Kdo přežije - Čína

(série)
  • USA China
Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní
USA, 2007

Tato řada je v pořadí patnáctou sérií americké reality show. Jak je z názvu patrné, natáčelo se v Číně a tedy na tuto hru neobvyklém místě. Žádný tropický ostrov uprostřed oceánu, ale okolí přehrady Zhelin ležící v provincii Ťiang-si v Čínské lidové republice. Moderátor Jeff Probst prohlásil, že to byl první americký seriál (konkrétně tato řada), který byl celý výhradně natáčen v Číně. Tato řada je sérií, která byla natáčena na nejsevernějším místě ze všech dosavadních řad a natáčelo se mimo tropické pásmo.
Producentům této show se podařilo zajistit nebývalý přístup na několik čínských památek, včetně Velké čínské zdi a Šaolinského chrámu. Natáčení této řady začalo 25. června roku 2007 a skončilo po třiceti devíti dnech 2. srpna 2007. V americké televizi tato řada běžela od září do prosince téhož roku.
Šestnáct nových trosečníků bylo rozděleno do dvou kmenů. Červený kmen nese název Fei Long, což v překladu znamená Létající drak. Žlutý kmen nese název Zhan Hu, což znamená Bojující tygr. V této řadě se již nevyskytuje Ostrov vyhnanství, ale objeví se jiný zvrat. Naproti tomu skrytá imunita opět bude ve hře. Tato řada přinese nejen nezapomenutelné a oblíbené hráče (tři z nich byli vybráni do jubilejní 20. řady), ale také vzniknou nová přátelství, vytvoří se nové aliance a mnoho trosečníků pocítí na vlastní kůži jaké to je, když vás ostatní podrazí. (oficiální text distributora)

Drky

Výborná řada s mým nejoblíbenějším soutěžícím Jamesem, podvraťáckým vítězem, kterému jsem již od prvního dílu nefandil, ale musím přiznat, že si všechny zmanipuloval hodně dobře. Série plná podrazů, hlavně ženská skupinka se zase předvedla. Série plná zvratů. A také série při, které jsem zatím nejvíce měnil názory na soutěžící, což pro mě bylo hodně těžké a překvapující. Čina byla podle mě také série ve které, byli soutěžící nejvíce odkázáni na své schopnosti - nedostatek potravin, které by mohli soutěžící najít či si ulovit a hodně nepříjemné podmínky. Škoda, jen, že jsem se dozvěděl výsledek dříve než série v TV skončila, což byla určitě moje chyba. Hodnocení 4* a 85% ()

kecka007

Tak tohle bylo zase trochu ze slabšího soudku. Proč se vždycky najde takovej malej, zakrslej hňup, kterej nemá absolutně žádnou fyzickou sílu a všemi akorát manipuluje takovým způsobem že se dopracuje až k melounu doláčů...... ()

sebajda

Nemám co dodat podle mě a pro mě nejlepší , nejzábavnější a nejdobrodružnější seriál všech dob! Pro mě neuvěřitelně vynikající krásná hodící se hudba a záběry z pořadu jsou užasné! Nejlepší seriál který sem kdy viděl. Nemám slov! ()

Mort09

Hodně povedená řada, jejíž úroveň táhne nahoru krom dějových zvratů, i perfektní prostředí, které je nejoriginálnější od třetí řady. 80% ()

Dusty56

Tahle řada mě vůbec nebavila. Není tady žádný velký hráč a teprve se učí jak používat skrytou imunitu. Todd tam celou dobu machruje jakou hraje hru, ale mě přišlo, že i on to úplně promyšlený nemá (například proč dával Jamesovi imunitu a proč radši naschvál neprohráli?, proč nerozdělil hlasy při Jamesově vyřazení?). Největšími hráči tak pro mě byli P.G. a Jaime, kteří naschvál prohráli, btw což ukázalo možnost vybrání dvou hráčů z druhého kmene jako hroznou blbost od produkce. Nudná řada. Oblíbenci: - . 60% ()

KasparMich

Todd je nejvychcanější soutěžící Survivor, co kdy byl. James sympaťák. Courtney kráva. PG naprostá kráva. Ostatní nejsou tak výrazní. ()

Flexa

Komentář obsahuje spoilery. --- Tahle série mi prostě nesedla. Jediný, komu jsem fandila byl Jean-Robert a když vypadl, měla jsem sto chutí se na to vykašlat. Aspoň že nevyhrála Amanda, to už bych asi fakt šla skočit z mostu. --- Konec spoilerů. ()

lapaix

Spoilery. Spousta spoilerů. Jedna z nejlepších sérií. Vynikající casting (šestadvacetiletý panic, hráč pokeru, ukecaná servírka, záludný gay a hrobník... co víc?), zajímavé zvraty (úkryt skryté imunity byl geniální) a pěkné prostředí. Mezi oblíbence patřil sympaťák James nebo Courtney, které jsem nakonec přála vítězství víc než Toddovi. Naopak nechápu oblibu Denise, protože mě od začátku do konce otravovala. Zvratů bylo dost, od Jaiminého failu s imunitou až po vyřazení Jamese, po kterém člověk nevěděl, jestli se má smát, nebo plakat. A vynikající Reunion show jako třešnička na dortu. ()

nolitimere

Vrrrr .... som dosť nasraný tak mi prepáčte tie vulgarizmy na konci.Taká krajina ako je Čína ktorej história je proste úžasná môže fanúšikovi Kto prežije ponúknuť určite viac ako nám tvorcovia v tejto sérii ,, predviedli ,, ... jak súťaže o odmeny a aj o imunity boli dosť slabo prepracované .... sorta ktorá sa namiešala tiež nebolo bohviečo ... hodnotenie , že jedna z najlepších sérii tak to určite NIE.Výhra ... no porota bola asi pod vplyvom a tie reči tipu ja som s každým za dobre avšak musel som , lebo to inak nešlo proste zbožňujem.Teraz pár slov k niektorým hráčom .... Todd je malá lacná kurvička a tá ,, ženochlap ,, Denise je zasraná odporná píča. ()

zdenda87

Peih Gee, která měla svý mouchy, byla moje nejoblíbenější a to je asi nej slabina série a zásadní. Proboha, chválí se tu casting, přitom to je jeden protivnej idiot vedle druhýho, ale chyba je, že sympaťáci byli v kmenu, který šel do sloučení v početní nevýhodě. Slizkej skrček to tam celý ovládne a nikdo nic neudělá, od tupý krávy co vydává obědy ve školní jídelně po debilní Amandu. Ale jo, dostali se do 4ky, bez toho aby někdo využil jistou trojku. Blbej James odešel s 2 imunitama v kapse a tak prakticky žádnej zvrat ve hře se nekonal. Dávám 3 hvězdy protože tohle je pro mě asi nejhorší serie ever. ()

Mallorca

SPOILERY. Série dobrá, ale rozhodně z ní nejsem tak unešený jako většina ostatních komentujících. Jedna z mála sérií, kde nebyl jediný člověk, kterému bych fandil od začátku do konce, vždycky mě pak začali štvát (Todd), nebo mě naopak nebavili ze začátku (Amanda, Peih Gee). Vítěz určitě zasloužený, měl celou hru výborně pod palcem a navíc předvedl jeden z vůbec nejlepších výkonů na finálové kmenovce, kde si vše dokázal hrdě obhájit. Mezi mé oblíbence se nakonec dostali Jaime, Erik a Amanda, zábavná byla i Courtney, naopak nesympatický byl přiblbý Jean Robert se stupidní "strategií" a také duo Aaron a Dave - tyhle dva jsem od sebe nedokázal rozeznat ani po čtyřech dílech, úplně stejné typy jak vizuálně, tak i svým otravným chováním. ()