Enid (Thora Birch) a Rebecca (Scarlett Johansson) práve dokončili strednú školu a lomcuje nimi puberta. Miesto vo fast-foodovej americkej spoločnosti si hľadajú bombardovaním okolia uštipačnými hláškami. Navyše majú depresiu z toho, čo ich čaká. Budú si musieť nájsť nudnú prácu, čakať na prvý románik. Kým Rebecca sa zamestná v miestnej kaviarni a začne si šetriť na byt, Enid je bližšie flákanie sa s neurotickým romantikom Seymourom (Steve Buscemi). Skúška dospelosti je za dverami - obe majú čo robiť, aby si obhájili svoje identity, splynuli so "systémom" a pri všetkých osobných zmenách zostali stále priateľkami. (POMO)

chef

Trošku "neamericky" poňatá skúška dospelosti. Hľadanie pravdy tam kde sa nedá nájsť a jediným riešením je útek. Film zaujme svojou obyčajnosťou a čistotou, uveriteľným scenárom a postavami. Pre mňa to však bolo trochu primálo. 70% ()

Madluska

Čekala jsem hlubokomyslný (nebo aspoň zábavný) film o síle přátelství, o hledání vlastní identity v době dospívání, o nesnadném zapadání do vyjetých kolejí usedlé společnosti, o... No, nemusím psát, co jsem čekala, protože toho jsem se stejně nedočkala. :-) Ne že bych si připadala kdovíjak normální, ale tyhle prapodivné figurky mi nebyly ani trochu sympatické a nerozuměla jsem ani jim samotným, ani jejich světu. Takže jsem se hoodně nudila. Nebýt soundtracku (David Kitay) a autobusu, který si pro dědulu nakonec přijel, nedala bych snad ani tu jedinou hvězdu. Tohle šlo prostě totálně mimo mě, sorry... ()

Pollock

Ano, komedie rozhodně ne, spíše rozporuplně naservírované drama. Opět skvělý Steve Buscemi -zde jako životem zklamaný looser a milovník starých desek rozehrává s pro mne doposud neznámou Thorou Birch skvělé divadlo na filmovém plátně. Hodně silné, chvílemi zmatené, ale krásné. ()

Mistickzz

Milujem, keď si pustím film od ktorého až tak moc neočakávam a vykľuje sa z neho nakoniec silný zážitok. Presne takýto prípad je Ghost World. Životná rola Thory Birch, skvele jej sekundujúci Steve Buscemi, nápaditý scenár, skvelé dialógy, originálny humor, podmanivá hudba, vynikajúco vykreslené charaktery a vnútorné rozpoloženia, proste top filmík, ktorý by sa mal dostať do širšieho okruhu divákov a zadupať tie neandrtálske sračky, ktoré teraz letia s úsmevom pod zem. Bravó!! 87% ()

Teree_

Tragikomická výpověď o dospívání a nalézání vlastního já. O tom, jak se vypořádat s tím, když se vám váš vlastní život odcizí. Je to film, který má co říct. Thora Birch je naprosto božská a postava Enid mně osobně velmi blízká. Oceňuji, že existenciální dilema hlavní hrdinky je divákovi předkládáno poměrně nenápadně, a přesto s určitou naléhavostí. ()

purekritik

Hodně kvalitní nezávislej snímek ty vogy. Psychologie osobnosti hlavní postavy je skvěle propracovaná a zajímavá. Drama doplňuje suprovej peprnej humor, Buscemi jako vždy perektní a Scarlett Johanson v relativně nevýrazný roli hraje jak je potřeba. Liberec. ()

Kredy

Těžkej život pubertální krávy, ve skutečným světě by se s takovým chováním tak vysokýho věku nedožila :-) ()

wosho

Todle to že je podle komiksu? Teda, jsem zviklej na superhrdiny v přiléhavých barevných trikotech, než na dvě úplně normální buchty a jednoho trapáka. Ale dostali mě parchanti. Skvělý scénář, herecké výkony, režie a na to že to je podle černobílé předlohy je zde překrásná výtvárná stilizace a kamera. Prostě neotřelý malý-velký film o hledání místa na zemi. ()

cab

Odzivana nezavislacka zalezitost, ktera me od zacatku az do konce nechytila, i kdyz jsem dychtive ocekaval zvrat v lepsi polovinu a pozdeji alespon ve slusne zakonceni. Puberta je zradna a nevypocitatelna epocha kazdeho z nas, ale ustredni dvojice v cele s Enid, ktera si jenom nedokaze dat zavcasu svuj zivot do kupy a trpi nasledky svych cinu. Zakomplexovana a za kazdou cenu chtejici se lisit chudinka. To na dobry film nestaci. 40% ()

dopita

Je to typickej americkej nezávislej film, a ty se mě většinou dost líběj. Tohle se velice povedlo. Velmi mě překvapila Thora Birchová, ukradla film pro sebe a Scarlett Johanssonovou zcela zastínila. ()

Hanys_

Za zhlédnutí to stojí nejenom kvůli mladičké Scralett (ikdyž to byl hlavní důvod u mě, proč jsem snímek chtěl vidět), protože nejen ona, ale celé hlavní trio hraje opravdu skvěle. Během filmu jsem si říkal, že je to na můj vkus asi až moc nezávislé...a kus děje jsem taky poctivě odzíval. No a že by to byla komedie, si taky nejsem zrovna jistý. Během těch 110 minut jsem se moc nezasmál. Moje hodnocení je tak někde mezi 3-4 hvězdičkama. Nahoru zvedám hlavně za toho Buscemiho. Ten mi zůstane v hlavě dlouho :) 7/10 ()

TerezaVanCZ

Tak pro mě velké překvapení (musím dodat, že velice příjemné). Ta holka mi někdy mluvila přímo z duše.. Komedie to vážně nebyla, zasmála jsem se pouze párktát a to třeba trošku poměrně učitelce na letní škole. Film mě po shlédnutí dostával do stavu spíše depresivního. U hereckého obsazení se budu opakovat, Thora Birch jasně převyšuje o třídu Scarlett Johansson a Steve Buscemi konečně ve větši roli (i když bych mu přála větší roli normálního člověka, ne žádněho ze série podivínů samotářů). K atmosféře filmu přispívá také dle mého velmi povedený soundtrack. A Ghost world jsem určitě nevnímala jako film o ničem. ()

ruhebitte2010

Jak tu tak čtu komentáře, tak koukám, že tu někdo asi je také z jiné planety a vůbec nic nepochopil...Tento film není o souzení lidí ani o sobecké pubertačce, maximálně tak o mladé holce hledající svojí cestu životem... ()

aquiver

Omezím se na konstatování, že po snímku Život Adèle, který prvenství uzmul, jde o druhý nejlepší film podle komiksu, který jsem kdy viděl. Film uvnitř krásný, dobře napsaný, s jistou režií a výbornými hereckými výkony. 90 % ()

Cassandra

Nenápadný film, ale velice působivý. Už dlouho jsem neviděla tak dobře prokreslené a zahrané postavy. Scénárista a herci se opravdu vytáhli. Většinou mám ráda, když jdou filmy trochu mimo realitu, ale ač tento film dělá opak a vykresluje situace a lidi, které známe nebo jimi i jsme, naprosto mě dostal. ()

ClimbVibe

Málokterý film ze současnosti mě dostal tak jako tenhle. Oči můžu nechat nejenom na 2 krásných představitelkách, ale hlavně na naprosto famózním Stevem Buscemim... ("je tak trapnej až je v pohodě") Čím častěji si ho pustím, tím víc k němu tíhnu... opravdu paráda. ()

Schuldiner

První půlka filmu měla zajímavej náběh, ale pak to začalo pomalu vadnout.. Škoda. Ale i tak mě to pobavilo.Buscemi i obě holky mě nezklamali. ()

Abiosis

*OUTSIDERI* Príjemne plynúci a značne ukecaný film, ktorého hlavnou výsadou sú výstredné postavy nestretávajúce nikoho iného len ďalšie výstredné postavy. Pôsobiaci bežným dojmom v tomto filme nie je nik. Hlavné tínedžerské predstaviteľky sú uveriteľné, ich postavy sa počas filmu vyvíjajú, ich problémy pôsobia reálne a prežívanie je primerané veku. Scarlett, budúca filmová hviezdička, tu však akoby neustále nosila na tvári gumenú masku - usmiať sa jej nechce, zaplakať tiež nie a aj keď sa hnevá, vyzerá to, ako keby mala obrnu - no našťastie nie je tou najdôležitejšou postavou, a kamera sa teda okolo nej (na rozdiel od nápadníkov) príliš "nekrúti". Film jednoznačne patrí duu Thora - Steve, kde nešťastník Seymour je pre mňa jednou z najobľúbenejších introvertných postáv. Vôbec sa preto slečne Enid nečudujem, že oňho prejavuje záujem. Zároveň z pohľadu muža vyjadrujem miernu ľútosť nad tým, že Seymour nie je žena; platonicky by som sa určite zaľúbil. Verdikt v 1 vete: O outsideroch dvoch generácií. 04.01.11 ()

Rickon Stark z Hry o trůny míří do Zlína

Rickon Stark z Hry o trůny míří do Zlína