Na planetě Spaceballs vyplýtvali atmosféru, a tak se rozhodli ukrást ji svým sousedům na planetě Druidia, kde má právě dojít ke sňatku královské dcery Vespy s jediným existujícím princem Valiem. Vespa ze sňatku není nadšená a uteče od oltáře. Doprovází ji její komorná Dot Matrix. Spaceballové v čele s neschopným prezidentem Škrobem a lordem Tmavou Helmou hodlají Vespu unést, a získat tím páku na krále Rolanda, aby jim prozradil heslo k ochrannému štítu atmosféry planety Druidia. Král Roland mezitím již kontaktuje kapitána Lone Stara, kterému pomáhá jeho kamarád Blaf, a žádá ho, aby princeznu Vespu zachránil. Lone Star souhlasí, ale za záchranu požaduje poměrně vysokou částku, aby mohl zaplatit své dluhy. Spaceballové už vtahují princezninu loď do své vesmírné lodi Spaceball jedna, když v poslední chvíli Lone Star přemístí Vespu i Dot Matrix na svou loď. Když to Spaceballové zjistí, okamžitě se pustí do pronásledování. Lone Star nemá dostatek benzínu a musí nouzově přistát na pouštní planetě. Zde jim pomohou Dinkové, kteří je dovedou do jeskyně k muži jménem Jogurt. Ten má kouzelný prsten, takzvaný dešvorc, který věnuje Lone Starovi. Protože je Jogurt velmi chytrý, Lone Star by se od něj rád dozvěděl, zda nepoznává amulet, který Lone Star nosí celý život na krku, ale neví, co to znamená. Jogurt mu odpoví, že se vše včas dozví. Mezi Lone Starem a Vespou to začíná jiskřit, ale je jasné, že z toho nic nebude. Princezna si může vzít zase jen prince. Spaceballové zjistí, kde princezna je, a unesou ji. Jogurt poskytne Lone Starovi benzín a ten se okamžitě vydá princeznu hledat... (TV Prima)

JohnSmith

Sice je to parodie na Hvězdný války a další sci-fi ve velkým stylu, ale bohužel jen pár scén je vtipných. Ještě míň jich budí úsměv a spousta z nich nudí. ()

immortalis

Povedená sci-fi parodie. Některé části jsou opravdu povedené jiné jsou už horší, ale celkově převažuje dobrý dojem. **** ()

Spock

Parodie jak má být!Princ vagabund, akční princezna, a robot s panenským poplachem. :-) To je vážně komedie. Podívat se na to ještě jednou tak začnu vyznávat sílu de Schwartze také. Pro příznivce sci- fi a Star Wars zvláště naprostá nutnost! Jako nejvtipnější scénku v tohoto filmu zřejmě nominuji celý film, ne dělám si trochu legraci, vyhrává pročesávání pouště. :-) ()

mirec88

Jedna z najlepších paródií, aké boli kedy natočené. Milujem Star Wars a táto paródia bola super. Nielen na Star Wars, ale aj napríklad Votrelca a Planétu opíc. Ostatné nebudem prezrádzať, ale verte mi, zabavíte sa. Hviezdne gule fakt mali gule a ja som sa zabával od začiatku do konca. Nech je De Schwartz s vami!!! Len škoda, že tam nebol aj R2-D2. A najlepšie scény boli samozrejme s Lordom Helmou. ()

Zagi20

Čekal jsem nějakou šílenou ptákovinu a taky sem ji dostal. Jsou tam sice nějaká hluchá místa, a pár nepovedených vtípků ale všechny ty šílenosti typu pročesání pouště a neskutečně dlouhé záběry na prolétávající vesmírnou loď mě dokázali rozesmát až k slzám. "Ja vol, herr Helma !!! " ()

blackJag

Kultivovaná parodie na (hlavně) STAR WARS s jedním výživným déjà vu pro Johna Hurta. I s odstupem času pořád slušně funkční, s množstvím hlušiny v míře daleko nižší, než by divák čekal. 70% ()

Pecival

Možná dílem nostalgie, ale podle mě je tohle ta nejdokonalejší, nejnahláškovanější, nejúžasnější a nejstylovější pardoie jakou sem kdy viděl. Rick Moranis jako Lord Helma nemá chybu. Viděl jsem to stokrát a pořád nemám dost. ()

spikey1

Mel to s tímhle filmem trochu prošvihl, jeho parodie přišla o mnoho let později než poslední z trilogie SW. navzdory tomu se jedná o ohromné dílko. Všem fandům doporučuji. ()

Jello Biafra

Vydarená paródia na Star Wars s originálnymi nápadmi a gagmi u ktorých dostáva bránica pekne zabrať. V sebaparodickej scéne sa tu ukáže aj John Hurt a so slovmi "ach ne už zase" sa mu opäť vyklube z brucha votrelec, ktorý však nasadí slamený klobúk a odtancuje preč. ()

solskjaer

Spaceballs byli ve své době mou biblí a já z ní hltal každou hlášku, kterých je ve filmu požehnaně a já si dodnes pamatuji všechny a pořád mi připadají stejně dobré jako kdysi. Prostě film na který se jen tak nezapomíná. Jo a mimochodem Snotty paprskni mě dolů... ()

DeLaMorte

Výborná parodie na sci-fi filmy hlavně pak tedy Star Wars,která mě opravdu potěšila a vždy se na ní velice rád podívám patří totiž ještě k těm pravím parodiím bez zbytečných vulgárností,které dnešní parodie zaplavují.Super pan helma jako Darth VAder mě vždy rozesměje :-) ()

BMAJTZ

Je to hovadina o tom se nemíním hádat, ale Star Wars to paroduje sakra dobře. Nehledě na to, že scénu s pročesáváním pouště si pamatuji už od dětství, takže asi to ve mě tehdy vyvolalo nějaké sympatie. ()

Dinosaurier

Parodie na veškeré ikonické filmy minulosti. To vše ale se zdvořilostí a notnou dávkou sarkasmu. To už v dnešní době prostě nejde překonat. Je to jeden z filmů, které jsem za svůj život viděla nejvícekrát a osvojila si řadu hlášek do svého slovníku. Je tam tolik super věcí, že to snad nejde vyjmenovat. Rick Moranis, vousatá dáma a Alien na konci. Nutno říct, že i ten první český dabing byl super. "Kuřte, máte-li co!" ()

Melios

[Mierne SPOILERY] Spaceballs je absurdná situačná komédia Mela Brooksa, ktorá si uťahuje z najpopulárnejšej hviezdnej ságy a sci-fi filmov jej podobným. Film si do dnešných dní drží svoj štýl komédie a narozdiel od jemu podobných projektov sa nejedná len o mišmaš náhodných gagov. Príbeh ako taký je veľmi prostý a berie si veľa z predlohy, ktorú paroduje. Pojednáva o rase Spaceballov, ktorí si zničili planétu a rozhodnú sa uniesť princeznú Vespa, aby diplomaticky vyjednali "vypožičanie si vzduchu" z jej materskej planéty. Na jej záchranu sa preto vydáva nebojácny "vesmírny trucker" Lone Star so svojim psoidným spoločníkom Barfom. Okrem, ale úplne absurdnej zápletky tu narazíte na veľa odkazov na inakšie známe popkultúrne projekty (viz. hlášky ako "Snotty beemed me twice last night", alebo na scénu kde z Johna Hurta vylezie swingový Xenomorph a do toho zahlási: "Not again...") či na prelamovanie štvrtej steny a vtipy na filmový priemysel, ktoré tento film medzi publikom spopularizovali. Skrátka ak ste fanúšikmi komédií na štýl trojice Zucker, Abrahams, Zucker, potom dobre viete na čom ste. Jednoduchý humor doplnený o nečakané momenty, ktoré vás neraz rozosmejú či už kvôli svojej neočakávanosti, alebo kvôli tomu, že postavy berú veci až moc doslovne. O tom a o omnoho viac je v skratke tento počin. Na voľnú chvíľu môžem len srdečne odporučiť a zaručujem vám, že sa pri ňom neraz zo srdca zasmejete. "Sh_t! I hate it when my Shwartz gets twisted!" ()

Raevan

Hvězdný války by si zasloužili mnohem lepší parodii.. chce to jen odvahu.. Škoda.. ty vtipy jsou hodně nevyvážený.. pár z nich si budu dlouho pamatovat.. ()