Tajemné okno

• USA Secret Window (více)

Přestože ví, že by měl sedět u počítače a psát další knihu nebo alespoň na chvíli vylézt ze své staré chaty a projít se se svým psem okolo jezera, úspěšný spisovatel Mort Rainey (Johnny Depp) vyspává až 16 hodin denně na svém oblíbeném kanapi. Je uprostřed bolestného rozvodu a všechny okolnosti, které rozchod doprovázejí, se stávají čím dál tím více nepříjemnými. Celá záležitost vysává jeho energii i kreativní potenciál a Mort je donucen čelit obzvláště těžkému tvůrčímu bloku, který mu brání dát dohromady byť jednoduchou větu. Když už se zdá, že se nemůže stát nic horšího, objeví se na prahu jeho boudy psychotický cizinec John Shooter (John Turturro), obviní Raineyho z toho, že ukradl jeho příběh, a požaduje po něm náhradu. Přes všechny Raineyho pokusy o usmíření se Shooter stává stále více neodbytným a agresivním. Svým vyšinutým smyslem pro spravedlnost omlouvá vše - včetně případné chladnokrevné vraždy. Rainey, který je zatažen do zběsilé hry na kočku a myš, pomalu zjišťuje, že v něm dřímá mnohem více mazanosti a odhodlání, než si kdy myslel. Nakonec si uvědomí, že nezdolný Shooter jej možná zná lépe než on sám. (oficiální text distributora)

smrtubohem

Film je nemastnej neslanej, celou dobu jsem se neuvěřitelně nudil, ani Depp překavpivě nebyl buhvíjakej. Tomu všemu odpovídá moje hodnocení. ()

mr.bredok

Zdá se mi to trochu nedoceněné. Kinga jsem nečetl a tak jsem šel do sledování filmu jako nepopsaná kniha. Bylo to pro mne napínabvé a hlavně překvapivé. Zaujala kamera a Deppův zanedbaný zjev v roli spisovatele. ()

Emilii

Vůbec mu to nechci uvěřit......, že by spisovatel Morta byl takovej psychopat, asi je to tím, že ho hraje Depp. Ne, už se na to nebudu dívat. ()

tremors

Atmosféra filmu úměrně stoupá a klesá s výkonem Johnnyho Deppa. Ten ale hraje většinu filmu výborně, takže i atmosféra se drží na celkem vysoké úrovni. Stephen King je můj nejoblíbenější spisovatel, ale tuhle povídku jsem od něj nečetl, takže jsem byl celkem překvapen tím zvratem. Vyzdvihnout také musím kvalitní hudbu. K dokonalosti však chybělo hodně. ()

Cechyno4

Velice dobře koukatelný film. Nemohl jsem si nechat ujít další zfilmovaný příběh mistra hororu Stephena Kinga. A u tohoto díla musím říct, že je určitě nejlépe zfilmovaným dílem od tohoto autora. Příběh má skvělou závěrečnou pointu. Všechno se na konci otočí. Johnny Depp tu hrál sympaticky. Vraždy byly také dobře provedeny a scénář (knižní předloha) nemá chybu. Nemám větších výhrad. ()

J0ke3R

Naprosto úžasný Johhny Depp v adaptaci povídky Stephena Kinga "Skryté okno do skryté zahrady" z knihy "Čtyři po půlnoci". ()

DePompon

Originálny príbeh o spisovateľovi, ktorému je najväčšou inšpiráciou životná kríza uprostred rozvodu, no paradoxne sedí pred prázdnou stranou. Budovanie mysterióznej atmosféry, Johnny Depp a šokujúce rozuzlenie, to sú dôvody, vďaka ktorým je film jeden z mojich NAJ. Samozrejme odhliadnuc od faktu, že ide o adaptáciu výbornej predlohy Stephena Kinga. ()

P3tulQa

V okamžiku, kdy si Johnny nasadí svůj klobouk, je už vše jasné! On je vlastní postava. Myslím si, že nikoho tak skvělýho jako je Johnny by na tu roli nenašli. Zahraje opravdu vše a přesvědčivě. Nejlepší scéna je, když to vše docvakne jeho bývalé ženě a ona se naivně vrací do jeho domu. Co si myslela? Že mu pomůže? .. Těžko.. Dopadlo to tak, jak to měl v plánu. ()

Aywes

Naprosto kýčovitý konec ničí celý film. Vždyť se vše dá předvídat už takových dobrých 45 minut před koncem. Předlohu jsem nečetl a ani to neplánuji. Film se snaží jen zachránit svým hereckým výkonem pouze Johnny Depp, což se mu docela daří. Jenže role je prostě napsaná špatně. Je to takový ten typický magor, který vás ani neosvítí svou obrovskou inteligencí. A jak říká sám film. Na konci záleží nejvíc. A ten stojí za pochvu. ()

Domas88

Jen 2* pro Deppa, ten zahraje cokoliv a máte jistotu, že pokud ho máte ve filmu, tak udělá dost, někdy i celý film.. Jinak dost zmatečné, nevíte co si myslet a pak na vás vybafnout, že trpí rozdvojenou osobností, jako trapas fakt.. ()

megajalec

Ako povedal hlavná postava na konci: najdôležitejší je záver. A platí to aj pre film. Celý čas buduje atmosféru, napätie, divák kombinuje, pomaly sa snaží rozmotávať nitky, hádať. A potom príde záver, ktorý to nezvládne. Nie je prekvapivý, aj keď podľa doterajšieho priebehu by mal byť. A je to teda určite škoda, lebo počas filmu som sa rozhodne nenudil. Režisér ma dostal presne tam, kde ma chcel mať, ale namiesto maškrty mi ponúkol len obyčajný bonbón. ()

wowylgu313

Ať se sexy Depp snažil jak se snažil na víc jak 60% to nevytahneme. Příběh je zajímavý o tom žádná. Závěr vás překvapí a zároveň potěší. Ale jako celek je to místy hluché a nezáživné. Což byla asi ta největší chyba celého tohoto story. Nedá se tu odsoudit herecký výkon. Ten byl solidní. Jen tu prostě chybělo takové to tempíčko a místo něj tu převládal chaos a zmatek příběhu. Takový ten lepší průměr na jeden večer kdy nevíte co by... :) ()

Stifmeister

///   Rozhodl jsem se dát šanci tomuto filmu, aniž bych měl jasnou představu, do čeho jdu. Hlavním lákadlem byl pro mě fakt, že v něm hraje můj oblíbenec. Nedávno jsem měl chuť na kvalitní psychologický mysteriózní thriller, takže jsem se rozhodl film vyzkoušet. Po zhlédnutí musím říct, že jsem byl celkem zklamán. Zápletka a závěr filmu byly sice dobré, ale celkově by to mohlo být lépe zpracované a napsané. Pokud by tomu tak bylo, pravděpodobně bych se nemohl od obrazovky odtrhnout a film by měl mnohem silnější dojem. Takhle bylo hned na začátku jasné, jakým směrem se děj ubírá, což snížilo napětí a překvapení. Celkově bych film ohodnotil |6/10|. ()

sanynka

Dle mého názoru dost slušný film, jehož tíživá atmosféra na mě doléhala od samého počátku, vlastně téměř ihned poté, co doznělo nadšení z kouzelné chatičky na břehu romantického jezera. K filmu jsem přistupovala nezatížena četbou jeho předlohy a myslím, že možná hlavně proto ve mě zanechal tak pozitivní dojem. Ačkoliv Johny Depp za celou dobu téměř neslezl z plátna, tak film utáhl velice zdařile a měl veškeré mé sympatie a soucítění s jeho těžkou situací a nenáviděla jsem úplně každého, kdo se na něj třeba jen křivě podíval. O to víc jsem pak ocenila, jak mě v samé podstatě S. King a díky němu pak celý štáb skvěle podfoukl. Je to rozhodně film, který bude patřit k mým oblíbeným, protože mám ráda filmy, které dokáží překvapit a to se tomuhle v mém případě povedlo dokonale. ()