„Nie, pán Constantine, to Zlo je v NÁS.“ - „Áno. Ľudská bytosť MÁ vrodenú schopnosť páchať príšerné veci. Ale niekedy nás k nim niektoré temné sily popostrčia.“ - „Ďakujem za prednášku, ale ja v diabla neverím.“ - „To by ste mali. Pretože ON verí vo VÁS.“ Komiksovou predlohou som nezaťažený a je mi srdečne fuk, či je ten chlapík z komiksu blondiak alebo či by len tak prestal fajčiť. Režisér Lawrence solídne spracoval originálnu látku, ktorá nie je originálna čertovsky, ale aspoň takmer čertovsky - a to stačí. K tomu pôsobivá vizuálna stránka (peklo konečne vyzerá ako peklo), zaujímavé herecké obsadenie (diabolský Peter Stormare, z ktorého doslova kvapká smola a Tilda Swintonová ako bisexuálny padlý anjel Gabriel), skvelé akčné scény, vtipný humor, rozumná absencia otravnej romantickej línie a nepredvídateľná zápletka, vrátane mačiek, ktoré vás vezmú do iného sveta, ale to sme o nich tušili už dávno. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/157928/Constantine-80.html(24.9.2005)

Já to pořád říkám, že kouření škodí zdraví..... :-) Skvělá atmosféra, Neo dost cool, jako vždy velmi uhrančivá Rachel.... a třešinka na dortu... Petr Stormare u kterého se opět musím opakovat... proč ho ještě nemám mezi mou oblíbenou pětkou.... je to pašák...(7.9.2005)

Má to myšlenku a příjemné herce, ale chybí tomu ta komiksovost, díky které by byl film o mnoho lepší.(30.5.2005)

John Constantine, odborník na demonismus, okultismus a exorcismus..... /// Mám rád filmy, kde mají navrch cool hlášky. John s nimi nešetří a drží jimi film nad vodou Občas to sice zaskřípe, ale zaplať Pán Bůh, mu to John (ani jinej svatej) nedovolí. Nejen svým sobectvím, ale také díky akčním scénám, ve kterých nám ukazuje důvody, proč si pro něj Ďábel chce přijít osobně. Nemá smysl se víc rozepisovat, protože i když scénář není ničím výjimečnej, je děj zajímavě poskládán a já jsem se bavil. Bohužel už teď je mi jasný, že POUZE HŘÍCHY SYNA, PŘEKONAJÍ HŘÍCHY OTCE, ale přesto se smrti nebojím, protože ďábel dokáže bejt tak vtipnej.(25.9.2005)

Že je to zfilmovaný comics jsem se dověděl až tady :) ... Ale zpracování se mi líbilo. Keanu Reeves je výborný, triky tak akorát a Satan je opravdu charismatický :) Hodnocení v průběhu dost kolísalo a výsledek - 70%(24.3.2005)

• - Domino Harvey, lovkyně lidí, o jejímž osudu vypráví film Domino (2005) s Keirou Knihgtley v hlavní roli, se mihne v malé úloze v baru papa Midnighta. Je to ta démonka u baru, jíž cosi šeptá další démon do ucha. Harvey zemřela na předávkování v červnu 2005, tedy čtyři měsíce po americké premiéře Constantinea. (Morien)

• - Constantinovu milenku Ellie, ktorú mala hrať Michelle Monaghan, vystrihli z filmu najmä z toho dôvodu, aby bola postava Keana Reevesa viac osamelá (Greenpeacak)

• - Cigarety, které Constantine ve filmu kouří, nejsou ve skutečnosti původem z Číny, obal byl vytvořen speciálně pro film. (don corleone)