• Německo

Fantasy / Mysteriózní / Thriller / Horor

USA / Německo, 2005, 121 min

Film se skvělým cynickým hrdinou kterej na všechno sere a kterého (pro mě) překvapivě skvěle ztvárnil hezoun Keanu Reeves. Film se skvělou atmosférou obsahující možná mnohem méně akce než jste čekali. Film ve kterém zjistíte, že Satan je tlustej zpocenej chlápek a archanděl Gabriel je nepříjemná ženská s Elvisovskejma kalhotama. Film kde je sidekick k něčemu a ne jen aby měl trapný hlášky. Film kde hraje Rachel Weisz a cool Djimon Hounsou. Film kde zjistíte, že žvejkačka je lepší než cígo.(12.6.2005)

Maxi von Sydowe, někam se ztrať, přicházi ten nejcoolovatější vymítač dáblů, který se kdy objevil na filmovém plátně :o) Ve filmu, kde mně digitální potvory braly ze všeho nejméně (a s tou jejich, jinými zmiňovanou, přemírou to není tak žhavý). Naopak jsem si vychutnával zajímavý děj, přetékající charisma skvělého Reevese, krásu mého sex idolu Rachel Weisz, a několik vizuálně nezapomenutelných scén. A posledních dvacet minut s chytrou a vtipnou pointou a tím nejstylovějším Luciferem za poslední roky (Stormare je fakt ďábel) dělá z Constantina skutečně vynikající podívanou. 4 a půl*. Jo a nekuřte, jinak přijdete do pekla.....(27.6.2005)

Podvodník, vtipálek, zloděj, mág... No, prostě John Constantine. Angličan z Liverpoolu, modrooký cynický amorální bloňdák se strništěm, který je věčně zahalený v oblaku kouře z cigaret a v tajuplné anglické mlze řeší mysteriózní případy, během nichž sází spíše než na nějaké zbraně na svůj důvtip, kterým přechytračí (nebo podvede chcete-li) à la Hloupý Honza snad každého, od běžných smrtelníků až po mocnosti pekelné. Nic z výše uvedeného ovšem ve filmové adaptaci není ani náznakem. Ať již vizáží či chováním hlavního hrdiny, umístěním děje nebo ostatně i akčností jako takovou. A přesto to neznamená, že by Constantine byl špatným filmem; není, je jen špatnou adaptací. Ovšem čert to vem, když z těch "CGI akčněji laděných comicsáren" patří i po letech k těm vůbec nejlepším. Vše je tu tak, jak má u dobrého popcorňáku být; jen holt nemá nic z toho, co má obsahovat povedená adaptace Constantina.(1.6.2012)

• - Peter Stormare se původně ucházel „jen“ o úlohu Balthazara. (don corleone)

• - Nemocnice Ravenscar nese jméno po blázinci z komiksové předlohy. John Constantine zde strávil 4 roky po nervovém zhroucení z nepodařeného vymítání. (HellFire)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 7. (Zdroj: ČSFD.cz)