Willy Fog na cestě kolem světa

• Španělsko La vuelta al mundo de Willy Fog (více)

Španělský animovaný seriál na motivy románu Julese Verna. (oficiální text distributora)

Zagros

Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů z dětství. Úvodní píseň si pamatuji do dneška, stejně jako krásnou animaci a jednotlivé hrdiny i záporáky. Dobrá předloha je zkrátka znát. Hrdinům budete držet palce a přát jim, ať všechno stihnou. Jednotlivé epizody jsou napínavé a některé si rovněž pamatuji dodnes. K dobru musím připočítat i úžasný český dabing a především to, že když jsem seriál viděl po dlouhé době v dospělosti a zjistil jsem, že nic ze svého kouzla neztratil. Úspěch tvůrci využili a vytvořili několik dalších dobrodružství Willyho Foga, ale už nebylo ono (viz zdejší hodnocení). ()

Callas

Velmi příjemná vzpomínka na dětské léta. Jo, už tehdy jsem se nemohl dočkat každého dalšího dílu, jako dnes u každého dobrého seriálu ;) ()

Stružák

Jeden z nejlepších dětských animáků vůbec. Byla to sranda, bylo to napětí a byla to i samotná Willyho elegance, které způsobily, že jsem se na seriál mohl dívat znovu a znovu a neomrzelo to. Dodnes slyším úvodní znělku. :-) ()

Wishkah

Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů v dětství. I dnes se na něj rád koukám. Líbí se mi hlavně poutavý příběh, i když trochu upravený oproti předloze a vynikající dabing ()

Blazin

Teď bych se na to samozřejmě nedíval, ale hodnotím to spíše z hlediska dob kdy jsem viděl každý díl :-). ()

MiaMahoney

Nevím, jak by mne tento seriál bavil nyní, ale jako dítě jsem jej měla moc ráda. Z nostalgie hodnotím třemi hvězdičkami. ()

Movie Gourmet

Jeden z mých oblíbených kreslených seriálů. Nezapomenutelná úvodní znělka. Na postavách zvířat dobře prezentovány vlastností lidí. Dobrý český dabing. Verdikt: 5* a 85 %. ()

mira007

Legendární španělský animovaný seriál na motivy Verneovky o cestě kolem světa za osmdesát dní. Předlohy se to drží volně, ale ve své době to v Československu nahrazovalo Disneyovky celkem spolehlivě. Dneska mne překvapuje vůbec rok vzniku 1981, protože jsem vždycky myslel, že je to dělané počítačem ty animace, ale možná ne.. ()