Snímek Tron byl v době svého vzniku vpravdě převratný, experimentoval s neprobádanou počítačovou animací a nevídanými vizuálními efekty, které okořenily skvělé akční scény. Flynn (Jeff Bridges) je počítačový expert, který se živí tvorbou her. Soustavně se ale také nabourává do počítačové sítě firmy Encom a snaží se z ní získat důvěrnou informaci. To se ale nelíbí hlavnímu programu, který se rozhodne přenést Flynna do svého království, elektronické civilizace, plné nástrah. Flynn se teď musí probojovat přes počítačové hry a pokusit se zneškodnit neovladatelný a nebezpečný hlavní ovládací program. Jeho jedinou nadějí je odvážný a věrný program Tron, který jako jediný je schopen mocného nepřítele porazit. (Warner Bros. CZ)

Wardan

Velice, velice zajímavý film, na kterém se bohužel čas podepsal víc než na jiných. Ve své době to ale určitě bylo absolutně převratné, ale myslím, že dnes to člověku už nemá moc co říct, protože technika holt postupuje rychle. Ale přesto dost dobrý snímek, který inspiroval mnoho jiných. ()

Saur.us

Na svou dobu audiovizuálně revoluční počin, který je ale zároveň příběhově příšerně matoucí, negradující a často nudný. ()

Bozvav

Je možné, že ve své době byl film naprostou peckou. Mne bohužel díky režimu minul. V následujících letech jsme na něj neměla chuť a tak až díky Tron: Legacy jsem jej shlédla a upřímně nijak zvláště mne neoslovil. Ne k vůli dnes už zastaralé animaci, která musela v roce 82 působit jako bomba, ale kvůli nedostatečné dramatizaci, napětí a stupidním dialogům. I přesto všechno nebyl úplně marný a shlédnout se dal bez větší újmy. Za mne 55%. ()

Zalost

Film, který ve své době stavěl na tricích, už z dnešního hlediska nemůže působit tak, jako dříve. Přesto je kvalita triků v Tronu roztomile nostalgická a nijak neuráží ani dnes. Úsměvné je i tehdejší "programování" a výkony herců, přesto ale ne takovým stylem, že by to ve filmu nějak vadilo. Na stranu české distribuce ale musím uvést, že české titulky na u nás vydaném DVD jsou jedny z nejhorších, co jsem kdy zažil. ()

P.J.2

Vzpomínky na doby mládí. V jednoduchosti se skrývá krása, poprve jsem vo videl asi ve 12 ti letech a přišlo mi to jako počítačová revoluce. i když jsem nechápal příběh, dokoukal jsem trona do konce.... ted skoro po 8 letech jsem se na nej podíval znova a zjistil jsem ze me atmosfera tohoto jednoducheho 8 bitoveho filmu neopustila...ted jdu hrat hru tron... ()

Napospas

Viděno s odstupem minimálně 15 let, tehdy jako prcek, teď v roce 2010 už o něco starší a jen stěží držím nadšení na uzdě. Mám rád staré sci-fi a tahle je určitě jedna z nejlepších, jaké jsem kdy viděl, hlavně s ohledem na neuvěřitlný rok vzniku. Po právu kultovka, jsem zvědavý na pokračování. ()

Rázlik

Nepochopitelná nuda, ale chápu, že v době vzniku to mohl být trhák. Možná nutno vidět znova pro úplné pochopení. ()

Eluin

Zajímavý, někdy těžko pochopitelný a vstřebatelný snímek (až se divím, co to studio Disney udělalo), který má velmi inventivní a originální zpracování, jež ve své době způsobilo malou revoluci. Příběh samotný mě už zase až tak moc nezaujal, nicméně celkově vzato je Tron filmem velmi vydařeným. ()

Hapretor

Vizuálně velmi zajímavé, myšlenkově opravdu originální, leč dějově velmi nudné. Ale neusnul jsem. To se počítá. Viděno hlavně kvůli Tron: Legacy - mám jít na to do kina či ne? Po shlédnutí tohoto Trona, si nejspíš cestu do kina a prachy ušetřím. ()

Rokle

Ten stařičký vizuál bych byl ochoten prominout, co mi ale vadilo bylo, že jsem absolutně nic necítil k postavám. ()

Luk Skywalker

Walt Disney natočil sci-fi film a poměrně dobrý. Příběh si není kdovíjak skvělý, ale zpracování resp. prostředí ve kterém se odehrává je originální a každý, kdo Trona viděl si zapamatoval Lightcycles. Výsledné hodnocení sráží ten nic moc příběh. ()

fr3ak

Tron mi doma ležel velmi dlouhou dobu. Vždy když jsem se na něj chtěl podívat, tak mi do toho přišel jiný film, který jsem považoval za důležitější a tak jsem Trona odložil na později. Tato situace se několikrát opakovala až jsem na něj prostě zapoměl. Pak na mě jednou vykoukl trailer na Tron Legacy a já si uvědomil že ten rest bych měl rychle napravit. Nestalo se tak. Jo Tron to se mnou fakt neměl snadný, nakonec sem si totiž řekl že se na něj podívám až budu mít Legacy doma a sjedu si je hezky pohromadě. Tato chvíle právě nastala! Takže, teď něco k filmu samotnému: Jelikož jsem člověk, který umí nahlížet na film s ohledem na dobu jeho vzniku, tak musím s údivem smeknout nad tím co to vlastně v roce 1982 vytvořily. Ano efekty jsou zastaralé a já měl pocit jako bych se díval na nějakou 8 bitovou hru "zevnitř" ale i tak je to natočené neskutečně dynamicky a hlavně přehledně. Fakt! Ve filmu se pořád něco děje a je to sakra zábavné a to nejen díky tehdy ještě mladému soplovi Jeffu Bridgesovi, který byl sympaťák už tehdy :) Opravdu jsem byl po shlédnutí spokojen a pokud někdo ještě otálí tak jako dřív já, tak můžu s klidem doporučit. ()

strikeman

Ve své době jistě špička. Samozřejmě podobné snímky rychle stárnou - no je nutné je proto hodnotit v dobovém kontextu - a na počátku 80. let se dozajista jednalo o velmi originální dílko. Když si pak v návaznosti pustíte Tron: Legacy, nabídne se vám zajímavé srovnání trikových možností ve filmu v rozmezí 30 let. Rozhodně oba kousky stojí za alespoň jedno zhlédnutí. ()

drankeryth

Originalny pribeh zvnutra nejakeho pocitacoveho systemu, kde to svetielkuje namodro a nacerveno. Takyto druh filmu som mal moznost videt po prvykrat. Film ma aj akcne grady, kde je to citit zastaralou grafikou. Najprv som si myslel, ze to bude nejaka blbost, ale ono sa z toho vyklulo obstojny pribeh, kde ma najviac pobavili tie starodavne tanky, ako vystrihnute z nejakej starej pocitacovej hry, ktore boli vytvorene medzi prvymi kandidatmi pre pocitacovu platformu. Vsetko okolo prostredia vo vnutri systemu bolo premyslene do podrobnosti a bolo sa aj na co pozerat. Hlavne ten cerveny paprsok na ktorom bol umiestneny taky pojazdny satelit a tie preteky na tych futuristickych motorkach, ktore za sebou zanechavali rozne farebne ciary bola radost pozerat. Prijemne dobrodruzstvo podivneho sveta vo mne zanechalo pozitivny dojem, ze som videl nieco originalne na poli sci-fi zanru. ()

Ydrosten

Přiznám že některé filmy mi unikly a tak se na ně dívám z odstupem času ( nebo když narazím na zajímavou informaci ) TRON , je zajímavě vizuální a přiznejme si že v době vzniku , to byl asi první film který rýpl do 3D - tedy tak mohutně. Vizuální efekty v té době musely budit úžas , a mě nezbývá než dát filmu 3 ( 4 ? ) hvězdy za zpracování ( nebylo tohle i jako knížka ? ) Závod na Digimotorkách mě dost překvapil svojí jednoduchou nenuceností a přitom dechberoucími vizuály ( TRON : Legaci je v tomhle jen " kopírák " ) Fíha - jen mě mrzí že jsem film neviděl v době svého vzniku. Mohl to být 57x větší zážitek. No co už. ()

MickeyStuma

Jak pracuje počítač všichni víme. Ale víme také, jak to vypadá uvnitř? Tak s takovou myšlenkou si pohráli tvůrci z Disney studia a co si budeme povídat, myšlenkově, scenáristicky a hlavně vizuálně naprosto skvěle. Na rok 1982 je snímek stejně tak přelomový, jako v roce 2005 Cameronův 'Avatar'. Je to tak. Na svou dobu se jedná o fenomenální oslnivou podívanou, jakou bylo možné vyprodukovat dle daných technických možností. I dnes však je poznat, že byl film především natočen černobíle, aby se později dobarvil dle daných představ a požadavků. Námětově snímek především zkoumá technologii mající své místo ve společnosti a analyzuje naší závislost na ní. Ztvárněná humanizace integrálních technologických součástí světa MCP (Microsoft Certified Professional) také přináší zajímavou moralizační otázku o napjatém vztahu mezi člověkem a náboženstvím od počátku technické revoluce. Jenomže tohoto faktu si málokdo všimne. Je tu jedna akce vedle druhé, které dnes připomínají prvotní verze digitálních her, k tomu ten vyjímečný vizuální obraz a tak mnozí diváci snímek budou považovat spíše jen jako osvěžující zábavný film nezatěžující zbytečně složitým příběhem. Každopádně snímek je i přes své stáří docela příjemný a je zábavné ho už jenom sledovat. Míra představivostí je dosažena do maxima, což znamená, že je příběh dokonale promyšlený a má v mnohem logiku. V rámci průkopnických starých filmů by měl tento počin zůstat v předních místech zájmu. ()

helloween93

“Throwback Thursday #37” - znovu jsem se vrátil ke čtvrtečním throwbackům. Tron byl vizuální revolucí v Hollywoodu a jeden z prvních CGI projektů. Kdybych to viděl v roce 1982, asi by mi to odstřelilo, jenže já film viděl po 40 letech a ačkoliv mám rád, jak žánr tak téma filmu, nějak extra mi to k srdci nepřirostlo. Nicméně nelze filmu upřít fakt, že jde o solidní snímek, který sice ohlodal zub času, přesto si své diváky najde i dnes. Jeff Bridges v jedné ze svých prvních velkých rolích. Pro režiséra Stevena Lisbergera šlo o jediný výraznější režijní úspěch kariéry. A jeden fun fact na závěr, ačkoliv Tron z kin vytěžil 50 milionů $ a dalších 70 mio $ připlulo z prodeje merche, Disney film bralo spíš jako zklamání a na sequel se čekalo téměř 30 let. Viděno na D+. 3* ()

Nerd4Dreaming

Svým způsobem hodně unikátní film, který vznikl v době, kdy lidé už pochopili možnosti počítačů, ale počítačová grafika byla stále v plenkách. Tohle kombo dalo vzniknout velice unikátnímu vizualu, který už je neopakovatelny. ()

Denny

Ve své době po technické stránce naprosto revoluční dílo- při natáčení většiny scén byly totiž interiéry a některé scény celé vyrobeny počítačem, kam je v příběhu přenesen i hrdina filmu. Dobrodružná cesta podivným světem programů je vcelku originální nápad. ()

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi