• Německo

Fantasy / Mysteriózní / Thriller / Horor

USA / Německo, 2005, 115 min

Zpracování tohole komiksu dopadlo dobře. Obsazení Reevese, Weisz a LeBeoufa byla trefa do černého. Kvalitní snímek u kterého se nudit nebudete, i když film má někdy i hluchá místa. Čtyři hvězdičky.(30.9.2007)

Přemíra natěšenosti možná způsobila, že jsem s adrenalinem a radostí z tohoto filmu zůstala někde na půl cesty. Keanu vymítal, až se z něj kouřilo, kamera a trikové parádičky byly opravdu okouzlující - třeba Luciferova plavná chůze poletujícími sklíčky vstříc Gabrielce, ale to všechno mi nenahradí, že jsem nepronikla ani do "mechanismů" ani do atmosféry, asi bych se jako medium nechytla.(6.11.2005)

"Ja v diabla neverím.“ - „To by ste mali, pretože on verí vo vás.“ Grafickou predlohou som nezaťažený a je mi srdečne fuk, či je ten chlapík z komiksu blondiak alebo či by len tak prestal fajčiť. Režisér solídne spracoval originálnu látku, ktorá nie je originálna čertovsky, ale aspoň takmer čertovsky. A to stačí. K tomu pôsobivá vizuálna stránka (peklo konečne vyzerá ako peklo), zaujímavé herecké obsadenie (diabolský Peter Stormare, z ktorého doslova kvapká smola a Tilda Swinton ako bisexuálny padlý anjel Gabriel), skvelé akčné scény, vtipný humor (áno, existuje aj nevtipný), rozumná absencia otravnej romantickej línie a nepredvídateľná zápletka. Vrátane mačiek, ktoré vás vezmú do iného sveta. Ale to sme o nich tak nejako už dávno tušili aj bez toho, aby nám to potvrdil Constantine.(24.9.2005)

Virtuální prostředí filmu je dokonalým hřištěm pro ikonistického Constantina, který sice nemá nic společného s realitou, ale ve svém světě (a tudíž jako filmová postava) je to ultrafuckingcool charakter, který patří k těm nejcharismatičtějším týpkům comicsového filmového plátna (Wolverine má tvrdou konkurenci), což je nemalá zásluha vynikajícího Reevese, který je film od filmu lepší...(8.12.2005)

Constantine je příjemná oddychovka, ale čekal jsem víc. Docela mě zklamala přemíra různých digitálních potvor, myslím, že méně by bylo více. V netrikových (případně nepřeplácaných) scénách režisér prokazuje značný talent v navozování správně dusné atmosféry a herci mu v tom pomáhají (byť Reeves s Weiszovou žádné super výkony nepodávají). Těch příšer jsem se zkrátka moc nebál (na rozdíl od mé lekavé kamarádky), což bych viděl jako chybu. Co mě ale skutečně velmi potěšilo, byly skvělé výkony ve vedlejších rolích - Tilda Swinton i Peter Stormare si své party neskutečně vychutnávají! A hlavní poselství snímku - totiž, že kouření je špatná věc - kvituji s povděkem. :o)(8.5.2005)

• - Na norskou premiéru ve městě Bergen se prodávalo přesně 666 vstupenek. (don corleone)

• - Když v úvodu filmu leze posadnutá dívka po stěně, říká: "Papatayin natin sila!". Ve filipínském jazyku Tagalog to znamená: „Zabiju je všechny!“ (imro)

• - Pojem "kopija osudu" a jeho výklad je vo filme fiktívny. Stotník, ktorý v skutočnosti kopijou prebodol bok Kristovi, mu nespôsobil smrť. Kristus už bol mŕtvy. (Piri)