Enid (Thora Birch) a Rebecca (Scarlett Johansson) práve dokončili strednú školu a lomcuje nimi puberta. Miesto vo fast-foodovej americkej spoločnosti si hľadajú bombardovaním okolia uštipačnými hláškami. Navyše majú depresiu z toho, čo ich čaká. Budú si musieť nájsť nudnú prácu, čakať na prvý románik. Kým Rebecca sa zamestná v miestnej kaviarni a začne si šetriť na byt, Enid je bližšie flákanie sa s neurotickým romantikom Seymourom (Steve Buscemi). Skúška dospelosti je za dverami - obe majú čo robiť, aby si obhájili svoje identity, splynuli so "systémom" a pri všetkých osobných zmenách zostali stále priateľkami. (POMO)

xenopus

Čistě průměrná nezávislárna, která sází na téměř neznámé tváře, slabší sociální zařazení postav a tím způsobené komplikace a též na pocity hledání, tápání a duševní nevyzrálosti (i když už zřetelného zrání) způsobeného náhlou a nevyhnutelnou změnou rolí v čerstvé dospělosti. Krásně je vykreslena ztráta iluzí po nastoupení do pracovního procesu, potažmo reálného života. Za S. Johanssonovou hvězda navíc, její vzhled je v tomhle filmu prostě uchvacující. Najde Thora Birch to, co hledá, v místě, kam nakonec autobusem odjela? Hehe, ale proč ne... v určitém období svého života tápeme každý. Jen by to nemělo trvat moc dlouho. ()

dawnie

Taková ta přitažlivá divnost. Enid bych většinou nejradši nakopala, Thora se do ní vcítila skvěle. A můj oblíbenec Steve Buscemi (už jsem slyšela snad třetí obdobu výslovnosti jeho příjmení... hmm zajímalo by mě, jestli se někdy dozvím, která je ta správná).. je jako vždy uvěřitelnej, prostě autentickej jak sviňa. A myslim, že tenhle film má u mě prvenství v nejstarší potitulkový scéně. ()

Margerie

Pročítám si tady komentáře a musím se smát. Řada z vás v tomhle filmu hledá hlubší smysl, otázku, na kterou se snažil odpovědět... Ale ono to v každém filmu takhle fungovat nemusí. Ghost World mě uchvátil i jako "příběh o ničem" - je to zkrátka příběh dvou dospívajících dívek, které právě ukončily střední školu a musí najít své místo na tomhle světě. A podobně jako řada z vás v tomhle filmu se prostě ve svém okolí tak nějak nemají čeho chytit. Bavila jsem se, svým způsobem je chápala... Pokud nedokážete číst mezi řádky, pak tenhle film nemá pro vás smysl. Ale pokud ano, pak směle do toho! :-) ()

pekl

Neuvěřitelná Thora Birch (jak je možné, že ta ženská není už dávno velká hvězda?), vlastně celá ústřední trojice. Citlivý film s přesahem. ()

Mijagi

Zrcadlo nastavující výpověď dvou holek ocitnuvších se na pomezí mezi dětstvím a dospělostí. Sledujeme jejich probuzení z naivní představy o výjimečných životech, odlišnosti od svých vrstevníků a pomalé zapadávání do stádní společnosti. Zatímco první z nich je systémem semleta takřka od začátku a s neustále zamračeným výrazem den co den chodí do práce, která ji nebaví, jen aby si mohla splnit svůj materiální sen o vlastním bydlení, druhá většinu filmu vzdoruje a k jejímu bezmocnému nahlédnutí se propracováváme postupně. Skvělé herecké obsazení a nezapomenutelný bluesový soundtrack. P.S. 1 = Překvapilo mě, že se jedná o adaptaci komiksu (viz. zajímavost uživatele Bajdy). P.S. 2 = Komedií bych Ghost World určitě nenazval. ()

wege

Nejsem tak odvařený, jak bych od hodnocení zde čekal, a jak bych před začátkem filmu čekal, že budu. Ano i takto může vypadat hledání ve vlastním nitru toho, co vlastně chci. Jenže ten herecký koncert obou mladých holek a Steva je zastíněn nedomrlým scénářem a celkové vyzněním filmu. Bylo to totiž moc, až tak moc, že tomu nešlo věřit, že se to může stát. A ano, já vím, že je to podle komiksu, ale i filmům podle komiksů musím věřit. Zvlášť, když mají ukazovat normální život, a ne superhrdiny nebo postapokalyptický svět, tedy typický námět většiny obrázkových knih. ()

Zdenda

Opravdu film prakticky o ničem, přesto zajímavá podívaná. Dle mého skromného názoru se jedná o pouze lehce nadprůměrný snímek, kde se poměrně citlivě střídá vtipnější se smutnějším... Hlavní důvody proč jsem se přiklonil k vyššímu hodnocení jsou dva a to, že film poměrně slušně utekl a já se prakticky nenudil (a to stopáž nejní nikterak krátká) a za druhé herci. Scarlet a Thora jsou (zvláště S.), když ne rovnou mé oblíbené, tak přinejmeším sympatické mladé "pušky" (které i tady potvrdily, že umí hrát) a výkon Stevea je super... P.S. Jak čtu ty komentář je fakt, že to má hlubší význam, který mi pořádně v průběhu sledování nedošel a já si film neužil tak jak mě l:( ()

Mr.Roman

Vtedy ešte nádherná a štíhla Scarlettka, talentovaná Thora Birch (prvý krát som omylom jej meno prečítal ako bitch, čo by jej aspoň v tomto snímku často pristalo) a ako vždy vynikajúci Steve Buscemi, v (na prvý pohľad) malom filme, ktorý obsahuje veľmi špecifický, jemne humorný pohľad na svet skrz oči sebeckej, čerstvo zmaturovanej násť-ročnej slečny, ktorá sa nevie rozhodnúť čo ďalej a s ktorou by som v jednej miestnosti necelé dve hodiny nevydržal. Ale v prípade Ghost Town to boli príjemné necelé dve hodinky. ()

jafuska

průměrný film o trampotách dvou dívek které vyjdou školu, a neví co bude dál, jedna je v lepší pozici, druhá to má těžší, o přátelství a hledání vlastního cíle v životě, mužský představilel nic moc, ale holky, to zahrály dobře, celkově se na to docela dobře dívalo, ale není to žádný zázrak, ale člověk si moc nevybere, skutečně těch dobrých filmů je moc málo ()

Caliboss

Thora je pro podobné role přímo stvořená, Scarlett zdatně sekunduje (jedna z jejích lepších rolí), celkový dojem velmi pozitivní a přesvědčivý a to taky hlavně pro to, že spousta z nás si podobným obdobím ''po střední'' , prošla .) ()

Bendiys

Pohodovy, depresivne ladeni snimek s vybornym scenarem a s nemene dobre odvedenou praci ustredni divci dvojice, kam naramne zapada i Buscemiho postava. Velmi prijemne osvezeni v mori preslazenych pubertlanich radoby komedii se snahou odvypravet strasti a slasti studentu... ()

Heyyy

Tak bylo to pěkné, děj se vyvíjel, nebyla to nuda, ale srovnání s Am.krásou nechápu. Navíc postava Enid mi byla protivná od první chvíle co otevřela pusu. Nazvala bych to hodně ostrou pubertou. Nejzajímavější příběh byl kupodivu ten krátký úsek s pánem, který věčně čekal na autobus. ()

Queendom

Hereckej výkon Thory Birch v roli sebestředný, sobecký krávy je tak přesvědčivej, že to paradoxně v mejch očích filmu uškodilo. Její Enid mi byla bytostně tak protivná, že jsem měla co dělat, abych film dokoukala. ()

dzberry

Slušné výkony několika herců a herek v prachobyčejném příběhu o tom, že raná dospělost je sviňa, zvlášť když jste nihilistická postpubertální kravička v sukni, co neví, co sama se sebou si počít, a tak prudí, ničí vztahy a manipuluje. Pche. ()

Rickon Stark z Hry o trůny míří do Zlína

Rickon Stark z Hry o trůny míří do Zlína