Zvláštní agent Frank Castle provedl další z úspěšných zásahů proti zločinu, když připravil past na gangstera Mickyho a jeho parťáka Bobbyho, který v přestřelce s agenty FBI zahyne. Gangsterský boss Howard Saint zuří, protože Bobby byl jeho syn. Jeho vztek dostane nový směr, když zjistí jméno agenta, který akci připravil. Jeho žena a Bobbyho matka Livia trvá na tom, aby za synův život zaplatila celá Frankova rodina. Zatímco Frank Castle tráví šťastné chvíle s manželkou Marií, synkem Willem a užívá si setkání se svou rozvětvenou rodinou, jeho dům obklíčí komando vedené Saintovým právníkem Quentinem a druhým synem Johnem. Všechny v domě bez milosti postřílí. Marii s Willem se sice podaří ujet, zoufalý Frank je však později najde na molu zavražděné. Vzápětí je obklíčen, brutálně zbit, postřelen a nakonec hozen do moře. Navzdory zraněním přežije. Vrátí se do města a začne připravovat pomstu. Unese Mickyho a rafinovaným "mučením" z něj dostane všechny dostupné informace o Saintovi a jeho rodině. Všichni vědí, že Frank je odhodlán dokončit pomstu a sám přitom zahynout. Posledním krokem definitivně přesvědčí Sainta, že je mu Livia nevěrná s Quentinem, a ten oba zabije. Svolá všechny své muže, dorazí však i Frank, který se nezastaví, dokud bude Howard Saint nebo jeho muži naživu. (TV Nova)

Terva

CITÁT - Toho se Bůh nezúčastní.......... Scénář : Jonathan Hensleigh. Kamera : Conrad W. Hall. Hudba : Carlo Siliotto. Producenti alb : Douglas Besterman, Jay Baumgardner, Dave Fortman, Bob Marlette, Vinnie Paul, John Lewis Parker, Chevelle, Nickelback, Johnny K, Kirk Kelsey, Patrick Lachman a Trapt - ve filmu mimo jiné zazní - Edgewater - Eyes Wired Shut http://www.youtube.com/watch?v=YLb9xgkpcxU Hrají : Thomas Jane jako Frank Castle alias Kat. CHYBY VE FILMU - 1 - SPOILER - Když hlavnímu hrdinovi srazí auto ženu a dítě a jeho se chystají zabít, leží jeho žena na zádech a v dalším záběru leží na boku. KONEC SPOILERU 2 - Když John Travolta říká svému příteli, aby zabil vraha svého syna tak v má v některých záběrech vlasy nagelované a v některých ne. CITÁT - Je to výnosný? Taková vražda? Platí vám Saint za každou zvlášť? Nebo má slevu za větší skupinu?........... ()

Ouwen

SPOILERY: Tenhle trash se nedá brát vážně. Dialogy jsou totálně stupidní i na akční žánr, není zde dostatek akce, aby to zafixovalo tu naivitu a samoúčelnost. Frank má jistě dopředu tunu výbušnin, automatických pušek, brokovnic a kdo ví čeho v bytě, ve kterým bydlí nějakej tlusťoch, pan piercing a ženská, co týden nespí, zná umělce, umí léčit střelné rány, pronáší hrdinské monology. Aby toho nebylo málo: musíme na sebe upozornit tim, že začne řvát motor auta, joo Frank je asi umělec, a nyní mu tam budou oxidovat. Na otázku proč, je to prostý - bloncka má problémového chlapa, kterej na prohlášení "že je už asi pozdě", se zeptá kolik je na Hawaii. Na Franka vytáhne nůž a zeptá se "myslíš že ho neumim používat", dostane do frňáku a Frank na sebe přiláká ty podivný mimozemšťany. Pozvou ho na večeři, ale působí to tak vypatlaně. Já ani nevim, o co se kurva scénárista snažil. Jestliže chtěl mezi tou blonckou a Frankem vytvořit romantický vztah?! Protože paní chytrá tam pak leží zdrcená, že Frank se nasere a konečně půjde vystřílet organizaci Travolty. Samozřejmě: profi zabijáci, to je kapitola sama pro sebe. Tak předně, aby jsme oddělali Franka, protože to prostě po nás chce šéf, takže tam rozlejeme benzín, Franka střelíme do ramene (???) a podpálíme to tam. Nějak to Frank přežije. Dokonalá scéna byla v momentě, kdy proti Frankovi co drží kufřík, stojí dva debilové jako ve westernu. Jelikož má Frank jednu ruku k použití a oni jsou dva, měli šanci ho zabít. PROTOŽE TO PROSTĚ TEN ŠÉF PO NICH CHCE. Pak na něj pošlou nějakýho kytaristu. Zazpívá mu písničku. Nezabije ho. Musí pak začít nucená akční scéna. "Ty si frajer, vzít si na přestřelku nůž." Místo těchto stupidních monologů mohl Franka zabít. PROTOŽE TO PROSTĚ TEN ŠÉF PO NICH CHCE, navíc chci vysvětlení. Frank má vystřelovací nůž - vystřelí do hrdla týpkovi. Může mi Kemper a Jeff Gullo vysvětlit, proč tu vteřinu záběru prostříhaj 4x?!. - Takže; když mi šéf řekne, abych oddělal nějakýho cápka a dostanu za to prachy, prostě to udělám. Na takový silácký kecy nemám čas, jsem profi zabiják. Fight s Rusákem mohl bejt zajímavej, ale: "Jsem mrtvej. On ne." My to ale Franku víme. My to vidíme. Je sranda, že Travolta pošle Rusáka na Franka. (Jak že vůbec zjistil Rusák, kde Frank bydlí?!) Takže počkáme až Frank Rusáka zabije. A pak tam přijedeme v šesti lidech. Ozbrojeni. Může mi někdo vysvětlit, proč tam nejeli s tim Rusákem?! Asi museli vymýšlet další geniální plán jak ho oddělat. Správně. Polováme nejlepší profi zabijáky na světě. Do klubu. Musíme vymyslet jak ho zabít. Přitom on nám je v patách! A jdeme chlastat šampáňo, ne?! Počkáme si až si pro nás přijde. Finální přestřelka by byla fenomenální, střelba z luku, míření skrz optiku, to je ok, ale že záporák má v ruce brokovnici, Frank nemůže nic a asi 3x ho střelí do vesty (!!!!!!), né do hlavy, jako ty voleee, MAJ HO PŘECE ZABÍT!!.... Zbytek akčních scén zbytečně prostříhanej a nudnej. Tenhle film nejde brát vážně, tohle je ukázka bullshitu žánru. Jelikož je to však tolik debilní až zábavné, tak dvě hvězdice tam nechám... ale skutečně, tolik stupidních dialogů, které nedávaj smysl, si v akčním filmu nepamatuju. () (méně) (více)

JohnCZ

Výrazně lepší, než Punisher z 80. let. Hlavně Thomas Jane jako Frank Castle má narozdíl od Lundgrena určité charisma. Tento Punisher má také určitý dějový oblouk, i když scénář moc nepřekvapí a člověk spíš jen fandí, ať Frank všem těm grazlům nakope zadky. Akční scény jsou fajn, dialogy už méně, ale i těch poměrně dlouhých 140 minut uteče jak nic. ()

svik

Hodnotím za 2... Jo zde však nehodnotím po stránce filmové , ale spíše z pohledu prožitého pocitu začátek -DO TAK JAK BY BYLO VÁM KDYBY VÁM NĚKDO ZABIL RODINU a přejel MANŽELKU SE SYNEM to je na vodstřel ANO a to si řekl i KAT nemějmemu to za zlé já bych asi jednal podobně . Polovina filmu příprava na popravu s atmosférou smeŕduté chcíplotiny (je ze vidět hezký kontrast mezi tím že když má nekdo hodně peněz tak si stejně lidský život nekoupí). Závěr filmu NO JASNĚ SAMOTNÁ POMSTA maso a nechal je se pobít i najednou a šéfa si vychutnal ..PARÁDA.... ()

M.Macho

Punisher - Kat je fatálním popravčím, který kromě hodně výrazného úsměvu spíše rozpláče. Děj jede plynule jak nůž máslem a ne a ne a ne a ne se zastavit. Autoři zapomněli, že i máslo, že může mít titanové ostří. Jediným opravdovým ozvláštěním je homosexuální epizoda Travoltova gangstera a hořící (au)auta... Nebýt přítomnosti, o hereckém výkonu se nedá příliš hovořit, Laury Harring, tak bych umřel úplně a kat vy vykonal dílo zkázy... ()

Torision

Náhodou dost hustý. Mělo to dobrou atmosféru, tempo i hlavního "hrdinu" i záporáky (John Travolta teda nicmoc, ale Rusák a ten maník, co hrál Punisherovi na kytaru u snídaně byli krutý). Celkově je to asi to nejkoukatelnější béčko, co znám. Obvzlášť když si vzpomenu na předchozí film s Dolfem Lundgrenem ()

corpsy

Krásna old schoolová akcia a pravá komiksová atmosféra. Nie tak temné ako Lundgrenov epos, ale zábavy je tu dosť. Nedocenené a neprávom opomíjané. ()

liquido26

Průměrný akčňák - schématický děj plný klišé, zbytečná délka a docela vydařený závěr, který to trochu vytáhl. ()

curunir

,,KEĎ CHCEŠ MIER, PRIPRAV SA NA VOJNU." __ Myslím si, že tento film nemožno považovať za obzvlášť zlý, ani za obzvlášť vydarený. Medzi najrôznejšími komiksovými adaptáciami sa dá radiť medzi priemer i keď nie možno úplne čistý. Ja osobne som veľmi zvažoval, či dám 2* alebo 3*, nakoniec som si povedal, že vznikli aj horšie kraviny, navyše film aj vďaka svojej dvojhodinovej dĺžke nijak zvlášť nenudí, takže som sa rozhodol prilepšiť. Od hercov nemožno čakať veľa. Aj keď je hlavnou star je John Travolta, jeho výkon, ako je už u neho v poslednej dobe zvykom nijako výraznejšie nezaujme, takže by som v tomto prípade uprednostnil Thomasa Janeho. Čo sa týka krátkej úlohy Roya Scheidera ako jeho otca, ten sa účasťou v Punisherovi rozhodne nijak pýšiť nemusí a jeho smrť mi prišla hlavne v zábere keď je dole pupkom trochu afektovaná až smiešna. Akčnosť scén je rozmanitá a záver filmu je pomerne slušný, avšak ,,prvý masaker" mi prišiel odfláknutý, bez žiadneho emociálneho náboja alebo dravosti. Z hudby sa mi najviac páčil ústredný motív a je škoda, že sa vo filme neobjavil častejšie. The Punisher je film, ktorý nijak neohurí, ani nijako nepobúri a tak sa dá vlastne povedať, že časom sa z neho stane ďalšia zo zabudnutých komiksových adaptácií. ()

Marsik

NOVA - Koukám, že na čsfd se Punisher moc nechytá. 58% je toho důkazem. Já mám naopak Kata docela rád, i přes jeho neduhy (všichni víme které). Mě zde ale prostě stačí sympatický John Travolta, charismatický ranař Thomas Jane, solidní akce a promyšlený závěrečný plán. Stejně tak CZ dabing neubírá ani procento. Proto hodnotím jasnými 4 hvězdičkami. 75% ()

ConanVJ

Drsná krvavá podívaná, jakou si comicsový Punisher rozhodně zasloužený. I když má film pomalejší rozjezd a ani v pozdějších částech to není kdoví jak závratné tempo, pořád se tu něco děje a finále je pěkně natočené. Thomas Jane je jako Punisher výborná volba a Travolta jakk záporák také. 86% :) ()

Kryton

První pulka je odpad. Nudný a o ničem. Pak už se nějaká akce ukáže , ale to je málo. Celý film nezachraní posledních 15 minut. Mám přeci jen radši verzi s Lundgrenem , byt je to béčko. ()

ledzepfan

Tak jsem se-zlákán suprovým "špinavým prádlem"-nakonec rozhodnul, že tomu dám šanci. No-nenudil jsem se, ale o žádný nářez se teda nejedná. Jane je sympaťák a do role se hodí, má to fajn atmosféru, pár situací a postav se povedlo slušně napsat a má to vtip stylizaci a nadhled.. Ale-Zábava je to víceméně nekrvava(nejde ani tak o mou potřebu nějáké brutality, spíše o to, že některé kličové scény takhle přizdisráčsky odkrvené ztrácí svou naléhavost a syrovost). Všechno to punishování proběhlo až příliš hladce a jednoznačně-což dost ničilo jakékoliv napětí a Travolta měl jít do důchodu už před deseti lety....Dirty Laundry se prostě nekoná-přesto jde o lehce stravitelnou oddychovku(když není po ruce nic lepšího). ()

Lokutus

Punishera skutečně nejde objektivně hodnotit. Mimořádně stupidní slepenec všemožných klišé, svou patetickou vážností a nečekanou blbostí by bylo možné jej zařadit mezi zlatý fond žánru načatý Herculem v New Yorku nebo Commandem. Film skutečně nejde brát vážně a i kdyby se o to někdo nějakým nedopatřením pokusil, buď velmi rychle bude nucen změnit postoj a nebo se ještě rychleji pakovat ve vlastním zájmu z kina. Vlastně ani nevím, za co ty ***, které si film (pokud by měl být vážně, tak jak bere sám sebe) v žádném případě nezaslouží, ale svou blbostí a kouzelnou finální likvidací hlavního padoucha spadá to stylu akčních píčovin, které se dnes znovu vrací do módy (například na nás se momentálně řítící francouzský "klenot" Sky Fighters).. ()

agentmiky

Hezky se posaďte do svého křesla a užívejte si tento film, který zavání zlatými časy akčňáků, tedy devadesátkami minulého století! Punishera jsem si oblíbil a v době, kdy píši komentář, se pomalu ale jistě blížíme k seriálu s tímto hrdinou, tudíž jsem musel vidět i film. Jméno režiséra bylo pro mě velkou neznámou, ale nakonec se z finálního produktu nevyklubal brak tak, jak jsem předpokládal. Jasným kladem je obsazení do hlavní role, Jane se tam nesmírně hodí, doteď mi vlastně nedochází, proč nedostává jako herec více prostoru. Co by za takové charisma daly plejády jiných herců, neboť leckteří působí spíše vtipně než vážně. Ale to jsem odbočil. Je to samozřejmě malinko jiný Marvel, zde se dočkáte i pořádných soubojů, kde se s krví nešetří, záporák Travolta má pořád něco do sebe a příběh je sice béčkový, ale zase mega zábavný, což oceňuji. Pár momentů se divákům vryje do paměti (ať už to je scéna s urostlým Rusem či působivě podané přepadení hlavního útočiště padouchů). Nemůžu dát plný počet, protože děj není bůhvíjaký, ale rád jsem se vrátil v čase a zavzpomínal na úspěšná léta tohoto filmového žánru. Za mě dávám 81 % ()

Paxxx.cz

I přes nízké hodnocení, které tu je si myslím, že kat je dobrý akční film. Franck Castle se dokonalé pomstí mafiánovi, který mu zničil život...6/10. ()

Z0oMb3E

Je to taký slabý mix všehochuti, až na to, že to vyzerá až moc detinsky a amatérsky´. Nestačí dať hrdinom do úst otrepané výrazy, zastreliť (či použiť pokazený vyskakovací nožík :D na) pár zlých chlapcov, okoreniť to výbuchmi a ukázať nezničiteľného pomstiteľa. Treba do príbehu vniesť aj trochu emócií a hrania, pretože takto divák okolo toho len prejde a nič... Záverečnú scénu s tími autami si mohol režisér kľudne aj odpustiť (za ňu šla tá pomyselná polhviezda dole). ()

SaNcHeZ_cz

Thomas Jane v roli drsného komiksového hrdiny v poněkud za hranice hnaném thrilleru, který nemá krom celkem zábané akce a šíleně přehrávajícího Johna Travolty moc co nabídnout ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Max Payne sa prestrieľal do filmu

Max Payne sa prestrieľal do filmu

27.06.2005

Štúdio Fox vypustilo do sveta správu, že plánujú sfilmovať legendárnu akčnú hru MAX PAYNE, ktorá sa vďaka svojej originalite zapísala nezmazateľným atramentom do dejín svojho žánru. Jej príbeh sa… (více)