Japonsko, 19. storočie. Zatoichi je slepý pútnik, ktorý si na živobytie zarába masážami a hazardnými hrami. Avšak za jeho skromným zovňajškom sa skrýva dych vyrážajúca schopnosť ovládať meč s takou presnosťou a citom, že žiaden protivník nemá šancu ho zdolať. Na svojej púti sa dostane do malého mesta v horách, ktoré terorizuje skupina bojovníkov na čele s nemilosrdným Ginzom. Zatoichi ako vášnivý hazardný hráč využije príležitosť aj tu skúsiť šťastie. Počas hry sa zoznámi s dvoma geishami. Tie sú rovnako nebezpečné ako krásne. Do mesta prišli s jediným úmyslom- pomstiť smrť svojich rodičov, ktorú má na svedomí Ginzo. Zatoichi sa stane ich ochrancom a spolubojovníkom. (oficiální text distributora)

AcHeRoN

Kedže som priaznivcom Takeshi Kitana, tak som sa na film už dlho tešil. Film nadmieru naplnil moje očakávania, kedže som videl málo ukážok a nevedel som presne akú filmovú lahôdku sa mi chystá T.Kitano naservírovať. Moja prvotná neistota pominula hned v prvých momentoch filmu. Dej filmu ma postupne úplne pohltil, a dopozeral som ho "na jeden dych". Zásluhu na tom má skvelá réžia, vynikajúce herecké výkony, najme hlavného hrdinu, hudba a zvukové doprovody, na ktorých si dali nezvykle záležať. Film vo mne zanechal velmi dobrý pocit. T.Kitano má u mňa dalšie velké plus k dobru. ()

Fill16

Naprosto skvělý oddechový film a zároveň i pocta samurajským filmům. Hlavní silnou zbraní není samurajský meč, ale pohodový, milý a přitom nebezpečný Kitano, vizuál a především skvělá choreografie soubojů. Hudební vložky z klasického dění života (okopávání, bahno, stavba) jsou také dokonalé, jen mě příšerně iritovalo to stepování alá Michael Flatley (Lord of the Dance) na konci. Beru ho ale ovšem jako takový "milý" bonus, který vlastně k filmu vůbec nepatří, takže hodnocení je stejně takové, jaké má být. ()

galil

Proč jen tam Kitano vložil závěrečné stepové číslo. Spousta nedostatků lze omluvit nedostatkem peněz ale taneční motivy jsou tam prostě "mimo". 70% ()

MrD

zajímavá kombinace hudby a obrazu. Žádné prodlužované šermování. Sympatický hlavní hrdina o němž se dozvíme něco až na konci. ()

gizi

Zcela jistě zajímavý film. Samozřejmě je třeba ho brát s nadhledem, nejen pro tu svou nepřirozenou krvavost. Pokud by ho někdo chápal moc vážně, je zde nemálo humorných scén, které vše odlehčují. Velmi dobře je do všeho zakomponována netradiční muzika. Řekl bych, že spíš než o bitky a akci je to možná víc umělecký počin. Na 4* u mě ale nedosahuje, na hraně 70%. ()

RoyBatty444

Balet na japonský spôsob vykreslený Kitanom ma vtiahol na toľko, že som si ho s radosťou pozrel už niekoľko krát. Celý film mi prirástol k srdcu, ale keby nebolo konca prišla by kinematografia o to najlepšie zakončenie aké som kedy videl. Film opisuje komplikované sudy svojich protagonistov napriek tomu si zachováva ladnosť a sviežosť vo vyprávaní. Po zliadnutí tohto filmu sa stal Kitano jedným z mojich najobľúbenejších režiséro/hercov. Svojim nezameniteľným štýlom sa vie dostať človeku pod kožu a to ako bizarnými osudmi svojich postáv tak spracovaním svojich filmov. Konečnému výsledku dopomáha skvelý hudobný doprovod a strih. ()

Nocnismena

Celý film se pro mě nesl v lehkém rytmu, je to i hudbou a občasnými hudebně-rytmickými vložkami (zemědělci v blátě, rytmus motyk, bubnování tesařů, skvělý závěrečný tanec s účinkováním herců) a několika vtípky (...mně to takhle vyhovuje). Poprvé jsem film viděl v televizi bez jakýchkoli předchozích informací, o režisérovi jsem nevěděl nic. Byl jsem uchvácen podáním slepého samuraje - blond vlasy, tiky v obličeji a šmajdání - říkal jsem si: to je Pan herec. Pak jsem si o filmu a režisérovi něco přečetl a shlédl jsem i Ve spárech Yakuzy a Achilles a želva - Takeshi Kitano nic nehrál - on takovej je! ()

Chlo0opek

Meče,. krev,. Japonci,.. krev,.. meče,... slabší příběh, herecké výkony asijské=žádné. Asi tak. Jóó a ještě blázen pobíhající kolem chatrčí, který chce být samurajem, kterému jsme se (asi) měli smát.?.? Paradoxně dávám 2. * za závěrečný tanec podbarvený chytlavým bubnováním... ()

marien1039

Já hold budu mít slabost pro libozvučný japonský jazyk, kulturu, boje, meče, gejšy, přírodu, jídlo a vlastně vše, co má s Japonskem něco společného. Ale i přes toto všechno je Zatoichi kvalitní film, teda až na zcela nepochopitelnou poslední taneční scénu... ()

Davidamper

Náhodou takhle přijdu z hospody a koukám se na ČT2 a tam „Samuraj“. Koukám, koukám, koukám a fakt se bavím! Druhý den se na to koukám znova a radost je tu semnou dál. Zatôichi je skvělý film. Slepý masér Zatôichi je sice pomalý chůzí, nikoliv však film svým příběhem. A jeho finální věta: ,,ani s očima otevřenýma dokořán nic nevidím" mě přeci jen donutila se zamyslet. ()

AArrxen

Ten nejlepší film ze svého žnru, který jsem kdy viděl. Vážný a humorný zároveň, s nádhernou výpravou, fešným obsazením a nápady, které jen tak v nějakém béčku neuvidíte. Příběh je pevně zasazen tak, abychom všichni věděli, která postava čeho chce dosáhnout, dialogy i scény na jedničku s hvězdičkou. Bojové scény na úrovni, žádné Tarantinovské krvavé hektolitry, leč přeci sem tam ten litr proteče. Každá postava ve filmu má svoje jedinečné kouzlo (samozřejmě až na desítky nízkořadých členů gangu, kteří jsou tam jen pro srandu králíkům). Kéž by takových filmů bylo více. ()

doogiemus odpad!

Tak to bola šleha!!! Vybral som si tento film podľa hodnotenia a zvučného mena Takeši Kitano, no hlboko som sa sklamal. Trápne scény, humor, chabé herecké výkony, efekty, hudba a neoslovil ma ani príbeh......ľúto mi je toho strateného času. ()

snowman

Takeši se vytáhl - pocta samurajské tématice, a Akirovi. Fakt není co vytknout. Originální, napínavé, vtipné. Dokonalá kamera, střih a zvuk. ()

tulen

Zklamání. Nijak originální, nezajímavý příběh, muzika mi moc nesedla (s tím jsem měl problém i u Scén u moře - možná stejný autor ?) a závěrečný tanec byl už totální úlet. Navíc mi to přislo nějak nevyrovnaný, divný. Občasné pokusy o humor jsou dost naivní, neznám japonský humor, nemohu posoudit, jestli je to jinou mentalitou. Každopádně Kitano je asi dost specifická osobnost. A srovnání s Kill Billem zmíněné v jiném komentáři ? No to bych teda vůbec nesrovnával - KB má skvělou muziku, rytmus, drží pohromadě, obrazově je nápaditý (a to jinak vůbec nejsem Tarrantinův fanoušek) ()

ado7

Japonci sa konečne poučili a začali robiť filmy aj pre nejaponské publikum. Skvelý film so špeciálnou atmosférou, ktorú v pravej chvíli spestria komické vsuvky. Každý si tu nájde niečo pre seba - akčná sekanica, výborný dej, miesto na zamyslenie, humor, zase sekanica, ešte jedna sekanica, výborná hudba v štýle Safri Duo, finálna sekanica a koncové prekvapenie, ktoré odporúčam si vychutnať a nie sa nad ním rozčulovať :o) Len romantické tipy si asi nedôjdu na svoje... ()

crazy.pank

Výborný Takeshi Kitano v hlavní roli hrající slepého samuraje, člověk mu upřímně věří. Stylový film, který ve vmě vyvolává podobné pocity, jako když se dívám na kmotra nebo některé klasické westerny - asi určitý druh duch kolem hlavního hrdiny, o kterém víte že si poradí svými schopnostmi za každé situace, ale přesto to není prvoplánové. Je to jeden z mála filmů, který jsem viděl mnohokrát a vždy se na něj rád podívám ()

Vinczent

Mé první setkání s Takeshi Kitanem, proběhlo v kině úplnou náhodou(film který jsem chtěl vidět už byl vyprodán) a DÍKY BOHU ZA TO!!!! "Bíto" Takeshi v roli slepého maséra- japonské verze Janošíka proplouvá celým filmem a řeší ve vesnici řadu případů až nakonec vymlátí celej gang.. Své filmové dítě režisér prokládá humorem tak černým i jemným a dokonalou sohrou obrazu a hudby, že i moje matka překousla scény explicitního násilí a Vy mu s radostí odpustíte ty okaté počítačové efekty. Další výrazná postava ve filmu je Ronin Tadanobu Asana, jehož samurajské umění by se se Zaitochiho mohlo rovnat a když se ti dva střetli proti sobě, nevěděl jsem komu fandit vícZávěrečné muzikálové číslo by strčilo do kapsy i většinu bollywoodské produkce. Od dob Yojimba mi nebyl žádný samuraj tak sympatický a po této zkušenosti jsem začal vyhledávat i jiné Kitanovy snímky. Tak originální pojetí balady si tím pádem zaslouží ultimátní hodnocení a své čestné místo v mé filmové sbírce. ()