Richie666

Škoda, že druhá polovina už není tak zábavná a vtipná jako ta první, ale přesto - kde jinde uvidíte něco podobného? Ať žije Tim Burton! ()

N.Strauber

Burtonovská taškařice - a jeden z jeho spíše slabších filmů, vzhledem k tomu, jak vysokou kvalitu mají ostatní. Pochybuji, že tento film myslel vážně. Našel superhvězdné obsazení, což ale neznamená, že to musí zaručit velký úspěch. Poprvé jsem měl pocit, že roli Jacka Nicholsona (nebo vlastně dvojroli) mohl ztvárnit kdokoli jiný - ale chyba není na jeho straně. Poprvé jsem dal jen 3*, podruhé dávám 4, ale jen tak tak... Místy je to totiž docela zábavné a člověk se nenudí. Taková oddechová kravinka a tak to asi brali i všichni zúčastnění herci. Brosnan působil směšně, ale ne jako Tom Jones, když v závěru s výrazem naprostého štěstí hladil holuby a jeleny. :-) 71% ()

stub

To už Češi vážně nemají smysl pro humor? Parodie na staré béčkové podivnosti a současně na nové áčkové slátaniny typu Den nezávislosti (spolu s nenápadným odhalením, že až na jiný kabát je to vlastně totéž), kombinovaná (jako by to nestačilo) s přímočarou, dokonale suchou politickou satirou. Občas mám pocit, jakoby někteří diváci považovali za drzost, když se režisér odváží natočit něco, co se od něj neočekává (což by si např. takový James Cameron nikdy nedovolil, že) - já za to Burtonovi naopak jednoznačně tleskám. ()

codeas

Tim Burton mi přijde jako jeden z mála režisérů, kteříí točí pouze dva druhy filmů. Jedna skupina zahrnuje vytvoření vlastní filmové řeči, vyjadřovacíh prostředků a velmi sobě podobných snímků po stránce vizuální. Další druhou skupinou jde o experimenty nebo pocty filmu. At jde o film Ed Wood nebo právě Mars útočí, kdy nepřímo zřetelně, o to více cenně zobrazuje svůj přínos v tom smyslu,že vzdává poctu starším "B"éčkovým filmům. Po prvním shlédnutí, mě film nebavil takovým způsobem, že jsem ho nedokoukal. Po mnoha letech, strávených sledování filmů a bližšího poznání Tima Burtona, dostal jsem se zase k tomuto snímku a musím říct že jsem si ho vychutnal natolik, že sám bych si mohl závidět. Dávám pouze 4* jelikož u Butona mám raději první skupinu filmů_. ()

ScarPoul

Veľký otáznik sa vznáša nad týmto filmom. Už len kvôli tomu, že tam nevidieť toho hravého Burtona, ktorého mám tak rád. Toto je len infantilná zábavka, ktorá okrem ďalšej položky v zozname " ako sa zachrániť pred mimozemšťanmi" neprináša nič nové. Je síce pravda, že sa o to ani veľmi nesnaží, ale keď sa zvučné mená stretnú a spravajú sa ako blázni bez toho aby to niekde viedlo, zaváňa mi to typickou americkou blbosťou, ktorú som schopný tolerovať iba nemcovi Emmerichovi. Ale na druhú stranu je tu dostatok vtipných scén, ktoré nevyšumia len tak do prázdna, čo sa o niektorých postavách povedať nedá. V tomto smere je to až prehnané plýtvanie talentom všetkých zúčastneních. Nuž, ale tomu sa asi žiadny režisér nevyhne. A zase lepšie skôr ako neskôr a u Burtona je záruka aspoň v tom, že aj pred týmto filmom a aj po ňom vytvoril vždy niečo čarovné. ()

Terva

CITÁT - Přicházíme v míru............ Režie : Tim Burton. .....Scénář : Jonathan Gems. .....Kamera : Peter Suschitzky. .....Hudba : Danny Elfman. .....Hrají : Jack Nicholson (prezident Dale)....., .....Glenn Close (Marsha Daleová)....., .....Annette Bening (Barbara Landová)....., Pierce Brosnan (Donald Kessler)....., .....Danny DeVito (Rude)....., .....Martin Short (Jerry Ross)...., .....Sarah Jessica Parker (Nathalie Lakeová). Prezidenta měl původně hrát Paul Newman , ale nakonec odstoupil. CITÁT - Neutíkejte, jsme vaši přátelé !!......... ()

moviesfan

Zíral jsem na tohle jak na kdovíjaký haluz, protože to je opravdu maximálně ulítlý. Ale to je možná dobře:D Hodnocení: 60% ()

Blofeld

V žánru parodie na špici, ale ***** mám pro nabušené skvosty typu Připoutejte se, prosím! či Bláznivá střela. ()

svik

Velice primitivní snímek z rukou tak sjkvělého rejži. No co nemůže být každyý den posvícení, berme to jako příjemný úlet pod vlivem návikové látky --alespoň jsem se zasmál. ()

Skrk

Burton odkazuje na stará scifi béčka a do toho míchá kapánek humoru. Ale mě to vůbec nevzalo a nudilo. ()

corpsy

Dosť ťažkopádna, ale okúzľujúca Burtonova pocta americkým sci-fi snímkom 50. rokov a tým, akým štýlom sa režisér k námetu postavil, je to zároveň aj poklona ´´trhákom´´ od Eda Wooda. Je vidieť, že film vznikal s fanúšikovským nasadením a rovnako hviezde herecké obsadenie dáva najavo, že to vôbec neberú vážne a hrajú odviazane, bez ohľadu na strápňovanie sebe sama. Možno je to trhlinka v Timovej kariére, ale určite trhlinka pozoruhodná. ()

Falcor

I Ti nejdrsnější mimozemšťánci mají smysl pro humor. Černý, až vražedný humor. A servítky si neberou ani před plejádou hereckých superhvězd v tomto zmateném úletu (naštěstí ojedinělém) Tima Burtona ()

Ajinka126

Film mého dětství, takže i přes všechny kritiky a jeho mouchy, ho mám ráda. Nabízí neskutečné herecké obsazení a podle mého si u tohoto filmu všichni herci dost "odpočli". Je to sci-fi film, který hodně z vás ho asi dobře nechápe, udělaný trochu jinak než jak je Válka světů s typicky americkým hrdinou Cruisem. Ale co dodat... posuďte sami :) ()

curunir

,,...VEĽKÝ MOZOG NAZNAČUJE TELEPATICKÚ SCHOPNOSŤ." ,,MYSLÍTE SI, ŽE ČÍTAJÚ MYŠLIENKY?" ,,JE TO MOŽNÉ." __ Toľko krát to bežalo v telke ale až teraz som si konečne pozrel tento film - údajne Burtonov najslabší, ale myslím, že to vôbec nie je pravda. Veľká vďaka za skvelú zábavu patrí v prvom rade skvelému obsadeniu (krásna Nicholsonova dvojúloha), kde viacej vynikajú skôr predstavitelia vedľajších úloh ako Rod Steiger, Martin Short, krásna 15-tka Natalia Portman, sympatický Lukas Haas a špeciálne potom Tom Jones ako Tom Jones :-D. Triky možno vyzerajú poslabšie, dokonale však plnia účel filmu. ()

F.man

Burton skládá často pocty - ať už se jedná o jednotlivé postavy či žánry. V roce 1996 si vzal na paškál sci-fi 50-60 let. Bohužel se mu to nepovedlo asi tak jak by čekal. Problém je podle mého nevybalancovaná rovina mezi poctou/parodií/současným stylem. Tyhle fragmenty se totiž mezi sebou poměrně hodně bijou a Mars útočí! je tedy tak trochu guláš. Přesto guláš velice vtipný a originální. viz. mini-blog Richie, I think these guys are very sick. ()