Na planetě Spaceballs vyplýtvali atmosféru, a tak se rozhodli ukrást ji svým sousedům na planetě Druidia, kde má právě dojít ke sňatku královské dcery Vespy s jediným existujícím princem Valiem. Vespa ze sňatku není nadšená a uteče od oltáře. Doprovází ji její komorná Dot Matrix. Spaceballové v čele s neschopným prezidentem Škrobem a lordem Tmavou Helmou hodlají Vespu unést, a získat tím páku na krále Rolanda, aby jim prozradil heslo k ochrannému štítu atmosféry planety Druidia. Král Roland mezitím již kontaktuje kapitána Lone Stara, kterému pomáhá jeho kamarád Blaf, a žádá ho, aby princeznu Vespu zachránil. Lone Star souhlasí, ale za záchranu požaduje poměrně vysokou částku, aby mohl zaplatit své dluhy. Spaceballové už vtahují princezninu loď do své vesmírné lodi Spaceball jedna, když v poslední chvíli Lone Star přemístí Vespu i Dot Matrix na svou loď. Když to Spaceballové zjistí, okamžitě se pustí do pronásledování. Lone Star nemá dostatek benzínu a musí nouzově přistát na pouštní planetě. Zde jim pomohou Dinkové, kteří je dovedou do jeskyně k muži jménem Jogurt. Ten má kouzelný prsten, takzvaný dešvorc, který věnuje Lone Starovi. Protože je Jogurt velmi chytrý, Lone Star by se od něj rád dozvěděl, zda nepoznává amulet, který Lone Star nosí celý život na krku, ale neví, co to znamená. Jogurt mu odpoví, že se vše včas dozví. Mezi Lone Starem a Vespou to začíná jiskřit, ale je jasné, že z toho nic nebude. Princezna si může vzít zase jen prince. Spaceballové zjistí, kde princezna je, a unesou ji. Jogurt poskytne Lone Starovi benzín a ten se okamžitě vydá princeznu hledat... (TV Prima)

Rudm

Pro někoho naprostá klasika a možná i kultovní záležitost, nicméně pro mě celkem obtížný film na dokoukání. Vtipných scén je tu opravdu málo. Nezaujalo. ()

Xylobalsam

Povedena parodie, ale nekolikrat lapajici po dechu, to chybi k plnemu hodnoceni. Nekdy vtipy sklouzavaji az do trapnosti, u jinych zase padate ze zidle. ()

MartyS

Tuhle parodii jsem videl u X-krat uz jako male decko a pokazde me dokazala pobavit,i tedka po dlouhe dobe co jsem ji nevidel porad se mi libi a vzpominam na ty mlade krasne casy:)) Rozhodne doporucuji vsem,a neni nutnosti znat Star Wars jak vetsina rika,ale je pravda ze vic se nasmejete pokud znate puvodni verzi :D ()

zurivymlok

Paráda. Upozronění: jsou dva dabingy. Jeden pohřbil snad všechny vtipy, co tam byly. Doporučuji si to pohlídat. V tom výborném původním daboval Helmu V. Postranecky a toho pobočníka Donutil. Pokud v telce nebo na dvd uslyšíte ten druhý, tak to rovnou vyhoďte a raději zkuste sehnat ten původní. Poznámka: Poprvé jsem to viděl dávno předtím, než jsem vůbec tušil, že existuje nějaká série Star wars. "Vidím, že tvůj "De Schwartz" je stejně dlouhý jako můj. Uvidíme, jak s ním umíš zacházet. :-)))) ()

lele

před lety jsem se z toho kácela smíchy, teď jsem viděla film úplně prasácky nadabovaný, nevím, jestli existuje víc verzí dabingu, ale tenkrát to určitě nebyli "kosmíčové" ani "řiťkové" (WTF??!) ()

luckylittl

Nevjtipnější parodie co znám. Vetřelec tančící na baru je prostě totální úlet a musí se vidět. Připravte si papírové kapesníčky, budete brečet smíchy! ()

Tomulka

výborně jsem se bavil. tento film patří mezi ty povedenější parodie slavných originálů. Nutno však podotknout, že nejlépe si film vychutnáte s dabingem s dřívějších dob ČT1. V dabingu třeba uslyšíte M. Donutila jako kapitána spaceballs 1 atd. Hlášky jako scéna s rodinou Hovádo je nepřekonatelná. Výborné jsou také pojmenování postav, hlavně jogurt místo Yoda. Nejlepší však je Rick Moranis jako tmavá helma, který paroduje Dart Vadera-fakt super. Doporučuji všem co maji parodie rádi. Sice starý film, ale rozhodně mnohokrát lepší než dnešní parodie!!! ()

Glowlady

tak jsem se po nějaké době zas pořádně nasmála. Úžaná parodie na všechny Star Wars, Trek apod.... Ať jsem tenhle film viděla jako malá, nebo teď po shlédnutí všech dílů Star Warsu, směju se mu pořád stejně. I když po jejich shlédnutí je ještě vtipnější :D Jinak super komentář "monologa" a jeho výtažek z filmu "Hovado"... Doporučuju všem a dávám 90%. ()

Kolárek

U parodií obecně záleží na tom, jak je divák obeznámen s filmy, ze kterých si ta daná parodie dělá srandu a jak mu sedne styl humoru. Já se ve Hvězdných Válkách skoro vůbec nevyznám, ale na druhou stranu absurdní humor spojený s lehce křupanským se mi docela líbí, proto to vidím na lehčí nadprůměr. Přece jen však zde bylo podle mě dost trapných scén. A to hlavně tehdy když byli v akci hodňáci, naopak padouši to zachraňovali. Co hodnotím rozhodně kladně, je fakt, že se zde vyskytují pro život naprosto zásadní sdělení, jako co přitahuje všechny princezny ve vesmíru, nebo proč zlo vždycky zvítězí. ()

dawexx

Spaceballs jsou nejlepší vesmírná parodie! Znáte snad nějaký jiný film, který se dostal do distribuce dřív, než byl dokončen? :-) Mimochodem i velice podařený dabing, obzvláště potěšil Václav Postránecký. A malý Rick Morranis je prostě ďábel. Za všechny hlášky alespoň malej rozhovor Tmavé Helmy s jeho posádkou: TM: Opatrně, vy idiote! Říkal jsem, abyste střílel pod ní, ne na ní! Voják: Promiňte, pane, dělám, co můžu. TM: Kdo ho udělal střelcem? Major: Já, pane, je to můj bratranec. TM: Kdo to je? Plukovník Sandurz: To je Hovado, pane TM: To jsem si všiml, ale jak se jmenuje? PS: To je jeho jméno, Hovado, major Hovado. TM: A jeho bratranec? PS: Taky Hovado. Střelec první třídy Filip Hovado. TM: Kolik dalších hovad máme na palubě lodi? (celá posádka se postaví do pozoru) ZDE! TM: Já to věděl. Takže jsem obklopenej samejma hovadama...pokračujte v střílení, hovada! ()

Jevablo

Už jsem to neviděl pěkně dlouho, ale pořád si pamatuju "pročesejte poušť", "poletíme absurdní rychlostí" nebo lorda Helmu. ()

Linsang

Hned po obou Žhavých výstřelech jedna z nejlepších parodií všech dob. Rick Moranis je jako Lord Helma bezkonkurenční. Pravda, pár vtípků balancuje na hraně trapnosti (možná za ní některé i spadnou...), ale některé jsou naopak skoro geniální, takže se to nakonec tak nějak hezky vyváží :-) ()

IgorkoIgorko

Najhumornejsia scenka filmu bol Alien ktory spieval "Hello, My Baby" , co bolo velmi humorne :D , ale to bolo asi vse. Par scen bolo dost hluchych a na vacsine gagov som sa len pousmial, skoda, napad bol genialny a ak sa dobre pamatam tak aj prvotny na porodiu SW. ()