• Německo

Fantasy / Mysteriózní / Thriller / Horor

USA / Německo, 2005, 121 min

Má to myšlenku a příjemné herce, ale chybí tomu ta komiksovost, díky které by byl film o mnoho lepší.(30.5.2005)

Vizuální atraktivnost zabalená do hávu mysteriózna s propracovanými hororovými přízraky, se špetkou CGI grafiky, která je tak akorát, a k tomu všemu velice dobrá hudba a Keanu Reeves v hlavní roli Constantina. Film, který mě rozhodně nezklamal a opravdu jsem si na něm pomyslně smlsnul. Satan " Lu " v podání Petera Stormarea mě překvapil stejně jako Arch Anděl Gabriel v podání Tildy Swinton. Velkým mínusem je kolísání silnějších scén se slabšími, a jako divák jsem nepochopil jak se vzalo Kopí Osudu zabalené v Nacistické vlajce uprostřed Mexika. Výborné zpracování, hudba i herci. " Do pekla jedině s cigaretou " - 80 %(26.4.2010)

VYMÍTAČ a la MTV, ve kterém Keanu vyměňuje realitu a Matrix za realitu a Peklo. Zpětně jsem si o tom filmu poněkud poopravil mínění (první dojem z kina byl katastrofální), ale pořád je pro mě dost rozporuplný. Obrázky ale pěkné, dialogy a hlášky řízné a ani o nápady rozhodně není nouze.(20.4.2006)

Constantine není ryzí horrorový akční film jako byli kupříkladu Blade či Hellboy. Horrorových momentů je v něm pomálu a trikové scény jsou v něm použity v rozumném množství, nepůsobí vcelku dojmem přeplácanosti jako je tomu u žánrově příbuzných titulů (pamatujete si na finální potvoru v Hellboyovi?). Akce není též moc, zato je stylově vybroušená. Film má krásně ponurou atmosféru, podobnou klasickým noir detektivkám a horrorům z 60. a 70. let. Hlavní postava Constantina je v podstatě archetyp hrdiny známý z těchto dob: cedí ironické hlášky a nejraději by se na všechno a všechny vykašlal. Jedině strach před Peklem ho drží naživu. Režisér Francis Lawrence byl před natočením Constantina znám jako přední tvůrce videoklipů. Proto překvapí, že z filmu neudělal zběsilou adrenalinovou jízdu plnou rychlých střihů a efektů. Naopak, natočil inteligentní a svěží příběh s kompaktním a zajímavým světem, plným sympatických hrdinů. Keanu Reeves je jako moderní vymítač skvělý. Za zmínku stojí ještě výborná Tilda Swinton v roli androgynního archanděla Gabriela. A to nejlepší nakonec.. Peter Stormare jako Lucifer je vysloveně fantastický! Roli Pokušitele se doslova vychutnává. Silné 4 hvězdy.(8.9.2005)

Constantine je příjemná oddychovka, ale čekal jsem víc. Docela mě zklamala přemíra různých digitálních potvor, myslím, že méně by bylo více. V netrikových (případně nepřeplácaných) scénách režisér prokazuje značný talent v navozování správně dusné atmosféry a herci mu v tom pomáhají (byť Reeves s Weiszovou žádné super výkony nepodávají). Těch příšer jsem se zkrátka moc nebál (na rozdíl od mé lekavé kamarádky), což bych viděl jako chybu. Co mě ale skutečně velmi potěšilo, byly skvělé výkony ve vedlejších rolích - Tilda Swinton i Peter Stormare si své party neskutečně vychutnávají! A hlavní poselství snímku - totiž, že kouření je špatná věc - kvituji s povděkem. :o)(8.5.2005)