, ale pořád je to jen adaptace sběratelských kartiček od firmy Topps, která nepřekročila svůj stín. Některé nápady a obsazení jsou sice geniální, ale celek drhne. Výborné jsou mikro příběhy Lisy Marie, Dannyho DeVita, Sarah Jessicy Parker... ale nejlepší ze všeho je babča v podání slavné hitchcockovské herečky Silvie Sidney. ()

heyda

Tak tenhle film můžu. Akční komedie jak se patří. Poprvé jsem viděl tento film mi bylo asi 12 let a tehdá jsem chtěl být jeden z lidí, kteří bojují proti Marťanům, ukrást jim alespoň jednu tu hustou pistoli a pak je kosit jednoho po druhým. Možná to v konkurenci jiných Burtonovských filmů bude znít směšně, ale Mars útočí je pro mě nejlepší Burtonovka a pochybuju, že bych na tomto názoru měnil své rozhodnutí. :-) ()

JohnnyD

Hlavne v prvej polhodinke dosť rozpačitý film. Dlho to bolo až príliš áčkové béčko a Burton trashovosť veľmi krotil. Našťastie ku koncu to už bolo lepšie. Chcelo by to ale viac ničení amerických symbolov laserovými lúčmi z mimozemských lodí. Cameo role sú vynikajúce, Burton zabíja jednu hviezdu za druhou, ale najlepším bol aj tak Tom Jones! Hlavne posledný záber filmu ma rozosmial na dlhú dlhú chvíľu. Ten chlapík je génius ... It's not unusual to see me cry, oh I wanna' die! ()

• Aby měla Lisa Marie (Marťanka) hladký a jemný kostým bez knoflíků nebo zipu, musela do něm být pokaždé zašita. (fannah)
  • Celosvětová premiéra proběhla 12. prosince 1996 v Hollywoodu. (Varan)