• Německo

Fantasy / Mysteriózní / Thriller / Horor

USA / Německo, 2005, 121 min

Scénář: Kevin Brodbin, Frank A. Cappello .. Nijak zvláště originální souboj dobra (Nebe) se zlem (Peklo) na civilním bitevním poli někde mezi těmito světy (Země, LA). Několik scén mě vyloženě nudilo, některé ovšem skutečně nadchly (ztvárnění pekla, cynické výjevy a hlášky Constantina). Ale samotný konec mě jako spoustu ostatních nijak nenadchl a kreace nejvyššího z Pekla (Peter Stormare) mě neoslovila, tudíž o možné pokračování/ždímání dolarů nijak nestojím (žvýk..). Naštěstí je John 'NEO' Constantine poctivě zahraný a výkon Keanu Reevese patří ke stěžejním kladům snímku. K tomu poctivá, když začátečnická režijní práce, která není postavená jen na hloupé akci nebo samoúčelných trikových efektech (které se ovšem povedly). Nejslabším článkem ale i přes dobře napsanou postavu Constantina je scénář. Zejména mnoho slabých dialogů. V mém případě se celkově žádné překvapení nekonalo.. (6)66%.(2.5.2005)

Dougu mal si pravdu. Napodruhé to je už minimálne za 3* (možno aj 3,5* :-) ). Dôvod? Myslím, že ho už pravdepodobne poznáš... :-)(23.4.2005)

Že je to zfilmovaný comics jsem se dověděl až tady :) ... Ale zpracování se mi líbilo. Keanu Reeves je výborný, triky tak akorát a Satan je opravdu charismatický :) Hodnocení v průběhu dost kolísalo a výsledek - 70%(24.3.2005)

• - 100-milionová komiksovka se sice nikdy nedostala na první místo (zastínil jí Hitch: Lék pro moderního muže) v americkém žebříčku návštěvnosti ale už během úvodního víkendu (18.-20.2. 2005) vydělala 33,6 mil. dolarů. Celkový výdělek se přiblížil sumě 75 milionů. (imro)

• - Vlajka s hákovým křížem, která sloužila k zabalení "Spear of Destiny" byla po natáčení zničena, aby se nedostala do rukou neonacistů. (don corleone)

• - Constantinova (Keanu Reeves) zmínka o tom, že nechce, aby jej Angela (Rachel Weisz) pronásledovala jako duch, je odkazem na komiks, kde Constantina pronásledují duchové jeho přátel, kteří kvůli němu zemřeli. (HellFire)