Malá mořská víla

The Little Mermaid

Animovaný / Rodinný / Romantický / Muzikál

USA, 1989, 83 min

Animovaný filmy od Disney mam moc rad a tenhle se navic vazne poved(30.5.2002)

Již tradičně u Disneye: výborná hudba, animace a solidní příběh.(15.3.2004)

Tak tohle jo. Nikdy předtím jsem tenhle film neviděl, nicméně je to opravdu povedená disneyovka, rozhodně jedna z nejlepších. Výborná muzika, tradičně promakané fórky, v nichž se povětšinou sice srandovně padá, nebo do něčeho naráží, ale i tak se budete dobře bavit. K tomu velice zdařilý český dabing (Zdeněk Hruška coby Sebastian obzvláště válí) a pro mě překvapivý happy-end.... No, líbilo se mi to, co na to jiného říct? :D(15.3.2014)

ariel je najsexi rozpravková postavička a hudba od menkela je tak fantastická že nechapem. Toto je film môjho detstva. Nadherný príbeh a tu naozaj nemám veľa čo napísať, lebo dokonalosť staí opísať jedným slovom a ja mam už dve vety. klasika nad klasiku a najkrajší film na svete(27.8.2007)

70%(6.10.2007)

• - Spoiler: Dívka, do níž se Uršula promění, se jmenuje Vanessa. (AngelLucy)

• - Studio Disney chystalo film už v pozdních třicátých letech a kreslíř Kay Nielsen tehdy připravil množství nákresů, které se o padesát let později staly důležitou inspirací. Nielsen je uveden i v závěrečných titulcích. (AngelLucy)

• - Spoiler: V závěrečném souboji neměla být Uršula jako obryně. V původních nákresech měla svoji normální velikost. (AngelLucy)