Na planetě Spaceballs vyplýtvali atmosféru, a tak se rozhodli ukrást ji svým sousedům na planetě Druidia, kde má právě dojít ke sňatku královské dcery Vespy s jediným existujícím princem Valiem. Vespa ze sňatku není nadšená a uteče od oltáře. Doprovází ji její komorná Dot Matrix. Spaceballové v čele s neschopným prezidentem Škrobem a lordem Tmavou Helmou hodlají Vespu unést, a získat tím páku na krále Rolanda, aby jim prozradil heslo k ochrannému štítu atmosféry planety Druidia. Král Roland mezitím již kontaktuje kapitána Lone Stara, kterému pomáhá jeho kamarád Blaf, a žádá ho, aby princeznu Vespu zachránil. Lone Star souhlasí, ale za záchranu požaduje poměrně vysokou částku, aby mohl zaplatit své dluhy. Spaceballové už vtahují princezninu loď do své vesmírné lodi Spaceball jedna, když v poslední chvíli Lone Star přemístí Vespu i Dot Matrix na svou loď. Když to Spaceballové zjistí, okamžitě se pustí do pronásledování. Lone Star nemá dostatek benzínu a musí nouzově přistát na pouštní planetě. Zde jim pomohou Dinkové, kteří je dovedou do jeskyně k muži jménem Jogurt. Ten má kouzelný prsten, takzvaný dešvorc, který věnuje Lone Starovi. Protože je Jogurt velmi chytrý, Lone Star by se od něj rád dozvěděl, zda nepoznává amulet, který Lone Star nosí celý život na krku, ale neví, co to znamená. Jogurt mu odpoví, že se vše včas dozví. Mezi Lone Starem a Vespou to začíná jiskřit, ale je jasné, že z toho nic nebude. Princezna si může vzít zase jen prince. Spaceballové zjistí, kde princezna je, a unesou ji. Jogurt poskytne Lone Starovi benzín a ten se okamžitě vydá princeznu hledat... (TV Prima)

peetriss

Mně osobně tato parodie příliš nesedla, a vůbec: obecně mám s Brooksovými parodiemi problém. Opravdu zábavných a štiplavých je jen menšina vtípků. Třeba trio Zucker - Abrahams - Zucker ve své době stálo se svými bláznivinami o dvě třídy výše. Když parodii na vesmírná sci-fi, určitě raději Připoutejte se, prosím! 2, než tohle. Rick Moranis jako Tmavá helma je však k sežrání. ()

Spectre

Proste perfektná paródia (nielen) na Star Wars. "I Always Have Coffee When I Watch Radar" - tie hlášky sú proste na nevydržanie :) ()

fastum

Nevtipná nekoukatelná zhovadilost u které se zasmějete málokdy a asi po deseti minutách začnete přemýšlet zda snímek vůbec chcete dokoukat do konce. ()

Mekgrůdr

Pokud by se měli dnešní tvůrci parodií od někoho učit, pak by to asi byl Mel Brooks. Spaceballs je určitě jeho nejlepší. Kde jinde vám skvěle zparodují Star Wars, přejmenují Jodu na jogurta, pročesávají planetu obřími hřebeny a po požití polévky z vás vyleze tančící vetřelec. ()

Ukko

Tak tenhle film je jedna z nejlepších parodií, kterou jsem kdy viděl. Znám ho takřka nazpaměť , prostě srdcovka. ()

LBsmoke

možná sem udělal chybu že sem si to pustil hned po mladém frankensteinovy.. protože už sem se vůbec nedokázal bavit.. po chvíli mě to otravovalo.. vtipy jsou tam sice některé dobré a taky je to nápadité co se reklamních předmětů týče.. ale nějak mě to jen nudilo a štvalo.. tak tak **/*** ()

laepus

Viděno s dabingem, kdy Velkou Helmu mluvil Postránecký a je to naprostá bomba - jeho vtipy jsou úžasné - Pan Kafe... Hovada... Absurdní rychlost... a nejlepší vůbec u mistra Yogurta: "Vy to přečtete?" -"Ne, jenom jsem si odchrchlával." Je tam několik vtipů, kterým se člověk příliš nezasměje a možná se jim nezasmál ani před třiceti lety, ale o to cennější jsou pak ty, kdy člověk vyprskne smíchy a válí se ještě několik minut. Velice zdařilá parodie nejen na Hvězdné války. ()

kritiklon

U této parodie jsem byl mile překvapen! Film jsem vůbec neznal a když jsem náhodou zapnul TV a viděl narážky na Star Wars hned mě to chytlo. Očekával jsem spíše trapnější humor a sem tam něco dobrého ale film sršel vtipnými skeči a hláškami až jsem byl překvapen. A nejlepší byl bezpochyby Rick Moranis a jeho helma :D. Dávám s radostí 4* a 76%. ()

Garch

Úplně nejlepší díl "Hvězdných válek" :-D Čes je lepší a PizzaHat taky. A tmavá helma - " v tom se nedá dejchat!" ()

Magika82

Domnívám se, že vše vystihnu následujícím souvětím: "Jediný okamžik - u něhož jsem se opravdu zasmála za celý film - byla pasáž z vylíhnuvší se vetřelcem v baru." Tato krátká pasáž zachraňuje z mé strany tento film v podobě jediné hvězdy. ()

deiwitch

Bezchybná parodie na Star Wars u které jsem plakal smíchy. Na tomto snímku se mi líbí, že k tomu, aby jste si ho užili opravdu dokonale, je třeba znát parodovanou předlohu, kterážto sice není nijak hlubokomyslným dílem, alébrž (zejména v posledních letech) pohádkou pro věčně nedospělé. Přesto si ji konzument bezduchých a plytkých rádobykomedií neužije. ()

Strike

"Připravte se poletíme absurdní rychlostí" :-) Výborná parodie, ve které mi nesedl jen John Candy (možná jen protivným dabingovým hlasem). ()

rsimonyi

Výborná parodie na sci-fi filmy včele se Star Wars. Určitě nejpodařenější parodie Mela Brookse. A scéna s vetřelcem, taky geniální. Doufám, že se někdy objeví také na DVD. ()

Simgal

Parodie nijak zvlášť nesleduju. O to spíš jedná li se o parodii na něco, co považuju za skvělý film (pánu pařmenů se vyhýbám obloukem). Ale Spaceballs jsou prostě skvělí. Tato komediální parodie na Star wars mě pobaví, kdykoliv ji ji pustím. Skvělý humor a parádní hlášky dělají z tohoto filmu nesmrtelné dílo. "Tak hele, na téhle lodi mě budete oslovovat idiote a ne kapitáne... víte jak to myslím." ()

Aldanar

Snad nejbrutálnější parodie co jsem poslední dobou viděl. Čert vem všechny Scary/epic/disastrous .... Movie. Takdle se dělá parodie! ()