Sefik odpad!

Dafoe se svojí rozšláplou držkou, přitepleným, namachrovaným výrazem a rádoby vtipnými, povýšeneckými kecy + útočné skoky ze čtvrtého patra mě zastavily po necelých 20 minutách. Dál už jsem se bohužel nedostal... ()

Konys

Shepherds we shall be. For thee, my Lord, for thee. Power hath descended forth from Thy hand. So feet may swiftly carry out Thy commands. We will flow a river forth to Thee. And teeming with souls shall it ever be. In Nomeni Patri Et Fili Spiritus Sancti. ()

Sekel

Velmi originalni velmi kultovni a velmi nekompromisni zalezitost o dvou irskych bratrech v americe, o jejich boji proti zlocinu, o jejich otci, o italskem blbci co srili kocky a o teplem detektivovi, co nesnasi buzeranty. Velmi stylizovane, velmi vtipne a velmi stylove. ()

david666

Adrenalinová jízda, pěkné přestřelky, zvláštní Dafoe. Film je jako jízda na horské dráze, nestačíte se pomalu nadechnout. Některé hlášky jsou vcelku slušné, ale těch "fucků" bylo podle mě ve filmu až příliš a časem působily směšně. Jinak takoví "zločinci" by mi ve městě nevadili - ještě bych je podporoval. ()

pcarogers

Takový styl vtipných, někdy kostrbatě vykonstruovaných, gagů, dynamické kamery a rychlých prostřihů mám napevno spojen s lacinými ,,béčky,,. Což tento film byl a ještě k tomu s nádechem crazy komedie. Co na tom, že Dafoe je herec, který se jen tak neokouká. Co na tom, že scény jako Dafoe dirigující rekonstrukci přestřelky nebo lékařská práce s žehličkou za chorálové hudby, jsou opravdu pohlcující. Levný kabát, který film dostal, z těch pár chytrých a vtipných nápadů, zajímavý film neudělal. Tohle je film, který jsem se dodíval jen jaksi skrze zdejší hodnocení, kdybych se s ním v televizi setkal, jistě bych přepnul. Jistě - zábavný námět, dobří herci, chytré gagy - kolikrát se podařilo dát to i za levný peníz do filmu a stal se z toho kult. Pro mě však Troy Duffy (ať je to kdokoliv, já ho neznám a ani znát nechci:-)) nový Trainspoitting nebo Mělký hrob nenatočil, no ani Pulp Fiction to není, že. Jeho mix mi opravdu nechutnal, za mě velmi slabé tři. Pro mě rozhodně dosavadní největší zklamání u filmu, který jsem si sehnal na základě doporučení na CSFD a od mé dvacítky obzvláště. Zvláštní, zdá se, že film své publikum našel a pro mnohé tento film novým, třeba Pulp Fiction, je. I tak se dá:-). ()

DonFrolimo

zločin jako nástroj spravedlnosti? katolický pomatenci jako ty největší sympaťáci? no pro mě za mě. téma přece nerozhoduje. celkem svižně natočený. ale nápady pomalu docházej, pokus o fikční dokument to moc nezachrání. ale vynikající dafoe. díky němu se to dá s chutí dokoukat až do konce. ()

kolly13

Akční podívaná s hluchými místy, brilantní Dafoe v roli teplého tvrďáka (ne, nejde o překlep), dvojice bohem provázených Irů, kteří ale můžou lámat zároveň jen velice poetičká dívčí srdce, špatná návaznost na třetího do "trojky", nevyvážený scénář. Takže tak nějak... ()

GIFS

Pro mě srdcová záležitost. Film, kde díry ve scénáři hravě vyplní snůška nadávek a přitom dané dílo stále neztrácí na kvalitě. Přesně takové Svaté by bylo potřeba i v reálném životě. And shepards we shall be, for Thee, my Lord, for Thee. Power hath descended forth from Thy hand, that our feet may swiftly carry out Thy command. So we shall flow a river forth to Thee and teeming with souls shall it ever be. In Nomine Patri, Et Filii, Et Spiritus Sancti. ()

Zelda knihkupec

Přesně ten tip filmu, jenž mi někdo řekl že se opijeme a budeme se na něj dívat a vskutku i po vystřízlivění si z něj dost pamatuji a říkám jo Tarantino to není ale stejně jsem se královsky bavil... ()

blekekeke

Tak první půlka dobrý, jako fakt. Místo činu, vysvětlení a vizualizace v přímém přenosu. Na co máme ty lana? :o)) Ale byť to bylo koukatelný, chyběl mi v tom svižnější jasnější rukopis filmaře gansterek. Připadalo mi to takové nemastné neslané. Jako Irští kluci dobrý, ale zbytek takovej nic moc mafie. ()

PatrikP4

Je to typ filmu který by se mi neměl líbit, ale líbí? Důvod? Především skvělé herecké výkony... Sean Patrick Flanery a Norman Reedus zahrají bravůrně... K tomu pošuk David Della Rocco a homopošuk Willen Dafoe a je vyřešeno... Za mě výborná zábava a fakt to za ty dvě necelé hodiny stálo... ()

WUTEN

Famózní Dafoe a jeho hlášky, brilantní analýza během vyšetřování, takže já to bral spíše jako krimi-černou komedii. Ten film mě pobavil, jenže režisér to natočil v takovém humornějším stylu, čekal jsem nějaký vážný krimi-thriller. Byla tam spoustu scén která mě připomínala Žhavé výstřely, v jedné scéně kdy stojí naproti jednomu fousáči vystřelí celou bednu gulek a všechny jdou mimo ně, to už jsem viděl v Matrixu jenže tihle dva šašci stojí na jednom místě a gulky je míjejí a oni si mezitím škrábou v zadku. Žádná velká atmosféra, prostě teplý bratři se dostanou ze všech situací, něco jako Texas Ranger, tady není žádná atmosféra nebo napětí, trochu tam byla snaha napodobit Tarantina, ano některé scénky s Dafoem opravdu dokážou pobavit ale jinak nic víc v tom nevidím, za mě 3*. ()

BarGoldstein

Dafoe jako hipsterský zahušťovač čokolády? Tak to mě poser! Jinak hovnový děj slyne ve znamení katolických hlášek vtipných jak blábolení ozraleho papeže na Nový rok. ()