Kdo přežije - Čína

(série)
  • USA China
Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní
USA, 2007

Tato řada je v pořadí patnáctou sérií americké reality show. Jak je z názvu patrné, natáčelo se v Číně a tedy na tuto hru neobvyklém místě. Žádný tropický ostrov uprostřed oceánu, ale okolí přehrady Zhelin ležící v provincii Ťiang-si v Čínské lidové republice. Moderátor Jeff Probst prohlásil, že to byl první americký seriál (konkrétně tato řada), který byl celý výhradně natáčen v Číně. Tato řada je sérií, která byla natáčena na nejsevernějším místě ze všech dosavadních řad a natáčelo se mimo tropické pásmo.
Producentům této show se podařilo zajistit nebývalý přístup na několik čínských památek, včetně Velké čínské zdi a Šaolinského chrámu. Natáčení této řady začalo 25. června roku 2007 a skončilo po třiceti devíti dnech 2. srpna 2007. V americké televizi tato řada běžela od září do prosince téhož roku.
Šestnáct nových trosečníků bylo rozděleno do dvou kmenů. Červený kmen nese název Fei Long, což v překladu znamená Létající drak. Žlutý kmen nese název Zhan Hu, což znamená Bojující tygr. V této řadě se již nevyskytuje Ostrov vyhnanství, ale objeví se jiný zvrat. Naproti tomu skrytá imunita opět bude ve hře. Tato řada přinese nejen nezapomenutelné a oblíbené hráče (tři z nich byli vybráni do jubilejní 20. řady), ale také vzniknou nová přátelství, vytvoří se nové aliance a mnoho trosečníků pocítí na vlastní kůži jaké to je, když vás ostatní podrazí. (oficiální text distributora)

Babba

Tato řada se mě tolik nelíbila, všechna vyloučení až na to Jamese se dali čekat několik kol dopředu. Nebylo to vůbec napínavé. Jen škoda Frostyho že vypadl tak brzy, myslim že by měl na vítězství.... ()

AntonG.

Tahle řada se mi moc nelíbila...prostředí mne nezaujalo a soutěží byli snad až na jednu, dvě výjimky nesympatičtí. A vítěze jsem nepochopil...vždyť ten soutěžící vůbec nic neměl pod kontrolou, ačkoliv to furt říkal. Naopak udělal přinejmenším jednu z nejméně logických věcí v historii soutěže (SPOILER ať si říká co chce, ale dávat Jamesovi odměnu, když on si mohl v pohodě zajistit i tu druhou, což ostatně udělal, byla stupidita nejvyššího rázu. Prý tím získal nad hrou kontrolu, no OMFG LOL...KONEC SPOILERU). Oblíbení hráči: Amanda, James, Frosti Neoblíbení: Courtney, Todd, Peih-Gee, Jean-Robert ()

kinghome

kvělá série! Takhle jsem se nebavil už dlouho... Nejvíc mě tam pobavila ta blbá blondýna s imunytou xD Škoda že Ashley vypadla tak brzo... tý jsem fakndil hned od začátku, protože to byla moje oblíbená diva ale měla smůlu. ()

Estrecha

Supr zvraty a strategie, ale na druhou stranu je to od týhle řady už příliš přeplácaný, že již od prvního dílu podráží každej každýho a kdo je silnej hráč - toho je nutno se zbavit, až to není ani zábava. Hvězdička pro Jamese!:) ()

Simpoch

Tato série má pro mě velice důležitý atribut. Geniálního vítěze. No co si budeme nalhávat neměl to nijak složité. Sympaťák James zase dostal cenu od diváků, takže co se týče vítězů super. Zbytek průměr. Palec nahoru. ()

giovanni3

Komentář obsahuje části této série = pokud jste sérii neviděly, tak si tento komentář prozatím nečtěte. Opět si vzpomínám na mládí, kdy jsem sledoval pořad ,,Kdo přežije,, (jen přesně nevím jakou serii z prvních sérií). Zvláštní řada od začátku do konce. Byl zde přílišný zřetel na odhalování se (snad každý díl se něco skrývalo a někdo se odhaloval a to chtěně/nechtěně) a v soutěžích byla až přílišná agresivita (fér hra je asi již neznámý pojem)... Co se hráčů týče, tak od začátku jsme fandil Amandě a posléze i Jamesovi. Bylo zde hned několik nezapomenutelných scén (1. Nechutně hubená a blbá Courtney omámila svojí ,,krásou,, a ,,skvělou postavou,, Frostiho = co to má jako být? Ten kluk je slepý? 2. James má 2 imunity, tvrdí jak ji použije, pokud bude cítit potíže. Na radě mluví, že se mu cosi nezdá, ale imunitu nevytáhne a končí = tím mne naštval 3. Jamie suverénně vytáhne ,,imunitu,, což imunita ani není 4. cílené prohry v bojích o imunitu ) => vítěz mne zklamal a bez ohledu na pár výborných scén mne tato řada až tak moc nebavila. 3z5 ()

MGMCZ

V téhle sérii jsem neviděl všechny epizody , ale určitě to napravím . Vím že nemohu hodnotit sérii aniž bych viděl všechny epizody ( 3 mi utekly ) , ale i přesto mohu říct , že se jedná o jednu s nejlepších sérii . Skvělý hráči , kteří se později dostali do HvV . ( Amanda , James ) ()

NICOX

Já ty řady prostě nedokážu úplně oddělit od sebe. Mě prostě baví ten formát a pak už záleží jen na těch lidech a v každý sérii je pár lidí, který máte rádi a pár který rádi nemáte... ale jinak se tam prostě pořád něco děje, takže mě se ty řady líbí zatím všechny, který sem viděla. V tomhle případě mě asi nejvíc zaujala (neříkám, že sem jí měla ráda) P. G. Podle mě to byla hodně silná hráčka, jen měla trochu smůlu. Další byl James a jeho "wtf moment" na kmenové radě, konflikty mezi Courtney (anorektička) a Jean Robertem, neuvěřitelně prudící Dave, šestadvacetiletý panic Eric, extrémně nesympatický gay "letušák" Todd a Denise s účesem alá Jarda Jágr. Docela mě mrzí, že tak brzy vypadla Ashley, myslim, že by tam s ní a těma jejíma hroznejma silikonama byla ještě sranda :) No každopádně vítěz mě opravdu zklamal a do poslední chvíle sem byla přesvědčená o tom, že to nevyhraje. Bohužel! 75 % ()

Paity

Jde o americký pořad a proto musím znovu zopakovat, že je neuvěřitelné, na co všechno dokáží tvůrci sehnat v Americe peníze. Smeknu však klobouk, až bude Survivor: North Korea. ()

Prochy38

Moc povedená reality show! Rozhodně lepší než všechny naše dohromady. Pro mě hlavně atraktivní prostředí. Ale nejsem nijak pravidelný divák....|||| Tuto sérii jsem jedinou koukal trochu víc. Jak jsem psal u série z Mikronésie - nechápu lidi ani jejich myšlenkové pochody, ale tuto soputěž bych rád někdy zkusil na svou kůži. Ne kvůli těm penězům, ale kvůli tomu zážitku. ()