• Německo

Fantasy / Mysteriózní / Thriller / Horor

USA / Německo, 2005, 121 min

Constantine je příjemná oddychovka, ale čekal jsem víc. Docela mě zklamala přemíra různých digitálních potvor, myslím, že méně by bylo více. V netrikových (případně nepřeplácaných) scénách režisér prokazuje značný talent v navozování správně dusné atmosféry a herci mu v tom pomáhají (byť Reeves s Weiszovou žádné super výkony nepodávají). Těch příšer jsem se zkrátka moc nebál (na rozdíl od mé lekavé kamarádky), což bych viděl jako chybu. Co mě ale skutečně velmi potěšilo, byly skvělé výkony ve vedlejších rolích - Tilda Swinton i Peter Stormare si své party neskutečně vychutnávají! A hlavní poselství snímku - totiž, že kouření je špatná věc - kvituji s povděkem. :o)(8.5.2005)

Má to myšlenku a příjemné herce, ale chybí tomu ta komiksovost, díky které by byl film o mnoho lepší.(30.5.2005)

Další komiksová adaptace, tentokrát s trochu religiozním podtextem. Díky trailerům, propagaci a hlavnímu představiteli ovšem všichni čekali druhý Matrix. Ale pravda je (jak už to tak bývá) trochu jinde. Constantine je slušně nadupaný duchařský ,,vymítací" fantaskní thriller, který má několik skvělých momentů (vymítání zrcadlového ducha, cesta do záhrobí...) a slušnou atmosféru. Místy však taky nudil... Religionizita tohohle díla je silná, ale naštěstí funguje jen v populární rovině. Je to zábava, hollywoodská zábava jak má být...(9.7.2007)

Škoda že tenhle film je tak nevyrovnaný, chvilku jsou tam silný scény a skvělá akce a za chvilku to zvolní a pomalu se dostavuje nuda. Triky se taky daly udělat líp. Keanu Reeves je dobrej a tahle role v obleku mu zase sedne, Rachel Weisz si odehrála svůj standart, ale v paměti moc neuvízne, je tam spíš dopočtu, ale nějakou ženskou to ke Keanovi chtělo, Peter Stromare krutej jako vždycky a Hounsou jako Papa Midnite neměl chybu. Děj sice nic moc,tak trochu už ohranej, ale konečná pointa to nakonec vylepší a závěrečná scén se satanem je skvělá. Samozřejmě, že jsem od toho čekal víc a něco trošku originálnějšího než zachraňovaní světa, ale jako komiksovej film dobrý(25.12.2005)

Vizuální atraktivnost zabalená do hávu mysteriózna s propracovanými hororovými přízraky, se špetkou CGI grafiky, která je tak akorát, a k tomu všemu velice dobrá hudba a Keanu Reeves v hlavní roli Constantina. Film, který mě rozhodně nezklamal a opravdu jsem si na něm pomyslně smlsnul. Satan " Lu " v podání Petera Stormarea mě překvapil stejně jako Arch Anděl Gabriel v podání Tildy Swinton. Velkým mínusem je kolísání silnějších scén se slabšími, a jako divák jsem nepochopil jak se vzalo Kopí Osudu zabalené v Nacistické vlajce uprostřed Mexika. Výborné zpracování, hudba i herci. " Do pekla jedině s cigaretou " - 80 %(26.4.2010)