lenka26

Nevím, jestli jsem zrovna neměla na tento film správnou náladu...Ale vím, že ho už vidět nemusím. Docela přehnané, aby to bylo reálné. Musela jsem se místy až smát, jak CH. Bale honil dívku po hotelu s motorovkou. Špatný film s dobrým hercem. Fakt blbost. ()

L_Into

Spousta výborných filmů, které mnohdy ani nepůsobí nestravitelně, ale jsou překvapivě komplikovaně stavěné, má na CSFD neúměrně nízké hodnocení. Tohle je rozhodně jeden z nich. Chyba filmů typu American Psycho je pouze v tom, že většině diváků nedojde, že ho možná nepochopili. (Někdy je ale vážně lepší nechat to v sobě odležet, než ty hvězdičky naklikáte. Nesrovnalosti pak vyplavou.) Považuji American Psycho za velmi silný film s výraznou myšlenkou, která je ovšem přikrytá detaily natolik dotaženými, až mohly rozostřit pointu. Bez debat jeden z nejlepších Baleových počinů. ()

Keiniku

No, já nevim. S tolika zvučnými jmény v castu se dala nadělat mnohem větší paráda. Spousta zbytečně vyhrocených scén, kde je těch "šokujících" věcí, který ve svým nepatřičným umístění vlastně moc nešokují, nadbytek. Z toho se pak zase půl hodiny neděje vůbec nic. Nuda, akce, nuda nuda, akce akce, nuda. To nemám ráda. Docela působivý konec - *. Prudce sexovní Chris Bale - *. Dvě tři fakt dobrý scény - *. Znova se na to dívat nebudu. ()

Danny71

Tak tohle se mi líbilo, až na to, že jsem nějak moc nepochopil ten konec......Ale rozhodně se mi líbilo provedení toho filmu i to téma, mladý, úspěšný a vraždí lidi.......to se hned tak nevidí, ve všech filmech je vrahem vždy někdo strašně poznamenanej osudem, zklamanej životem, lidma ...atd, ale tohle fakt nikdo nečeká, ale jak říkám, nebyl mi úplně jasný ten konec ()

FirstFan

Asi sem to prostě jen nepochopila. Jen mi ten děj přišel dost absurdní. Je to jako typická vyvražďovačka, které kdosi ukradl děj, myšlenku a motiv. Film o ničem! ()

Pepseso

Dlouho jsem nenarazil na film, který by se mi až tolik zamlouval, že si budu jednotlivé scény pouštět pořád dokola ještě týden po shlédnutí. Je to určitě dáno hlavní postavou a naprosto dokonalým soundtrackem. Nevím zda-li by se mi film líbil kdyby do hlavní role obsadili kohokoliv jiného, protože Christian Bale zde opravdu zazářil. Myslím si, že se jedná o jeho nejlepší herecký výkon. ()

Rathe

Christian Bale zde zahrál fakt skvělého narcise. Páni, je fakt bůh, jak fyzický tak mentální. A tohle prostě nemělo chybu. Nejlepší je, jak mu začne čím dál víc hrabat. A pak už mu přeskočí a je jedno koho zabije. Ale tak nějak jsem chtěl, aby na konci trpěl. A kolik těch mrtvolek po celém baráku schovával že? ()

mfanta

70% - Film je (záměrně) vysoce provokativní. Objevují se v něm bez předchozího varování brutální záběry. Hlavní hrdina, naprosto bravurně ztvárněný Christianem Balem, je kompletní mešuge. Má zosobňovat fakt, že když jsi dost bohatý, všechno Ti projde. Film obsahuje vcelku úsměvné vizitkové souboje (když tedy člověk pomine to, že kvůli nim zemřelo pár lidí). Bavil jsem se dobře, i když místy je nadsázka opravdu velká. Nedoporučuju slabším povahám. ()

killberrybil

Takhle nějak si představuju citový život průměrného amerického dědice obovského jmění bez vlastního přičinění. Snobské na zabití. ()

Oxytocin

Hlavně neříkejte mým rodičům, že jsem to ohodnotil na 4 hvězdy :))) Ještě by mě poslali někam na vyšetření. Trochu divný konec kazí celkový dojem slizkého zbohatlíka v tomto napínavém thrilleru. Výborný obrázek do další z generace yupppies, kteří jsou s námi v každé době řešící svoje problémy (dokonalost lidského těla, kdo s kým chodí, kdo má jaký oblek, ...). ()

Korra

Teď už se na Batmana nebudu nikdy dívat stejně... Dost dobrý thriller, ovšem některé scény byly matoucí - např. zmizení těl z Paulova bytu a jeho smrt/nesmrt. První dvě třetiny by byly za pět, závěr to ale trochu zkazil. ()

Humanusdratus

Co to sakra? Konec filmu mě zaskočil jako blesk z čistého nebe. Pořád čekáte, co se vyklube jako účel filmu a ono to účel vůbec mít nemusí! Ale právě takhle to mělo být a originalitu snímku opravdu oceňuji, trochu nechápu nízká hodnocení uživatelů. Výkon Christiana Bale jednoslovně oscarový, výborná hudba po celou dobu a to masakrování, to je taková třešnička na dortu. Doporučuji shlédnout. ()

RathuVSoak

Jedna z mých oblíbených průvídek, "občas ze mne ta samolibost i kape" perfektně sedí na hlavní postavu Patrika Batemana, který svým egoismem musí logicky lézt krkem každému divákovi. Já si ho díky tomu zamiloval. Příběh na mne působil jako sociální kritika prázdnoty peněz a životů veleúspěšných kariéristů. Na druhé straně z části jako La Veyova Satanská bible pojatá v praxi. Psychopatické výstřelky Patricka Batemana dělají z Amerického psycha jeden z mých nejoblíbenějších snímků. ()

louislumiere

Nechám stranou paměť a střelím od boku. Je opravdu málo filmů z 90.let 2o.století, které stojí za to. Nenechme se zmást rokem vypuštění tohoto snímku do světa. "Devadesátky" z něj smrdí na sto honů. Možná měli tvůrci dokonce úmysl film natočit v dojmu 80.let. Nevím. Scenář, či spíše námět, sliboval operu šílenství a násilí(vzpomeňme kupříkladu na Mechanický pomeranč),zasazenou do zajímavého,sterilního prostředí vyšší vrstvy americké společnosti.Nepříliš dobré režijní vedení, zpackaný scénař a chybějící základní kostra příběhu, dělá z tohoto filmu pouze krvavou podívanou třetí kategorie.O napětí, strachu nebo o vykreslení duševního rozkladu jedince v prostředí přetvářky a závisti opravdu,ale opravdu nemůže být ani řeč.I tak mi dvě hvězdy přijdou málo. Pan Bale, i když s odřenýma ušima, se zasloužil o tu třetí. ()

Welington

Přesně tohle můžu kdykoli. Ano, uvědomuji si fakt, když se na to zaměřím z větší dálky, jak je to zvláštně nevyvážené a místy to má trhlinky a drobné vady na kráse, které parazitují na celkovém dojmu, ale přesto je to plnohodnotný kousek. Je to šíleně dobré. Christian Bale je úžasný a charismatický herec a psychopata nehrál, on tou postavou byl, což filmu dodává vražedné kouzlo. ()

Vaelor

Exkurze do nitra jednoho (ne)obyčejného člena vyšší (egoistické) třídy z Manhattanu, zaobírající se jenom tím, kdo půjde na večeři do luxusnějšího podniku. Vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby tento výjev osobnosti, ztvárněné Christianem Baleam, byl v jejich světě běžným standardem. A nepochybuji o tom, že většina zdejších ten film absolutně nepochopila. ()

jumptheshark

Na jedno zkouknutí dobrý film. Skvělý výkon Christiana Balea coby psychopata, narcise, snoba, znalce hudby, filozofa, pornografa a veselé kopy v jedné osobě. Bohužel se nepodařil casting ostatních rolí (Dafoe a Leto fajn, ale ani jeden nedostal dost prostoru), chybí lepší scénář a závěr je neuspokojivý... ()