• Německo

Fantasy / Mysteriózní / Thriller / Horor

USA / Německo, 2005, 121 min

Čekala jsem asi až moc, tohle prostě neuspokojilo mé tužby ani zdaleka ..(26.5.2008)

Constantine není ryzí horrorový akční film jako byli kupříkladu Blade či Hellboy. Horrorových momentů je v něm pomálu a trikové scény jsou v něm použity v rozumném množství, nepůsobí vcelku dojmem přeplácanosti jako je tomu u žánrově příbuzných titulů (pamatujete si na finální potvoru v Hellboyovi?). Akce není též moc, zato je stylově vybroušená. Film má krásně ponurou atmosféru, podobnou klasickým noir detektivkám a horrorům z 60. a 70. let. Hlavní postava Constantina je v podstatě archetyp hrdiny známý z těchto dob: cedí ironické hlášky a nejraději by se na všechno a všechny vykašlal. Jedině strach před Peklem ho drží naživu. Režisér Francis Lawrence byl před natočením Constantina znám jako přední tvůrce videoklipů. Proto překvapí, že z filmu neudělal zběsilou adrenalinovou jízdu plnou rychlých střihů a efektů. Naopak, natočil inteligentní a svěží příběh s kompaktním a zajímavým světem, plným sympatických hrdinů. Keanu Reeves je jako moderní vymítač skvělý. Za zmínku stojí ještě výborná Tilda Swinton v roli androgynního archanděla Gabriela. A to nejlepší nakonec.. Peter Stormare jako Lucifer je vysloveně fantastický! Roli Pokušitele se doslova vychutnává. Silné 4 hvězdy.(8.9.2005)

Boh je decko čo má farmu mravcov. Týmto mi Constantine pripomenul moju obľúbenú knihu Memnoch the Devil od Anne Rice a mal u mňa definitívne vyhraté. Po X-men a Hellboyovi tu máme ďalší inteligentný comics (samozrejme v rámci možností) . Ak by som mu niečo mohol vyčítať bola by to prílišná (niekedy až lacná) digitalizácia. Naopak musím pochváliť réžiu a hudbu. Keanu Reeves síce už bude navždy Neom, ale v tomto filme sa snaží byť čo najviac anti-Neovský. Striedmy herecký prejav, obligatórna cigaretka a ako píše Cival "fakáč" v pravý čas. Rachel Weisz sa mi od filmu k filmu páči čím ďalej tým viac (ak nepočítam Múmie), pretože svoje herectvo presne dávkuje na tú ktorú scénu. Mojou naj postavou bola ale Tilda Swinton ako archanjel Gabriel. Táto dáma už v Pláži vyzerala tak "sexless" že jej postava vychcaného archanjela padla ako uliata. A veta "John, you are fucked." od archanjela určite pobaví. Kto sa mi výrazne nepáčil bol Satan. Prečo ho v poslednej dobe(okrem C. napr. Umučenie Krista) zobrazujú ako necharizmatického pošuka ? Aby sme sa rozumeli Stormare je výborný herec, ale tu je zle napísaná postava. Mne omnoho viac reže Al Pacinov ďábel z DIablovho advokáta. Tento tu vyzeral ako vyšinutejší Frank Sinatra. Záverom len toľko, že Constantine je kvalitná a inteligentná popcornová jazda, pri ktorej vôbec nevadí dlhá stopáž a do tohto vozíka na horskej dráhe je možné nasadnúť i opakovane. 8/10(30.5.2005)

Že je to zfilmovaný comics jsem se dověděl až tady :) ... Ale zpracování se mi líbilo. Keanu Reeves je výborný, triky tak akorát a Satan je opravdu charismatický :) Hodnocení v průběhu dost kolísalo a výsledek - 70%(24.3.2005)

Na můj vkus až příliš mnoho digitálních triků činí z Constantine přehlídku všelijakých pekelných kreatur s několika nápaditými akčními scénami. Peklo ovšem opět ostrouhalo a zůstalo jen u chabého znázornění lidských martýrií včetně chroptících démonů. Vizuální nedostatky a kostrbatost děje však vynahrazuje charismatický Reeves, který jako cynický spasitel posouvá celkový dojem do kladných pozic. Oddychovka jako vyšitá(13.3.2005)

• - Nemocnice Ravenscar nese jméno po blázinci z komiksové předlohy. John Constantine zde strávil 4 roky po nervovém zhroucení z nepodařeného vymítání. (HellFire)

• - Constantinovu milenku Ellie, ktorú mala hrať Michelle Monaghan, vystrihli z filmu najmä z toho dôvodu, aby bola postava Keana Reevesa viac osamelá (Greenpeacak)

• - Spoiler: Mená postáv Beeman (včelí muž) a Hennessy (značka alkoholu) majú veľa spoločného so spôsobom ich smrti. (Kadas97)