Enid (Thora Birch) a Rebecca (Scarlett Johansson) práve dokončili strednú školu a lomcuje nimi puberta. Miesto vo fast-foodovej americkej spoločnosti si hľadajú bombardovaním okolia uštipačnými hláškami. Navyše majú depresiu z toho, čo ich čaká. Budú si musieť nájsť nudnú prácu, čakať na prvý románik. Kým Rebecca sa zamestná v miestnej kaviarni a začne si šetriť na byt, Enid je bližšie flákanie sa s neurotickým romantikom Seymourom (Steve Buscemi). Skúška dospelosti je za dverami - obe majú čo robiť, aby si obhájili svoje identity, splynuli so "systémom" a pri všetkých osobných zmenách zostali stále priateľkami. (POMO)

J0hny5

Dost nadhodnocený film. Postava Enid a zároveň její představitelka mi nebyla vůbec sympatická a to se taky podepsalo na hodnocení. Jinak příběh nijak zvlášť zajímavý. Kdyby ve filmu nehrál Steve Buscemi a nebyla tam vůbec jeho postava, která mu mimochodem moc sedla, šel bych s hodnocením ješte víc dolu. 55% ()

zette

Dost mozna jeden z poslednich dobovych filmu, kde mladez tupe necumi do mobilu:-). Film zaujme dobrym scenarem a uveritelnosti postav. Enid a Rebecca jsou holky, kterym se jejich problemy daji verit a to i diky velmi dobrym hereckym vykonum. Potesi i role citliveho posuka, kterou slusne zahral Buscemi. Film nad ma ocekavani. ()

dr.fish

Váhal jsem mezi čtyřmi a pěti, na sto procent to není. Ale závěrečný autobus to nakonec na těch pět posunul. ()

campix

Takové americké panoptikum. Zwigoff na plátno přenesl dospívání dvou slečen obklopených neskutečnou spoustou podivínů. Téměř každá postavička z tohoto města je nějakým způsobem prostě jiná. Ghost World plyne v hodně poklidném tempu a během něj můžeme pozorovat důležitou část života dvou mladých slečen, které právě dokončili střední školu a vyhlídky pro ně nevypadají až tak lákavě. V jedné z hlavních rolí je i Scarlett Johansson, která už v mladém věku měla rozhodně co nabídnout. ()

wendelin9

Tak tyhle dvě holky mě opravdu bavily :). Od začátku až do konce, jsem si přála být s nimi v 'přízračném světě' a užívat si jejich cynismu, sarkasmu, nadhledu a hlavně pohrdání všemi a vším.. tedy skoro všemi... holky, 5*!!! ()

TomStall

Mám pocit že se v tomhle filmu vzhledem k jeho hodnocení muselo najít dost lidí.. Na druhou stranu mi ten boj proti mainstreamu za každou cenu až trochu bil do očí a v podání vcelku nesympatické a sobecké Enid mi nějak neimponoval.. Postava Steva Buscemiho byla ale fakt perfektní a výborně zahraná. Pár rýpanců se opravdu povedlo - konkrétně třeba scénka s artem z ramínek pobavila.. Nakonec je ale ten film vcelku o ničem, pocity po pár hodinách zvětraj jak pivko na slunci.. Podobný dojem jsem měl z Juno, podvědomě jsem cítil že to je prostě dobrý film o člověku který by mi měl být nějakým způsobem blízký ale nebyl jsem schopný se s ním dokonale sžít. Než to vidět podruhý, pustim si radši Terryho Santu podesátý:) ()

chelseaman22

Nikdy jsem nepochopil, proč že Amerikáni dělají takový virvál s předáváním maturitního vysvědčení, jež má s prominutím každý debil. Mezi směskou červeně oblečených členů Nemáme-Rádi-Černochy jsou dvě šťabajzny ve složený Scarett a TA z filmu, kde si Spacey prostřelí hlavu. Tyto dvě životem znuděné dívky šlapou chodník směr koktejlový bar a zpět, přičemž polemizují o možnosti pronajmutí bytu. V koktejl baru se naváží do poněkud slabšího Ala, jež si hned vyslouží přízvisko "DIVNÝ". Aby spolu mohli maturantky bydlet, tak musí chodit do práce: Scarlett zakotvila v Costa Caffé a TA doslova stříká máslo na popcorn (kdo neuvidí, neuvěří!). Roztodivné story o dvou roztodivných dívkách končí jak jinak než roztodivně. 77% Celosvětový výdělek k 18. 6. 2013: $8,764,007, což je 1,25 násobek budgetu ()

tatanapope

Prvních asi 20 minut filmu , mě moc nebavilo . Člověk si říkal film o dvou puberťačkách , co si dělají ze všech a za všeho srandu , co by mě na tom mělo zaujmout , ale děj se začal vyvíjet , tak nějak přirozenou cestou , jak lze na své neuvážené vtípky doplatit a vlastně se mi nakonec docela líbil . Jediné , co bych vytkla byl ne příliš lákavý začátek a podivný konec , který jsem tak nějak nepochopila . Viděno v rámci Season Challenge Tour 2015 ()

senor

Slušný Zwigoffův hraný debut, který táhne hlavně ústřední herecké trio. Ale pro mě jaksi tento film postrádal výraznější kouzlo (zajímavé postavy, chybí zajímavé situace), a už vůbec si nejsem jistý jestli existuje něco jako americký neyávislý film. Snad jen ten konec si to u mně trochu napravil. ()

Sfinkter

První půle mě hodně bavila, zajímavé postavy, příjemně plynoucí děj "o ničem". Poté jsem však čekal nějaké obrátky, gradaci a alespoň nějakou pointu - nic z toho bohužel nepřijde. ()

Cushing

Skončila škola, má začít život, ale nějak se táhne, asi jako dehet, a vy máte chuť zmizet beze stopy, jen tak, abyste se na sebe už nemuseli spolu s ostatními dívat. Poskládat zábavný a veskrze pozitivní film o negativním mezidobí, o "neživotě", kdy každý nový den je prázdnější a horší než ten předchozí, to si žádá umělce. A ten se dostavil. ()

uiu

Dvě nejlepší kamarádky dokončí střední školu a co teď? Jít na vysokou? Ani nápad. Prázdniny stráví poflakováním se po městě a užíváním různých dobrodružství. U mě jeden z nejlepších filmů ze života. ()

lennyd

Enid (Thora Birch) a Becky (Scarlett Johansson), dvě puberťačky s odporem ke všemu, co jen trochu zavání "normálem" ukončily střední školu, a čeká je vstup do reálného života. Zatímco Becky se s tím dokáže tak nějak smířit (najde si práci, hledá byt), Enid svoje dospívání stále odmítá, a radši tráví svůj čas s excentrickým Seymourem (Steve Buscemi)... Když se na film dívám zpětně, tak vlastně ani nechápu, proč se mi líbil. Když se to vezme kolem a dokola, tak se ve filmu vůbec nic nedělo, kromě několika ztřeštěných nápadů obou puberťaček. Jenže mi to celé tak nějak ladilo dohromady (a to už dávno nejsem puberťačka :) ), takže jsem se docela příjemně bavil. Svůj nemalý podíl na tom má i výborný Steve Buscemi - který naštěstí dokázal zastínit i mé nesympatie k představitelce hlavní role, Thoře Birch.... ()

danoo

Cinema customer: >>Do you serve beer or any alcohol?<< Enid as a shopgirl in cinema: >>I wish. Actually you wish... after about five minutes of this movie, you're gonna wish you had ten beers.<< ()

OHI

Další z těch povedených filmů pro mladistvé ( např. Láska je láska). Perfektní scénář,přesné herecký výkony všech hlavních aktérů a ani chvíle nudy. ()

Diego

Mám rád filmy o tzv. Prokletých básnících, ale holka, která se nedokáže vyrovnat s další etapou života...s moderní společností...trochu to zavaní jednoduchou tvrdohlavostí charakterickou pro dospívání, ikdyž jsem tím prošel či snad ještě procházím,nepřijde mi ta myšlenka tak hluboká, aby přešla tři hvězdy... ()

Rickon Stark z Hry o trůny míří do Zlína

Rickon Stark z Hry o trůny míří do Zlína