Alex (Luke Wilson) je spisovatel s většími schopnostmi zadlužit se než napsat knihu. Aby se zbavil dotěrných věřitelů, musí během 30 dnů dokončit svůj román nebo skončí mrtvý. Na pomoc si najme stenografku Emmu (Kate Hudson), které začne diktovat svůj příběh o romantickém vztahu mezi třemi lidmi. Půvabná, ale také poněkud tvrdohlavá Emma má neustálé výhrady k jeho spisovatelským nápadům. Ty pomalu a bezděčně začínají Alexe i jeho příběh ovlivňovat. Obsah knížky se začíná podobat skutečnosti a život příběhu z románu. (oficiální text distributora)

pajapal

Pěkná romantická komedie, bohužel však nic víc.Ustřední pár poměrně funguje, ale podráží mu nohy těžce klišovitá druhá polovina, kdy scénáři dochází dech.Jinak opravdu skvělá Kate Hudson.Tak snad příště Kate držím ti pace. ()

Alca

Slabý odvaz Paříže v letním parnu s Audrey Hepburnovou. Ale pokud neznáte Paříž, nebude vám tenhle film vadit. ()

Kackucka

Sladká romantická komedie, o tom, jaké jsou skutečné hodnoty vztahu a člověka jako takového. Nádherně popisuje běžná romantická klišé a kontrastuje je s realnými hodnotami, které může muž v ženě nalézt. ()

jessic

Zpočátku docela zábavná love story o prolínání reálného vztahu do spisovatelova příběhu postupně ztrácí dech, aby ji nakonec scénáristé ukončili ulepeným happy endem. ()

carAnthony

Pri tejto slabšej romantike som sa síce moc nepobavil a ani príbeh mi vôbec neučaroval, no film zachraňuje krásna Kate, aj napriek otrasnému účesu... 2* ako vyšité //40%//. ()

Svadbos

Anemická romantická komédia. Dva hlavné postavy sú OK, ale veľký smiech sa nikdy nedostaví. Film je inšpirovaný (verte, či nie) skutočnými zážitkami Fjodora Dostojevského, keď písal román "Hráč". ()

Rychlasar

Film mě nudil od začátku až do konce. Tento snímek se pro mě stává sladkobolným blábolem, který skončí v archivu a už ho v životě neuvidím. Jedinou jednu hvězdičku připisuji oblíbené herečce Kate Hudson, která však ani za těchto okolností film nezachránila. ()

Dann99

Také poctivé 3*.Herectvo Kate Hudson je také,také,no také milé.Najviac ma dostalo Adamove vysvetľovanie prísloví.Ako komédia celkom funguje a bonus-krásna Sophie Marceau. ()

Juniore

Chvíľkami romantická dráma, chvíľkami komédia. Dej sa odohráva poväčšine medzi spočiatku dominantnou, neústupčivou, no zároveň veľmi krehkou a nežnou Emmou (Kate Hudson) a Alexom (Luke Wilson), ktorý sa zvŕtal v kŕčoch, no s náznakom génia. A poviem pravdu, neviem si tam predstaviť inú hereckú dvojku. Jednoducho im to šlo. Osobne ma najviac bavilo to, ako Alex vymenil niekoľko krát jednu postavu vo svojej knihe. A tak tejto americkej rozprávke dávam 90 %. ()

Richard768

Niektoré vtipné aj pekné momenty by sa našli, tiež prepojenie písanej knihy s príbehom autora bolo zaujímavé. Lenže to nezmení celkový dojem z filmu, ktorý bol príliš predvídateľný, málo originálny až fádny. A záver spravený úplne nasilu. ()

McGuffin

Spisovatel a stenografka Alex a Emma píší v Bostonu knihu, on ji vymýšlí a diktuje, ona zapisuje a komentuje. Hrdina knihy ve smyšleném letním přímořském letovisku marně usiluje o lásku vysoce postavené ženy, které by však k nohám musel složit bohatství, a přitom přehlíží přízeň druhé jemu naroveň postavené ženy, které imponuje takový, jaký je. Hrdinovi bostonského příběhu také schází peníze a i v jeho životě jsou dvě rozdílné ženy. Asi že mají stejného autora, Jeremy Leven, dopadnou oba stejné trojúhelníky stejně. P.S. To jsou řádky o příběhu, ne o filmu z něj. https://www.macguffin.cz/ ()