poster

Constantine

 • USA

  Constantine

 • Německo

  Constantine

 • Slovensko

  Constantine

Fantasy / Mysteriózní / Thriller / Horor

USA / Německo, 2005, 121 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Galadriel
  ****

  Začíná to jako malá pocta vymítači ďábla a pokračuje jako dost dobrý akčně hororový nářez... No vlastně nářez není to správné slovo, spíš pěkná stylová triková podívaná se zatraceně cool satanem a charismatickým Constantinem, kterým by Neo, James Bond a Gandalf dohromady mohli závidět...(6.7.2007)

 • DaViD´82
  ****

  Podvodník, vtipálek, zloděj, mág... No, prostě John Constantine. Angličan z Liverpoolu, modrooký cynický amorální bloňdák se strništěm, který je věčně zahalený v oblaku kouře z cigaret a v tajuplné anglické mlze řeší mysteriózní případy, během nichž sází spíše než na nějaké zbraně na svůj důvtip, kterým přechytračí (nebo podvede chcete-li) à la Hloupý Honza snad každého, od běžných smrtelníků až po mocnosti pekelné. Nic z výše uvedeného ovšem ve filmové adaptaci není ani náznakem. Ať již vizáží či chováním hlavního hrdiny, umístěním děje nebo ostatně i akčností jako takovou. A přesto to neznamená, že by Constantine byl špatným filmem; není, je jen špatnou adaptací. Ovšem čert to vem, když z těch "CGI akčněji laděných comicsáren" patří i po letech k těm vůbec nejlepším. Vše je tu tak, jak má u dobrého popcorňáku být; jen holt nemá nic z toho, co má obsahovat povedená adaptace Constantina.(1.6.2012)

 • monolog
  ***

  Když je hlavní hrdina charismatickej a na pohled příjemnej až na půdu, trpí přímo akutní hláškovitostí a ještě k tomu je vyjímečnej i ve svým ne zrovna obvyklým povolání, měl by to být skvělej film. Jenže on je to jen dobrý film. Lepší, než většina dalších z roku 2005, ale přesto jen průměrný. Ve skutečnosti mi bylo celkem jedno, jak to dopadne a vlastně jsem ani nechápal, co je tak strašlivýho na tom, že by ten synek prošel skrz. Občasný akční scény jsou opravdu hezký, i ty scény, kde akce není se mi líbily, protože co si budeme povídat, je to po čertech kvalitní dílko (formou). Jenomže ten obsah, ten obsah je příliš plytkej i na akční film budoucího prezidenta USA Arnolda. Ne, že by byl hloupej, jenže tam vlastně o nic nejde. Já osobně preferuji možnost, že peklo není místo, kde by byly duše lidí neustále mučeny (a upřímně, rozeznáte bolest z žáru tisíce a nebo sto stupňů? já tedy ne), ale spíše oproti nebi je to místo, kde je aspoň nějaká sranda. Kde nejsou všichni tak nechutně hodní, milí a zbožní a kde jsou i lidé normální chovající se jako my všichni. Podle Bible bych už za tohle prohlášení šel do pekla. No, fakt je, že mi tam něco neštymovalo, a těžko jde určit co. Snad nedostatek ponurosti nebo možná, že nejtemnějším Luciferem je pro mě navždycky Gabriel Byrne z Konce světa. A že finále není vyvrcholením filmu, protože tím je paradoxně začátek.(2.4.2006)

 • Matty
  ***

  Keanu Reeves i Rachel Weisz tvoří téměř dokonale komiksový pár. Doplňuje je mnoho originálních postav od slizského Baltazara až k bezpohlavnímu archandělovi Gabrielovi. Texty dialogů/monologů jsou celkem konvenční, ale neotravující. K povedenějším částem filmu patří rovněž bezproblémový střih, standardní hudba, profi kamera a v neposlední řadě i triky. Například peklo prolezlé hladovými mozkožrouty skutečně nevzbuzuje dojem místa, na kterém byste chtěli strávit letní dovolenou. Constantine je temný film plný dialogů s dobrými hereckými výkony, režii a zvláštní atmosférou. Jenže (!) - ona atmosféra, která by snad měla být největším tahounem celého filmu, není zdaleka tak působivá, jak nejspíš tvůrci zamýšleli. A vlivem toho nefungují ani četné „kecací“ scény nebo scény, ve kterých nikdo nedělá nic podstatného. Což žel Bohu nemůže zachránit několik minut akčních a vizuálně skutečně podmanivých sekvencí. 70% Zajímavé komentáře: kiddo, anais, MIMIC, petero, Amadeo, matthew.d, pjotr76, Barak, prof.horak(1.11.2005)

 • Cervenak
  ****

  Oukej, najlepším filmovým Satanom je stále bez debaty Al Pacino v Diablovom advokátovi. Ale Stormare ako "Lu" mu slušne šliape na päty, a stačí mu na to niekoľkominútový výstup v závere, ktorý patrí k najlepším neakčným filmovým vyvrcholeniam a ťahá celý ten občas "plaziaci sa" film o celú kvalitatívnu triedu vyššie. A Keanu možno nie je blonďák, ale toho Constantina zvládol výborne.(9.8.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace