Takže, pokud pohodlně sedíte, můžeme začít. Takto nás do příběhu vtáhne Liam Neeson, který v životopisném filmu Kinsey ztvárnil profesora Alfreda Kinseyho. Ten se v první polovině 20. století proslavil otevřenou studií lidského chování při té nejoblíbenější činnosti a lidské sexuality vůbec. Kinsey za svůj život vydal několik uznávaných publikací , které mezi tehdejší veřejností způsobily poprask svojí otevřeností a jednoduše tím, že všechno kolem sexu bylo v oné době velké tabu.

Kinsey: Jaká je Vaše nejoblíbenější poloha při milování ?
Dívka kolem dvaceti let: Ono jich je více?

Režisérem a scenáristou filmu je Bill Condon, známý díky filmu Bohové A Monstra (Condon za něj dostal Oscara v kategorii nejlepší adaptovaný scénář). Je také autorem scénáře k muzikálu Chicago. Kinsey si vás získá skvělým suchým humorem, neopakovatelným hereckým výkonem Liama Neesona, sugestivní hudbou a... Let´s talk about sex. Film už stačil získat po světě desítky ocenění a nominací na Globy, Bafta, Oscary, Golden Satelite Awards, Los Angeles Film Critics Association atd. (oficiální text distributora)

mortak

Vynikající životopisný snímek, jehož důležitost si uvědomíte teprve až poznáte antisexuální fanatičnost obyčejných američanů. Zajeďte si na americký venkov a ocitnete se uprostřed devatenáctého století říznutého tupým konzumem. Víc takových filmů! Dokonalé herectví Neesona a Linney se nádherně projeví v intimní scéně prvního pohlavního styku. ()

Riley

Velice zajímavé, ale to je tak vše, co mi film nabídl ...pár vtipných a pár dojemných momentů nezachránilo, že mě to celkově dost často nudilo. 60% ()

campix

Kinsey je opravdu velice zajímavý film inspirovaný skutečnými událostmi. Tedy skutečným příběhem otce sexu, tak jak ho dnes známe v puritánských Spojených státech americký. Osobnost tedy velmi zajímavá, jenže klasicky trpí stejnými neduhy jako mnoho jiných biografických filmů. Začátek byl opravdu super, ale bohužel s přibývajícím časem mě film zklamával více a více. Připadám si jako puritán, ale opravdu mě nebavilo poslouchat rozhovory o všech těch věcech kolem sexu otevřeně a celkově ani život Alfreda Kinseyho neshledávám tak úžasným. Prostě to byl vyšinutý člověk, ale která známá osobnost, která se zasloužila o něco pozoruhodného nebyla vyšinutá nebo jiným způsobem nenormální. ()

Radiq

Koukněte se na něho, na nudnýho hmyzologa, jak se z něho stane zajímavej a užitečnej vědec! Fakt poutavej příběh a má můj obdiv za to, jak se vzepřel sociálním předsudkům a držel se toho, co ho baví. A nejen ho ;-) Nevím, jestli bych to chtěl vidět ještě jednou, ale jsem fakt rád, že jsem to viděl, protože když je ten člověk fakt zajímavej, tak to je sen a já jsem fakt rád, že jsem poznal, co to je ten Kinsey zač (ale je pravda, že to pak trochu přehání, protože jak všichni víme, sex dokáže být i svinstvo, hlavně pokud jde o nevěru a ty věci s více partnerama - to už pak zavání problémama a ubližováním). Jinak Laura Liney byla nenamalovaná sice škaredší, ale sympatičtější. ()

Mylouch

Cesta k otevřenosti, vkusný úvod do sexuální výchovy. Kvalitní retro-stylizace, silné téma, dokonce tak silné, že hravě přehluší nazáživný temporytmus (který škodí především Neesonovi). Condon bohužel prokazuje, že scénáristika mu nejspíš sedí víc než režie, a s podobným užitím ♫ hudby se smiřuji hodně těžko. Nenápadný výkon Laury Linney v dobře napsané roli pomáhá držet trojku ..., pardon, film v jisté harmonii. Pocta Rockefellerově nadaci, věda se vždy zajímala o vzácné jevy... jenom Kinseyho tatínek vypadá, že mu jebne. Já osobně "jsem jen taxonom", naštěstí normální :) ()

sator

Kinseyovi studie jsou stále tak revoluční a šokující že nebyly nikdy všechny vydány a  jsou dosud na indexu, tedy nesmí být vydány.Dostat se k originálům lze jen na objednání a v odůvodněných případech. Spravuje je "Kinsey Institute". ()

Magneto

Príjemný filmík,ktorý sa zaoberá životom A.Kinseyho,známeho sexuológa,ktrorý v polovici dvadsiateho storočia spôsobil revolúciu v dovtedy nemenných vodách sexuálnej výchovy.Ukazuje nám prísne vedecký prístup Kinseyho ku všetkému,čo má niečo společné so sexom,jeho posadnutosť myšlienkou oddelenia telesných pôžitkov od citov,ktoré mu v osobnom živote spôsobili nemalé problémy.Film sa nevyhýba ani delikátnym témam a v určitom okamihu nám predstaví postavu muža,ktorý mal počas života sex s viac ako 9000 partnermi a nieko%lkými zvieratami....Naozaj je to zaujímavá štúdia,ale režisér v určitých okamihoch stráca niť a film pôsabí trochu kúskovane a nevyrovnane.Koniec tomu tiež nepomôže.Pre mňa 3 a pol hviezdičky za skvelého Neesona ()

hallelluja

Dá sa oddeliť hodnotenie životopisného filmu od diela jeho hlavného hrdinu? Určite áno, ale ja to neurobím. Každý, kto zvedie boj proti konvenciám či prudérii je geroj a svoju (štvrtú) hviezdičku si zaslúži. A tie dotazníčkové scény - skvostné. ()

Chasm

Sonda do života Američanů v první polovině 20. let. Kinsey svou otevřeností šokoval americkou veřejnost a možná může překvapit i dnešní diváky. Skvěle zvládnutý životopisný film, z kterého se člověk i něco poučí:) ()

terunka003

Zajímavé, neobvyklé, vtipné i vážně, herecké obsazení. Téma rozhodně na film neobvyké. Chvílemi děj dřel a byl dost nudný, ukecaný. Herecké obsazení lákavé - Liam Neeson a Laura Linney. Snímek asi ne pro každého. Teda zajímavé to bylo, takové odvážné, jako první Prokovo přednáška.. ()

Jennifer.S

Klasické životopisné drama popisující život prvního sexuologa. Projdeme si to hezky od začátku – dětství, studijní léta, vrchol a pak i neuznání, stáří... Až na dva penisy (wohou!) a jednoho gay francouzáka vás nic šokovat nebude. Moment... ani toto vás vlastně šokovat nebude. Takže jediné nad čím budete nevěřícně kroutit hlavou, jsou zkreslené názory lidí o sexu a sexualitě vůbec. Co je v sexu normální? „Nevím“ odpovídá Kinsey a vydává se to zjistit. Cesta je to místy zajímavá, místy zábavná, místy trochu nudná a na konci extrémně kýčovitá (stromky a srnky?) ()

Mishqo

Alfred Kinsey bol človek, ktorý jednoducho nemohol byť vo svojej konzervatívnej dobe pochopený celou spoločnosťou, čo je škoda lebo rešpekt si určite zaslúži. A čo sa týka film, tak ten nesklamal. Výborný Neeson a Linney, scenáristicky vychytané, vtipné momenty boli (ešte by som ich trochu pridal)... ()

cross

Kinsey byl bezpochyby průkopníkem a revolicionářem v sexuální osvětě. Film je toho jasným důkazem mapujících jak se to vlastně všechno seběhlo. A pozor, není vůbec špatný! Pěkně odrežírovanému a výborně zahranému materiálu však velmi ubírá na zajímavosti předlouhá stopáž, která se zdá bohužel ještě delší, než ve skutečnosti je. Krom toho mi dost chyběl také nějaký epilog (v podstatě se vůbec nedozvíme, jak to vlastně s celým výzkumem dopadlo). Chtělo by to tedy především drobné (no, možná o trochu větší..) změny ve scénáři... Jinak ale mohu jen a jen doporučit, protože je velmi zajímavé vidět, komu vlastně vděčíme za to, že je společností tolerováno bavit se víceméně otevřeně o všemožných sexuálních tématech... ()

JKL

Skvělý příběh muže, který své práci obětoval vše, hloupý příběh plný americké zabedněnosti. V tomto snímku můžeme vidět dva zcela odlišné světy - svět pokroku, snahy, vzdělání; svět puritánství bandy pablbů, kteří neustále hází Kinseymu klacky pod nohy. Je dobré tento film vidět, abychom měli alespoň představu, jak to tenkrát nejen v USA, ale po celém světě vypadalo. Díky Kinseymu a podobným borcům je nám ten svět natolik vzdálen... ()

Režisér pro finále Twilight ságy

Režisér pro finále Twilight ságy

01.05.2010

Eddie Murphy chce Oscara

Eddie Murphy chce Oscara

02.03.2009

V uplynulých letech sbíral spíš Zlaté maliny, ale očividně závidí zdánlivě odepsaným hvězdám jejich triumfální návrat (viz Mickey Rourke) a chce divákům dokázat, že umí hrát i ve filmech, v nichž se… (více)