Snímek Tron byl v době svého vzniku vpravdě převratný, experimentoval s neprobádanou počítačovou animací a nevídanými vizuálními efekty, které okořenily skvělé akční scény. Flynn (Jeff Bridges) je počítačový expert, který se živí tvorbou her. Soustavně se ale také nabourává do počítačové sítě firmy Encom a snaží se z ní získat důvěrnou informaci. To se ale nelíbí hlavnímu programu, který se rozhodne přenést Flynna do svého království, elektronické civilizace, plné nástrah. Flynn se teď musí probojovat přes počítačové hry a pokusit se zneškodnit neovladatelný a nebezpečný hlavní ovládací program. Jeho jedinou nadějí je odvážný a věrný program Tron, který jako jediný je schopen mocného nepřítele porazit. (Warner Bros. CZ)

HONXX

Připomíná to francouzskou sérii "Byl jednou jeden...", tentokrát z počítačového prostředí. Pohádka kde proti sobě stojí hodné a zlé programy, jednoduchý příběh, poutavá vizuální stránka. Vše dohromady tvoří mix dobrodružného sci-fi, které se může honosit slovíčkem kultovní. ()

duchovny

Vizuálně nápaditá a originální záležitost, nicméně dějově divná a místy až nebetyčně sterilní sficárna, která ve mě nezenachala ani střípek něčeho "hlubšího" - zkrátka Tron mne vůbec nepohltil, ba naopak. Celý film jsem si říkal, jaký je vůbec smysl toho všeho. Film by byl možná lepší, kdyby postavy komunikovaly v binárním kódu...nebo vůbec. ()

Pajaindian

Právě jsem doshlédl tento vynikající kousek! :-) Myslím, že je to pěkný, originálně natočený filmek, který je hlavně na dobu svého vziku naprosto jedinečný. Příběh byl ale místy pokulhávající... Přesto vřele doporučuji! :-) ()

Ceberus

Kultovní, originální, přímočaré. Má-li nějaký film reprezentovat sci-fi, pak by Tron mezi takovým výčtem neměl chybět. Grafické zpracování sice dnes už moc neoslní, ale i tak, jde o velmi netradiční dílo, nejen na svou dobu. ()

Nemy

Na první pohled možná jednoduché, ale má to neuvěřitelnou hloubku. A poslední záběr na plynoucí město vystačí k zamyšlení na dlouhé hodiny. ()

Veseldaa.!

Je zajímavé, jak jednoduché osmibitové triky ani před premiérou sequelu nepůsobí úsměvně. Že by zapůsobila osmdesátková atmosféra? ()

Henry Morgan

Já osobně nejsem fanda prastarých technologií, ani nedokážu dát plnej počet jen ze sentimentu nebo z jakéhosi pocitu, že bych měl, protože v době vzniku to musela být bomba, ale oceňuju naprosto geniální a invenční zápletku, která mě překvapila i teď. Ten film vlastně natočili ještě než jsem se narodil a i přes to, mě dokázal zaujmout a potěšit. I když jsem viděl před tím 3D Trona, tak mnohem větší zážitek ve mě zanechal tenhle Tron. Vskutku geniální. ()

RajAthen

Verdikt opravdu jednoduchý - krásně se na to kouká i po všech těch letech, určitá naivita ztvárnění se neomrzí a činí tak film vlastně nesmrtelný, na druhou stranu je to pitomoučké až hamba, emoce vůbec nefungují a dialogy tahají za uši, což lze přetrpět, pokud je alespoň pronáší Jeff, protože zbytek ansámblu působí poněkud sterilně, přičemž se mi nechce věřit, že šlo o záměr. Jakkoli bratři Wachovští mají jistě nakoukáno, je nutno přiznat, že oni využívají "totalitního systému" s mnohem větší grácií. Nejvíc mi na konci filmu vrtalo hlavou, proč se hlavní ženský "program" choval tak "šlapkoidně"... ()

Ba-nny

Trocha som sa zo začiatku zdrahal pozriet si tento film, kedze som si nebol isty ci ma to bude bavit hlavne kvoli ty efektom pocitacoveho sveta, ale prekvapivo si clovek po chvilke pozerania na to zvykne a nepripada mu to az take smiesne. Takze na svoju dobu to bolo velmi premakane sci-fi s velmi zaujimavym a originalnym pribehom z pocitacoveho a programatorskeho sveta a zameriava sa na riesenie problemu, ktory bude zrejme trapit programatorov navzdy a to je PLAGIATORSTVO, teda kradnutie kodu alebo napadov :) ()

Karmin

Koukal jsem na to jen proto, abych věděl, čeho se týkají někdy celkem okaté odkazy v novémTRON: LEGACY a byl jsem hluboce zklamán. Nevadila by mi zastaralá grafika (ta je jaksi pochopitelná vzhledem k době vzniku, že..) a asi bych se přenesl i přes neskutečně příšerný dabing, kterým film někdo poskrvnil patrně na začátku 90. let bez jakéhokoli pochopení, o čem se to ve filmu mluví, a stylem SlunceSenovského "střílej, střílej...au,au". Ale ten film má tak neuvěřitelně nudný děj, dementní dialogy a zoufalé herecké výkony, že to byla řehole, dokoukat to do konce. Jednu hvězdičku za celkový koncept a druhou za závody Lightcyclů ("Světelného cyklu" v českém dabingu, pche!) ()

Incantator

Neprekvapuje ma, že Tron vyvolal v čase svojho vzniku a uvedenia istotne veľký údiv (koniec koncov, neexistuje veľa filmov, v štábe ktorých je viacero držiteľov titulu PhD. a pred ktorým sa vysiela varovanie pred epileptickými záchvatmi). Jeho remake je tiež na svoju dobu pozoruhodný, ale v plejáde filmov s inovačnými vizuálnymi efektmi nad ním divák od údivu híkať nebude. Bohužiaľ, akokoľvek uznávam prínos originálneho filmu k rozvoju efektov v kinematografii, pri zhliadnutí dnes je ich zastaranosť vidieť na prvý pohľad. Okrem toho, rozdiely medzi scénami v reálnom svete a svete virtuálnom boli príliš ostré (krátke pauzy, v ktorých sa na obrazovke premietajú abstraktné farbisté tvary, tomu nepomáhajú). Sila efektov (ktorá však, ako som to už zmienil, v súčasnosti upadá) zatieňuje ostatné zložky filmu (scenár, príbeh, herci, hudba, etc.), čo jeho súčasné posolstvo oslabuje ešte väčšmi. Keďže žáner dobrodružných sci-fi filmov mám celkom rád, udeľujem tri hviezdičky, avšak väčšmi z úcty k tvorcom a z dôvodu jedinečnosti filmu (a tá, i keď nie je totožná s jeho kvalitou, pretrváva dodnes). Zhliadnuté v TV [AXN SCI-FI] [český dabing] (31.7.2012) ()

D.Sleeper

Sice trikově z roku 1-2, ale cením si přetrvávajících hodnot - originální nápad okořeněný filosofickým tématem: jsme jediní, kdo chápe, co je to lidskost? ()

dodona

Prekvapivo aj po rokoch fascinujúce. Síce určite nie tak ako v čase svojho vzniku, ale predsa. Na svoju dobu prelomová grafika, i dnes úžasná hudba a skvelé herecké výkony veľmi sympatického hereckého obsadenia. A netreba zabúdať aj na originálny námet a spracovanie. ()

vincchuppo

Na tomhle filmu jsem vyrůstal. Tron a Robot Jox! To byly moje oblíbené filmy, když mi bylo tak 8. A pořád jsou tyhle old-school sci-fi o sto procent lepší než všechny nejnovější remaky. ()

Shakaar

Na původního Trona se nelze dívat jako na běžný snímek. Jednak šlo o experiment s počítačovou grafikou, která v tehdejší době neměla obdoby a navíc snímek ukázal směr, kterým se tvorba scifi bude v následujících letech vyvíjet. Veškeré filmy, seriály si z Trona chtě nechtě něco vzal a ten kdo tvrdí že ne tak lže. Na tehdejší dobu se opravdu jedná o zajímavé dílko, z příběhové stránky to trochu kulhá, ale díky parádnímu Jeffovi Bridgesovi a jeho sekundantovi Bruci z B5 každý se ponoří do tohoto snímku. V celkovém souhrnu lze původního Trona s novým brát na stejnou rovinu. Přesto bych řekl, že původní Tron měl mnohem větší poselství, než ten řekněme současný, který byl spíše o to jak vymlátit prachy z 3D projekce. Takže stejně jako u nového Tronu za 3*. ()

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi