poster

Constantine

 • USA

  Constantine

 • SK název

  Constantine

Fantasy / Mysteriózní / Thriller / Horor

USA / Německo, 2005, 121 min

 • Galadriel
  ****

  Začíná to jako malá pocta vymítači ďábla a pokračuje jako dost dobrý akčně hororový nářez... No vlastně nářez není to správné slovo, spíš pěkná stylová triková podívaná se zatraceně cool satanem a charismatickým Constantinem, kterým by Neo, James Bond a Gandalf dohromady mohli závidět...(6.7.2007)

 • kleopatra
  ***

  Přemíra natěšenosti možná způsobila, že jsem s adrenalinem a radostí z tohoto filmu zůstala někde na půl cesty. Keanu vymítal, až se z něj kouřilo, kamera a trikové parádičky byly opravdu okouzlující - třeba Luciferova plavná chůze poletujícími sklíčky vstříc Gabrielce, ale to všechno mi nenahradí, že jsem nepronikla ani do "mechanismů" ani do atmosféry, asi bych se jako medium nechytla.(6.11.2005)

 • DaViD´82
  ****

  Podvodník, vtipálek, zloděj, mág... No, prostě John Constantine. Angličan z Liverpoolu, modrooký cynický amorální bloňdák se strništěm, který je věčně zahalený v oblaku kouře z cigaret a v tajuplné anglické mlze řeší mysteriózní případy, během nichž sází spíše než na nějaké zbraně na svůj důvtip, kterým přechytračí (nebo podvede chcete-li) à la Hloupý Honza snad každého, od běžných smrtelníků až po mocnosti pekelné. Nic z výše uvedeného ovšem ve filmové adaptaci není ani náznakem. Ať již vizáží či chováním hlavního hrdiny, umístěním děje nebo ostatně i akčností jako takovou. A přesto to neznamená, že by Constantine byl špatným filmem; není, je jen špatnou adaptací. Ovšem čert to vem, když z těch "CGI akčněji laděných comicsáren" patří i po letech k těm vůbec nejlepším. Vše je tu tak, jak má u dobrého popcorňáku být; jen holt nemá nic z toho, co má obsahovat povedená adaptace Constantina.(1.6.2012)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - V závěru filmu, kdy Constantine (Keanu Reeves) bojuje s démony, aby se dostal k Angele( Rachel Weisz), k němu běží poslední démon. Constantin zmáčkne spoušť, ale nevystřelí. V tom démon exploduje, protože ho střelil právě příchozí Chas (Shia LaBeouf). Constantin však stál přímo mezi ním a démonem, takže by musel trefit jej, navíc když střílel z brokovnice. (Thommy91)

 • - Scénář vznikl dle komiksu Hellblazer, který napsal-Bryan Talbot s Jamiem Delanem. (Čiban)

 • - Když Constantin (Keanu Reeves) krvácí z podřezaných žil, dostane se krev až k hodinkách, ale v následujícím záběru shora po scéně, kdy Lucifer (Peter Stormare) odstraní Gabriela (Tilda Swinton), je vidět, že krev se k hodinkám vůbec nedostala. (MarcWarren)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace