Kdo přežije

(pořad)
  • Česko Poslední trosečník (více)
Rozhovor 1
Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní
USA, 2000

Režie:

Don Roy King

Účinkují:

Série(46)

Recenze uživatele roborrrjf k tomuto seriálu (18)

Kdo přežije (2000)

Jediná Reality-TV, na ktorú sa nielenže dokážem pozerať, ale dokonca sa teším na každú epizódu. 80% ()

Austrálie (2001) (S02)

Tak úžasnou atmosférou sa môže pochváliť len máloktorá sezóna Survivora, veď kde inde súťažiacim odplavilo prístrešok či horel pár metrov od "postele" lesný požiar? Pridajte si k tomu pád do ohňa a máte o napínavé momenty postarané 85% ()

Markézy (2002) (S04)

Jedna z mála sezón, pri ktorej som sa občas pristihol, že sa nudím 65% ()

Thajsko (2002) (S05)

Táto séria je neoficiálne zapísaná v histórii Survivora ako tá najhoršia, osobne ju radím na predposledné miesto. Podľa môjho názoru za to môže kombinácia mizerného výberu súťažiacich, predvídateľnosti, NUDY a hlavne tomu chýbala potrebná iskra, ktorá robí Survivor tak skvelou Reality-TV. Pozitívom je prijateľný víťaz a zaujímavé intro 55% ()

Amazonie (2003) (S06)

Jediná séria, v ktorej sa rozdelenie kmeňov na tzv. "mužský" a "ženský" skutočne vyplatilo 80% ()

Návrat hvězd (2004) (S08)

Nadpriemerná sezóna, no k dokonalosti jej predsa len niečo chýba, po skvelom úvode to začne tak nejak stagnovať, navyše skorý odchod niektorých zaujímavých hráčov na úkor tých "druhých" jej tiež nepomáha 80% ()

Vanuatu (2004) (S09)

Trochu som sa obával, že po All-Stars príde, ako to zväčša býva, taký "slabší odvar", no nakoniec som sa príjemne bavil 75% ()

Guatemala (2005) (S11)

Guatemala, neohúri ani nesklame......teda aspoň mňa príliš neohúrila 60% ()

Panama (2006) (S12)

Terrynátor + prvá oficiálna HII (ak nerátam Guatemalu) + rozdelenie na 4 kmene podľa pohlavia a veku = jedna z najzaujímavejších sezón, ktorú si budem ešte dlho pamätať, s finále už tak spokojný nie som, ale bolo už aj horšie...víťaz obstojný 85% ()

Fidži (2007) (S14)

Z prvých epizód som nebol príliš nadšený, môjmu pesimizmu napomáhali aj užívateľské hodnotenia, ktoré túto sériu zanechávali niekde na konci "Survivorského" rebríčka. Napokon sa však moje obavy ukázali byť zbytočné a hlavnú zásluhu na tom mal drobný podceňovaný Číňan Yau-Man 80% ()

Gabon (2008) (S17)

Gabon prináša potrebnú zmenu a hlavne odpočinok od prímorských lokácií, ktoré mi postupom času pripadajú ako sa hovorí "na jedno kopyto". Zaujímavý výber súťažiacich, prekrásne prostredie a hlavne, konečne vyhral niekto, komu som fandil od prvého momentu 90% ()

Samoa (2009) (S19)

Mám rád Russela H. dokonca aj Russela S., no neviem prísť tejto všeobecne obľúbenej sérii na chuť. Zrejme mi výsledný dojem kazí "náhodné" nachádzanie "skrytých" imunít zmieňovaným Russelom H., možno je to víťazkou 75% ()

Hrdinové proti padouchům (2010) (S20)

Veľmi kvalitná séria, plná zaujímavých kmeňových rád, no zároveň priznávam, že som očakával viac. Hlavne čo sa týka výberu niektorých súťažiacich, napr. čo robili Candice či Cirie u Heroes? Tiež Colby a James ma dosť sklamali, celkovo hrdinovia neboli dostatočne "hrdinskí". Na druhú stranu som bol s Villains nadmieru spokojný (až na pár výnimiek), víťaz obstojný, ale vedel by som si na jeho mieste predstaviť aj lepších. Aj napriek negatívam, má táto séria obrovské množstvo pozitív, vďaka ktorím jej v mojom rebríčku patrí miesto v TOP 3. Hodnotenie 90% ()

Nikaragua (2010) (S21)

Nicaragua tak trochu "vyčnieva" z radov Survivora, žiaľ, nie v pozitívnom zmysle slova. Sledoval som ju len pred pár mesiacmi a už si na ňu takmer vôbec nepamätám. Ale čo si pamätám a zrejme už nikdy nezabudnem je víťaz, ale nebude to tým, že by hral skvelú hru 55% ()

Ostrov vykoupení (2011) (S22)

Keď postavíte proti sebe Roba Mariana a Russella Hantza, pridáte "zásadnú" novinku menom Redemption Island, ktorá asi nepatrí medzi najlepšie nápady ako zdvihnúť sledovanosť, okoreníte nudným, predvídateľným priebehom, ktorý sem-tam oživuje "špeciálny agent" s indiánskymi koreňmi a červenými trenkami, dostanete kopec vtipných momentov a v neposlednom rade aj zaslúženého víťaza. 75% ()

Jeden svět (2012) (S24)

Survivor: Hrôza a des, takýto názov by asi najlepšie vystihol v poradí 24 sezónu inak skvelej Reality-TV 20% ()

Filipíny (2012) (S25)

Obsahuje SPOILERY: 1/3- Príjemné prekvapenie: 85% 2/3- Rysuje sa jedna z najlepších sezón Survivora: 95% 3/3- Po vypadnutí Pennera to stráca šťavu, dojem kazí priveľa priestoru pre nezaujímavú Lisu, priemerné finále zachraňuje zaslúžený víťaz: 70% Celkovo sa jedná o najlepšiu sezónu od HvV, nebyť slabšej poslednej tretiny (po Pennerovom odchode som nemal jasného favorita), Filipíny by sa zaradili do mojej TOP3. CELKOVÉ HODNOTENIE: 85% ()

Caramoan (2013) (S26)

Divní obľúbenci (pravdepodobne sa jedná o obľúbencov Probsta, inak si prítomnosť niektorých indivíduí neviem vysvetliť), z ktorých tam polovica nemala čo robiť, divní a hlavne nezaujímaví fanúšikovia, vysoká koncentrácia bláznov na jednom mieste (Shamar, Phill, Brandon...) a príliš veľa pozornosti nim venovanej či otravná Dawn, ktorú som doslova pretrpel. Toto ma napadne, keď si spomeniem na Caramoan, avšak keď si tieto "drobnosti" odmyslíte, prípadne Vám neprekážajú a dokonca Vás niečo také ako vystrájanie malého Hantza nebodaj pobaví, tak sa jedná o priemernú sezónu, čo je žiaľ na All-Stars sériu žalostné. Jediné s čím som naozaj spokojný je víťaz 60% ()