Bývalý člen zvláštních jednotek armády USA Chris Vaughn (Dwayne "The Rock" Johnson) se vrací do rodného města, aby ve svém životě pokračoval tam, kde ho přerušil pro vojenskou kariéru. Kdysi idylické místo nachází drasticky změněné - v ulicích vládnou násilí a drogy. S roztrpčeným, pomstychtivým Chrisem se do města znovu vrací zákon. Na to, aby dal věci znovu do pořádku, potřebuje partu odhodlaných chlapů i svůj tvrdý vojenský výcvik. Jemu samotnému stačí nástroj tak prostý a pádný, jakým je pořádný kus dřeva... (Magic Box)

mzss1

Hodně slušný film. Nejvíc mě zaujal příběh, akce tu je taky, především je vydařená na konci filmu, kde se The Rock opravdu bije. Ale takový příběh se jen tak nevidí. Film nemůže ani chvíli nudit, délka filmu je krátká a tempo dost vysoké. Takže u mě spokojenost a film hodnotím na slušných 84% = **** ()

Jordan

v prvom rade je tento film dôkazom, ako sa v hollywoode zneužíva asi na marketingové účely staré známe "podľa skutočných udalostí"; ak opomeniem tento fakt a nebudem sa v autenticite a vernosti filmového príbehu jeho predlohe v skutočnosti, ostáva priemerný oddychový akčný film, ku ktorému nemám nejaké extra výhrady - scenár jasný a priehľadný so všetkými žánrovými klišé, ktoré tam majú byť, ale od takéhoto kúska treba vedieť, čo čakať a ak je človek pripravený, tak sa môže aj celkom príjemne zabaviť; pozoruhodné je, že pri tomto filme som si uvedomil, ako diváci zrejme stále prahnú po akčných hrdinoch - arnold a sylvester sú už v starom železe, bruce už tiež presedláva na iné role, no vystriedala ich nová generácia - tak tu máme The Rocka, Vina Diesela, Jasona Stathama . . . tento žáner bude asi stále populárny; ()

Frajer42

Zcela jistě nejlepší díl z celé trilogie. V mých mladých letech jsem si film skutečně užil. The Rock likviduje své nepřátelé velmi efektivně a raději sáhne po kusu dřeva než po brokovnici, což je svým způsobem úsměvné. S odstupem času svoje hodnocení ustálím na 3*, protože dnes už by se mi to určitě nelíbilo. Prostě takový už více než tisíckrát zopakovaný příběh, kdy se jeden nasraný člověk vydá změnit svět. ()

Kothy

Dwayne Johnson jako neohrožený šerif a Johnny Knoxville jako jeho pomocník. Všichni padouši dostanou za vyučenou. Nejlepší je scéna, kdy dřevěným trámem rozmlátí celé kasino. "Máte rozbité světlo. Nechte si ho opravit." :D ()

Fingon

No teda... wrestler chce konkurovat kulturistovi? Opravdu je nutné hledat náhradu za kalifornského guvernéra? Fošnou se ohání dobře, ale jinak... ()

oje

Když se natočí stovka béček, kdy se jedna korba rozhodne ztřískat každýho mizeru ve městě a nastolit pořádek, v 99 případech to dopadne trapně. Tohle je ale ta druhá strana mince. Rock ač neherec, jako akční hrdina je velmi dobře snesitelný. Film se nebrání klišé, zároveň si ale na nic hlubšího nehraje, takže jako absolutní oddechovka to není vůbec špatný a má svoje kouzlo v rovině čistě akční i tum a tam zábavné. A kdybych se náhodou chvíli nudil, zabaví mě Johnsonovy hnáty. Alternativa: Road House. ()

Slartibarkfast

Několikrát zrecyklovaný neuvěřitelný příběh šerifa Buforda Pussera z Tennessee, který po návratu do rodné domoviny seznal, že tu něco sakra smrdí a jal se vzíti spravedlnost do svých dřevorubeckých rukou. Nedokážu si představit, do jaké míry je toto dílko inspirováno skutečnými událostmi, ale kam se hrabe John Rambo, kterého naháněli po lesích. Zde byli všichni nepohodlní zloduši prakticky umláceni dřevěným hranolem uprostřed města a bez nějakých schovávaček. Stereotyp boje čistého dobra s krystalickým zlem se tu trochu zajídá, nehledě na to, že udělat celovečerák z tak triviální zápletky musí ve výsledku nutně vést k degradaci kvality, obzvláště pak proto, že ostatní prvky dějové linky jsou také jak ze slohové práce patnáctiletého pojídače homixových výkalů. Věřím, že takové snímky slušely dnes již úsměvným osmdesátkám, snad ještě devadesátkám, kdy se akční dobrodružství neporazitelných hrdinů vyznačovala svou naivní hloupostí a jednoduchostí, aby konzument takového produktu nedostal šok z použití vlastního mozku. My to tehdy žrali, protože to bylo nové a neokoukané, v televizi bylo prd a VHS svět, podkreslený hlasem Hejmy, byl jediným únikem. A taky nám některým bylo těch deset až patnáct. Ať už to byla sebevětší blbost, museli jste to vidět. Do nového tisíciletí, plného zhýčkanějších diváků, už se na to musí trochu jinak. A pokud v podobném duchu, tak promyšleněji. Asi jsem příliš zestárl a čekám od filmu až moc. Tohle zkrátka není pro mne. 30% ()

Slarque

Je to tak neuvěřitelně pitomé (na skutečné události jim kašlu), že se to dá brát snad jen jako nepovedená komedie, protože jinak by to bylo něco mezi zoufalým pokusem o drama a akčním filmem téměř bez akce. The Rock by si měl dávat pozor, jaké nabídky bere, protože díky takovýmto filmům se jeho kariéra může rychle ocitnout ve stejných končinách, co je třeba ta Seagalova. ()

SeBig

Přestřelky a další akční scény hodnotím známkou za jedna! The Rock prostě umí bojovat má na to i skvělou fizičku ničí nepřátele a dokonce i budovy je to fakt doslova kráčející skála! ()

klerik

Na rok 2004 (čiže v dobe po FACE OFF či MATRIXE) možnože slabé, ale na film s wrestlerom ide o solídnu spomienku na deväťdesiate roky. Seagal s Van Dammom (ale aj Sly a Arnold) sú pasé, tak prečo si nepozrieť akčnú jednohubku, ktorá nevyzerá ako natočená za pár šupov v Bulharsku... ()

Chrustyn

Podprůměrný akční film, který se snaží být maximálně realistický. Na tom by rozhodně nebylo nic špatného pokud by to v tomto případě neznamenalo minimum akčních scén a tím pádem i nuda. ()

heyda

No co k tomu říct. Scénař jednoduchý, myšlenka filmu nikterak převratná, ale tenhle film drží nad vodou perfektní Dwayne Johnson, který ani nemusí mít výraznou mimiku, stačí když vezme do ruky kus klády a sjedná si ve svým rodným městečku pořádek. Za ty docela přesvědčivé bitky dávám 3 hvězdičky. Jinak já osobně bych vznik u tohoto filmu viděl tak na rok 1991. Nu což, jednou se na to dívat dá. ()

Flego

Keby tento film natočili pred 20 rokmi, možno by mal väčší úspech. Teraz to už nestačí. Plytký dej, výkony žiadne, totálna nuda. ()

Pejpr

Bacha na mě vrátil jsem se do města a jesli mi šlápnete na mojí oblíbenou panenku, tak vám všem nakopu řitě! ()

anais

Kráčející skála je film, na který asi rychle zapomenete, spíš než konkrétní vzpomínky se ale po čase vybaví pocit příjemně stráveného času. Tytam jsou dnes dny, kdy se na Schwarzeneggera , Stallona nebo dokonce Lundgrena stáli fronty před kiny a už se zdálo, že se filmy se svalovci v hlavní roli na výsluní nevrátí. Dnes se historie opakuje. Z Kráčející skály sice nebude takový hit jako Rambo, ale své diváky si určitě najde. Zatímco Rockův předchozí film The rundown měl slabší místa, KS jede krásně svižným tempem, nikde se zbytečně nezastavuje. ()

Když si někdo koleduje o „odpad“

Když si někdo koleduje o „odpad“