Zvláštní agent Frank Castle provedl další z úspěšných zásahů proti zločinu, když připravil past na gangstera Mickyho a jeho parťáka Bobbyho, který v přestřelce s agenty FBI zahyne. Gangsterský boss Howard Saint zuří, protože Bobby byl jeho syn. Jeho vztek dostane nový směr, když zjistí jméno agenta, který akci připravil. Jeho žena a Bobbyho matka Livia trvá na tom, aby za synův život zaplatila celá Frankova rodina. Zatímco Frank Castle tráví šťastné chvíle s manželkou Marií, synkem Willem a užívá si setkání se svou rozvětvenou rodinou, jeho dům obklíčí komando vedené Saintovým právníkem Quentinem a druhým synem Johnem. Všechny v domě bez milosti postřílí. Marii s Willem se sice podaří ujet, zoufalý Frank je však později najde na molu zavražděné. Vzápětí je obklíčen, brutálně zbit, postřelen a nakonec hozen do moře. Navzdory zraněním přežije. Vrátí se do města a začne připravovat pomstu. Unese Mickyho a rafinovaným "mučením" z něj dostane všechny dostupné informace o Saintovi a jeho rodině. Všichni vědí, že Frank je odhodlán dokončit pomstu a sám přitom zahynout. Posledním krokem definitivně přesvědčí Sainta, že je mu Livia nevěrná s Quentinem, a ten oba zabije. Svolá všechny své muže, dorazí však i Frank, který se nezastaví, dokud bude Howard Saint nebo jeho muži naživu. (TV Nova)

ScreamJay

Tohohle se Bůh nezúčastní aneb flambování zaživa s příchutí chilli con carne. Kdo by to řekl, že od dob Lundgrenova obskurního nudismu v kanálech uteklo už bezmála 15 let. A kdo by to řekl, vzniknul takřka podobný film jen s tim rozdílem, že novinka kopíruje současné technické možnosti. Místo temného, surově zemitého béčka z videopůjčoven, který mělo všechno brutální kouzlo 80tých let je tu hi-tech moderní, střídmě surové a o mnohem víc cyničtější podání s mnohem víc cool symbolem. Jak sem si tak, při vší nostalgii připomněl topornou minimalistickou mimiku páně Lundgrena s pohledem mnohdy připomínajícím notora na odvykačce, nedovedl sem si představit nikoho jiného, natož Thomase Janea. Ale světe div se, na rozdíl od sexy-ex-tanečníka Travolty mi v celým tomhle spektáklu seděl nejvíc a mimoděk potěšila i smyslná Rebecca Romijn. Vlastně jsem na úplně stejném hodnocení jako tehdy, jen místo umatlaný kazety s věčně přeskakujícím začátkem, tady jsem ochutnal HD 100 minut vyčkávání a jedno upachtěného defilé. [5/10] ()

Kaka

Hlavní věc proč se The Punisher nepovedl je scénář. Selhává nejen špatně napsanými dialogy ale i slabým dějem. Poměrně solidní herecké obsazení - Jane, Travolta, Patton, Manthis, Romijn-Stamos tak vyznívá do ztracena. Kdyby si film vzali pod palec takový Tonny Scott či John Woo, mohla by to být špičková drsná akční jízda. Takhle je to však jen obyčejný akční film, kterých můžeme vidět v dnešní době stovky ne-li tisíce. ()

Spiker01

Poprvé jsem vůbec netušil, že se jedná o komiksovou adaptaci a bylo mi to vlastně jedno. Bavil jsem u jakéhosi eRkového Kata a stačilo mi to. Když jsem se pak dozvěděl, že se jedná o TOHO Franka Castle, nekompromisního marveláckého hrdinu s charakteristickou lebkou na hrudi, získalo to pro mě nový rozměr. Pořád se nejedná o žádný skvost, ale jednou za čas mi ta Travoltova patka stojí za to, abych se na Punishera znova kouknul. A sympatický Thomas Jane je neskutečná korba! ...70% ()

castor

I Dolph Lundgren měl toho času větší charisma než toporný Thomas Jane, jeho permanentně nepřítomný pohled á la 1989, slušný karate repertoár a monumentální neherectví se k této legendární postavě hodí až podezřele dokonale. Tehdy jsem mu u videa a s ošuntělým obalem od VHSky v ruce fandil i třeba dvakrát do roka. I Mark Goldblatt (placený i za schopného střihače: Terminátor 2, Komando nebo Armageddon) si na tu dobu s režií docela nápaditě pohrál a přinesl například „legendární“ sadistickou yakuzu. To začátečník Jonathan Hensleigh (do té doby scenárista: Smrtonosná past 3, Jumanji, Armageddon) kupí jednu školáckou chybu za druhou a toho času bych na něm nenechal nit suchou. Po letech jsem se ale k téhle látce vrátil, a když přejdu gumové záporáky Travoltu nebo Pattona, není to tak zlé. Žádné počítačové berličky a blbé zpomalené záběry, ale klasická staromódní kaskadérská akce s hrdinou, který neskáče z mostu na mrakodrap. Historie se opakuje. Standardní životní idylka Franka Castlea byla jednoho slunného dne rozsekána na kusy, když jeho nejbližší padly za oběť vyřizování účtů. Přeživší Frank nedisponuje žádnými nadpřirozenými schopnostmi, prostě jde silou parního válce za jediným – pomstít se. Místy potěší syrovost a efektně natočené násilí, chybí ovšem povedenější scénář a uvěřitelné dialogy.. prostě to, co by hodnocení vytáhlo ještě k solidnějším číslům. ()

Spooner

Z trailerů,úvodních titulků a asi první čvrt hodky to vypadalo na slibnou komixárnu.Pak se to ale zvrhlo v jeno velký klišé.Akční scény trapnost nad trapnost a herci se občas(nebo spíš většinou) tvářily jako by spíš dělali parodii než akční nářez.No jo je to škoda.Zase jednou komix kterej se nepoved a nevystihl atmosféru komicsu(tu vystihly jen titulky a hudba).No nic počkám si na Sin City ()

2Pac

uf...mam rad Kinder vajce...zboznujem prekvapenie... Tak vážení, Punisher ma dostal...ano, priznavam, ze ma dostal, podla vacsiny, totalny brak. Typicky rambovsko/komandovsky hrdina na okraji spolocnosti, hovadsky zly zaporak, obrnene auto, vybuchujuce auto, brokovnica s urezanou hlavnou, kopec akcnakovskeho klise...To vsetko vysperkovane ElMariachimJohnnymCashom, zaujimavym hudobnym podmazom, bolestsposobujucim nanukom, prenosnym hydrantom, Rusom v pasikavom tricku a hlavne brutalnou nadsadzkou.... ()

petero

Konečne najaký akčňák natočený klasickou staromódnou akciou, bez slabučkých bullet-time efektov, ktoré dokáže dobre natočiť iba pár režisérov. Punisher je drsný típek, ktorý to schytáva pri každej akcii, takže to nieje nesmrteľný zabijácky stroj. Za zmienku stoja malé postavičky spestrujúce Punisherov život a naopak mi vadil dosť nevýrazný Travolta. ()

Davies182

Guilty pleasure... a basta. A nevadí mi, že na mě milovníci českých klenotů nebo Michaela Baye vyšlou svá komanda smrti, vůbec. Po mém boku totiž stojí Frank Castle, a takového frajera mezi marveláckými suprhrdiny jen tak nenajdete. Z prozatimních tří filmových zpracování je Punisher právě Thomase Janea tím asi nejznámějším, načež se dokonce nedávno dočkal i krátkometrážního přídavku. Tak bude to pokračování? Nebo aspoň ona brutální týmovka se Spideym? Jedno je jasné: John Travolta tu proti Frankovi nemá šanci, ani kdyby si jako ochranku najal kompletní Expendables. Nevěříte? ()

Xmilden

Někdo si zapomněl vzít do střihačské nůžky a tak se první hodina neúměrně vleče. Úvodní půlhodinka je hudná až to bolí. Thomas Jane má v sobě minimum charismatu a John Travolta nepředvádí kdovijaký herecký koncert, takže to spíše vypadá jako by se v tomto filmu ocitl omylem. Postupem času se situace přecejen zlepšuje a divák je svědkem i povedených scén. Jednoznačně vede scéna s ruským zabijákem. Závěrečné akční inferno, které Frank rozpoutá, přichází bohužel pro mě již pozdě. Z Punishera má člověk dojem, že má schopnosti vyřídit ty amatérské záporáky během pár minut. 55% ()

Divočák

Příběh sice ohraný, ale u filmu jsem se opravdu bavil. Punisher jasně dokazuje, že komiksový hrdnina nemusí oplývat radiací nabytými gumovými končetinami nebo rentgenovým pohledem, ale stačí mu být pořádně nasraný a mít hezké tričko. Frank Castle je navíc pořádný poctivý drsňák a charisma mu nechybí ani ve chvílích, kdy dostává do držky a obličej se mu topí v blažce. A že takových chvilek najdete ve filmu povíc. ()

Gimp

Chtěl jsem být milý, přistupoval jsem k tomuto dílu i přes nevalné hodnocení pozitivně naladěn. Bohužel jsem ale byl spíš překvapen - nebylo to tak hloupé jak jsem čekal, bylo to trapně komplikované, scénář s klišé na klišé a tak hrozně ukrutně předvídatelný, že by uspal i nemluvně (nadopované pervitinem jsem myslel samozřejmě - ha chabý pokus o vtip, stydím se). Jediná dobrá scéna - bitka s Rusem. Ostatní - špatně vykradené filmy - Mafiáni, Co dělat v Denveru ..., Rambo III apod. ()

kinej odpad!

Takhle nudné akce nebyli ani ve starých filmech Chucka Norrise. tohle má bejt jako komiks jo? Spíš to připomíná nějaké akční béčko z ranných osmdesátých let, ale i v té době by to byl odpad ()

Jamal

Takový mish mash ve filmu, tajemný superhrdina, který má techniku a nápady jako James Bond (( :: ale v mnohem horším podání (( ::, ale líbilo se mi ten konec jak se to Travolta dozveděl se svojí ženou a svým nejlepším přítelem ((:: ()

Fiftis

Vyvraždenie rodiny a pomsta. Koľkokrát to tu už bolo. Nespočetne. Lenže toto je Punisher. Nie, to mal byť Punisher. Ale nie je. Kde je tá komiksová temná stránka hlavnej postavy. Kde je tá komiksová atraktívnosť, ktorú sme si tak obľúbili. Nie je. Z komiksu tu vôbec nič nie je. Jediné čo je, tak ohromný prúser. Vznikol obyčajný akčný snímok, akých tu sú tucty. Ničím nezaujme, nenadchne, neprekvapí. Škoda. Thomas Jane sa do tejto úlohy výborne hodí. Nebol však využitý jeho potenciál a tak bola opäť premárnená jedna ohromná šanca. Nebyť to podľa komiksu, snímok by bol v lepšom priemere, takto veľa stráca a padá do priemeru slabého. Bohužiaľ. ()

Shakers

U mňa to tak slabé ako to je tu vôbec nie je. Nie je to len čistá strielačka ako tomu bolo v Ludgrenovej verzii, tu sa na to ide viac potichu. Ale aj tak je to celkom zábava sledovať nasraného chlapíka menom Frank Castle, ktorý sa chystá na veľkú odplatu. Scenár nie je zázračný a niektoré dialogy sú fakt slabé, ale Travolta bol skvelý a hlavne Thomas Jane ma svojou charizmou dokázal upútať viac ako Lundgren, plus akčné scény ma viac bavili. 75% - 4* ()

Nin

Český název Kat. John Travolta jako hlavní bossák. Člověk by čekal to nejhorší, ale ono je to kupodivu slušná adaptace. Popořadě - Thomas Jane je výborný Punisher. Příběh není vůbec špatný a pár akčních scén (bohužel jich moc nejsou) jsou výborný! A co mě opět dokáže potěšit? Viditelná inspirace komiksem! Tady se opravdu z původního komiksu čerpá a je to znát (zdravíme Rusáka). Jenže tady narážíme na problém "obrušování hran". Z neznámých důvodů se tu často všechno zjemňuje a dělá víc "normálním", takže se ze zajímavých postav stávají nudné, ploché, klišoidní... Například sousedi vytažení z jednoho komiksu (vyšel i u nás) - Pošuk Dave není až tak cáklej a má asi o padesát piercingu míň (ale Ben Foster se snaží..), ze špekouna, který musí chodit dveřmi bokem (zdravíme USA) se stal jen menší cvalík a z nevýrazné uťáplé outsiderky tu je blonďatá sexbomba, co má na Franka trapný kecy o tom, že ví, co je to bolest, bla bla bla (OMG! Ta jí maximálně zná z nějakých sexuálních praktik...). Ale co. Kouká se na to dobře, je tam pár pěkných brutalit a přestřelek a hlavně tohle připomíná Punishera. Jenom doufám, že tohle nebude nejlepší film s ním. (6/10) ()

Indiana

Film jako celek se mi moc nelíbil, ale několik povedených scén mi uvízla v paměti (např. Frank Castle versus Rusák, to jsem se opravdu gebil). A navíc tu hraje hodně slušněj Travolta. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Max Payne sa prestrieľal do filmu

Max Payne sa prestrieľal do filmu

27.06.2005

Štúdio Fox vypustilo do sveta správu, že plánujú sfilmovať legendárnu akčnú hru MAX PAYNE, ktorá sa vďaka svojej originalite zapísala nezmazateľným atramentom do dejín svojho žánru. Jej príbeh sa… (více)