Japonsko, 19. storočie. Zatoichi je slepý pútnik, ktorý si na živobytie zarába masážami a hazardnými hrami. Avšak za jeho skromným zovňajškom sa skrýva dych vyrážajúca schopnosť ovládať meč s takou presnosťou a citom, že žiaden protivník nemá šancu ho zdolať. Na svojej púti sa dostane do malého mesta v horách, ktoré terorizuje skupina bojovníkov na čele s nemilosrdným Ginzom. Zatoichi ako vášnivý hazardný hráč využije príležitosť aj tu skúsiť šťastie. Počas hry sa zoznámi s dvoma geishami. Tie sú rovnako nebezpečné ako krásne. Do mesta prišli s jediným úmyslom- pomstiť smrť svojich rodičov, ktorú má na svedomí Ginzo. Zatoichi sa stane ich ochrancom a spolubojovníkom. (oficiální text distributora)

Nathaniell

Nějak jsem nepochopil, co se na tomhle filmu všem líbilo, ani zdejší hodnocení. Je to prostě o hovně. Japonskou tvorbu mívám převážně rád. Ale tohle se mi nelíbilo. Některé komické scény jsou celkem dobré - některé hodně dobré - ale to ostatní stojí za houby. A závěrečný tanec mi taky přijde mimo mísu... ... 1* ()

Bird59

Jestli je Kill Bill pocta, tak Samuraj je pokračování asijských akčních filmů. Neustále stříkající krev, švihání meče a chvilkové "zmrznutí" postav v akčních scénách střídají pomalé záběry na poklidné japonské rolníky, kteří rytmicky kypří půdu, do toho sem tam prskne nějaký dobrý vtip a máme tady opravdu zdařilý guláš s červenou paprikou ostrou jako masérův meč. Navíc zde režisér kromě svých předpokládaných schopností režisérských výborně ztvárnil hlavní roly, ze začátku podivně nervózního, později rozjímavého a neustále "stojícího" nad věcí, slepého maséra. Samotný příběh je dost typický pro čínskou a na ni navazující japonskou literární tradici, výjimkou je snad vynechání pravidla "fiktivního zeměpisného zasazení děje". Pro mě výborný zážitek, dávám pět * a čekám až na mě dopadnou krůpěje z dalšího kýble plného krve ;-) ()

Lewaso

Obdivuji východní bojové umění ve filmu, jen když není jen účelový prostředek. Tento film je přesně to, co můžu. Příběh na první pohled bezmocného starce, který poodhalí to, že síla, která vychází z moudrosti je nejnebezpečnější. ()

smrtubohem

"Ve stísněném prostoru, byste měl držet meč jiným způsobem..." Zatójči je perfketní samurajskej film, sice velmi netypický a netradiční, ale o to zajímavější a díky skvělým choreografiím jej lze právem řadit k tomu nejlepšímu v žánru japonských bojových snímků. Rád bych také upozornil na vynikající hudbu. ()

me3x®

som si spomenul na tento film nahodou.... jeden z mála filmov, ktoré som pozeral s mojím otcom... a na tomto sme sa celkom zabávali.... malo to pointu a bolo to akčné. ()

djbarrel

Naprostá bomba. Vlastně se jedná o poklidný film ve kterém se tu a tam objeví neskutečná řežba, kterou má na svědomý jeden potulný, slepý masér. Na první pohled nic moc, ale kdo viděl pochopí. 88 % ()

SaiHuri

Kdybych nečetl komiksy Stana Sakaie, tak dám i lepší hodnocení, ale když to člověk všechno zná, tak to zas taková pecka není. ()

Keen.lady

Ogi a škodíci, sekaná, která vlastně nic nepřinese. Tanec nakonec už to zazdil naprosto. Sice se stále něco děje, ale celou dobu to šlo mimo mě. Pořád dokola pocit ''no a co??'' nebo ''co to jako má být?''. Pomáhat pak někomu, kdo vás chtěl zabít a několik let zabíjel a okrádal je trochu faux pas. Zatoichi není ani kladný, ani záporný - je nijaký a to jeho pomalé sunutí po cestách mohli trochu sestříhat. Bojové scény měly vypadat realisticky, krve mělo být hodně, ale měla vypadat digitálně. Výsledek byl takový, že boj znamenal pár seknutí maséra nebo ronina a reálně to nevypadalo ani zdaleka. Na slovo masér už budu po tomto filmu naprosto alergická. Zlatí šaolinští mniši! ()

zdenzo

Kdysi dávno jsem videl na malem kino festivalu zamerenem na asijskou tvorbu. V tomto snimku lepi vse- scenar, kamera, hudba, vykony i ta klapka :) ()

KajlQ

Nemůžu říct že mě film nudil, ale ani mě moc nenadchnul. Boje byly skvěle natočné i udělané. Film je prostě natočený svým způsobem, který se těžko popisuje. Komediální prvky se mi do filmu moc nehodili. Konec je prostě víc zvláštní jak fyzika chleba, který padá vždycky namazanou stranou, ale nemůžu říct že film urazil. 70% ()

Cringy_Tommy

Samuraj je opravdu zajímavý film. Akce je opravdu na úrovni a působí dobře. Děj je zajímavý a dobrý ale za mě špatně pojatý. První polovina filmu za mě nezáživná a nudná, zatímco druhá polovina filmu začne mít grády. Dobře zahraný, chvilkama jsem se i zasmál ale problém mi prostě dělá ta první polovina. Rozhodně zábavný film ale až od druhé poloviny  7/10 ()

HanzoBureshi

Zatoichi Takeši Kitano je frajer a jeho putování je akční a zábavnou i vtipnou podívanou. Zvláštní je ale zobrazení děje, protože dobrý příběh mi nabídli spíše sourozenci, o kterých se dozvíme daleko více informací, než o hlavní slepé postavě. Ale když se spojí masérova akce a příběh sourozenců, tak se z toho stane docela slušné kombo, které funguje naprosto skvěle. Souboje byly originální, ale občas ty CGI krvavé gejzíry nebyly úplně tím nejlepším, takže bych tu ještě ocenil ty efekty praktické ze snímků Lady Snowblood nebo Kill Bill. Kvalita to ale samozřejmě je a nudu jsem tu nepotkal. Jen by to chtělo někde trochu doladit. Závěrečné hudební vystoupení je skvělým rozloučením. Mé hodnocení: 7.5/10 ()

retrix

Jeden z lepších průměrů, ale že by to byla nějaká sláva, to určitě ne. Kladem je určitě dávka nadhledu, i když skromná. Seká se tu o sto šest, až mi připadá, kdo by chtěl v takovém městečku žít, kde každý si může dělat co chce, teda pokud má za sebou partu nějakých řízků. Ostatně by mě zajímalo, kdo by v tomhle vizionalistickém pojetí mestečka ty hromady mrtvol uklízel. Čekal jsem od toho rozhodně více myšlenkově, ale na krátké pobavení je to dobré. ()

old salt

Kitano se postupně stává mým favoritem. Výborný obraz, skvělý hudební doprovod a zajímavá story s překvapením. Zatoichi mne dostal. ()