Kdo přežije - Cambodia – Second Chance

Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní
USA, 2015

Účinkují:

Jeff Probst (moderátor), Monica Padilla, Woo Hwang

Reality show Kdo přežije je světovým fenoménem a tato série načíná již 4. desítku, respektive 31. díl v pořadí. Dokáže tato série obnovit zlaté časy této show? Zavede ji poprvé do drsných podmínek Kambodži, kde se přitom střetne 20 vybraných soutěžících, kteří mají jednu věc společnou - všichni už jednou hráli, neuspěli a tohle bude jejich druhá a možná i poslední šance v reality show uspět. Který trosečník nejlépe zvládne herní pravidlo Přelsti, přehraj, přežij, jenž je v podstatě doplněno o ponaučení ze svých chyb, a kterému z trosečníků nestárnoucí Jeff Probst nezhasne pochodeň a zároveň mu řekne, že je posledním přeživším? (Radim1.)

char_t

Ve všech dosavadních řadách (včetně All Stars) vždy "hrálo" pár jednotlivců, zatímco ostatní se více či méně vezli v jejich aliancích a postupně odpadali. Vítěz pak byl buď šéf aliance, machr na soutěže o imunitu, nebo náhodný šťastlivec, pokud se šéfové vymlátili mezi sebou. V Second Chance ale poprvé hrají bez výjimky všichni, a hře to dává úplně novou dimenzi. Aliance se nekonají, spojenectví se přelévají ze strany na stranu... Pro diváky je to bomba - pořád je co sledovat, málokdy na začátku epizody odhadnete, kdo vypadne... Ve dvou třetinách sezóny dávám 100% a troufnu si říct, že ať vyhraje kdokoli, bude to zasloužené. ()

fixaman

Nejlepší série Survivora od Micronesia: Fans vs. Favorites (Parvati Shallow stejně nikdy nikdo nepřekoná). Hrálo se od začátku a hráli snad všichni. Že se až do konce jelo prakticky bez aliancí bylo až k nevíře. Takhle našláplá řada tu nebyla dlouho a tipuju, že dlouho nebude :-) ()

Mouchal

Varování před spoilery! Tak američtí fandové převzali iniciativu a naservírovali nám cast celé této série bez pomoci produkčního týmu. Což by bylo fajn, kdyby se kvůli tomu na ostrov nedostali takový hovňousové jako jsou Abi-Maria nebo hipízáckej vořežprut Vytas. Naštěstí větší část fandů v sobě našla dostatek soudnosti a většina voleb padla na úrodnou půdu. Když hodíme cast stranou jedná se opravdu o dosti lahůdkovou podívanou. Zažijeme několik drsných okamžiků (omdlévající Joe), několik napínavých nálezů skrytých imunit či nepřízeň počasí nebo neštěstí v rodině (bohužel...), a to nemluvě o velmi povedených kmenovkách. Je toho na vychvalování spousta, jen mi bohužel po finálové kmenovce zůstala nepříjemná pachuť v puse. Na to, že tam celá rada přijde naprdnutá, jako kdyby jim Russel schoval ponožky, už jsou určitě všichni zvyklí, ale že se dají všichni tak snadno opít rohlíkem? To nepochopím. Nemám upřímně nic proti Jeremymu a jeho výhru mu přeji, ale dostat se k ní pomocí "srdceryvného" příběhu o své rodině? Neměla by být výhra založena spíš na hracích schopnostech, strategii a podobných nesmyslech? Tím neříkám, že hrál špatnou hru (dvě skryté imunity + vyhraná závěrečná), ale na to, aby zbytek finalistů doslova přejel parním válcem a uzurpoval si všechny hlasy, rozhodně neměl a to mě upřímně trochu zklamalo. Reunion už každý ví, že se točí jen kolem stupidních keců Jeffa Probsta a vyplatí se to sledovat jen pro to malý nakouknutí, co nás bude čekat příště. Nicméně bylo vážně skvělé sledovat soutěže, ve kterých nikdy nikdo nic nevzdával a bojoval do naprostého vyčerpání (Golden Boy příkladem). Jen škoda, že Terry hru opustil tak záhy a rychle, Keith s Wooem byly znovu úplně mimo hru (jak nečekané) a Joe opět dominoval v soutěžích. Sérii tak hodnotím za 5/5, vítěze pak tak kolem 3/5 (jsem spíš v týmu Spencer). Celkově je to ale rozhodně jedna z těch nejlepších sérií. Oblíbenci: Kelley, Spencer. Neoblíbenci: Kass, Vytas. Dead Weight: Abi-Maria, Monica. 90% ()

Selixinho

SPOILER: Kelley Wentworth jednoznačně nejlepší z trosečníků této série. Jen škoda, že se nedostala do finálové trojky, tam by evidentě dostala mnohem více hlasů než Jeremy. Jinak série naprosto úžasná - nejnapínavější tribal council vůbec. Konečně. ()

Franche

Pro mě jednoznačně nejlepší z 31 sérií. Je vidět, že hra se neustále vyvíjí a pokaždé vás někdo nebo něco dokáže překvapit. A to je to, co dělá Survivor Survivorem. 5* - hodně povedený cast ()

strom-z

Spoilery Dobrá all-star série, kterou bych celkově asi zařadil na sdílené 3. místo s All-Stars za dvojici HvV a Mikronésie. Online volba prostřednictvím fanoušků byla hodně vzrušující moment - byť to znamenalo i v některejch případech celkem kontroverzní cast (ale tomu se nevyhnuli ani Heroes vs Villains). Několik památnejch tribal councils včetně jedný naprosto bezprecedentní kmenovky ve Final 6, jeden brilantně nalezenej, skrývanej a zahranej idol (Kelley), pár dalších hodně povedenejch blindsides (Fishbach). Pár výbornejch nápadů produkce v čele s idols ukrytejch na challenges, naopak palec dolu za příliš málo zajímavejch výzev, hlavně až tragická trojice téměř shodnejch "ballance a ball/something on your head" hned po sloučení, stejně tak dlouhodobej problém s velmi generickym prostředim (v globalizovanym světě, kde už nikoho nic moc nepřekvapí, je to asi částečně přirozenej vývoj, ale přesto - co zas nějakej Gabon nebo Guatemala? aspoň kambodžský chrámy byly mírnym osvěženim, i když opět prostoupený nesnesitelnym Spencerovym "tranformation story"). Pokud tu něco scházelo oproti Heroes vs Villains, byly to Survivor legendy jako Rob, Parvati, Cirie nebo Russell (neřešim, jakej je to hráč, ale byl klíčovou ingrediencí svejch prvních dvou řad). Na 5 hvězd to pro mě nakonec neni i tim, že v posledních epizodách nedojde k úspěšnýmu převratu trojice J-S-T a závěrečná kmenovka s celkem jasnym vítězem je jedna z těch míň zajímavejch. Best hráči: Jeremy, Kelley (kteří si to de facto přímo rozdali o výhru v poslední výzvě) Příjemný překvapení: australský old-school duo Varner (she's hitting the gas/what just bit my ass) a Kimmi (na to, že v původní sezóně před mnoha lety nepředvedla vůbec nic má velký plus, že se oproti "stratégům" typu Tasha odvážila ke klíčovýmu kroku, odstranit Jeremyho. Škoda, že provedení připomínalo slona v porcelánu, jehož přítomnosti si nevšiml pouze Jeremy (největší chyba za hru). Zklamání: Tasha - po velmi dobře zvládnutý krizi jménem Angkor se spokojila s hrou "dostat se do final 3 i když třeba nevyhraju", za to jasnej palec dolu; Wigglesworth - už jenom její účast byla úspěchem produkce, bylo celkem vzrušující ji takovou dobu po Season 1 vůbec vidět - jenže po slibný úvodný epizodě se ukázala jako naprosto nezajímavej hráč, hlavně na ní nebyla vidět motivace... ()

Flory14

SPOILER Casting vytvořený na základě diváckých hlasů, sliboval hodně zajímavých jmen. A dočkali jsme se opravdu dosti hráčů, kteří se do toho pouštěly naplno. Téma druhé šance se neslo celou sérií a ambice všech hráčů vystoupit ze svého stínu, byly cítit každým dílem. Dočkali jsme se opravdu mnoho podrazů, zvratů a všeho co na hře milujeme. Nevím co mě bavilo více jestli Fishbakův komplex "Golden Boy", Terryho nadšení že je zpět nebo návrat "Chaos Kass". Za mě jsme se dočkali i jedné z nejlepších her v historii, tudíž vítěz je skvělý. Můj oblíbenec Spencer se dostal daleko, jen střih se zaměřil na jeho fiktivní sociální vývoj, raději bych vyděl opět nespokojeného asociála. NEJVÍCE ZAPAMATOVATELNÝ MOMENT: Spencerovo "vydírání" Jeremyho na předposlední kmenovce NEJKLÍČOVĚJŠÍ MOMENT: Spojení "Three witches" které pár silných hráčů sundali NEJLEPŠÍ HRÁČ: Jeremy Collins NEJOBLÍBENĚJŠÍ HRÁČ: Terry Deitz ()

Telemachus

U mě je to hodně o vítězi a tady mi bylo z final three úplně jedno, kdo vyhraje – nepřál jsem to ani jednomu z nich. Mí favorité vypadli ještě před porotou a poslední, komu bych to přál, urval bramborovou, takže... Jinak pěkně připravená řada. ()

donnovann

POZOR SPOILERY: Kdo by tušil, že 31.řada Survivora nám může nabídnout stále tolik zábavy? U mě na hranici top 10 díky velkému počtu lidí kteří chtěli hrát, nepředvídatelným kmenovkám a v neposlední řadě (skvělý nápad) skrytým imunitám v soutěžích. Vytas - Velké ambice bohužel totálně nevyužité. Pokud jeho hra měla nějaký určitý záměr, nepochopil jsem ho. Savage - Moc jsem se na něj těšil, o to víc mě zklamalo jeho přehlížení ostatních hráčů jakmile se cítil v dobré pozici, halóoo 31. řada Andrew. Terry - jednoznačně spojený se svým odchodem, klobou dolů i když toto byla povinnost každého otce. Woo - nebudu ztrácet čas nad člověkem, který se nepoučí a hraje opět jako ovečka, takový člověk by nesměl chybět v mé alianci. Spencer - S velkým štěstím (ovšem na to se nikdo ptát nebude) se dostal až nakonec a já mu to moc přál. Smart player, který se nikdy nevzdá. Po sloučení výborná sociální hra. Škoda že produkce nám ho vykreslila, že měl šanci na výhru. Joe - Golden boy, který neustál to že ho porazí 2x starší děda tak sebou radši švihnul. Já nejsem žádná svině ale jako sorry takhle člověk omdlévá? Podívejte se na to radši ještě jednou než se do mě pustíte. Jeff - Hodně lidí mu to přálo, hodně lidí bavil, mě k srdci ničím nepřirostl. Stephen - Další výborný hráč, kterého bohužel ovlivnil JT víc než jsem si myslel. Výborné přemýšlení, a hodně vtipných scén. Bavil mě moc. Keith - Velké plus za soutěže, bohužel survivor je dnes o něčem jiném. V prvních sériích by ho lidi milovali. Jeremy - Musím přiznat zasloužený vítěz, který nedělal chyby. Pro mě jedno malé mínus a to hra na city. Vím že velice dobře funguje zvlášť na Američany ale mě se to prostě nelíbí. Ciera - Moc tlačila na pilu, měla to výborně rozjetý, škoda fandil jsem jí. Kass - Nezapomeň se nazvat Chaoss Kass, mele to furt dokola stejnak to nikoho nezajímá. Monica - ehm ona tam byla? PG - moc toho neukázala přitom jsem si od ní díky Číně docela sliboval. Tasha - Dobrých hráček je v Survivoru málo ale Tasha mezi ně patří. I když tady šanci neměla. Kelley Went - Největší překvapení série. Excelentní hra bez jediné chyby opravdu škoda že nebyla ve finále s Jeremym by to byl jeden z nejlepších soubojů ever. Kelly Wig - Nedostala žádný prostor tak co o ní mám napsat. Na to že byla v porotě, hrozně málo prostoru na takovou legendu. Kimmi - Zkoušela hrát to určitě bohužel ke konci přetaktizovala. Shirin - Hra začíná hned jak přijedete na ostrov, Shirin to začla hrát 3x rychleji, to jí poslalo ke dnu. Abi - Moje milovaná brazilka se malinko poučila od Filipín, bohužel šance na výhru stále nulové. I tak mě jako vždy neskutečně bavila. Za mě 90% a teď čekat do Února. ()

PlysovyMacko

Hraci dostali druhu sancu a podla toho aj hraju. Skvele kmenovky a podrazy. Skryte imunity su zahrane genialne. Aj vyzvy su zo starsich serii a Jeff vzdy pripomenie kto na nich pohorel. Zaujimavy moment nastane, ked po hlasovani dvaja hraci vyberu imunitu a vsetky hlasy sa tykaju iba ich dvoch, takze nema kto odist. Hlasuje sa znova a nastane remiza ohladom inych hracov, tak sa zvysni hraci musia slovne dohodnut kto odide. Fandila som vitaznej trojke plus Savageovi. Kvalitny Survivor. ()

martingaga

SPOLERY- táto séria na mňa moc nezaposobila hlavne podivným castom z ktoreho ma hneď od začiatku šptvalo pár ludí ale naopak vela som si ich hneď oblúbil ako kelley wentworth ktorá hneď v prvom diely ukázala, že tam nie je omylom prvych pár rád nebolo najlepších vínimkou tej kde vypadla shirin dosť ma to mrzelo ale ako priemerne prišla séria do zlúčenia tak som už ani nestačil vnímať kolko blindsidesov a zvratov sa deje ku každému dám koment\ Kass- schytala to ako prvá z witchs ale hrala lepšie ako v cagaianu a spencer ju podrazil mal ju podržať \ Andrew- jeho mi neni vobec lúto Kelley mu to natrela najkrajším ťahom sezóny \ Kelly Wiggelsworth- zo začitku som jej držal palce ale mala nulovú stratégiu takže mi vobec nechýbala \ Ciera- stále chcela big moves a nakoniec bola jedným takým varazená ale hrala lepšie ako poprvé v blood vs water \ Stephan- v tejto sérii sa mu nedarilo a mal vypadnúť na rade predtým miesto Cieri \ Golden boy- nemal stratégiu ale bol sympatický a silný \ Abi- mrška jedna ju proste človek musí milovať a nenávidieť naraz vždy ma rozosmiala a mrzelo ma, že išla \ Kimmi- čakal som od nej viac ale predviedla najviac z old schoolových hráčov a škóóóda že jej nevyšiel jediný krok o ktory sa snažila Kelley mohla vyhrať bola obeťou najlepsej kmeňovej rady ever \ Keith- k nemu nemám čo ani hodnotiť sympaták ale viac sa k nemu nedá povedať iba, že mal použiť fake imunitu \ Kelley Wenthworth- moja láska, ešte donedávna som mal za najlepšiu ženskú hráčku parvaty ale Kelley si zaslúži miesto vedla nej, pretože sa postarala o to prečo milujem túto sériu ktorá sa zaradí medzi tie najlepšie urobila najlepšie tahy série a na 100% by vyhrala keby sa jej podarilo zvíťaziť poslednú výzvu lebo vyhrala 2 a túto potrebovala najviac a nestalo sa jej emócie na konci výzvy boli super a mna jej prehra mrzela asi viac než ju škoda že to nedoťiahla do konca ale bola úžastná \ Tasha- nemala najlepšiu stratégiu ale bola sympatická a zlúčenie si vybojovala sama \ Spencer- sympaťák po celú hru a častokrát som mu aj fandil ale velmi ma sklamal na rade pred finále keď vyhrožoval jeremymu, že keď vezme Kelley že on nevyhrá \ Jeremy- v pohode výtaz, ktorý nemal najoslnivejšiu taktiku ale uhral to na city a super vedel hladať imunity ako Kelley aj ich skvele využil ()

blazma

Jedna z top řad, opět super nápad a celá cast se snažil jak to jen jde, svou druhou šanci pořádně využít. Nejvíc jsem se těšil na Terryho, který si myslím nakonec vyhrál víc než onen milión. Kelly ze season 1 je boží, Keith asi nepřestane udivovat, Wentworth, Spencer byli famózní. Jen jsem Jeremymu nepřišel na chuť jako ostatní. ()

Kop1x

Obsahuje spoilery. Ano, je to jedna z nejlepších řad..Nicméně se nemůžu ubránit dojmu a opravdu nechápu, proč diváci zvolili do druhé šance třeba Abi, podle mě to není hráčka, ale akorát osina v zadku, klidně tam mohli poslat někoho, kdo by si to zasloužil více ( Shane, Teresa a další.. ). Série plná zvratů, podrazů, série kde si soutěžící museli sáhnout až na úplné dno, viz Joe a jeho epický battle s Keithem o imunitu. V této sérii je naprosto vidět, že hrát survivora není nic lehkého, naopak, it's pretty tough game! Akorát, co si myslím, že se poslední dobou v survivoru děje, není to jako na začátku, kde si soutěžící opravdu zasloužili vyhrát, proto co udělali ve hře, ne proto, že mají manželku a dvě děti + další na cestě... Well, well, well.. Jeremy a jeho final speech mu zajistila milion dolarů. Musím napsat, že podle mě Spencer hrál lépe a zasloužil si to o něco více, než Jeremy, ale to už se nedá nic dělat.. A pokud Jeremy nechce hlasy z lítosti, tak to proboha vůbec nezminuji na kmenové radě.., Porota by se měla řídit tím konceptem, na kterým je survivor stavěný, tzn : Outwit, outplay, outlast a ne emocema, o tom přece ta hra není.. Hele, on má rodinu, potřebuje finančně zajistit a nehrál zas tak špatnou hru, tak mu dám hlas, nicméně Spencer hrál, co se týče strategie mnohem zajímavější hru. Dostal se ze dna až na úplný vrchol a to chce kuráž. Každopádně jako fanoušek survivora, gratuluji vítězi! Jo a ještě jedna věc.. Keaithe, Keithe..V 5ti lidech, jde ti o vyřazení, rozhodují 3 lidi a ty radši své místo přenecháš Kimmi? Ve hře o milion dolarů? vážně? Naštěstí se tak nestalo a ještě tam někomu z hráčů zůstal racionální úsudek ( Kelly ). Navíc, Keithe věděl, že na 90% půjde další kmenovou radu domů a nezahraje na ní skrytou imunutu, jako really?. Ale jinak opravdu povedená sezona. Oblíbení hráči ( Joe, Spencer, Fishback, Savage ) ()

Janie.

Po dlouhé době opět po všech stránkách výborná série, vlastně až na jednu věc - jen vítěz zamrzí. Ne, že bych to Jeremymu před finále nepřála, hrál výborně, ale proboha copak měl zapotřebí to citové vydírání při jury speech? A proč, proboha, mu to všichni sežrali? Tohle opravdu kazí dojem z celé řady a je to velká škoda. Jinak to totiž bylo výborné. ()