Tajemné okno

• USA Secret Window (více)

Přestože ví, že by měl sedět u počítače a psát další knihu nebo alespoň na chvíli vylézt ze své staré chaty a projít se se svým psem okolo jezera, úspěšný spisovatel Mort Rainey (Johnny Depp) vyspává až 16 hodin denně na svém oblíbeném kanapi. Je uprostřed bolestného rozvodu a všechny okolnosti, které rozchod doprovázejí, se stávají čím dál tím více nepříjemnými. Celá záležitost vysává jeho energii i kreativní potenciál a Mort je donucen čelit obzvláště těžkému tvůrčímu bloku, který mu brání dát dohromady byť jednoduchou větu. Když už se zdá, že se nemůže stát nic horšího, objeví se na prahu jeho boudy psychotický cizinec John Shooter (John Turturro), obviní Raineyho z toho, že ukradl jeho příběh, a požaduje po něm náhradu. Přes všechny Raineyho pokusy o usmíření se Shooter stává stále více neodbytným a agresivním. Svým vyšinutým smyslem pro spravedlnost omlouvá vše - včetně případné chladnokrevné vraždy. Rainey, který je zatažen do zběsilé hry na kočku a myš, pomalu zjišťuje, že v něm dřímá mnohem více mazanosti a odhodlání, než si kdy myslel. Nakonec si uvědomí, že nezdolný Shooter jej možná zná lépe než on sám. (oficiální text distributora)

Chrysopras

Slušná Kingova klasika se slušnym Deppovym výkonem. Ovšem poněkud ji sráží to, že průměrně inteligentní entita odhalí pointu příběhu poměrně brzo... ()

Fanucci

Super natočené, Depp opět výborný...Jen ta zápletka mohla být trochu více rafinovaná a méně předvídatelná. 70% ()

honajz2

V tomto filmu Johnny Depp hodinu zjištuje kdo zabil jeho psa a toho chlapa na autě.Pak na to příde a pokračuje to dál. ()

dyfur odpad!

moja zaujímavosť: Mort Rainey (Johnny Depp) nosí hodinky značky TAG Heuer. (dyfur) .....inak úplná kravina -netreba pozerať v budúcnosti..... ()

BitlDjus

Jeden z nejlepších filmů s Johnnym Deppem, kde opravdu září v celé své kráse. Film jsem si zamiloval už jako malej, kdy atmosféra filmu a celý příběh mne přímo stáhl, a já neodlepil oči od obrazovky ani po několikátém zhlédnutí. Nyní si tohoto snímku velice vážím a patří mezi mé TOP. „Vím, že to dokážu. Řekl Tod Dawney. A vzal si další kukuřičný klas z kouřící se mísy. Jsem si jist, že časem do posledního kousíčku zmizí. A její smrt bude záhadou i pro mne.“ ()

StrYke

Sice jsem již od první půlhodiny věděl, jak celý film skončí, ale zábavnost se Secret Window upřít nemůže. Navíc potěší i Johnny Depp a především utnutí happy endu. ()

applause

Líbilo se mi jak si hlavní hrdina povídal se sebou a čekala jsem, že to tak dopadne, ale konec se mi nelíbil. Nedovedu si představit, že by to hrál někdo jiný, než Johnny Depp, myslím, že mu role sedla, ale nemám u něho prostě ráda, když hraje takové role...nezmiňuji jaké, jelikož nechci vyzrazovat děj. ()

MartinNDL

Teda Stephen King z toho smrdí víc než ryby v docích. Dlouho sem netušil, kam přesně ten fiilm směřuje, jaká bude pointa a to byl určitě záměr, takže chvála. Atmosféra houstne podle představ a je jasný, že závěr bude hrát nejdůležitější roli. Tak děsně to tvůrci připomínaj a zdůraznují, že sem upřímně čekal víc. Nejvíc mě sralo, že i přes průměrnou stopáž 95 minut už místy nebylo kde brát a všechno se dost nepřirozeně natahovalo, takže sem se i občas trochu nudil, ne však moc. Psát, že Depp hraje dobře je zbytečný jako obchod s pornem ve Vatikánu. Většinu času to je průměrnej triller s příjemně originálním koncem a ničením pár hollywoodských klišé, horror to není ani trochu a nevim, proč dávám tři *, když chci dát čtyři. ()

Martin741

Reziser David Koepp natocil len priemerny film, s desivo podpriemernym scenarom, matnym Deppom a zapletkou, ktora je dnes uz klise. Hoci osobne Deppa nemam rad, musim uznat, ze vie hrat. Nuda. 50 % ()

ProNotor

Ze začátku jsem se moc nechytal, ale postupem jak se děj rozvíjel mi vše začalo docházet. Prvotní dojem byl, že dám plnou palbu, ale nakonec jsem to nechal rozležet v hlavě a uvědomil si, že už jsem podobné náměty viděl, spíše u hororů, ale už mi to bylo povědomé. Přesto se mi filmek líbil a je to na plnohodnotné 4*. ()

marcek

Pro me trochu prekvapeni. Nikdy jsem totiz nevidel hrat Johhnyho Deppa zapornou roli, samozrejme zas tak dlouho ji nehral, ale prece jenom ... Celkove film nijak zvlast zajimavy, kdyby jsem na obalu nevidel Deppa tak si toho filmu nikdy nevsimnu a nepodivam se na to ()

cariada

Zajímavý snímek o labilním spisovateli ,kterého otravuje chlápek prý mu ukradl námět na knihu a před jeho očima se odehrávají vraždy a pod. Jenže realita je poněkud jiná než si myslíme a celý film sledujeme. ()

Langy10

Jeden z nejlepších filmů Johnnyho Deppa ! Fakt napínavý film, kde vůbec nebudete zezačátku tušit, co se děje. Až postupem času ! Takový filmy já rád :) ()

DruidKarel

629. hodnocený film: Pamatuji si, s jakým očekáváním šel tenhle film do film, jenomže jedna hvězda neudělá kvalitní film, což se v tomhle filmu jenom potvrdilo. Celý film mi přišel, že není dotažený do konce a nedává příliš možností Deppovi, aby se "rozehrál". Závěr není také bůhvíjaý, snad až předvídatelný. Pro mě velké zklamání, i když jej ohodnotím 3*, protože působil fajn atmosférou, která ale byla zase polovičatá. 3* ()

starbrejkr

Rozhodně zajímavé pokoukání, které navzdory zdejšímu hodnocení zařazuji mezi lepší kingovské adaptace. Johnny Depp opravdu nemá moc široký výrazový rejstřík, ale bere role, do kterých sedne a tady s těmi pár výrazy zvládá jak povalečskou roli tragéda neustále ležícího na pohovce, tak závěrečnou překvapivou eskalaci. No ale překvapivou....pointa mi poměrně dost (možný SPOILER) připomněla Klub rváčů, ale co jsem teď koukal, tak King napsal povídku dřív než Palahniuk své dílo a ač u filmů je to obráceně, nemůžu nikoho vinit z vykrádání. Stejně jako u Klubu rváčů jsem jí však vytušil o chvíli předtím, takže tak velké překvapení se nekonalo. Rozhodně velkým pozitivem je však úplný konec (jak koneckonců zmiňuje i Deppova postava - konec je nejdůležitější), který se vymyká žánrovým klišé a který si Koepp vymyslel sám, viz zajímavosti. Zdá se, že King nějak v těch filmech začíná nějak nacházet své mistry, když si vzpomenu i na Mlhu :-) Ač se tedy film ve velké části drží mustru klasického solidního thrilleru, kde je zkušený divák občas před dějem (vražda psa, černocha), napětí, Turturro s vizáží funebráka a hlavně konec z nej dělají nadstandardní podívanou. ()

Daveed

Prostě film, kde jsi nejsme jistí až do poslední chvíle filmu. Nutí člověka přemýšlet a uvažovat. Skvělý Johnny Depp, příběh i film. Čtyři hvězdy, skvěle. ()

dubinak

Skvělý herec ve špatném filmu, který mě za celou dobu marně tahal do děje. Bylo to úplně prachobyčejně podané, takže divák ani nemá šanci být ze zpracování nějak nadšen. Naneštěstí je to velká nuda, která se se svoji tehdy ještě zpola šokující pointou sesunula v dnešní době do těch nudnějších a ohraných mysteriózních snímků, kde vážně panuje jen ten výborný herecký výkon a všechno ostatní je tak nějak nepovedené. Nemělo to prostě šťávu. Bez Johnnyho by to bylo ztracené. ()

C0r0ner

Kingovy adaptace většinou stojí za to. Tajemné okno je přesně filmem z této kategorie. Dost možná je to také díky ústřední dvojici Depp/Turturro, která celému filmu vládne a žene ho dopředu. Koepp má tu zajímavou vlastnost u filmů, které si sám píše i režíruje a to takovou, že jsou sice hodně jedinečné, ale zároveň nedosahují špičky. 75% ()

bourec

Johnny Depp není zrovna můj koník. Ale herec je to výbornej, a jeho výkon v tomhle filmečku jakbysmet. Thriller je to ovšem hodně průměrnej. A v kombinaci s pointou, kterou úplně nesnáším, tomu víc jak 50% dát nemůžu. Dnes viděno po 18 letech jako druhý promítání. ()