Takže, pokud pohodlně sedíte, můžeme začít. Takto nás do příběhu vtáhne Liam Neeson, který v životopisném filmu Kinsey ztvárnil profesora Alfreda Kinseyho. Ten se v první polovině 20. století proslavil otevřenou studií lidského chování při té nejoblíbenější činnosti a lidské sexuality vůbec. Kinsey za svůj život vydal několik uznávaných publikací , které mezi tehdejší veřejností způsobily poprask svojí otevřeností a jednoduše tím, že všechno kolem sexu bylo v oné době velké tabu.

Kinsey: Jaká je Vaše nejoblíbenější poloha při milování ?
Dívka kolem dvaceti let: Ono jich je více?

Režisérem a scenáristou filmu je Bill Condon, známý díky filmu Bohové A Monstra (Condon za něj dostal Oscara v kategorii nejlepší adaptovaný scénář). Je také autorem scénáře k muzikálu Chicago. Kinsey si vás získá skvělým suchým humorem, neopakovatelným hereckým výkonem Liama Neesona, sugestivní hudbou a... Let´s talk about sex. Film už stačil získat po světě desítky ocenění a nominací na Globy, Bafta, Oscary, Golden Satelite Awards, Los Angeles Film Critics Association atd. (oficiální text distributora)

Jansen

Nemám rád životopisné filmy, nemám rád biologii, nemám rád biology a mám rád tento film. Ještě skoro před padesáti lety na tom byli lidi opravdu docela špatně. Potom musel přijít člověk, který byl do třiceti panic, aby jim dal jasné odpovědi na jejich otázky. Ano sex byl jedno velké tabu, což nám ve filmu přibližují, dnes už humorně působící, konverzace. Liam Neeson ztvárnil osud muže, který se pustil do boje proti puritánské společnosti a kterou byl nakonec převálcován, i přesto ale pomohl spoustě lidí. Díky profesore Kinsey, kvůli vám a vám podobným jsme na zakladce měli sexuální výchovu. (Když si vzpomenu, jak se to některým starším paním učitelkám nelíbilo:) ()

Tommassi3

"Kdy jste měl svůj první sexuální styk ??" - "Ve čtrnácti !! S jednou krávou.." ;) Jedinečný Condonův životopisný snímek, jehož údernost umně staví jak na vycizelovaných dialozích, tak i na vizuální stránce věrohodně vykreslující dobu největší "slávy" americké prudérnosti a pokrytectví, skládající poklonu novodobému kacíři a ve své podstatě doslova obsesivnímu sběrateli, entomologovi a sexuologovi Alfredu Kinseymu !! Výtečná dobově věrohodná hudba, výjimečné herecké výkony Laury Linney, Liama Neesona a za mě především Johna Lithgowa v celé své nahotě, v neposlední řadě i střih ( A to nejen ten Neesonův ;) ) dělají z Kinseyho velmi lidskou biografii, která stejně jako její hrdina bruslí na velmi tenkém ledě v závislosti na tom, kolik si je přemýšlivý divák schopen sám o sobě přiznat a kde stojí jeho vlastní hranice morálky, čímž však spolu se stářím příběhu snímek sám sebe připravuje o možnost být šokujícím !! ()

Aybi

Velice zajímavý film. Kinsey měl na začátku filmu mé velké sympatie. Dokázal rozbít hloupé předsudky v oblasti sexu a pomohl tím mnoha lidem. Mé sympatie trochu slábly, když svému výzkumu propadal až se zničujícím fanatismem. Neboť stejně jak předsudky, tak i myšlenka, že „vše je dovoleno“, mohou mít zhoubné důsledky pro mezilidské vztahy. Pokud ovšem paní Kinseyová byla stejně úžasná jako v podání Laury Linney (která mě ve filmu zaujala nejvíce), měl Prok obrovské štěstí. A do těch jeho knih bych po shlédnutí filmu s chutí nahlédla. ()

Una111 odpad!

Nejspíš si vysloužím titul puritánka a ani mne to nemrzí, natož abych se za něj styděla! Jsem katolička i před televizní obrazovkou nebo monitorem. Kromě toho nemám zapotřebí si hrát na intelektuálku a sypat hvězdičky filmu, jehož cílem je oslavovat úchylného pseudovědce, polidšťovat ho a i jinak vylepšovat jeho image sentimentálními scénami, nasládlou hudbou a především lhaním a zatajováním skutečností z jeho života. Tu zářnou aureolu bojovníka za sexuální svobodu by Kinseymu ve filmu asi trochu pocuchala připomínka, že své zvrhlé sexuální výzkumy prováděl i na dětech, a to od kojeneckého věku, že chladnokrevně zaznamenával a měřil jejich reakce, jejich třes, jejich pláč a křik, ztrátu vědomí při opakovaně vyvolávaném orgasmu, že pro své výzkumy inicioval pohlavní zneužívání dětí, často i rodinnými příslušníky a další obscénnosti jeho zvrácené mysli, o nichž se nechci šířit! Dnes už je známé a potvrzené, že Kinsey své výzkumy falšoval, že jeho "statistiky" nejsou objektivní! (Mimochodem jeho vědecké bádání mi tak trochu připomíná doktora Mengeleho! To byl taky podobný "vědec"!) - - - - - - Včera (10.12.2013) jsme jásali nad tím malým vítězstvím zdravého rozumu, přirozenosti a posledních zbytků morálky v Evropském parlamentu, když neprošla zpráva Estrelové o zavádění sexuální "výchovy" od 4 let! Tahle zvrhlá snaha sexualizovat nevinné malé děti, ta je právě jedním z trpkých plodů Kinseyho "osvěty" a filmů jako je tenhle. A tak si myslete, co chcete, ale já budu volat "císař je nahý", i kdybych byla v očích kohokoliv za nemoderní, hloupou a puritánskou husu! PS.: Jako předehru k tomuto filmu doporučuji: http://www.youtube.com/watch?v=mtPUTh1BqhA&feature=share ()

Philippa

Film pěkně šlapal.Hlavně jeho střední část ,kdy Kinsey prováděl svůj výzkum.....ale jsem asi příliš konzervativní a sex mám v rovnítku s láskou.Bohužel a nebo bohudík? ()

Cimr

"Jaká je vaše oblíbená poloha?" "ONO JE JICH VÍC???" Kinsey je výborný film o zbytečných předsudcích, které rozhodně ničemu nepomohou - když si například dospívající kluk přečte, že při každé ejakulaci ztratí litr a půl krve, myslíte, že přestane masturbovat? Ne, akorát se tím bude trápit. Kinsey přišel s dobrými myšlenkami, ale v naprosto nevhodnou dobu (myslím, že některé jeho názory jsou pokrokové i na dnešní časy, viz schvalovaná nevěra manželky nebo homosexuální styk), od čehož se odvíjelo nepochopení publika, zavrhnutí jeho prací ve věděckých kruzích i v nejbližší rodině... Kinsey zemřel jako zlomený člověk, na kterého plivali a považovali ho za úchyla, přestože jeho pohnutky byly čisté; chtěl jenom pomoct, nechtěl svým výzkumem nikomu ublížit a zkrátka.. jo, jasně. Nemusím pokračovat. Tyhle příběhy na mě prostě zabírají. ()

Z0oMb3E

Kinsey je film o človeku, ktorý predbehol dobu o 100 rokov. Kinsey je film o priekopníkovi, bez ktorého by dnešná spoločnosť nebola tak otvorená v tej najintímnejšej otázke. Otázke sexu. Ako to bolo u všetkých veľkých vedcov, ktorý prišli na svet s revolučnými teóriami aj on sa musel popasovať s prudérnou cirkevnou náukou, či spoločenská tabuizácia (má sused väčší penis než ja?). Ťažko hodnotiť film po stránke čisto technickej bez toho, aby sa divák fylozoficky zamyslel. Kam ďaleko sa dostane dostane spoločenská tolerancia? To čo bolo niekedy prudko cenzúrované je dnes na dennom poriadku. Homosexualita je dnes braná ako normálny a bežný jav. Nechcem sa dožiť doby kedy bude podobne braná napríklad pedofília. Sklamal ma trochu fakt, že film sa zaoberá z najväčšej časti mužskou sexualitou. Mužskými úchylkami, praktikami či celkovo sexuálnou aktivitou, pričom ženy sú tu až trestuhodne diskriminované. Pre nedospelých absolútne zbytočný film. Pre otvorených výborná jednohubka. 4*+ obligátna hviezda za skutočný príbeh. ()

havLord

Atraktivní téma výzkumu sexuálních způsobů lidí zpočátku spíš baví (jakože sranda) a někdy v druhý polovině zahraje i na dramatickou notu, všechno kolem onoho výzkumu se totiž začne Prokovi rozpadat pod rukama. To samý se bohužel stává i Condonovi (režie) s celym timhle snímkem a až do konce se to tak táhne jak nudle z nosu. /slabší 4 hvězdy/ ()

Džejkop

Kinsey měl pořádnou odvahu, to mu nikdo upřít nemůže. Ale upřímně řečeno být členem jeho rodiny nebo výzkumného týmu bych nechtěl. Ono prožívat sexuální stránku bez emocí je dost těžké. Pro vědu první, poslední..děkuji nechci, Kinsey chtěl. Kinsey se vyspí s chlapem jen tak, že je uprostřed stupnice sexuality nebo klidně dovolí spát manželce s někým jiným. U večeře si povídá o tom jak to jde v posteli, pokud se to druhému nelíbí má smůlu. To jak rokují o pohlavním styku, schválně zkuste si to představit při štědrovečerní večeři, panečku to by byly pěkně vypečené Vánoce. I když se to konzervativním křesťanům a celkově společnosti v té době příliš nelíbilo, jeho výzkumy byly velmi užitečnou věcí. Objevil sexuální touhy a tajemství člověka, mnoho lidem tak jistě pomohl ke spokojenějšímu životu a souhlasím s tím jak řekl, že v této oblasti je těžké určit, co je správné a co ne. Docela odvaha srovnávat lidi se šimpanzi Bono Bono :). Tak tedy Kinsey byl možná trochu úchyl, nevím jestli se k sexu dá přistupovat zcela objektivně. To nemění nic na tom, že se jedná o velmi podařené životopisné drama o člověku, který byl oddán svému výzkumu a díky tomu částečně prolomil ledy v otázce morálky a sexu. ()

GodComplex

Ti tepli reziseri by si meli dat pohov, pred shlednutim jsem o filmu nemel zadne info, ale jakmile se tam zacali objevovat nazi masturbujici chlapecci, penisy a probirani homosexuality, omrknul jsem wiki a samozrejme, reziser je buzna, oni si proste nedaji pokoj. Skoda snahy o tvorbu pekneho retro prostredi. 1/10 ()

numi

Výborná ústřední dvojice (Liam Neeson a Laura Linney), povedené kulisy, které výborně vykreslují dobu, ve které se tento film odehrává (i když mě překvapilo, že nepadla jediná zmínka o Druhé světové válce a to je docela zvláštní) a zajímavé téma. Alfred Kinsey byl rozhodně zajímavý muž a udělal toho hodně pro sexuálně experimentující jedince tehdejší a potažmo i dnešní doby. To je ale vše. V momentě kdy se tento příběh začíná přenášet na plátno, zůstává jen ten výborný herecký výkon ústřední manželské dvojky a pěkná auta. Zbytek je velká a vizuálně nezajímavá nuda. [prosinec 2005] ()

Freemind

Slušně natočený film o člověku, který zbořil mnoho mýtů, ale přesto mne nepřesvědčil, že si takovou biografii zasloužil. Ne, že bych byl natolik prudérní, spíš jsem postrádal nějaké větší drámo, nebo alespoň pointu. Ono to se to ale pořád spíš plahočilo vpřed, kořeněno tu a tam nějakou "šokující" scénkou a nakonec se vlastně nikam nedoplazilo a vyznělo do ztracena. Navíc - Neesona mam moc rád, Linneyovou nesnáším, což ten můj fifty/fifty pocit korunovalo. ()

Tirion

Velmi netradiční a velmi dobře zfilmovaná látka. Jediným výraznějším nedostatkem byl občasný nepoměr mezi tím jak se scény táhly nebo byly naopak velmi zkratkovité, než si to aktuální situace žádala. ()

SarumanKo

Formálne veľmi tradičná biografia, ktorá nemá čím prekvapiť a nemá čím sklamať, ale v obsahovej rovine prináša mimoriadne zaujímavú výpoveď o názoroch na sexualitu v minulosti a rozvoji tejto problematiky po stránke mravnej i vedeckej. O rozvoji, o ktorý sa najviac pričinil práve Alfred Kinsey. Kinsey bol nepochybne jedným z najkontroverznejších vedcov minulého storočia a Bill Condon jeho kariéru i osobný život zachytil decentným, úprimným a úsmevným spôsobom, bez štipky oscarového sentimentu. A určite to s takými výbornými hercami nemal ťažké, obzvlášť všestranne talentovaný sympaťák Liam Neeson titulnú postavu stvárnil excelentne. (8/10) ()

kaylin

Obdivuji lidi, kteří se snaží svět vzdělávat v oblasti sexuality. Myslím si, že sami k sobě potřebujeme být upřímní, což je základem k tomu, abychom mohli být upřímní i k dalším lidem. Jak se na vás budou lidé dívat, když jim oznámíte, že jste homosexuál, nebo že jste lesba? Jak se budete vy sami cítit, když jim tohle budete říkat? Bude to pro vás jednoduché, anebo si budete připadat špatně? Lidé se rozhodně nedívají stejně na ty, kteří mají orientaci směřovanou na stejné pohlaví. Ale není to jenom tohle. Kolik vlastně víme o svých tělech, kolik víme o svém protějšku? Člověk je jedním z mála živočišným druhů, který provozuje pohlavní styk nikoli pouze za účelem rozmnožování, ale také za účelem vlastního uspokojení. Proč se o tom tak bavíme mluvit? Nechceme řešit své problémy veřejně, ale přesto nás sexualita zajímá. Bojíme se o ní mluvit. "Kinsey" je filmem o tom, že zde jsou lidé, kteří se mluvit nebojí. Alfred Kinsey byl jedním z těch lidí, protože vytvořil poměrně rozsáhlou studii, nejprve o mužích a pak i o ženách, a o jejich sexuálních tužbách, potřebách a zkušenostech. Problém byl, že se svými knihami přišel na konci 40. a na začátku 50. let. Puritánská Amerika to nesla hodně těžko, ale aspoň jí ukázal, jak moc homosexuálů zde je. Je to pak nutné považovat za problém anebo prostě jenom za projev vývoje společnosti? Otevřenost filmu je velmi silná, navíc podpořená skvělým herectvím jak skvělého Liama Neesona, tak i Laury Linney. Výborný film, opravdu výborný. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/10/ztraceno-v-prekladu-4-bratri-na-dotek.html ()

Maq

Speciální vlastností životopisných filmů je, že je lidé hodnotí převážně podle vztahu k historicky významné osobě, a méně jako umělecké dílo. Bill Condon si to jistě dobře uvědomoval, když se rozhodl natočit biografii dr. Kinseyho. A zdejší komentáře potvrzují, že volba to byla atraktivní. --- Ale jak se povedlo zpracování? Řekl bych, že je především poctivé. Nesnaží se vytlouct z předmětu studia páně doktora hromadu pikantností a nepřehání ani trampoty jeho boje o peníze a proti nepřízni části společnosti. Až na ten sex jde tedy opravdu jen o dobře udělanou biografii jednoho cílevědomého biologa. Bádal a bádal a sháněl granty. Ženatý, tři děti. ... S dětmi si pohrál ... žena mu tykala ... a tak. ()

Damiel

Výtečně zobrazená doba, kdy slovo sex bylo pomalu nadávkou. Skvěle scenáristicky zvládnutá práce avýteční herci, samozřejmě... ()

PogoJoe

Zajímavý film o prudérní společnosti první poloviny 20. století, kterému by neškodilo ubrat pár scén, zejména rozjezd byl zbytečně pomalý. Viděno 2x. ()

Skip

Díky tomuto filmu jsem poznal člověka, který bořil tabu a o kterém jsem neměl ani tušení. Bylo to velmi silné téma a Liam Neeson zahrál Proka - téměř posedlého vědce - velmi dobře, celkově je to ale film jen trochu nadprůměrný. ()

Režisér pro finále Twilight ságy

Režisér pro finále Twilight ságy

01.05.2010

Eddie Murphy chce Oscara

Eddie Murphy chce Oscara

02.03.2009

V uplynulých letech sbíral spíš Zlaté maliny, ale očividně závidí zdánlivě odepsaným hvězdám jejich triumfální návrat (viz Mickey Rourke) a chce divákům dokázat, že umí hrát i ve filmech, v nichž se… (více)