Herb Brooks byl jmenován trenérem amerického hokejového týmu pro Olympijské hry v Lake Placid v roce 1980. Nastiňuje svůj plán, kdy chce hru postavit na kanadsko-ruském hokejovém stylu, což hned v úvodu vzbuzuje nejistotu. Brooks říká, že tímto způsobem lze porazit i dosud neporazitelné Sověty. Od vedení dostává volnou ruku ve výběru týmu a v tréninkových metodách. Brooks přizve do realizačního týmu jako svého asistenta Craiga Patricka a poté vybírá na kempu v Colorado Springs 26 hráčů z řad amerických universit. Začátky přípravy jsou těžké. Hráči mají mezi sebou nevyřízené účty. První přípravný zápas absolvuje tým v Norsku s místní reprezentací a ten končí remízou. Brooks zuří, nevidí v týmu zápal pro hokej, a tak po zápase nenechá hráče odejít do kabiny, ale dá jim velmi těžké a náročné tréninkové dávky. Hráči tak pochopí, že Lake Placid nebude jen výlet a zábava. (TV Nova)

misa_laska

Amíci mě neberou. Ani jejich "úspěch". Kdykoliv hrají, tak jim přeji prohru a to i když hrají Rusáky. Jsou to arogantní, namyšlení blbečci. Takže pokud budu hodnotit jen film tak je to průměrné možná lehce pod díky neustálým americkým kecům. ()

MickeyStuma

Sportovní film vyprávějící příběh hokejového trenéra Herba Brookse, scenáristicky sepsaný na základě skutečné události, kterak v roce 1980 dovedl hokejový tým k vítězství nad neporazitelným Sovětským svazem. Nelze si tak nepřipomenout jiné sportovní snímky tematicky shodné, z nichž nejslavnější je samozřejmě ´Rocky IV. (1985). Zatímco v pozadí probíhá studená válka, vůle Sověty porazit je prostě ohromná. Sami o tom něco víme, když si připomeneme hokejový zápas Čechoslováků se Sověty po okupaci Československa armádou Varšavské smlouvy. Jak to dopadlo víme a překvapením je, že to tu dokonce i zazní a ne zrovna jednou. V hlavní roli Kurt Russell a již od první scény vyznívá dojmem naprosté přesvědčivosti. Jestli přesně trefil charakter skutečného Herba Brookse ale těžko posoudit. Ve své zásadovosti se k Brooksovi hodí staré dobré heslo: Těžko na cvičišti, lehko na bojišti! A to doslova. Jeho přístup k hráčům mnohdy hraničí až se sadismem, ale vše k dobru věci, když se ví, proti komu se chystají. Dějová šablona se od jiných sportovních snímků ničím nevymaňuje, takže je od první chvíle, chtě nechtě, předvídatelný. Tvrdý trénink, sem tam nějaké ty spory a nakonec napínavá sportovní událost, která po divácké stránce pohltí. Zápas je dobře nasnímaný, sestříhaný a má tak ohromnou energii, že do poslední vteřiny jeden ani nedýchá. Tento snímek se povedl a patří mezi ty lepší sportovní filmy, které prostě po filmové stránce plně uchvátí. ()

bolf!k

nic ve filmu me nedonutilo drzet palce amikum a este kdyz tam vyklepli ceskoslovensko tak me naprosto odradili....nemuzu si pomoct ale ty patriotisticky kecy me dovadej k silenstvi (buh nam pomahej, sme jedna velka rodina a do toho silena, husi kuzi nahanejici hudba) to je na me moc ()

Dárius

Tento film jsem sice zachytil pozdě-ale o to víc jsem byl s něho šťastný.Trochu mě to připomělo našeho Karla Brücknera-řeč je o fotbale.Taky si je vypiplal a to kýžené zlato se bohužel nedostavilo.Film jsem sledoval se zatajeným dechem-vždyť šlo o pravdivou událost.Řekl bych že je to pastva pro oči sportovního fanouška.Podobný film o fotbale se jmenuje "Sláva vítězům"r.2000.Až ho budu vlastnit-to teprve bude bájo. ()

Blaogranas

Což o to, špatný film to nebyl, ale že bych mu dával nějaké vysoké hodnocení, to určitě ne. Přece nebudu radostí bez sebe, když uvidím partu mladejch americkejch hokejistů, kteří se radují, že dobili svět (resp. porazili Sověty). Kdyby se jednalo o naše, můžem být v euforii, ale tohle pro mě nic neznamená. Navíc když se přidá tradiční americký "patriotismus", který už se ani patriotismem nazvat nedá, jak ze sebe dělají to nejlepší na světě (v každém směru), tak je mi až zle. Pokud tohle ponechám stranou, pak můžu pochválit dobře odvedenou práci, při filmování hokejových okamžiků. 70% ()

Kaučuk03

Co se týče stylu natočení je to pecka, parádní dynamické akce, při kterých se vám občas tají dech. To asi ale tak všechno čím mě tenhle film oslovil. Nejsem fanoušek amerického patriocismu a té vaty okolo toho. Možná to je tím, že jsem viděl tenhle snímek dabovaný, ale dost často jsem se musel chytat za hlavu. Takhle ryze typický film jsem už dlouho neviděl a paradoxně bych fandil Rusům, páč nátura Američanů mi byla hodně proti srsti. ()

Jeand´Boa

Až na to, jak bledě to tam dopadlo s našimi hokejisty, skvělý film...ale což, to je zkrátka historie...a to, o čem je tento poutavý sportovní snímek, který bych řadil k těm nejlepším v této kategorii, je také kus historie...hokej je prostě kouzelný a přináší krásné chvíle. A o těch nejkrásnějších by se měly točit ty nejkrásnější filmy... ()

Dm1tr1j

Film sa odohráva v prostredí novozloženého amerického reprezentačného tímu v ľadovom hokeji. Film sa odohráva podľa prísnych pravidiel skutočných udalostí čo filmu pridáva na atmosfére a význame. Mohli však na zápas najať profesionálnych hokejistov aby bol zápas viac zápasom ako hereckým divadlom. Ale celá tá atmosféra olympíjskych hier, nadvlády ruskej Zbornej komandy vo svetovom hokeji a zachytenie najkrajších čias svetového hokeja. Všetko dokopy vytvára nezabudnuteľný zážitok a pocit ,že vianoce môžu byť každý deň a všetko je možné :). Celkový dojem ,dobrá kamera ,ktorá kompenzuje neprofesionálnosť hercov vomne zanechal radostnú spomienku na chlapcov čo boli v hokeji naozajstý majster. ()

HappyDeath

Notnou chvíli jsem uvažoval estli 4, nebo 5*. Nakonec jsem se rozhodl dle pocitů z filmu. OˇConnorova klasika se prostě pozná. On je ten co to umí překombinovat tak, aby se rázně pobavil ten, který je zvyklý na starou klasiku. Rádoby se drží té linie a přitom zabočí asi 1000x. Je to koncert....jen tak dál... ()

Joppo88

Emočná bomba, ktorá udržuje krásu pomaly sa rodiaceho zázraku plných 135 minút - od úvodného vhodenia puku až po záverečnú sirénu! Napätia by sa dalo krájať a výkony na ľade - jedna báseň! Jediné, čo ma mrzí ako Slováka je, že nebolo ukázané viac z duelu USA - ČSR... Ale ako filmový bombónik mi tento "zázrak" výdatne zachutil. ()

longercz

Příběh napsali hokejisté samy a ten je vynikající, ale zpracování už mě tak nenadchlo. Když mě kouč navnadil řečmi o obrovské námaze, čekal jsem dril jako když Rocky trénuje na zápas s Rusem a přišlo pouze pár sprintů na bruslích. No a i rozhodující bitvy mohly být napínavější, Rusové mohli vypadat nebezpečněji a tak dále... Je to vcelku fajn, ale mohlo to být určitě lepší. ()

Haide

Obávám se, že ze své hokejové úchylky se nikdy nevyléčím. Jinak je to prostě krásný film, který dává důraz na autentičnost (v rámci možností), což je dobře. Herní scény jsou super a máte pocit, že sledujete skutečné utkání. USA v pozici outsiderů a s podkopaným sebevědomím, to už se dneska nevidí. Člověk jim prostě musí v tom filmu fandit. :) ()

Jakubik

Film určený spíše americkému publiku ale fanoušek hokeje se taky slušně zabaví. Drobné historické vady a pohled na stránku jen z jedné strany to jsou ty největší chybky. Jinak je to velice příjemný a ve finále celkem napínaví film, který jsem viděl už po druhé a vždycky mě bavil… ()

Ozzy2

Klobouk dolů ! Úplně mě to sejmulo.Ty záběry zápasu vypadaly jako autentické, i když obličeje rusáků vypadaly úplně jinak, ale co, takový prdelní xichty, jako je Michajlov, Malcev, Vasiljev, nebo Petrov prostě v USA nemají. On to sice byl zázrak, ale PARTA nadšených mladých kluků proti starým hokejistům, přesycených úspěchy a zničewných příšerným drilem a politickou vymývárnou mozků prostě měla obrovskou šanci a tu využila. Film se odehrává v napjaté politické situaci a pro američany tohle vítězství bylo víc, než je hokej... Tenhle film byl prostě pro mně krásnej zážitek.Bijte rusy na věčné časy a nikdy jinak!!!! ()

Plechpetr

Tehdy to bylo asi velký. Ovšem v dnešní době všechna ta filmová euforie z každého gólů přijde až nevšedně veliká. Ovšem podle záznamu ze zápasu to tak opravdu bylo. Velmi zvláštní jak se ten sport změnil. ()

tranquill

Byl jsem na film, který se jako jeden z mála sportovních netýká baseballu nebo amerického fotbalu, zvědavý. Ať už to bylo podle skutečnosti více nebo méně, na můj vkus moc egoistické a prostě jsem čekal víc. ()

Hpatrik

Výborně natočený "hokejový" film o tom, jak američané v 80tých letech prožili své Nagano. Mimo led je kamera fantastická, ale na ledě při hře, kdy to bylo nejvíce potřeba, je malinko nepřehledná a zdaleka ne tak sebevědomá. Rozhodně ale snímek, který stojí za to vidět - zvlášťe pak pro fanoušky sportu. ()

Hugh Jackman a skoky na lyžích

Hugh Jackman a skoky na lyžích

21.01.2015

Sportovních filmů nikdy nebyl nedostatek, jen málo z nich se ale věnuje zimním sportům. Hokejový zázrak, Kokosy na sněhu nebo Sjezdař s Robertem Redfordem teď ale nafasují dalšího celovečerního… (více)

Kurt zase trenérem?

Kurt zase trenérem?

01.02.2005

Poté co Kurt Russell ztvárnil legendárního hokejového trenéra Herba Brookse ve filmu Miracle, asi patrně našel v tomto pro film vděčném řemesle zalíbení. Od hokeje si tentokrát odskočí ke koním ve… (více)