Pohádka Boženy Němcové "Princezna se zlatou hvězdou na čele" posloužila jako předloha pro komediální podívanou s písničkami. Základní dějový půdoris je zachován, je však rozehrán netradičním způsobem, se smyslem pro nadsázku, která tradičním pohádkovým postavám ku podivu svědčí. (oficiální text distributora)

GIK

Nadmíru povedená variace na starší a slavnější pohádku. Povedené písničky, taneční kreace jak od Travolty, Šerlokův bratr Jožo Koumes - originální vtipná parodie. ()

HappyDeath

Věru netradiční, aliaz moderní pohádka z roku 79, upřímně nebyla pojata zle. Bylo to zajímavé, místy až trochu divné, ale veselé a s adekvátní stopáží. Takže proč ne. Hezký průměr, který neurazí ani nenasere. A to opravdu nemusím ty zpívané pohádky. PS: Helena Růžičková a její klobouk z párků či Lobstera stáli fakt za to 😀 ()

tranquill

"Rostete pro šibenici, holenkové!" Vtipná "moderní" televizní pohádka s rockovým nádechem. Ta už se mi líbila i před těmi 40 lety... "Pochopitelně!" :-) ()

Tiiso

Už tenkrát jako klukovi mě tento styl pohádky nic moc neříkal. Vadilo mě to modernistické pojetí. Já mám prostě v hlavě a srdci představu velmi konzervativní a to že pohádka má být zasunuta někde v historii. Ale asi se to některým dětem a i dospělým líbilo. Když si vezmu na vědomí co se točí dnes. ()

Gig

Příjemné písničky, Karel Zich jako vypravěč, trubadůr, písničkář, zkrátka něco jako Janek ala Jan Tříska v Popelce. Mile modernizovaná pohádka o Princezně ze zlatou hvězdou. Rozkošné hraběnky ala Kozderková a Růžičková. Rádce Funes tedy Filipovský a dětinského krále Smolíka vystřídal Lipský. ()

Igy007

Dávám pět, je to můj dětský svět. I když píseň "Kluci jsou páni" mi už tehdy otevírala kudlu v kapse ;-))) ...  A nejlepší je dydžina na plese - ten Béda to tam ale žhaví ()

Teachman

Námět a zápletka: 3/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 3/10. ()

dogrose

Na téhle pohádce se mi dodnes nelíbí dvě věci: princezna nemá na čele hvězdu, ale jakousi ulitu (moc by mne zajímalo, jak to bylo zařízeno s tím svícením), a disko hudba, na niž se tančí na plese. Jinak tuhle variantu princezny Lady oceňuju, líbí se mi scéna i nápad situovat pohádku do novověku (nejen aby mohla princezna jezdit na kole, ostatně proč ne). Dodnes se bavím tím, jak Růžičková měla jídlo na klobouku a jabko na krku (tytéž šaty měla na sobě v jednom z menšíkovských Silvestrů). Je to skvěle obsazeno, je mi sympatický klidný a vyrovnaný projev paní Janžurové, hraná nervozita pana Nárožného a civilní projev mého oblíbence Bohumila Šmídy. Pro fanoušky: na pár vteřin se objeví dirigent Vávlav Hybš jako kuchař hrající na trubku. Pohádka neobtěžuje umělou natahovaností, za hodinu není co řešit. Oceňuju i natáčení v exteriérech, ještěže máme Průhonice. A vždycky se mi líbily kostýmy: šaty, uniformy a hlavně klobouky! ()