Na planetě Spaceballs vyplýtvali atmosféru, a tak se rozhodli ukrást ji svým sousedům na planetě Druidia, kde má právě dojít ke sňatku královské dcery Vespy s jediným existujícím princem Valiem. Vespa ze sňatku není nadšená a uteče od oltáře. Doprovází ji její komorná Dot Matrix. Spaceballové v čele s neschopným prezidentem Škrobem a lordem Tmavou Helmou hodlají Vespu unést, a získat tím páku na krále Rolanda, aby jim prozradil heslo k ochrannému štítu atmosféry planety Druidia. Král Roland mezitím již kontaktuje kapitána Lone Stara, kterému pomáhá jeho kamarád Blaf, a žádá ho, aby princeznu Vespu zachránil. Lone Star souhlasí, ale za záchranu požaduje poměrně vysokou částku, aby mohl zaplatit své dluhy. Spaceballové už vtahují princezninu loď do své vesmírné lodi Spaceball jedna, když v poslední chvíli Lone Star přemístí Vespu i Dot Matrix na svou loď. Když to Spaceballové zjistí, okamžitě se pustí do pronásledování. Lone Star nemá dostatek benzínu a musí nouzově přistát na pouštní planetě. Zde jim pomohou Dinkové, kteří je dovedou do jeskyně k muži jménem Jogurt. Ten má kouzelný prsten, takzvaný dešvorc, který věnuje Lone Starovi. Protože je Jogurt velmi chytrý, Lone Star by se od něj rád dozvěděl, zda nepoznává amulet, který Lone Star nosí celý život na krku, ale neví, co to znamená. Jogurt mu odpoví, že se vše včas dozví. Mezi Lone Starem a Vespou to začíná jiskřit, ale je jasné, že z toho nic nebude. Princezna si může vzít zase jen prince. Spaceballové zjistí, kde princezna je, a unesou ji. Jogurt poskytne Lone Starovi benzín a ten se okamžitě vydá princeznu hledat... (TV Prima)

Caine

Je to klasika. V okruhu lidí, kde se obvykle pohybuju, bráno jako kultovní film. Záleží ale taky dost na překladu. A kdo si myslí, že Johnu Hurtovi se nemůže stát už nic horšího než ve Vetřelci, tak ten to neviděl! Domluvil jsem a jdu pročesávat poušť... :-) ()

(Z)denny

Když přišla Velká helma, tak jsem se poprvé (a asi naposled) zasmál. Potom jsem u toho usnul a až jsem se probudil, tak jsem si to muse pustit ještě jednou.. Sice tam bylo pár dobrách žduchů, ale pro mě to byla nuda, nuda, šeď.. ()

Pitrsss

Tohle je osudová parodie mého života. Zjistil jsem to už na základní škole, kde kolovala VHS s tímhle filmem, nahraná z ČT2. Fórky z Vesmírných těles provázely mě a většinu mých kamarádů celou pubertu a není se čemu divit, tohle je prostě diamant. Cokoliv ve "Vesmírných koulích" je umocněno do absolutního maxima, takže se není čemu divit, že když "Černá helma" nařídí, aby byla pročesána poušť, chlapi vezmou obří hřebeny a jdou na to. Stejně tak vás nemůže překvapit, že když ztroskotáte na Měsíci, potkáte tam bájného Yogurta, který vás pozve do svého obchodu s filmovými pitominkami, kde můžete zakoupit například: hrníčky, trička, kufříky na svačinu, nebo plamenomet. "A co to je proboha za divné kuckání a bublání?! Tomu Vy říkáte radar?!!" - "Ne pane, tomu říkáme Pan Kafe." ..... 90% ()

winetach

Táto komédia za tie roky dosť zostarla, občas nudila, nie všetky narážky už v roku 2020 vieme pochopiť, no aj napriek tomu je to solidná paródia na žáner sci-fi skrz Starwars. Pár gagov sa dalo. ()

dvd-L

V osmé třídě kdy naše nadšení pro Hvězdné války kulminovalo jsme se u toho s kamarádem hodně nasmáli a některé hlášky se pro nás stali na čas kultovními. Pod názvem 'Vesmírná tělesa' bych ale Spaceballs vskutku nehledal. ()

TaanStari

Zpívající vetřelec mi přišel nejvtipnější na celém filmu. Většinou tam jsou totiž jen trapné nebo alespoň nevtipné gagy. Od tohohle režiséra je mnohem lepší Robin Hood. ()

molcan2

Najsrandovnejšia vec vo filme je Rick Moranis ako Dark Helmet, ktorý je pravým opakom najväčšieho zloducha vo vesmíre, Darth Vadera, a to najmä vo veľkosti. Tak ako každý iný film Mela Brooksa aj tento ma extrémne momenty ale aj extrémne trapasy, je to všetko len otázkou vkusu. Čo sa môže zdať niekomu smiešne, môže byť pre niekoho trápne a naopak. ()

Pidzey

Solidní Star Wars parody s několika málo dobrými gagy a s o trochu více těmi nevtipnými. Asi nejtrapnější je Aliení gag. Je to však kravinka která rozhodně neurazí. ()

godycz

nezapomenutelne. doporucuji Nedabovane, pulka foru v cudu. ....Jsem byvaly spolubydlici bratrance synovce bratra tveho otce. ()

Saur.us

Tak tahle nevtipná parodie nesahá triu Zucker, Zucker a Abrahams ani po kotníky. Jediná světlá chvíle je cameo J. Hurta v bistru. ()

HH

Vtipné. Místy více, někdy méně. Kdo má rád filmy Mela Brookse, bude nadšen. Já osobně mám z tohoto filmu nejraději scénu s mjr. Hovádem (v originále Asshole)...zakončenou: "takže jsem obklopen samými Hovády!" ()

gumbo

Určitě jedna z těch lepších parodií, ikdyž to není žádná extra nakládčka. Ale několikrát jsem se zasmál, párkrát pousmál a v porovnání s moderními "parodiemi" neviděl žádnou nechutnou scénu...takže celkově průměr 60% ()

J. T. Kirk

Nejlepší Brooksův film. Už jsem ho viděl opravdu mokrát, ale pokaždé se zaručeně pobavím. Nezapomenutelný Yogurt. Je těžko říct, který český dabing je lepší, v každém jsou nějaké lepší a horší věci. Je to jedna z nejpovedenějších parodií. ()

Wolvie

Zklamání z místy velmi vtipného,ale bohužel silně nevyváženého snímku.Jedinou jistotou je samozřejmě Rick Moranis,jinak ale nechápu ódy,které na adresu Spaceballs všichni pějí.Jeden z mnou nepochopených kultů. ()

char_t

Dobré vtipy, špatné vtipy, půl na půl. Ale ty dobré stojí za to - perfektní narážky na Star Wars, Star Trek, Vetřelce, Planetu opic... Lord Helmet je nejlepší záporák! ()