John Constantine od malička vidí svět takový, jaký opravdu je. Má schopnost rozeznat anděly a démony skryté pod lidským vzezřením. Tím, že se dříve snažil spáchat sebevraždu a nežil zrovna životem světce, si přímo koupil vstupenku do pekla. Když jeho plíce začnou vypovídat službu kvůli neustálému kouření cigaret, dozví se od lékařů, že zemře mlád a bude to brzy. Dá se dohromady s nedůvěřivou policistkou Angelou Dodsonovou, aby společně vyřešili záhadnou sebevraždu jejího dvojčete. Pátrání je přivede do světa andělů a démonů, který existuje těsně pod povrchem Los Angeles. Stanou se zajatci sledu katastrofických událostí z jiného světa a pokusí se najít vlastní klid za jakoukoli cenu. (Nova Cinema)

tom88

Teraz na tretí krát mi film prišiel opäť lepší ako to bolo na druhý krát. Je to kvalitné spracovanie komixu, ktorý síce nepoznám, ale stál by za povšimnutie. Dej je zaujímavý, nenudí, no zopár scén mi prídu chaotické. Herecky sa mi to veľmi páčilo, Keanu zahral dobre a všimol som si aj LeBeoufa. Efekty sú perfektné, špičkové, technicky je film na veľmi vysokej úrovni. Chýbala mi ešte jedna alebo dve scény z pekla, ale aj tak sa mi to dosť páčilo. 75% ()

tomeek

Parádní černota, jeden z mála dobře adaptovaných hrdinů (i když komiksový John Constantine je blonďák). Vynikající Peter Stormare! ()

Rockwood

No, mě osobně tento film moc nenadchnul. Možná, sem u toho i trošku nudil. Nevím no, jako téma dobrý i ten příběh... zpracování taky, ale prostě mi to nějak nesedlo ()

vesper001

Pro každého, kdo má jen mírné povědomí o skutečných exorcismech nesnesitelné. Pro každého, kdo má rád nejednoznačné postavy v podání Keanu Reevese povinné. Vymítač, který ničí sám sebe, androgynní anděl, vizuálně dokonalé peklo – a také předvídatelná pointa a spousta nesmyslů. Pro mě 50/50. ()

Sabrewulf

Je to dobré, ale mohlo to být lepší. Jinými slovy: spousta scén má skvělý náběh, ne každá však úspěšně vygraduje. Nicméně několikrát mi naběhla husí kůže a to pro mě znamená, že atmošku to prostě mělo. A je to nepředvídatelné. ()

Nivenx

Constantine je skvělý film. Parádní pointa, skvělý Keanu Reeves a naprosto dokonalé efekty. Obzvlášt' d'ábel na konci, který si ho chtěl vzít do pekla a nešlo mu to. To je nezapomenutelná scéna. 70% ()

URBAN

Constantina lze nazvat moderním uměním a stéjně jako většina umění zůstává většinou lidí nepochopeno a druhou skupinou obdivováno . V tomto případě se jedná o nekompromisní , krvavou , náboženskou atrakci nebo to taky jde nazvat kontroverzním výčtem z bible a toto spojení není tak úplně normální . Kdo by si taky pomyslel že by vůbec někdy mohl takový film spatřit světlo světa . Sakra vždyt kdo by ukazoval fakáč při vstupu do nebe ? Je to prostě drsné a s ničím se nesere a už vůbec ne s křestany . A mimo to je to dle mého jedno z nejlepších komixových zpracování a to je dálo hlavně temnotou a nesmyslného pojetí spojení mezi nebem a Zemí . ( 15.1.13/MAC ) ( 14.2.14/MAC/Valentýnská noc ) ( 26.9.17/MAC ) ()

Radiq

To je aspoň skvěle temnej komiks... a taky hodně dobře vymyšlenej. Ok, člověk musí přijmout, že tady jde o nebíčko a peklíčko, boha a lucifera, což mi zrovna pod nos nejde vzhledem k tomu, že to je náboženskej nesmysl, ale když to beru spíš jako fantasy, tak pak to má smysl. A vedle děje se povedlo i to zpracování. Digitální triky docela povedeny, herci v pohodě, atmoška fajn, Peter Stormare jako ďábel paráda. Akorát škoda, že John Constantine nakonec sáhnul po žvejce, místo po cigáru - ale tipuju, že to bude hollywoodskej nápad. Další velké mínus je nedostatek krve. To tam fakt chybí. Jinak Hellblazer a všechno kolem mě prostě asi bude muset bavit. ()

Decker

Pripada mi jako kdybych dve hodiny sledoval film a tak nejak poradne nechapal o co v nem jde. Asi si budu muset nekde sehnat komix, protoze mi zrejme unikaji nektere souvislosti. Kazdopadne forma jakou je tento film podan je vice nez vynikajici a triky ala Matrix pusobi velmi dobre a ke vsemu jsou doladeny vybornym Reevesem. ()

drexik

Tak tohle si nechám líbit, a prože nemám rád zbytečně dlouhé komentáře (chválení by zabralo sakra hodně místa), zmíním se jen o znázornění pekla - opravdový majstrštyk. Asi začnu být hodný, protože něco podobného bych rozhodně navšívit nechtěl. Constantine: Co tvoje rodinka? Lucifer: Jo, daří se nám. Práce, práce, práce. Potřebujem si oddáchnout. Constantine: Říká se, že ten tvůj kluk je prý celej po tobě. Lucifer: No, to víš, snažil jsem se. Constantine: Je vedle v místnosti. Lucifer: Znaš to, kluci. Constantine: S Gabrielem. Lucifer: Eh! No, dobrej vkus zrovna nemá. Constantine: Mají Kopí osudu. Lucifer: Eh. Mají kopí osudu. (zasměje se) Nebo to je zase jeden z tvejch triků? Constantine: Jdi se přesvědčit. Čekal jsi na mě dvacet let, Lou. Tak dvacet vteřin ještě vydržíš. ()

Wallas

Filmy s pozitivní církevní tematikou se mi poslední dobou nějak až moc hrnou před oči - viz. třeba Dogma, nebo Da Vinci Code. Špatně zpracovaný komix do podivuhodně dobrého filmu jediný, kdo umí pekelné démony odesílat zpět lépe než je John Constantin, bude už asi jenom Silent Bob. ()

Triple H

Prekvapivo výborný film. Francis Lawrence režíruje svoju prvotinu s absolútnym prehľadom (vynikajúce exorcistické scény v závere). ****1/2 ()

Cedr

Filmy podle komiksů nemám moc v oblibě, ale Constatine je skvělý, stylový, zábavný a celkem originální. Suché hlášky, černý humor, pěkná visuální podoba... Hlavný hrdina nemá chybu, ale jak tomu tak bývá... musí tu být i nějaká ženská a romantika... toto je moment, kde se vždycky ztratí veškerý "styl" a z "cool filmu" je tu film rodinný... jenže tady je to ok. Žádné přehnané klišé. Všehovšudy tedy spokojenost. K dokonalisti by byla třeba pár drobností pozměnit, ale tak... pět hvězd si to zaslouží. ()

COF_666

Ač jsem Constantina jako komiksovou předlohu neznal, jeho filmovou verzi jsem "žral" od první scény. Budu citovat hodně lidí tady i jinde ale Keanu Reeves opravdu vytvořil nejlepšího hrdninu od dob prvního (pokračování moc neuznávám) Matrixu. Tyhle role mu prostě padnou a některé hlášky sou boží. Jinak herci mile překvapili všichni. Rachel Weisz (i když u té jsem to očekával) byla opět dokonalá a Shia LaBeouf taky (mrzela mě jeho smrt:-( ). Ale posledních dvacet minut patřilo Peterovi Stormareovi který vytvořil dost možná nejlepší podobu satana na filmovém plátně. Jeho kreace byly opravdu dokonalé, i akcent. Jinak ve filmu jsou i velmi povedené triky a peklo, které vypadá jako průběh výbuchu atomové pumy akorát je celý ten průběh roztažen na věčnost (teď jsem citoval autory;) ), vypadá nádherně. Sečteno a podtrženo, hned při svém režijním debutu dal o sobě Francis Lawrence pořádně vědět a myslím že s tak svěžím stylem s jakým natočil Constantina, by jeho další filmy mohly být velmi zajímavé. Spolu se Sin City je Constantine nejlepší film podle komiksu. ()

Doudis19

Se stejnou samožřejmostí jako kouří cigaretu za cigaretou, likviduje detektiv Constantine jednoho démona za druhým. Ve skvělém nadpřirozeném thrilleru se pak snaží zachránit nejen svou duši, jenž se má brzy smažit v pekle, ale i celý svět. Styl, atmosféra, triky ale hlavně ústřední postava je tak netradičně osobitá, že bavý od začátku do konce, k čemuž ji dopomáhá zde dokonale kamený obličej Keanu Reevese! Paráda. ()

Mr.Ripley

Pecka! Nemám slov! Mrazivá atmosféra, kulervoucí akce a hláškující Keanu Reeves v roli lovce démonů. Jedno z nejlepších komiksových převedení na filmová plátna vůbec. Někdo může remcat nad přímočarým příběhem, ale v jednoduchosti je někdy krása. Nad technickým zpracováním a triky zírám s úžasem! Nezapomenutelné postavy a brilantní herecké výkony. Psychopatický anděl Gabriel, (anti) hrdina Constantine a především (konečně démonsky zahraný!) Satan! Vážení, kam se hrabe Jack Nicholson na Petera Stormara! Já si nemůžu pomoct a chci další díl, kde dostane vládce pekel více prostoru nebo rovnou samostatný film. Protože takhle charismatický Satan na to má! ()

LeoH

Oddechová ptákovina, která se urputně snaží tvářit jako něco hlubšího a velkolepějšího než slaboduché vymítačské béčko, což jí moc nevychází, zato tu a tam, hlavně na samém konci, potěší náhlým zábleskem hellboyovského nadhledu. Na rozdíl od jiných příbuzných opusů solidně drží napětí od začátku do konce. Podruhé při náhodném zahlédnutí v televizi sedlo o malinko lépe než před lety v kině. ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

03.12.2023

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

18.02.2021

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

15.11.2020

Herec Peter Stormare (Armageddon, John Wick 2) na svém Instagramu potvrdil, že dvojka filmového Constantinea s Keanu Reevesem je oficiálně v přípravě. Herec, jenž v prvním filmu ztvárnil Lucifera,… (více)