poster

Constantine

 • USA

  Constantine

 • Německo

  Constantine

 • Slovensko

  Constantine

Fantasy / Mysteriózní / Thriller / Horor

USA / Německo, 2005, 121 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kiddo
  *****

  Sebeobětování vs. mamon. Já ten Hollywood prostě žeru.(15.11.2011)

 • Adrian
  ***

  Dougu mal si pravdu. Napodruhé to je už minimálne za 3* (možno aj 3,5* :-) ). Dôvod? Myslím, že ho už pravdepodobne poznáš... :-)(23.4.2005)

 • KarelR
  ****

  Keanu Reeves má snad patent na cool hrdiny. Jestli vám nestačili Jack Traven a Thomas Andserson, seznamte se s Johnem Constantinem. Vymýtá démony, trousí sakrakastivké hlášky a vykouří za den víc cigaret než všichni vaši známí dohromady. Režisér Francis Lawrence se zjevil naprosto nečekán a přidal žánru komiksových zpracování jeden z jeho nejlepších kousků. Zároveň prosím všechny, kdo budou potřebovat do filmu satana, ať obsazují Petera Stormarea. Proč? Protože proto!(24.2.2007)

 • Isherwood
  *****

  Cigarety škodí zdraví, po nebi si poletují těžcí zmrdi, kteří se až příliš chtějí míchat do „politiky“ a Satan je nejcoolovější tvor na obou stranách onoho světa. Na tom našem je to naštěstí John Constantine Formálně stylová a obsahově namakaná záležitost, která si nezakládá na bombastické výpravě, nýbrž ji používá jako prostředku k dosažení cíle, kterým je myšlenková hloubka. Jednoduchá dějová linka, na níž je velmi elegantně navinuto mnoho dalších motivů, které mají svůj „reálný“ základ v religionistických sférách je vyprávěna v pomalém tempu, které udává hlavní hrdina v excelentním podání Keanua Reevese, jehož „věčná cigareta“ a pomalá mluva, dají rychle zapomenout na pány v taláru, kteří zlé duchy vyháněly z malé holčičky, jenž to ráda s krucifixem. Už jen úvodní vymítání pomocí zrcadla či závěrečné zúčtování s Nejvyšším, který je nejďábelštější hereckou kreací Petera Stormarea, jasně ukazují, že i o vážných věcech se dá vyprávět s takovým nadhledem, aby to ve vás po skončení stejně něco zanechalo. PS: Po třetím shlédnutí, při němž konečně vyprchne prvotní nadšení z bombastických triků a zároveň se urovná dějová linka, jsem nucen jít se svým hodnocením na absolut.(26.5.2005)

 • Radek99
  ***

  Další komiksová adaptace, tentokrát s trochu religiozním podtextem. Díky trailerům, propagaci a hlavnímu představiteli ovšem všichni čekali druhý Matrix. Ale pravda je (jak už to tak bývá) trochu jinde. Constantine je slušně nadupaný duchařský ,,vymítací" fantaskní thriller, který má několik skvělých momentů (vymítání zrcadlového ducha, cesta do záhrobí...) a slušnou atmosféru. Místy však taky nudil... Religionizita tohohle díla je silná, ale naštěstí funguje jen v populární rovině. Je to zábava, hollywoodská zábava jak má být...(9.7.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace