Japonsko, 19. storočie. Zatoichi je slepý pútnik, ktorý si na živobytie zarába masážami a hazardnými hrami. Avšak za jeho skromným zovňajškom sa skrýva dych vyrážajúca schopnosť ovládať meč s takou presnosťou a citom, že žiaden protivník nemá šancu ho zdolať. Na svojej púti sa dostane do malého mesta v horách, ktoré terorizuje skupina bojovníkov na čele s nemilosrdným Ginzom. Zatoichi ako vášnivý hazardný hráč využije príležitosť aj tu skúsiť šťastie. Počas hry sa zoznámi s dvoma geishami. Tie sú rovnako nebezpečné ako krásne. Do mesta prišli s jediným úmyslom- pomstiť smrť svojich rodičov, ktorú má na svedomí Ginzo. Zatoichi sa stane ich ochrancom a spolubojovníkom. (oficiální text distributora)

Maki89

slepy samuraj a extremne rychle riesenie problemov sa mi pacili... zapletka ako povacsine v tychto filmoch velmi jednoducha a priamociara, samurai wannabe bol vynikajuci(aspon sa nemusel ucit vela textu), okopavanie policka a stavba domu do melodie pobavili a ten taniec na konci to trosku pokazil, aj ked ani Michel Flatley by sa nemusel hanbit za to.... 8/10 ()

Madadajo

Technicky dobře zvládnuté scény. Příběhu zcela chybí hybná síla "proč," samurajské umění reprezentuje pouze akční složka, ale chybí hloubka, myšlenka na konci? Nechtějte abych se zasmál. A ty hudební scény jako vystřižené z Pomády, no comment ()

Beatle

Je to zvláštní snímek...odehrává se vlastně velmi jednoduše, ale způsob zpracování vytváří iluzi, jakoby se v jednom ani ne dvouhodinovém snímku odehrávalo 100 různých příběhů. Dodnes je mi záhadou, jak to Kitano vytvořil. Jen mě trochu mrzí, že veškerá krev ve snímku je dělaná počítačem, ale to je asi tak jediné, co bych tomuto filmu vytkla... ()

Compadre

Tam kde se Kein z Kung fu pokoušel domluvit, tam Zatoichi s klidným ksichtem rovnou sekal. Jeden z nejlepších filmů o samurajích, co jsem kdy viděl. ()

Všivák

U filmu jsem celkem třikrát usnul. A ta hrozná digitální krev!!? Málo soubojů a dost nudy. Podívejte se radši na Lady Snowblood. ()

Brandon

Můj první a asi i poslední japonský Tarantino. Ne, že by mě Zatoichi nedokázal rozsekat, ale to céčkové uhňácání filmu působilo velmi rozpačitě.. ()

johndee

Beat Takeshi je mistrem meče,režie i pera a k tomu dává nostalgicky zavzpomínat skoro v každém svém filmu na léta kdy fungoval jako výborný bavič a stepový gurmán.Konec to byl prostě tanec. ()

Brain-D

Po druhém shlédnutí ještě lepší pocity než při první projekci. Absolutně jeden z nejlepších japonských filmů a pro mě nejlepší Kitanův film. Je zde opravdu málo scén, kde nehraje hudba a ta je. ()

ABCD Marta

Fascinující! Po celou dobu jsem (díky nějakému záhadnému kouzlu) vnímal jen film, jenž mi neumožnil, ba přímo nedovolil, odvrátit zrak ani na setinku vteřiny. A to i tehdy, když se se mnou snažil vést konverzaci můj mladší bratr. Dobře, dobře, přiznávám se, několikrát jsem se musel věnovat mému pištícímu morčeti, ale toť vše, opravdu! :) Energická hudba, sympatické postavy, trochu té srandy, mnoho krásně červené krve a hlavně zajímavý a poutavý příběh dělájí z filmu nezapomenutelný samurajský snímek. A srovnávat jej s Kill Billem je nesmyslné... ()

ganz

Pokud srovnán s posledním samurajem, tak je zatoči o 200% lepší. Dávka akce a vtipu, která upoutá zvláště díky hlavnímu představiteli, Zatochi je prostě borec... 5* ()

Meijin

Nikoli námětem ale především zpracováním je v kontrastu s díly od Akiry Kurosawy. Možná právě proto, že u mě Kurosawovi samurajové tolik zabodovali, hodnotím tento film níže. Hodně lidí na něj pěje chválu, ale mě vadí ta chladnokrevnost, kdy v rekordním čase a na efekt umírají všichni protivníci, se kterými se slepý masér (sám režisér Kitano) potkává. Příliš mnoho krve a až nereálná slepcova předvídavost mi trochu zkazily dojem z tohoto jinak určitě kvalitního filmu. ()

Madlene

Úplně přesně nevím, co tím chtěl básník říci. Po celou dobu mi vadila hloupě udělaná digitální krev, která stříkala úplně všude, ale nikde to nebylo vidět a finální taneček mi naneštěstí zkazil ještě více dojem z filmu. Alespoň, že to jiné scény poněkud vyvažovaly. ()

BuryGol

Samurajové byli v Japonsku velmi vážení lidé. Uměli bojovat a obvykle pracovali jako žoldáci. Tenhle snímek nás vezme do 19. století a ukáže krásu týhle země a slepýho samuraje, na kterýho nikdo nemá. Takeshi Kitano se chopil režie i hlavní role, to asi aby mu to nikdo nezkonil. Stvořil tak svym způsobem zajímavej film, v lecčems připomínající Kill Billa. Japonsko, samurajové, prostej lid, kultura, stavby, obyčeje, boj, litry krve, čest, gangy, hazard. To všechno tam je. Pokud by tam nebylo těch pár rádobyvtipnejch momentů a tanec na závěr, bylo by to za plnej. Ale step podle mě v Japonsku v tý době moc neletěl. A že byl masér blonďák? To je mi taky trošku divný, ale co už... Arigató, Takeshi-san. ()

Hollohlaway

Můj první film se Zatoichim, a nebylo to zlé. Trochu mi vadila digitální krev a akce nebylo zrovna plno, ale charaktery postav a dobře vykreslené Japonsko ušlo. Rytmické zvuky doplňující scény, ať už dopad kapek, či okopávání políček venkovany, vytváří linku k vnímání zvuků z úhlu slepce, což je dobrý nápad. Zvuk a vizualizace jsou rozhodně silnou stránkou filmuu, a když k tomu nebudete přistupovat jako k běžnému filmu o samurajích, což je vskutku matoucí distribuční název, tak nebudete zklamáni. ()

Ironfood

Solidní příběh, skvělé akční scény, skvělé komediální scény, skvělé taneční scény, skvělý Takeši Kitano, ze kterého krásně čiší to, že vlastně zabíjí velice nerad. A samozřejmě skvělá hudba. ()

Niella

Ten koniec, to bolo co???!!! Musela som sa posunut na stolicke blizsie k pc, lebo som neverila... Kto je hlavny boss, som vedela skoro hned(som dobraaa). Jedine, co ma pocas filmu napadlo: Kitano je ako Tajovsky, ukazuje dedinu so vsetkymi jej zapormi, ale na druhej strane s dedincami sympatizuje... Zatoichi je slepy... Zatoichi je maser. Zatoichi je slepy maser. A to ma vela vyhod. Ako konicek(ano i slepi maseri v 19.st maju konicky) ma vyvrazdovanie ganstrov. Obcas sa prechadza cestickami, kde robotnici vyhravaju svojimi motykami modernu hudbu... Pokrokove polnohospodarstvo. ()

Sdoom

I na japonské poměry trošku zvláštní film, každopádně ale docela solidní masakr. Ruce a jiné části těla létají vzduchem každou chvíli, kdy se hůlka mistra Ičiho promění v samurajský meč. Děj je sice jednoduchý, ale to až tolik nevadí, docela to vyváží překvapivé závěrečné rozuzlení. ()

kenkaku

Zatoichi a navíc v podání Takeshi Kitana je čistou klasikou žánru. Filmu nechybí naprosto nic a vše je dávkováno ve správném množství a na správném místě. ()

Tipek_14

Samuraj ala Daredevil? Prečo nie? Kto ma rád japonsku kultúru si určite príde na svoje. Krv strieka trošku prehnane/rušivo ale mne to nevadilo. Film je úplne podobný japonskému mysleniu, veľa veci je nedopovedaných a človek si musí domyslieť prečo je to tak, čo sa smie a čo nesmie. Tak je to aj s divákom, musí všetko sledovať pozorne a pospájať si jednotlivé scény, kde sa čo odohráva. Nevravím ale, že sa mi film nepáčil, práve naopak. Tanec v závere? Už viem kde vznikol step :-) ale skvost a pekná hudba k nemu. ()