Snímek Tron byl v době svého vzniku vpravdě převratný, experimentoval s neprobádanou počítačovou animací a nevídanými vizuálními efekty, které okořenily skvělé akční scény. Flynn (Jeff Bridges) je počítačový expert, který se živí tvorbou her. Soustavně se ale také nabourává do počítačové sítě firmy Encom a snaží se z ní získat důvěrnou informaci. To se ale nelíbí hlavnímu programu, který se rozhodne přenést Flynna do svého království, elektronické civilizace, plné nástrah. Flynn se teď musí probojovat přes počítačové hry a pokusit se zneškodnit neovladatelný a nebezpečný hlavní ovládací program. Jeho jedinou nadějí je odvážný a věrný program Tron, který jako jediný je schopen mocného nepřítele porazit. (Warner Bros. CZ)

kacer4

Neviem si predstaviť, čo tento film spôsobil v čase premiéry, ale myslím, že to bolo niečo neuveritelné a originálne. Mne to prišlo odvážne a celkom slušné. Ale dej išiel veľmi rýchlo a nie všetko sa tam vysvetlilo. Tron Legacy bol oveľa lepšie spracovaný, a to nehladím na vizualizáciu. ()

paradoxman

Z dnešního pohledu už trochu nuda, ale na začátku 80. let to musela byt naprosta bomba! Volné pokračování si z tohoto filmu vzalo až moc, ale zase proc nedodržet zákonitosti digitálního světa, že ano :-) ()

flipx

Udivující podívaná vtahující do minimalistického bitového světa, který není virutální realitou, nýbrž realitou zcela jinou v níž se uživatel líbá s čipem a čip objímá program. Geometrický, přísně perspektivní prostor s překvapivými texturami jaksi není schopen pojmout člověka, přestože je on jeho původcem. Figurální symboličnost končí v gravitačním propadlišti pod polygony a sluneční plachetnice cestuje po paprsku energie, který lze odklonit holýma rukama. Třicetiletý bezfraktálový film, 14 let po Vesmírné Odysei a 5 let po první Hvězdné válce obsahuje: osmdesátá léta, hackery, korporace, displejovou desku stolu, mýty, rentgen, prostou fyziku a krásnou Cindy. Film posunující branži: jisté 4*. ()

p.a.douch

V osmdesátých letech celkem revoluční film, alespoň pro mě. Film odehrávající se v počítači, kdo by to tenkrát řekl. Bridges, Boxleitner, Jurasik Morganová - pěkné výkony. Je pro mě překvapením, že se režisér a scénárista Steven Lisberger více neprosadil. Tenhle film je pro mě celkem přelomová událost a taky dobrá zábava. Na počátek osmdesátek dost dobrý. ()

HennessyVSOP

Vizualne neco, co asi uz znovu nikdy neuvidime, v 80. letech to muselo byt uplne scifi. Herecky OK, par momentu mi asi v hlave zustane a diky kratke metrazi tento vylet do historie mel smysl.Dejove je to lepsi nez novodoby klon, ale je to spis jen pro zvedavce, vizualne to je hodne narocne a nic moc jineho film zas neprinesl. "Az programy budou myslet, prestanou myslet lidi." ()

gpx

Hard core sci-fi, které se nebojí do toho pořádně šlápnout. Kam se sere většina dnešní produkce. ()

PanPyzamo

Pořádná osmdesátková nálož. To je přesně Tron. Ta atmosféra tehdejší herny a celkově technologie počítačů zde jde cítit a je to lahoda. Pro oči nádherná podívaná s dobrou zápletkou. Za mě i dost originální nápad. Dnes už klasika a za mě dobrý film, který doporučuji. 7,5/10 ()

wdc

Na svou dobu asi dobré, ale po cca 36 letech od výroby mě to vůbec nezaujalo. Takové nemastné, neslané. 3. hvězda jen kvůli tomu jak to bylo propracované. ()

penegal

Svého času opravdu převratný film, klobouk dolů. Je to film z roku mého narození, takže už mu nějaký ten pátek je a tudíž dnešní diváci neocení jeho kvalitu. Pouze ten, kdo ví, že film s běžným počítačovým grafickým zpracováním a úpravami je normální věc teprve řekněme posledních 15 let, si uvědomí, jak moc tento film byl napřed. ()

MysterioD

Tenhle film me od první chvilky naprosto dostal. Po vizuální strance/na svou dobu / naprosto úžasné a dle mého strašně originální nápad. Dlouho sem se u ničeho tak dobře nebavil a můžu tento film všem vřele doporučit. Po zhlédnutí tohoto filmu se už nemůžu dočkat dvojky TRON Legacy až opět uvidím Jeffa Bridgese jako Flynna . . . 95 % ()

Tomulka

Jako dítěti se mi snímek velmi líbil a byl jsem z něj nadšen, ale v dnešní době jsem měl trochu obavy zda se mi bude film opět líbit. Mne teda rozhodně nezklamal ani dnes. Snad jen trochu více akce v podání těch her by bylo lepší a hlavně souboj s hlavním padouchem mohl také probíhat na bázi počítačové hry a mohl být mnohem napínavější. Možná by to vše bylo lepší pod taktovkou skušenějšího režiséra ? ()

R-2

V roce vzniku naprostá vizuální pecka, přímý jasný děj, skvělý nápad s laserem, v cyber sci-fi naprostá bomba. ()

kpt.Marťas

No, vizuál je docela zajímavej. Hudba je vskutku strašná. Jednotliví pobíhající panďuláci nejdou moc rozpoznat. A herecké výkony v reálu taky stojí za prd. Ale Tron sbírá body naprosto jinde. Tron je totiž neskutečně originální, překvapivý a plný hezkých nápadů. Proto jsem se docela bavil a proto dávám spokojené 3*. PS: A už aspoň vím, proč trailery na Tron: Legacy vypadají tak směšně... ()

Merzin

Moc pěkná digitální pohádka (příběh opravdu nemá cenu řešit) a s ohledem na dobu vzniku musím hodně smeknout, protože mě to okouzlilo i po takové době :) Ale pokračování se celkem dost bojím... Aby se zase nenechali autoři unést možnostmi dnešní techniky a nezapomněli na to ostatní :-/// ()

FAxPR

v USA je to kult, tady se to dostalo možná k pár nerdům. pamatuju si, když jsem to viděl prvně, bylo mi asi 7 a byl jsem z toho úplně mimo, jasně. pořád, když vidím něco neonového, tak si na Tron vzpomenu (new-rave móda mi Tron připomínala na každým rohu, haha). příběh asi není shawshang redemption, ale má docela všechno, co by standartní (disney) film měl mít, tj. klaďas a la Han Solo, sidekick, zloun a jeho sidekick, nějaká kočka a happy ending. všechno sedí. už jen za vizuální stránku, která je opravdu legendární, bych dal 3* ()

LooX

Tenhle film má jednu zvláštnost - svým způsobem vlastně nestárne. Samozřejmě přenesení živé bytosti do počítače je naivní, ale zbytek už tolik ne.Co my víme co se odehrává v útrobách našich počítačů? :-) A hlavně - ta vizuální stránka má díky použití vektorové grafiky své kouzlo i po tolika letech. Nedokážu si domyslet, na jakých počítačích tohle mohly v roce 1982 vytvořit..... ()

RoyBatty444

Jeden z mojich najoblúbenjších sci-fi. V dobe svojho vzniku naznačil ako by mali vyzerať filmy o počítačoch. Uvedomujem si, že príbeh nie je porovnateľný s klasikou ale na žáner prekonával všetkých svojich konkurentov. Čo sa týka nápadu, originálnosti a do istej miery aj hĺbky príbehu. Nevadí i pozrieť si aj oddychovku ale ak ma téma zaujme značne odcením, že ma tvorcovia nechajú zamyslieť sa. Videl som ho pred 20 rokmi na ORF a teraz s príchodom svojho mladšieho bračeka som sa k nemu s radosťou vrátil. ()

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi