Oceňované herecké hvězdy Johnny Depp, Kate Winsletová, Dustin Hoffman a Julie Christieová excelují v tomhle kouzelném příběhu o jednom z největších vypravěčů všech dob a o lidech, kteří ho inspirovali k vytvoření jeho mistrovského příběhu o Peteru Panovi! Kariéra slavného dramatika jménem James M. Barrie (Depp) se ocitne na křižovatce, když se z jeho nejnovější hry stane propadák a skeptici začnou zpochybňovat jeho budoucnost. Pak se ale náhodou seznámí s vdovou (Winsletová) a jejími čtyřmi dobrodružnými chlapci. Zrodí se mezi nimi přátelství, které podnítí představivost potřebnou k vytvoření Barrieho největšího díla! Snímek Hledání Země Nezemě s hvězdným hereckým obsazením skýtá okouzlující zážitek! (HBO GO)

pasqviL

Sem tvrdý chlap, který neuroní slzu ani pro smutné zvířátka na konec zpráv na nově, ale tady sem to nemohl udržet. Překrásný film. ()

jitush.b

Krásný lechce vyprávený film plný naděje a fantazie, který zákonitě dojme a potěší každého. Já po jeho shlédnutí začala opět věřit na víly. ()

pOne

Komornější Moulin Rouge, jen prostředí je jiné a nejde o muzikál. Dějová linka podobná. Depp a Winslet tradičně dobří. Naprosto fantastické výkony v dětských rolích - zejména "Peter". Marc Forster po Plesu příšer opět boduje. Pěkný film. **** a půl. ()

Pavlin

Ani se nechce věřit že tento příběh je natočený podle osudů Barrieho autora Petra Pana.Moc hezky zpracované téma,které snad dojme každého.Johnny Deep i Kate Winslet podávájí strhující výkony.Celý film je jako něžné pohlazení po duši.Každého romantika jistě potěší. ()

Jimb021

Pěknej poetickej film s pěkným ztvárněním atmosféry Londýna té doby. A Johnny Depp doopravdy umí zahrát excelentně i různý odlišný role ()

Phex

Ač Petera Pana nesnáším, příběh o jeho vzniku mě strhnul a to tak, že jeden kapesník po skončení nestačil brzdit mé vylité emoce. ()

Vica

(obsahuje spoilery) Príbeh o tom, ako nájsť niečo, čo už nie je očividne s nami. Jediná cesta vedie do minulosti, keď sme ako deti vedeli nájsť útočisko vo svojéj fantázii. Ktorú odmieta malý, predčasne vyslepý Peter, ktorý sa so smrťou otca vyrovnáva tak, že v duši prijíme racionálnosť dospelých. Vďaka Jamesovi a jeho hre, malý Peter, tak ako napokon aj dospelí, sa nehanbia priznať pred ostatnými a hlavne pred sebou, že ešte v sebe majú to malé hravé dieťa, ktoré vám rado predvedie čo dokáže, ak ho vypustíte. Tento film zaklincovala krásna scéna s Petrom a s Jamesom: - Ale prečo už musela umrieť? - To skutočne neviem. Ked si na tvoju maminku spomeniem, tak ju vidím šťastnú, vo vašej izbe, ako sa pozerá na hru o svojích synoch, ktorí nikdy nevyrástli. Je v Zemi Nezemi. Môžeš ju navštíviť, kedykoľvek budeš chcieť. Stačí, keď sa tam vydáš. - A ako? - Musíš veriť Peter, iba veriť. - Ja ju vidím... ()

mr.bredok

Překročit hranici reálna a propadnout se do země snění, kde je všechno svěží a tak krásně barevné. Kdo má tento dar může být šťastný člověk. Scénarista a reřisér tohoto filmu jej určitě mají. ()

me3x®

Nakoľko nepoznám pôvodný príbeh, môžem hodnotiť len filmové spracovanie. To keďže bolo podľa skutočnosti asi moc nemohlo vymýšľať. Totižto, či Barrie bol napríklad len rodinným priateľom. Alebo by som možno v podobnom spracovaní chcel aby sa aj so svojou ženou dali naspäť dokopy.... Podobné zbožné priania však mám pri veľa filmoch a vyústenie mi potom napovie, že boli moje očakávania zbytočné, pretože záver bol lepší než som si predstavoval. Ako je o mne známe, jedine true stories má dokážu dojať k slzám a presne to sa mi tu opäť raz stalo. Johny Depp je proste herecký Zeus. Kate je skvelá herečka, výborná, ale ja ju z akéhosi dôvodu neznámeho ani mne, nemusím. V každom prípade hľadám Krajinu Nekrajinu ()

LoudlyMonk

Popravdě rečeno jsem se k tomuto filmu nemohl přemluvit, jelikož jsem animovaného Petra Pana od Disneyho zrovna v lásce neměl. Nicméně osud tomu chtěl a dvd s tímto filmem se mi jakousi náhodou dostalo do přehrávače a já jsem si tento snímek velice oblíbil. Naprosto brilantní režie. Nemám žadných výtek. 5* ()

mablo

Tohle lze jen milovat, každý kdo je aspoň trošku v koutku duše dítětem, musel tenhle film zanechat silný dojem...já brečel od půlky filmu až dokonce...nechtěl bych na tento film psát recenzi ani njakou kritiku, to se musí prostě vidět, úžasné...dokonále...Incredible India..."chce to jen trochu představivosti" ... "možná Vás tam někdy vemu." Johnny Depp, Kate Winslet, a snad jedíný dětský herec, který zasluhuje obdiv Freddie Highmore...Peter Pan je velký příběh, ale příběh o jeho vzniku je snad mnohem lepší. ()

Luckyboy

Málo kdy se mi stane, že se při sledování filmu přenesu do doby, ve které se děj odehrává a plně se vžiji do hlavní postavy. Nikdo při smyslech snad nechce dobrovolně vidět svět cynickýma a pesimistickýma očima. V jistém smyslu naivní dětský pohled na svět a na život je krásný a hlavně osvobozující. Jenže většina z nás o něj dříve či později přijde buď sama, anebo je přinucena se ho vzdát. Film mne dojal, jak už dlouho nic. Jsem rád za to, že mi film připomněl, že je dobré snít, že realita je velmi pofidérní pojem, a hlavně to, jaké to bylo, když jsem byl mnohem mladší a sám dítě. ()

Screenname

I když tak silnou romantiku nemusím, tohle bylo opravdu povedené. Od začátku až do konce. Výkony Deppa, Kate Winslet a hlavně dětí stojí určitě za pozornost. A tak mi nezbývá nic jiného, než tenhle film všem vřele doporučit. ()

megajalec

Mňa to bohužiaľ nevtiahlo tak, ako som si predstavoval alebo očakával. Asi prílišná poetickosť filmu alebo nesprávna nálada. Záblesky boli (deti v divadle), ale... ()

Karlík a továrna na mrtvoly

Karlík a továrna na mrtvoly