Tajemné okno

• USA Secret Window (více)

Přestože ví, že by měl sedět u počítače a psát další knihu nebo alespoň na chvíli vylézt ze své staré chaty a projít se se svým psem okolo jezera, úspěšný spisovatel Mort Rainey (Johnny Depp) vyspává až 16 hodin denně na svém oblíbeném kanapi. Je uprostřed bolestného rozvodu a všechny okolnosti, které rozchod doprovázejí, se stávají čím dál tím více nepříjemnými. Celá záležitost vysává jeho energii i kreativní potenciál a Mort je donucen čelit obzvláště těžkému tvůrčímu bloku, který mu brání dát dohromady byť jednoduchou větu. Když už se zdá, že se nemůže stát nic horšího, objeví se na prahu jeho boudy psychotický cizinec John Shooter (John Turturro), obviní Raineyho z toho, že ukradl jeho příběh, a požaduje po něm náhradu. Přes všechny Raineyho pokusy o usmíření se Shooter stává stále více neodbytným a agresivním. Svým vyšinutým smyslem pro spravedlnost omlouvá vše - včetně případné chladnokrevné vraždy. Rainey, který je zatažen do zběsilé hry na kočku a myš, pomalu zjišťuje, že v něm dřímá mnohem více mazanosti a odhodlání, než si kdy myslel. Nakonec si uvědomí, že nezdolný Shooter jej možná zná lépe než on sám. (oficiální text distributora)

URBAN

Já vám nevím .... Tohle jako považuje za průměrný Thriller . Hmm ... Tak to já zas asi nemám vkus . Díval jsem se nato sice pod vlivem chipsů , ale aby mě ovlivnily takto tak to asi ne . Vždyt to je skvělý film z hlavy geniálního úmělce Stevena Kinga . Má to příběh , hlavu a patu , báječné rozuzlení a excelujícího Johnnyho Deppa navíc vypadá normálně . Vážně nevím co vám vadí . ( 14.7.13/MAC ) ()

CatcherBlock

Rozhodně jeden z nejlepších Mysteriozních thrillerů ze všech. Můj velmi osobní film a dokonalá, hutná podívaná s vynikajícím závěrem a výbornou atmosférou. Vynikající Johnny Depp opět exceluje a předvádí herecký talent. David Koepp vytvořil perfektní filmový zážitek. 100% ()

Triple H

Solídny thriller. Jedna z lepších Kingových adaptácií. Depp A Turturro (ten obzvlášť) sú výborní, takže film nie je nudný a má spád. Pointa sa síce dá odhadnúť dopredu (predtitulková sekvencia), ale napriek tomu je dobre podaná a samotný záver je trošku mimo klasický hollywoodsky koniec. ()

AntonG.

Průměrný hororový thriller, kterého výrazně hyzdí předvídatelná a neoriginální pointa. Když mi poprvé přišla na mysl po pár minutách filmu, tak jsem doufal, že je to tak natočeno schválně, aby mě to zmátlo a závěrečná pointa by byla nakonec úplně jiná. Bohužel tomu tak není. 50% ()

Cedr

King + Depp = kvalita. Lépe tedy řečeno cokoliv plus Johny Depp rovná se zaručená kvalita. Režisér odvedl celkem slušnou práci a podle jeho režisérského komentáře nakonec vybral i ten správný závěr filmu. Co víc si přát? Mělo to atmosféru, slušný scénář, Depp měl skvělou roli... nechápu co se lidem nezdá. ()

miguel_111

David Koepp pri tomto filme odviedol dobré filmárske remeslo okorenené výborným hereckým výkonom Johnnyho Deppa. Pre mňa 70% ()

filmmovier

Tuhle Kingovu předlohu neznám a dlouhé roky mě mrzelo, že jsem tenhle film ještě neviděl. A když jsem se k němu konečně dostal, byl jsem naštěstí nadšen - dokud nepřišlo posledních deset minut, které byly sice velmi fajn, ale v mých očích to celý film tak nějak stáhlo o ten stupeň dolů. Tajemné okno je výborné - zápletka je nesmírně zajímavá, film je správně tajemný a napínavý, herecky je to taky perfektní, prostě skutečně perfektní thriller, přesně jak má být. A nebýt toho přehnaně vyhroceného závěru a poněkud zvláštní pointy (i když ne nijak nové), skutečně by se mi to líbilo víc. A krom toho je tohle přesně ten typ filmu, který napodruhé nemá čím překvapit, takže jednou a dost. Depp je fajn, ale v tomhle případě je tady ten největší frajer Turturro, ten byl fakt dobrej. Tajemné okno je film, který mě potěšil, skutečně se mi moc líbil a u kterého jsem se krásně bavil. A krom toho je to taky jedna z těch lepších Králových adaptací. Skvělé řemeslo, které neurazí. 70%. ()

Sfinkter

Celý snímek působí malinko levným dojmem, paradoxně i výkon Deppa, nicméně film slušně ubíhá a závěr je perfektně vyhrocený. ()

karlik4801

Teda jako nic extra, když už mě Tajemné okno neupoutalo svým dějem, myslel jsem že mě aspoň upoutá hlavní postava. Ne že by jí Depp špatně zahrál, to vůbec, ale i když má Mort zajímavou charakteristiku, je nudný. Za ten odvážnější konec přidávám třetí hvězdu. Není povinnost to vidět a podruhé se na to nechystám. ()

Tyny

Po dlouhém plánování shlédnutí Tajemného okna přišlo velké zklamání. Podle hodnocení, které je téměř 70%, což už připadá na celkem dost nadprůměrný snímek jsem si myslela, že přijde nějaký skvělý snímek, který si opět někdy ráda pustím. Bohužel, film jsem stěží dokoukala dokonce, jedna velká roztahaná nuda. Kdyby nebylo Deppa, nemá cenu se na film ani dívat. Pár opravdu napínavých scének vyzdvihlo film aspoň na ten klasický průměr. Jinak řadový film s dobrým hereckým obsazením, ale to je asi tak vše. ()

danoo

Úplne zbytočný film, na ktorý po dvoch dňoch zabudnete. Johnny Depp bol výnimočne kolísavý až priehľadný, na čom tento thriller padá. ()

Sabiana

Před čtením literární předlohy: Napínavý thriller, kde člověk hodně rychle odhalí konec. Škoda. Depp je jako vždy bezchybný a celý příběh je poměrně poutavý. Po přečtení literární předlohy: Ach jo. Kdyby i ten konec natočili přesně, film by byl mnohem zajímavější. Ale tvůrci si ho asi vůbec neuměli vyložit. Je snažší o někom říct že je blázen než o tom přemýšlet. Však ono by jim to neuškodilo. =60% ()

lennyd

Po nepříjemném rozvodu se spisovatel Mort Rainey (Johnny Depp) uchyluje na chatu v lesích, kde se chystá napsat svůj nový román. Ale ze soustředění jej vytrhuje John Shooter (John Turturro) tvrdící, že mu Mort ukradl (opsal) jeho povídku. I když má Mort důkazy, že povídku napsal dříve, začíná mezi oběma muži přituhovat - nejprve to odnese Mortův pes, potom nešťastnou náhodou zhoří jeho dům a nakonec zemře i jeho najatý ochránce. Ale není všechno náhodou trošku jinak? ... Do tří čtvrtin je film minimálně na čtyři hvězdičky, ale tím příšerným koncem to filmaři (nebo snad sám Stephen King) totálně zabili. Cožpak dneska už není možné napsat normální thriller, který by na konci neměl šokující překvapení (mrtví ožívají, živí nejsou živí, skutečnost je jen sen, apod?). Na druhou stranu - proti adaptaci ostatních Kingovek to není vůbec špatné. Celý film táhne v hlavní roli spisovatele Morta Raineho perfektní Johnny Depp - zvlášť v úvodních fázích filmu. Jeho velkou přeměnu mu bohužel snad neuvěřil vůbec nikdo. Škoda toho konce ... ()

Beatle

Moc rada bych tomu dala vice, ale od doby, kdy se konecne dozvidame podstatu veci, mi vyvrcholeni prijde ponekud typicke a casto pouzivane - herecka dvojrole, kdy si hlavni postava strihne jak sam sebe, tak i sve druhe ja se dost casto objevuje v ruznych snimcich, ale popravde ji lze mnohem lepe vytvorit. Ale jinak je to docela sympaticka podivana, plna mrtvol a sroubovaku s cervenou rukojeti :oD ()

nevermore

Pokaždý když to dokoukám, vím, že je to film na jedno podívání. A když se na to stejně znova kouknu, utvrdím se v tom. Takhle se mi to stalo už 4x. ()

skretik

Neviem... začalo to super... ale asi po 20-30 min som vedela, že o čo ide... Takže celú dobu som sa v podstate nudila a nakoniec to ani nebolo presvedčivé, ani hudba to nepodčiarkla, skôr to zanechalo gýčový dojem... škoda... ()

Tereza666

Skvěle napsaný scénář, skvěle vybraní herci, skvělá režie. Skvělé uplně všechno. Film spnil mé očekávání a mě se vryl do paměti jako jeden z nejlpších thrillerů. ()

morena.jea

"Only thing that matters is the ending. That´s the most important part of the story. The ending. And this one is really good. This one is perfect." ()