Na planetě Spaceballs vyplýtvali atmosféru, a tak se rozhodli ukrást ji svým sousedům na planetě Druidia, kde má právě dojít ke sňatku královské dcery Vespy s jediným existujícím princem Valiem. Vespa ze sňatku není nadšená a uteče od oltáře. Doprovází ji její komorná Dot Matrix. Spaceballové v čele s neschopným prezidentem Škrobem a lordem Tmavou Helmou hodlají Vespu unést, a získat tím páku na krále Rolanda, aby jim prozradil heslo k ochrannému štítu atmosféry planety Druidia. Král Roland mezitím již kontaktuje kapitána Lone Stara, kterému pomáhá jeho kamarád Blaf, a žádá ho, aby princeznu Vespu zachránil. Lone Star souhlasí, ale za záchranu požaduje poměrně vysokou částku, aby mohl zaplatit své dluhy. Spaceballové už vtahují princezninu loď do své vesmírné lodi Spaceball jedna, když v poslední chvíli Lone Star přemístí Vespu i Dot Matrix na svou loď. Když to Spaceballové zjistí, okamžitě se pustí do pronásledování. Lone Star nemá dostatek benzínu a musí nouzově přistát na pouštní planetě. Zde jim pomohou Dinkové, kteří je dovedou do jeskyně k muži jménem Jogurt. Ten má kouzelný prsten, takzvaný dešvorc, který věnuje Lone Starovi. Protože je Jogurt velmi chytrý, Lone Star by se od něj rád dozvěděl, zda nepoznává amulet, který Lone Star nosí celý život na krku, ale neví, co to znamená. Jogurt mu odpoví, že se vše včas dozví. Mezi Lone Starem a Vespou to začíná jiskřit, ale je jasné, že z toho nic nebude. Princezna si může vzít zase jen prince. Spaceballové zjistí, kde princezna je, a unesou ji. Jogurt poskytne Lone Starovi benzín a ten se okamžitě vydá princeznu hledat... (TV Prima)

Martin741

Reziser Mel Brooks /Nemy film 1976/ natocil teda riadne uletenu parodiu. Ako kult z detskych cias je to samozrejme vyborne, ale behom casu uz snimok trochu zostarol. US styl humoru sa vynimocne priblizil europskemu ponatiu humoru, to je tiez plus. 56 % ()

vydumnica

Jedno je isté, film Spaceballs už nikdy v živote nechcem vidieť!!!! Dnes mi teda kino prekvapenie kultových filmov vôbec nevyšlo. Aspoň hudba sa mi trošičku páčila, no celý film bol z môjho pohľadu skôr trápna záležitosť a vôbec nie vtipný, nemohla som sa dočkať konca a to mám kino tak rada! Ešte dodatok: Začínam pochybovať, či si ešte niekedy vychutnám pizzu. A okrem toho je vôbec Spaceballs kultový film? V živote som o ňom nepočula. 10%. Nerada to hovorím, ale nestálo to zato😔. ()

Rocky88

Půlka vtipů vydařených (jogurt, Candyho čokl a spousta dalších), druhá půlka podprůměr. A kupodivu tu jsou i hluchá místa, kdy se nic neděje, což je u 90minutového filmu na pováženou. Samozřejmě,podíval bych se znovu, ale v porovnání s Topperem a Drebinem má Lone Star slabší kanón. ()

Crawler-D

Na tenhle film jsem byl natešený jak malé děcko na příjezd štědré babičky. hvězdné války doslova miluji a o Spaceballs jsem slyšel jen to nejlepší. Zjistil jsem, že se jedná o podobný mýtus jakým jsou krokodýli v kanalizaci. Zoufale nevtipný a nic nepřinášející parodie. Viděl jsem už lepší od amatérů. ()

Lanark

Tahle parodie bohužel zářez do vesmíru neudělá...ale snažila se. Pár dobrých míst tu je, bohužel ve stejném poměru jako těch nicneříkajících. Možná za to může i pitomej českej dabing, ale to už je osud. Jsem rád, že nejsem v žádném příbuzenském vztahu s kterýmkoliv členem ansáblu filmu, vlastně jim ten Schwarz i přeju... ()

C0r0ner

Parádní parodie na Star Wars a další vesmírné šaškárny z dílny Mela Brookse. Je to klasická groteskní taškařice, která se pro změnu podle mého musí líbit snad každému. Už jen proto, že si za cíl vybírá téma více než pohádkové. Rick Moranis jako zloduch exceluje. 75% ()

gabin(a)

Opice 1:Co to té soše leze z nosu? Opice 2: To jsou...Spaceballové Opice 1: To je konec planety! Super parodie na sci-fi, které moc nemusím (a Hvězdné války už vůbec ne!). Vetřelec tančící na stole mě úplně odrovnal stejně jako svatba - kraťoulinká verze. Jedna hláška za druhou a mnoho z nich se hodí pro běžný život. Moje děti je umí všechny na zpaměť a co chvíli je po mně házejí, nejčastěji tu "Copak bych ti lhal?" s pohledem do strany. A doma máme koření The Schwartz, heč! A v ledničce jogurty:-) ()

Gaaron

"Jen jeden člověk by se mi odvážil zadžemovat radar! Lounstár!" Nevysychající zdroj hlášek s perfektním dabingem (tím lepším z těch dvou). ()

Lindiště

Nedávno jsem si vzpomněla na film, který jsem viděla kdysi jako malá a pamatovala jsem si z něj jen to, že tam někdo pročesával poušť hřebenem a pak někomu vylezl z břicha vetřelec, který začal tancovat. Po včerejším oživení musím říct, že tento film za tu neztratil téměř nic a opět jsem se mimořádně bavila. ()

c.tucker

Čekal jsem od toho mnohem více. Tato kultovní parodie mi k srdci moc nepřirostla. Je tam sice pár dobrých okamžiků, ale z celkového hledicka mě to dost nudilo. ()

Šimpy

Tak si taky přidám komentář, ač původně jsem to v úmyslu neměl. Vše tu bylo řečeno, ale přesto se musím vyjádřit, neb na Youtube proběhla velmi zajímavá diskuze o dabingových verzích. nejlepší je samozřejmě originál, v dabingu spousta ftípků zanikne, ale jen pro informaci. Skutečně původní dabing je ten s majorem Řiťkou, nikoliv Hovádem. Mám ho na vhsce z roku 1991 společně s původním dabingem filmu Kdo to mluví mezi ostatními filmy i s jednohlasým dabingem..čili skutečně původní verze. dabing s Hovádem z české televize je až rok 1993..... ()

Radiq

Na několik málo výjimek (popíšu za chvíli) to je dost trapas. Bylo tam fakt trapný skoro všechno (pes, Helma, všichni, všechno). Nezasmál jsem se skoro ničemu, protože to byly vtípky, jak kdyby scénář psal puberťák (připomnělo mi to moje rané puberťácké povídky, akorát horší). Když už tam podle autorů měl nastat nějakej gag, tak nebyl překvapující, protože bylo jasný, co bude následovat. Výjimky: videokazeta s filmem Spaceballs, aby věděli, co mají dělat | scéna s pročesáváním pouště + Helmova pouštní helma | swinguj9c9 vet5elec | neustálý hlášky týkající se samotnýho filmu, jeho natáčení nebo štábu. Je jasný, že si to má dělat srandu hlavně z Hvězdnejch válek, ale to je minimálně stejně tupá hovadina. PS: Helmu sice hrál známej herec, ale to neznamená, že je dobrej... ()

MJMilan

Tuhletu dost Americkou komedii jsem viděl dnes asi po deseti letech. Kladné vzpomínky, které jsem na tento film měl se po prvních pár minutách rozplynuly jako pára nad hrncem. Některé hlody jsou dobré, ale asi už jsem z toho vyrostl. ()

Decker

Ale jo byla to docela sranda, zvlaste ty scenky narazejici na Star Wars, Vetrelce atd, ale ze bych z toho byl kdovijak odvazanej se rici urcite neda. Mel Brooks je dozajista skvelym komedialnim reziserem, ale zde jsem cekal mozna trochu vice nez detinske scenky a nekdy az trapne narazky, ale pokud mu na to pristoupite budete se myslim docela dost dobre bavit. ()