Je předvánoční nákupní období. Jonathan nakupuje v obchodním domě dárek pro svoji přítelkyni – rukavice. Stejný dárek si v tu samou chvíli jedna mladá dívka vyhlédne pro svého přítele a Jonathan jí ho zdvořile přenechává. Zapovídají se a jdou spolu do restaurace Serendipity – „Šťastná náhoda“. Dívka věří, že je vše otázkou náhod. Nakonec se s Janathanem rozloučí a odjíždí taxíkem. Jemu bylo s krásnou neznámou moc dobře. Vzápětí se však znovu setkají. Oba si totiž v restauraci něco zapomněli. Prožijí spolu i zbytek večera; dívka – Sara chce však jejich další setkání ponechat náhodě. Slíbí, že vpíše svoje telefonní číslo do knihy a prodá ji. Pokud to má vyjít, Jonathan si knihu koupí. On zase své číslo píše na pětidolarovku. Nakonec jdou do hotelu a každý jede svým výtahem. Pokud se sejdou na stejném patře, patří k sobě. Jonathanovi vše ale pokazí spolucestující. Saru už nenajde... O pár let později má Jonathan před svatbou s Halley. Stále si ještě občas vzpomene na Saru. Ta zatím pracuje jako terapeutka a také ji její přítel hudebník žádá o ruku. Jonathan ji zrovna znovu, ale zatím bezvýsledně, začne hledat. Náhodně ale objeví účet od dárku, který tenkrát chtěl přenechat Saře. Je na něm číslo jejího účtu. Jonathanovi se nepodaří získat její příjmení, ale starou adresu ano. Sara se též zaměstnává myšlenkami na Jonathana. Rozhodne se odjet se svou kamarádkou do New Yorku, kde ho tenkrát potkala. Začíná jejich vzájemné hledání a téměř střetávání se... Sara s kamarádkou potkávají Halley. Sary kamarádka ji zná a odchází s ní na zkoušku svatby. Za Sarou zatím přijíždí její snoubenec. Mezitím zve Halley Sařinou kamarádku na svatbu a Sara má jít s ní. Halley dává Jonathanovi malý dárek – knihu. Je to právě ta, do které kdysi Sara napsala své telefonní číslo. Jonathan konečně zjistí její současnou adresu a s přítelem Deanem odlétá za ní. Sara je však stále v jeho městě – New Yorku.. (TV Prima)

Agoran

Příjemný romantický film. Nevím jak ostatním, ale mně se stále zdálo, že je to reklama na Waldorf-Astorii (např. i souhvězdí Casiopea -> W). To mi nevadilo, ba právě naopak;) Waldorf 4ever! :D ()

Crawler-D

V romantických filmech se zdá pokazit kde co. Ale tohle je ukázkový případ velmi povedeného dramatického romantického filmu, v němž stojí civilní a sympatická dvojice Cusacka a (hrající?!) Beckinsale. Na úplném začátku je drobná roztržka kvůli rukavicím, na konci nacházíme skutečně přesvědčenou lásku. Jediný problém bych měl s odkopnutím potenciální nevěsty. ()

pufina

Bylo to nějaké rychlé. Nápad se mi líbil - on napíše jméno a číslo na bankovku a ona do knížky, kterou prodá v antikvariátu.. A už je to celé jen na osudu.. Trvá to 5 let.. Ale ta "romantika" z toho tak úplně nesálá, to jsem tam dost postrádala.. ()

pakobylka

----- "Jestli se máme znovu potkat, tak se potkáme ..." ----- Co to mělo znamenat ?!? Nevím, jak to vidíte vy, ale takové nemístné provokování osudu, jaké předvedla hned v úvodu Sára, je dle mého (možná zaujatého) názoru přinejmenším troufalé. Neboť v běžném nefilmovém životě se to happy endy nijak přehnaně nehemží. Navzdory neuspokojivému úvodu jsem byla zvědavá, jak se s nastalou patovou situací ústřední dvojice vyrovná, nicméně následné stopování lásky s několikaletým zpožděním mě zrovna dvakrát nezaujalo - dalo by se dokonce říct, že mě svou prostoduchostí trochu obtěžovalo ... a sympatie k oběma hlavním hrdinům se pozoruhodně rychle vytratily. A pokud nemáte komu fandit, je veškerá romantika v háji zeleném ... ()

Deverant odpad!

Obyčejné jako hnůj a iritující jako postavit Epiktéta vedle romantické lásky. Samozřejmě že romantické filmy pracují s motivem "je tu jeden dokonalý člověk jen pro mě" (a v této chvíli si neodpustím citovat z Clerks 2: "Vždycky je někdo, kdo se k tobě hodí víc, než člověk s kterým právě jsi."), ale Serendipity to dovádí do tak otravného extrému, že mi z toho bylo až nevolno. Spíš mi přijde jako dobrej nápad skočit do kaktusového houští, než to co dělají postavy tohoto filmu. ()

dr.fish

Je to asi dobrá romantika. Ta síť na mne byla upletená dobře, Kate je dost atraktivní a zajímavá, aby jí tu osudovost člověk sežral. Velmi tuctové, zároveň ale i ne. Asi John Cusack tomu dává tu porci divnosti nebo co. Zkrátka jsem se nechal vodit, to se mi běžně u tohoto žánru nestává. 80% ()

AGO

Jemne nadpriemerná romantická komédia, v ktorej exceluje výborná hlavná dvojica, z ktorej od začiatku do konca filmu chcete mať pár, ktorý bude "spolu a šťastný až do smrti". Škoda len klasického scenáru. ()

Flyer

Romantických komedií na téma "osudové setkání" je celá řada, ovšem tato mě něčím zkrátka dostala. Možná to je tím, že jsem ji zhlédl v čase Vánoc, i tak k ní ale nemám výhrad (skvělé herecké obsazení, pohodová atmosféra a příjemná hudba). ()

otík

Hezká a příjemná romantická komedie, která hraje na klasickou notu – počkej si do konce filmu a skončí to dobře. I když jde o poměrně krátký film, konec je nesnesitelně dlouhý, aspoň že to zachraňují dobré herecké party Cusacka a Beckinsale. Nic nového to není, ale pro ortodoxní romantiky další dobrý kousek do sbírky. Hudba: Alana Silvestri ()

Radiq

Tolik náhod pohromadě v jednom filmu, to už by nevymyslel ani podělanej ježíš. To bylo to jediný a hlavní trapná věc! Jinak to samožrejmě okupovala romantika. Vtipu tam mo nebylo, Kate Beckinsale tam byla a má štěstí, že je docela hezká, protože kdyby byla jenom o trochu míň hezká, dal bych odpad a Hitler by dal určitě taky... PS: no ale přiznávám, že vtipnej byl Eugene Levy, kterej je všude jinde dycky jenom trapnej a s hustým obočím, ale tady byl fakt docela vtipnej (a s hustým obočím).. ()

vesper001

Jak ztratit chlapa v deseti minutách? Předložte mu teorii, že všechno řídí osud, každá událost má svůj důvod, co se má stát, to se stane, a pak mu zmizte uprostřed Ameriky. A následující dekádu můžete strávit perspektivním doufáním, že vás najde, tedy pokud vás vůbec bude hledat. Jonathan a Sára se nehledali a našli, a když se pak hledali, tak… co myslíte? Nijak objevná, ale milá romantika, v níž se mimochodem vyskytuje Aidan a Natasha ze Sexu ve městě (mimochodem v dost obdobných rolích), a moc pěknými záběry na poletující sníh. ()

andrii

Tak zvoní náhoda, tak zvoní osud. Není možné zahladit ten cit. My dva jsme jeho "pachatelé" a je nám souzeno jej hledat, nejen o něm snít. Někdy stačí třeba jen svršek zapomenutý, abychom se mohli najít...a společně odejít. Sněhové hvězdičky a vánoční rolničky se k polibkům rády přidají. ()

JimmyII

Krásná romantická komedie s tuze sympatickým ústředním párečkem, na který bych se mohl dívat i déle, než hodinku a půl. Úvodní setkání je jedna z nejlepších romantických pasáží, jaké jsem kdy viděl, a i zbytek filmu je tak zábavný, že vůbec nevadí, že se potkají až na samém konci. Romantika natočená s citem a duší, což se cení. ()

Karush

Rozkošný film vo všetkých svojich smeroch, ktorý ma vždy dokáže učarovať svojou atmosférou a príbehom. New York, aký sme už dávno nemali možnosť vidieť: predvianočný zhon, Central Park a hlavne krásna panoráma mesta. Spolu s vynikajúcou hudbou a zábavnou hrou romantického párika je to svieži film po všetkých tých silených romantických filmov poslednej doby. Vzájomné hľadanie a množstvo náhod sú síce nemysliteľné, a preto film treba vnímať s nadsádzkou, a potom aj tak takýto záver padne veľmi dobre a uspokojivo. Podobné filmy: Wicker Park, Byt. ()

SG_ever

Johnovi ten čistě civilní projev sluší, Kate je nesmírně sexy a film, ač předvídatelný až do morku každé příběhové kličky, si směle kráčí k happyendu, jaký očekává snad i ten největší pesimista. Vcelku pohodové romantické dílo, které zahřeje nejednu duši. (75%) ()