Kdo přežije - Hrdinové proti padouchům

(série)
  • USA Heroes vs. Villains

Hrdinové versus zloduši - přesně takový název nese 20. řada americké reality show Survivor, která se natáčela na samojském ostrově Upolu. Setkáme se zde s dvacítkou soutěžících, které jsme mohli vidět už v předešlých sériích. A jak napovídá titulek, nebudou to jen tak ledajací hráči. O jeden milión dolarů se totiž utkají oblíbení, sympatičtí "trosečníci" proti těm, jejichž pověst není zrovna nejlepší. Kdo zvolí nejlepší strategii, vydrží všech 39 dní a odnese si výhru? (Deco.20)

vito_corle

Skvělá série, hlavně díky Robovi a hlavně díky mé oblíbené Jerri Manthey, které jsem fandil od samého začátku hry i během Kdo přežije Austrálie. ()

Pan_Dom

V osmé sérii All Stars půlka "hvězd" neměla co dělat, a Boston Rob si ze všech udělal své ovečky, které jej, a jeho holku přivedly až do finále, v Mikronésii zas demence fanoušků neměla hranic, takže pro mě první pořádná all stars série je tato.De facto v ní najdeme 20 nejlepších hráčů, s toho plyne, že už na začátku museli bohužel vypadávat ( viz. Steph, Tom atd.) Jakožto fanoušek Rusella ho budu obhajovat a tvrdit, že měl vyhrát, hlavně proto, že to měl stonásobně těžší, když nechybělo moc, a byl vyřazen mezi prvními. Jeho hra je bohužel postavena na hesle - "jít přes mrtvoly" - viz. vyřazení Danielle či Jerri. Sandra pouze zneužívá toho, že je v soutěžích naprosto neschopná, a jediné, co může nabídnout, je její loajalita, proto se dvakrát dostala do finále, a naneštěstí dvakrát vyhrála. Nebyla v padouších pro nic za nic - je to hubatá, zákeřná ženská, která se svezla, a využila nenávisti poroty k Rusellovi a tímpádem i k Parvati, která s ním byla od prvního dne ve spojení. Přesto všechno tato řada byla pro mne nejlepší ze všech, vytkl bych jí akorát pár soutěží o imunitu, kde byli zvýhodněni ti, kteří ji již absolvovali v jiných řadách, či dokonce ji vyhráli. ( viz. Parvati) ()

Jocker94

SPOILERY !!!SPOILERY !!!SPOILERY !!! Ještě jsem neviděl budoucí řady, ale doposavad jednoznačně nejlepší řada. Nevím jestli si to Sandra zasloužila, ale z těch tří finalistů mi byla nejsympatičtější. Zajímavé, že vyhrál někdo, kdo v podstatě celou hru balancoval na pokraji obou aliancí (kmenů) a nikdo ho nechtěl plnohodnotně přijmout mezi sebe. Sandra se s touto situací však vypořádala skvěle a využila ji ve svůj prospěch. Russella jsem nesnášel již při jeho účasti v Samoe, ale musím uznat, že hrát opravdu umí a dodává hře šťávu ... i když díky tomuto přístupu asi nikdy nemůže vyhrát. V posledním díle vznesl Russell zajímavý návrh, aby se na závěrečném hlasování podíleli i diváci. To by úplně změnilo tvář hry a bojím se, že negativně. Nicméně by mě zajímalo, jak by to vypadalo. No a rozhodnutí J.T.ho dát symbol Russellovi, to radši nebudu komentovat :-D ()

Blondy.

Prave jsem tuto serii dokoukal podruhe a porad jsem plne hodnoceni nezmenil :). Sice se souteze opakuji ale tak to proste v all stars radach chodi a co se tyce hracu myslim ze vyber byl vice nez slusny. Samotny prubeh souteze me ovsem trosku mrzel jak v podani nekterych soutezicich tak v hloupych srategickych tazis a strasnym stestim Russela a Parvati. Kazdopadne doufam ze minimalne polovinu lidi z teto souteze jeste aspon jednou uvidime v naky odvete protoze i pres to vsechno jak se tahle soutez vytvarela a dopadla jsem se bavil :). ()

longercz

Dost možná nejlepší řada s naprosto neuvěřitelnou různorodostí lidí, charakterů, strategií a všeho na co si vzpomenete. Co se týče Russela tak musím říct alespoň tolik, že ten člověk, i když je mistr v manipulování lidí, lže bez mrknutí oka a je očividně v některých ohledech velice inteligentní, to pravý přelstění ale nespočívá v tom, že ze 17 lidí uděláte voli (v podstatě pouze parafrázuji co sám Russel řekl ve videích z Ponderosy po závěrečné kmenové radě), ale v tom přechytračit jich všech 19. Russelova hra ho sice dostane až skoro ke konci, ale pouze za cenu toho, že nedostane žádný hlas od poroty, a to prostě a jednoduše nemůže být nejlepší soutěžící, všech dob, jak ho mnozí nazývají. Navíc je určitě do jisté míry pravda, že v téhle hře hraje důležitou roli tolik různých okolností, že lidé co se dostanou nejdál, za to vždy alespoň do nějaké míry vděčí čirému štěstí. U Russela bylo samozřejmě tím největším, že ho nikdo neznal, to je neoddiskutovatelné, kdyby tomu bylo jinak J.T. by mu samozřejmě nikdy nedal imunitu, Tyson by se od něj nedal (snad) zmanipulovat a tak dále. Tak jako tak ale beru Russela jako velmi důležitou součást historie Survivoru, už jen proto, že je vážně drsný, že někdo přišel ne o jeden, ale o dva miliony dolarů v podstatě kvůli své vlastní aroganci a namyšlenosti :) ()

hulinsky

Božská Jerri potřetí, poslední soutěž o imunitu srdcervoucí, následná kmenovka taktéž, jedna vteřina od naprostý dokonalosti této série; Misto v moji soukrome survivor hall of fame : Jerri, Tyson, Boston Rob, Sandra, Parvati ()

Mayers

Většinou mě tahle přeplácaně patetická šou moc nebaví ale tahle série se povedla. Už první bitky o zakopané pytle (které přinesly hned dvě zranění hrdinům - jak trefné) ukázaly, že tohle by mohla bejt sranda. A byla. Vítěz? Posuďte sami... ()

Dienzenhofer

Za 1. ujasněme si jednu věc Johnny Fairplay, Russell > Sandra- vždy vyhrála naprosto omylem. Parvati zajímavý hráč, ale byla tuhle sezonu spíše příživník. Rupert je sympaťák, ale je jasně loutkou Sandry, která ho donutí vždy udělat to co chce ona. Russell je frajer, ale tady byly momenty kde mě trochu zklamal. Trochu mě štve že nedokázal přijmout prohru, ale porota byla extrémně ublížená v čele s Rupertem a Danielle. Chyběl mi starý Coach, ale ten nový je sympatičtější. Jerri dobrá holka a docela sympaťačka, ten hate byl v minulých sezonách docela neoprávněný. Vítěz je takový jaký je, ale lepší než Parvati. ()

Moly

Favorité (tady snad ani nejde mít vsazeno na jedinou kartu): Boston Rob, Parvati, Sandra; Oblíbenci: Boston Rob, Parvati, Sandra, Couch, Courtney, Jerri, Colby, Cirie; Prudiči: Sugar, Danielle, Candice, James. ()

Rawar

SPOILER ALERT: Naprosto geniální série, díky bohu že ten ukvičený niguřt tak brzo vypadl a po zbytek série už tam pro mne nebyl žádný rušivý element, výborný byl srandovní Coach, který mi připomínal mého kamaráda ze střední, taky takový karate nindža :-D Russel nezklamal a zase si jel tu svojí cestu, hrozně se mi líbila Danielle a to ne protože měla umělé kozy, ale přišla mi nejméně záludná, Amanda byla příšerná, uculená Parvati a cigánka Sandra mě docela štvali a přál jsem si aby vypadli mnohem dříve, nakonec jsem to přál Russelovi , když to tak zoufale chtěl vyhrát. Nejoblíbenější hrdina téhle série byl asi Rupert, protože vypadá jako skutečný pirát a navíc tam na sobě dost zamakal, a Danielle, protože se mi na ní nejlíp koukalo :-) ()

Flory14

SPOILER: Vrchol všech fanouškovských snů. Tahle série je absolutní fan servise a nabízí to nejlepší ze zlaté éry. Jako byla All Stars, sérií těch nejlepších oldschool hráčů, tak HvsV je sérií těch nejlepších vůbec. Rozdělené kmeny na základě strategické hry je skvělý nápad ( ikdyž pár jmen je trochu diskutabilních). Hned úvod je epický, kdy v první soutěži jen o "pitomí" pytel rýže, jdou do toho hráči totálně na plno. Zlomený prst, vykloubené rameno a obnažená prsa vše v úvodní soutěži. Každý si může vybrat který kmen ho baví více, mě teda rozhodně Villans, kde už v kmenové části vznikl skvělý konflikt mezi Robem a Russelem. Hrdinové bohužel své takticky zdatnější hráče hned vyházeli ( Steph, Cirii a Tom) proto při sloučení byly fakt zoufalý, jak symbolické že se nejdál dostal Colby který to měl celou dobu těžce na párku, byla by fakt sranda kdyby to vyhrál. Nemůžu se zbavit dojmu jak by série vypadala kdyby Tyson nebyl tak hladový ale i přesto je to parádní série. Moje favoritka Parvatti se opět z totálního dna, dostala až na vrchol potravního řetězce a přesto že všichni kvitují Russela tak pro mě to byl opravdu jen její mazlíček, který za věčně běhal. Vítěz je za mě rozhodně zasloužený, přesto si troufnu říct že druhému hráči by "double" seděl více ale to je subjektivní názor. Russel rozhodně ne, měl obrovskou výhodu že ho nikdo neznal. Série kterou by si žádný fanoušek neměl nechat ujít, vrchol celého pořadu a pravděpodobně navždy moje jednička. A ne JT neudělal nejblbější tah historie, ale nejvíce riskantní a to se holt někdy nevyplácí. NEJVÍCE ZAPAMATOVATELNÝ MOMENT: Celá "sumo" soutěž, kdy hrdinové byly totálně přemotivovaný NEJKLÍČOVĚJŠÍ MOMENT: Neznalost hráčů Russela a Tysonův fail NEJLEPŠÍ HRÁČ: Sandra Diaz ( ale těsně :-) ) NEJOBLÍBENĚJŠÍ HRÁČ: Parvati Shallow ()

donnovann

S přehledem nejlepší řada vůbec. Najdete zde všechno - to napětí mezi kmeny které panuje, ta touha po vítězství, kmenové rady, skvělé strategické tahy, super hráči (škoda že Ozzy se zde nechtěl zúčastnit), a taky musím dodat že jsem s vítězem nebyl spokojen ovšem když jsem se na tuto řadu díval podruhé zaměřil jsem se na toho hráče a hrál opravdu skvělou hru, vyhrál zcela zaslouženě. Prostě HVV dostává jasných 100% a myslím si že CBS tuto řadu už nepřekoná :) ()

morfeus.fs

*spoiler* Všechny díly 5*, poslední (kvůli vítězi) 2*. Tak dobře jsem se celou sérii bavil a ten konec to takhle naprosto zabije, damn it. ()

Jerris008

Souhlasím s tím, co již bylo řečeno - jedna z nejlepších řad. Ale zdaleka ne jeden z nejlepších vítězů. Úžásná hra by si zasloužila úžasného vítěze - ať Hrdinu nebo Zloducha. Osobně jsem to postupem času přála víc a víc Rupertovi (takovej druhej Gimli), který se ke konci hodně snažil a překonával se.. Russell mě bavil celou třičtvrtinu série, pak už mi lezl spíše na nervy a je pravda, co řekl právě Rupert - že nejtěžší je být v této hře upřímný a dostat se nakonec. Lhát a podvádět je jednoduchý a Russel si vybral tu jednodušší cestu. Proto pro mě je zatím nejlepším Survivorem Earl, který hrál čestně, jak jen to šlo. Zároveň chci ještě dodat, že se mi nelíbí na castingu této řady to, že jsou vybráni hráči, kteří již hru vyhráli. Chápu, že jsou velmi stěžejními lidmi, ale i tak by se mohl najít někdo zajímavý mezi "nevýherci". ()