Zvláštní agent Frank Castle provedl další z úspěšných zásahů proti zločinu, když připravil past na gangstera Mickyho a jeho parťáka Bobbyho, který v přestřelce s agenty FBI zahyne. Gangsterský boss Howard Saint zuří, protože Bobby byl jeho syn. Jeho vztek dostane nový směr, když zjistí jméno agenta, který akci připravil. Jeho žena a Bobbyho matka Livia trvá na tom, aby za synův život zaplatila celá Frankova rodina. Zatímco Frank Castle tráví šťastné chvíle s manželkou Marií, synkem Willem a užívá si setkání se svou rozvětvenou rodinou, jeho dům obklíčí komando vedené Saintovým právníkem Quentinem a druhým synem Johnem. Všechny v domě bez milosti postřílí. Marii s Willem se sice podaří ujet, zoufalý Frank je však později najde na molu zavražděné. Vzápětí je obklíčen, brutálně zbit, postřelen a nakonec hozen do moře. Navzdory zraněním přežije. Vrátí se do města a začne připravovat pomstu. Unese Mickyho a rafinovaným "mučením" z něj dostane všechny dostupné informace o Saintovi a jeho rodině. Všichni vědí, že Frank je odhodlán dokončit pomstu a sám přitom zahynout. Posledním krokem definitivně přesvědčí Sainta, že je mu Livia nevěrná s Quentinem, a ten oba zabije. Svolá všechny své muže, dorazí však i Frank, který se nezastaví, dokud bude Howard Saint nebo jeho muži naživu. (TV Nova)

Stegr

60% - Chvílemi tenhle film neuvěřitelně skřípal, až to rvalo za vlasy. Vesměs to však byla akční oddychovka, kterou jsem si náramně užil. Konec byl velmi povedený a Thomas Jane, i přes téměř jediný drsný škleb, který si udržoval na tváři po celou dobu snímku, byl celkem sympaťák... ()

Deimos

VHS/// Obsazení 10/10 Děj 10/10 Hudba 9/10 Efekty 8/10/// -scénář, výborně temná hudba, perfektní herectví dvou hlavních postav, nádherně udělaný střih a kamera, originální akce i finální zúčtování, film se obejde bez efektů a mohl bych pokračovat -jediné co mi na tomto filmu vadí je český distribuční název Kat, nebo možná také to, že soundtrack ve filmu nevyzní tak jako když ho posloucháte čistě bez filmu/// Již podruhé jsem si zopakoval tento snímek. Napoprvé to bylo velké překvapení, napodruhé výborná podívaná. Některé komiksy se povedou (X-men) jiné tvůrci silně pohnojí (Elektra), jiné se zase trefí do mého vkusu (Daredevil) a nebo netrefí vůbec (Van Helsing). Je to různé a možná i proto budu jeden z mála, který tento film vyzdvihne nad ostatní a udělí mu plný počet (tedy 5*). U filmu se mi líbí jeho atmosféra, postupné (a někdy i důmyslné) likvidování soupeřů. Fakt, že Punisher je jen člověk. Silně mě dostal i úvod. Tam kde stačí Segalovi zabít parťáka (někdy ani to ne), aby se nasral, musí Frankovi povraždit celou rodinu. Tento film mě tedy hodně oslovil a rozhodně si nenechám ujít pokračování, už aby tu bylo./// Celkem 94%/// ()

Allien.9

"Bůh s tebou." - "Toho se Bůh nezúčastní." Těžké morbidní klišé s pěkným Thomasem, které ale ani minutku nenudí. Navíc je na co (respektive na koho) koukat, takže suma sumárum: 4 a půl hvězdy.;-) ()

ChewieDC odpad!

Snad první film, kterému bych dal 0%. Tady nefunguje vůbec nic - a to jsem hledal sakra pořádně. Nefunguje ani ta vedlejší tlustá postava, která by měla být vtipná, nefunguje ani ten chlápek s piercingem v ksichtě, který by měl... no, ani nevím co. Travolta podává nejhorší herecký výkon své kariéry, Thomas Jane je drsoň asi jako ten princ ze Shreka. Při vyvražďování jeho rodiny necítíte NAPROSTO nic. Jonathan Hensleigh by se měl po tomhle filmu zahrabat někam hodně hluboko a naučit se parkovat auta. Ještě, že neznám comics. Být fanda Punishera, asi bych spáchal sebevraždu. ()

Satan

Punisher měl velké ambice a nebylo to zdaleko ono, jak jsem očekával z traileru. Způsoby vraždění, brutalita...tohle všechno jsem očekával o jednom stupínku výš, ale přeci jen jsem se dočkal, a to správné poslední půl hodinky. Jinak ostatní okolo hrozná nuda a kéž by to bylo o několik špatných scén zkrácené. Audiovizuálně to je fajnšmejkrovka, ale co se týče scénáře či nějakého hlubšího rozměru, na to nečekejte. Bavit se ale zřejmě budete, stejně jako já. [Přesná stopáž: 118 min] ()

kingik

Zvláštní agent Frank Castle, kterého hraje Thomas Jane, provedl další z úspěšných zásahů proti zločinu., když připravil past na gangstera Mickyho a jeho parťáka Bobbyho, který v přestřelce s agenty FBI zahyne. Gangsterský boss Howard Saint zuří, protože Bobby byl jeho milovaný syn. Jeho vztek dostane nový směr, když zjistí jméno agenta, který akci připravil. Chlapcova matka Livia trvá na tom, aby za synův život zaplatila celá Frankova rodina, což se záhy stane. Navzdory svým zraněním Frank jako jediný přežije. Přežije a jde se pomstít. Režisér Jonathan Hensleigh přivedl na plátno postavu z oblíbených komiksových příběhů a dá se říct, že spíše průměrně, ani herci nebyli zrovna v nejlepší formě. Ale vizuální stránka filmu je zajímavá a vyložená nuda to rozhodně není. ()

strougy

Za zásadní kámen úrazu bych u Punishera viděl Thomase Jane, protože ten má asi tak stejný charisma jako měsíc stará mrtvola a u většiny scén má nasazen neskutečně znuděný výraz, což třeba ve chvíli, kdy s nim Rusák prohazuje zdi vypadá celkem ironicky. A ani ta Hensleighova režie za moc nestojí a přestože se jedná o akční snímek, už si asi nevybavím ani jednu zajímavější akční scénu, což o něčem svědčí. Ještě jsem sice neviděl Ghost Ridera, ale neumím si moc dobře představit, že by Punishera jakožto nejhorší comicsovou adaptaci mohl překonat. ()

Carol Pifková

Čo ma najviac zaujalo? Pesnička od Drowning pool Step up. To je tak všetko. Bohužiaľ nebavilo ma to a John Travolta sa mi vo svojej úlohe vôbec nezdal. ()

swamp

Přestože The Punisher s Tomem Janem neobsahuje tuny chladnokrevných hlášek, jako ten s Dolphíkem, i tak mě bavil o chloupek více. ()

nash.

Navzdory všem výtkám, navzdory všem vadám, navzdory všem.. Frank Castle je jedna z mých velmi oblíbenýích comicsových postav.. a film, ač nebyl tím, čím by mohl být, prostě patří k těm, které se mi nemohly tak úplně nelíbit.. ()

Ratemus

Punishera mám velmi rád, tento nebyl vůbec špatný, ale sakra, proč tam jsou ty humorné prvky, to prostě není dobrý. Travolta jako hlava mafie klasika, toto mu jde....je fajn že film jde podle Punishera 1-4, celkem se i drží předlohy, at jde o Rusáka, Frankovo sousedy, ale pořád to prostě má ten béčkovej nádech. Jako toto není nejlepší Punisher, díky plno dírám v režii a scénáři prostě nevyčnívá z průměrných vod. ()

Slarque

Na ztvárnění Franka Castlea by možná Tom Jane stačil (ale chtělo by to odstranit těch pár scén, které vyžadují i jiný než čistě fyzický herecký výkon). Ale to by scénář nesměl být tak zoufale klišovitě nenápaditý a režírovat by to musel někdo lepší. Protože ani průměrní režiséři nedokážou vyrazit herecký výkon z Johna Travolty. Ale naštěstí to není natolik dementní jako český název. ()

Claw

Obecně velice kontroverzní "marvellovka", která by ani komiksovou předlohu nepotřebovala. "Punisher" je sympatický akční nářez o dokonalé pomstě policajta, který ztratil naprosto vše. Naštěstí brutalita filmu byla zachována v dostatečné míře a z filmu není pohádka, na kterou se mohou dívat i děti. "Punisher" by mohl být vzhledem ke komiksu ještě mnohem drsnější a peprnější, ale buďme rádi za to, co nabízí... a že se nemění v pohádku typu "Spiderman", "Hulk", "Daredevil", "Elektra" a podobné voloviny. Tohle je prostě kultovní mstitel v klasickém podání. Chyby by se našly samozřejmě, ale pomsta je provedená dokonale, postava hlavního hrdiny překvapivě výborně podaná a ztvárněná, výtvarná stránka filmu velmi pěkná, Travolta v pohodě, záporáci v pohodě... prostě překvapivě dobrý komiksový akčňák. /75%/ ()

Bachy

Trailer sliboval celkem hodně, ale po zkouknutí místního hodnocení mi bylo jasné, že se jedná o brak. Dostavilo se ale milé překvapení. Je to docela ucházející film. Nic extra, nic super, ale propadák to není. Pár hezkých záběrů, pár silnějších momentů a parádní finále. Obrovská chyba je ve vedlejších postavách. Punisherovy sousedy bych bez milosti vyházel. Neměli ve filmu, co dělat a jen kazili dojem. To samé i Travoltův tým. Zde bych jim buď udělil více prostoru a nebo proházel herce. Přidat trošku muziky, zkrátit intro a máme velmi dobrý akčňák. Protože pasáž s Travoltou na parkovišti je úžasná. Není to špatné. Podle mého to minimálně za jedno shlédnutí stojí. Film bych srovnal s nynějším Maxem Paynem. Wahlberg je charismatičtější a má tam efektnější záběry sněhu, ale jinak mi více sedl Punisher, ač jsou oba pouze velmi průměrné snímky. ()

Vitason

Všude tam, kde zlo odchází nepotrestané. Všude tam, kde výkřiky poškozených nejsou slyšet. Všude, kam krátká ruka slepé spravedlnosti nedosáhne, tam ve stínu čeká Punisher. Když pominu opravdu stupidní příběh, který stojí na již tisíckrát zrecyklovaném motivu pomsty rodinného masakru (zdravíme mistra Seagala), tak největší problém Punishera tkví v tom, že se nejedná o temný film, čímž by The Punisher rozhodně měl být. Místo toho, aby Thomas Jane vystupoval z temnoty a ze svých nepřátel nechával jen krvavé hromádky, se jedná o akční film, který sám sebe až moc často paroduje. Občas se tak stává nechtěně (různá zaběhlá klišé), ale často se tak děje absolutně vědomě (taková bitka s Rusákem je pak rozhodně nejlepší scénou z filmu), což ale fanouškům předlohy nemusí zrovna sedět. Ale musím říct, že přes příběhové kolapsy (Punisher se schovává na kraji města, ale přesto všichni záporáci okamžitě ví, kde bydlí. A on zase po svém odhalení nemá snahu se přestěhovat.), nic moc zahrané ploché figurky a hrozně natočenou scénu likvidace Castleovy rodiny, jsem se královsky bavil. ()

klerik

Najprv som mal pocit, že problém je v tom, že z toho chcú robiť príliš vážny film. Potom prišla scéna s tým ozembuchom a rehotal som sa.Travolta v saku sa opäť hral (doslovne) na záporaka, ale ten koniec bol až nechutne brutal. Natočené v štýle deväťdiesiatych rokov, bez zbytočných efektov, ale radsej si pozriem starú (a dosť odlišnú) verziu s Lundgrenom... ()

MiiRA

Tady není co hodnotit ! Od začátku do konce měla být hlavní postava asi 100x mrtvá z toho, co všechno přežil. Co mě opravdu dostalo, tak byla jeho bojová scéna s hromotlukem :) To jsem se musel hodně smát a říct si, jak mohli takovou scénu natočit. Už víckrát ne. ()

SeBig

Už jsem viděl od Marvelu hodně filmů o hrdinech a superhrdinech a všem těm filmum něco chybělo KREV!! Tenhle film je nehorázně nabitej a celým filmem provází akce s které jsem měl orgasmus! Filmy podle komixů mám rád a tohle je maso s gangsterskou atmosférou o pomstě!! S libovýma hláškama a fight-scénama má to prostě všechno co k akčnímu filmu potřebujete Thomase Jana moc neznám ale tady jsem si ho oblíbil jako hlavní hrdina sympatickej, do své role se hodil a se zbraněma to taky umí. Travolta jako mocnej gangster! ,,Jestli chceš mír počítej s válkou". Takovýhle filmy já miluju..film by si zasloužil rozhodně lepší hodnocení! ()

korbitch22

čekal jsem více.je to skvělý nápad tohle natočit,herci kteří byli obsazeni do svých rolí jsou taky fajn,ale ten režisér to trochu posral,člověk se zaboha nemůže vcítit ani do jedné z postav,střih taky není zrovna oukej a už ani nemluvim o výběru hudby.škoda,škoda promarněná šance na super filmek. ()

Chrustyn

Slušný akční snímek, kterému však chybí větší gradace, spád a hlavně akce. Hrdinovy zabijí manželku a dítě a když divák očekává, že se hrdina probere vezme zbraně a začne všechny masakrovat, tak on spíše celý film plánuje pomstu a bouchat to začne až na konci. Ale koukat se na to dá. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Max Payne sa prestrieľal do filmu

Max Payne sa prestrieľal do filmu

27.06.2005

Štúdio Fox vypustilo do sveta správu, že plánujú sfilmovať legendárnu akčnú hru MAX PAYNE, ktorá sa vďaka svojej originalite zapísala nezmazateľným atramentom do dejín svojho žánru. Jej príbeh sa… (více)