Tajemné okno

• USA Secret Window (více)

Přestože ví, že by měl sedět u počítače a psát další knihu nebo alespoň na chvíli vylézt ze své staré chaty a projít se se svým psem okolo jezera, úspěšný spisovatel Mort Rainey (Johnny Depp) vyspává až 16 hodin denně na svém oblíbeném kanapi. Je uprostřed bolestného rozvodu a všechny okolnosti, které rozchod doprovázejí, se stávají čím dál tím více nepříjemnými. Celá záležitost vysává jeho energii i kreativní potenciál a Mort je donucen čelit obzvláště těžkému tvůrčímu bloku, který mu brání dát dohromady byť jednoduchou větu. Když už se zdá, že se nemůže stát nic horšího, objeví se na prahu jeho boudy psychotický cizinec John Shooter (John Turturro), obviní Raineyho z toho, že ukradl jeho příběh, a požaduje po něm náhradu. Přes všechny Raineyho pokusy o usmíření se Shooter stává stále více neodbytným a agresivním. Svým vyšinutým smyslem pro spravedlnost omlouvá vše - včetně případné chladnokrevné vraždy. Rainey, který je zatažen do zběsilé hry na kočku a myš, pomalu zjišťuje, že v něm dřímá mnohem více mazanosti a odhodlání, než si kdy myslel. Nakonec si uvědomí, že nezdolný Shooter jej možná zná lépe než on sám. (oficiální text distributora)

zero_zelo

johnny tak nějak prostě průměr, dobrej... ostatně on je dobrej pořád, člověk nemá moc tendence to nějak hodnotit :) ale tak nějak to jako uteklo a nic. co chcete. vy víte, co chci. ja sem to neopsal. ale opsal. ale neopsal. ale opsal. a najednou šup šup, bum prásk, holka se bojí, vyšívající šerif najednou ví a konec. úplná sračka to neni, ale že by mi u toho bylo zle jako u jinejch s.kingu, to teda taky ne :))) ()

assassinGH

Trošku mi to pripadalo ako slabší odvar Fight Clubu aj ked to nebolo až také podobné. Ale dej je zaujímavý a nieje nudný. No ale skvelí Johnny mi to trošku osvetlil takže dávam tri hviezdičky :) ()

montel

Spisovatel Mort Rainey (Johnny Depp) momentálně prochází bolestným rozchodem a ve své staré chatě, kde je pouze se svým psem, se snaží napsat novou knihu. Nemá ovšem inspiraci a nedaří se mu napsat ani řádka. Vše ještě zhorší návštěva cizího muže Johna Shootera (John Turturro), který tvrdí, že mu Mort kdysi ukradl jeho povídku a žádá tak nápravu. Mort to vše bere jako špatný vtip, pouze však do chvíle kdy najde svého psa mrtvého. Při dalším shledání už mu Shooter vyhrožuje, že nemus zůstat pouze u psa a tak Mort vyhledá pomoc. Johna Shootera však nikdo nezná a Mort tak musí varovat své nejbližší dřív než si pro ně dojde smrt...Až moc průhledné a to jsem ani nečetl Kingovu knihu. Navíc nemámrád Johnnyho Depa i když nepopírám, že tady hrál výborně. Film ale není žádný zázrak, i když napínavé to místama je. 55% ()

LucieVonKing

Nechala jsem se naprosto pohltit příběhem. Do poloviny filmu jsem věřila, že Mort Rainey ( Johnny Depp) je vydírán a pronásledován psychopatem, který zapřísáhle tvrdí,že autorem knihy je právě on. Od druhé poloviny jsem už začala čmuchat, že M. Rainey patrně trpí schizofrenií a i když jsem tajně doufala, že mu třeba do pití někdo třetí přidává drogy a proto blbne konec filmu mě překvapil, ale rozhodně nezklamal. Za mě 5* už jen proto že Depp vydal skvělý herecký výkon. ()

CheeseFigure

Tento film by som prirovnal k snehovej guli. Zo začiatku je to taká malá, nie príliš zaujímavá guľka. Ale postupne sa zväčšuje, je viac tajomná a zaujímavá až nakoniec sa dokotúľa do skvelého záveru. No dobre, ten zvrat sa dal predvídať celkom skoro, ale i tak sa mi záver páčil. ()

Royaldell

Ono je vážně těžký natočit film podle fantastického Kinga. Zkuste si přečíst Kingovu povídku a pak se podívat na film. Budete z filmu fakt zklamaní. Proč? Neumím to úplně vysvětlit,ale King dává svým knížkám ono NĚCO,čím se ta knížka stává nesmrtelná a žádná její filmová adaptace se ji nemůže vyrovnat. Ani tento film není výjimkou a přiznávám se,že jsem se místy až nudila a už teď si vlastně nevzpomínám,jak to skončilo..Dokonce ani Johnny Depp to nespraví,a to v tom filmu vypadá tak skvěle!... ()

Nastix

Deep nehraje špatně a atmosféra taky ujde ale problém je čitelná pointa. Co se tam děje divák odhadne příliš brzy. Jediný konec mě překvapil čekal jsem souboj ale s jiným vítězem. ()

tireneali

Je něco lepšího než pohled na správně natočenou Kingovku, navíc v hlavní roli s Johnny Deppem? Nemyslím si. Tajemné okno je příběh plný záhad, počínaje víc než tajemným, rozvodem utrápeným Mortem. Ze začátku máte pocit, že jste film prokoukli a víte naprosto přesně, o čem bude a jak dopadne. Rozvod, nachytání partnerky při nevěře, vražda? Ale! Jak to tak od krále hororu bývá, ani tady nechybí nečekané rozuzlení zápletky a dokonalý moment překvapení. Hudba, kamera, obsazení - jednoznačně pět hvězd. ()

Honza_22

Standardní thriller s výborným Deppem, který nenadchne ani neurazí. Škoda, že "šokujíci pointa" mě napadla zhruba po 15 minutách děje :) ()

qwxyz

Je těžké srovnávat film s knihou. Dotáhnout film na úrovni knihy je prakticky nemožné, pokud se jedná o dobrou knížku. Nicméně, pokud jste knihu nečetli, pak si myslím, že je to velmi dobrý film. I ten Johnny mi zde náramně sedí. 80% ()

corax8

No ve všech směrech průměrný sen. Už od začátku jsem si s manželkou říkali, že tam bude psychická porucha a tak konec nebyl moc překvapivý. Tvůrcům se nepovedlo mne vtáhnout do napětí, které jsem ve filmu očekával. ()

bocy

Originálny film...keď som ho začal sledovať, tak ma napadlo, či chlapík nie je náhodou schyzofrenik...potom som sa presvedčil, že to bude asi hlúpy nápad...a nakoniec to tak dopadlo. :-) ()

Mezerník

Lepší průměr. Pozor, spoiler: Ten konec to bohužel sráží dolů (i když klobouk dolů před nečekaně ne-šťastným koncem!), v takovém Klubu rváčů byl podaný mnohem zajímavěji. King byl pro mne vždy mistrem spíše průměrných zápletek... ()

Ludva

[2010-03-14] * Parádní atmosféra záhady je shozena hloupým rozuzlením, které známe z mnoha jiných (a dokonce i Kingových) příběhů. ()

Novik

Šíleně výborný Depp který svým charismatem dodává filmu ještě větší zážite, to dokazuje ta jeho přeměna v závěru filmu o kterým vám nic neprozdradím. Celý film působil dojmem že tenhle podobný film jsem už někde viděl, nicméně zaujal mě a o tom to je. Scénář byl sám o sobě dobře napsaný (co byste chtěli od Koeppa kterýho mám čím dál radši) ale režisér si s filmem mohl jestě více pohrát. Nestalo se, jinak by to byl ještě lepší zážitek než který právě teď mám. :) ()