Camarro14

Epesní snímek s geniálními (originálními!) momenty včele s vynikajícím: Willem Dafoem, Seanem Patrickem Flanerym, Normanem Reedusem, Davidem Della Roccou, Troyem Duffym. Vskutku legendární záležitost, na kterou se rád podívám znovu a znovu (i díky dvěma soundtrackovým bonbonkům)! ()

Henry Morgan

Jako Willem Dafoe byl jednoznačně impozantní, brilantní, zábavný, správně ujetý a hlavně zkurvenej buzík :-) Hodně mě bavil, vlastně nebýt jeho, tak je ten film naprostá sračka. Bráchové McManusovi sice byli správně cáklý, nicméně "koule" tomu nasadil až agent Smecker (Dafoe). Jeho postava udržela po celou dobu pozornost, protože jinak bych to asi v půlce vypnul a smazal z flešky. Takže 4 hvězdy agentovi a 3 Mcmanusovcům. ()

degster

Film pre veľké deti, plný svižnej hudby, pomalých záberov, červenej krvi a vtipných hlášok. Škoda, že na konci sa tvári ako seriózna sociálna štúdia o hrdinstve v dnešnom svete. Ale Willem Dafoe mi to plne vynahrádza. ()

junxi91

Pořádně drsná akcička se spoustou černého humoru jak se patří. Dva veselí bratři Connor a Murphy MacManusovi si hrají na vykonavatele práva tím, že zabíjejí všechny gaunery, kteří se vyskytují v jejich okolí. A přitom k tomu přijdou tak nečekaně! Na začátku se tito dva irsko-američtí bratři, žijící v Bostonu účastní mše, kde kněz mluví o osudu Kitty Genovese, kterou nejprve napadl a nakonec i přes její volání o pomoc zabil vrah. Bratři pak slaví v baru Den svatého Patrika, když v tom dorazí tři rusáčtí mafiáni a chtějí hospodu uzavřít a převzít pozemky. Hoši se však těm zmrdům nevzdají, naopak následuje bitka, při které jsou ti šmejdi poníženi a poraženi. Druhý den ráno se dva z Rusů snaží pomstít našim bratrům, a jsou v sebeobraně zabiti, vyhozeni do uličky a do očích jim bratři vloží mince. K případu je přidělen velice geniální, prozíravý a schopný agent FBI Paul Smecker, který je také kupodivu homosexuál, byť má homofobní hlášky. Místní vidí oba bratry jako hrdiny, protože likvidují jen zločince. Bratři se přihlásí na policejní stanici a doznají se ke svým činům, převyprávějí svůj příběh Smeckerovi, a ten odmítá vznést obvinění a umožňuje jim strávit noc v cele předběžného zadržení. Během noci dostanou bratři od boha "povolání", které jim říká, aby pronásledovali zlé lidi, aby mohli nevinní lidé prosperovat. A tak se rozhodnou zbavit město Boston těch nejhorších zločinců. Connor se dozví o setkání šéfů ruského syndikátu v hotelu. Bratři se tam tedy vydávají na akci. Nejprve působí jako amatéři a na akci se moc necítí, lezou po střeše haly a propadnou se přímo mezi devět po zuby ozbrojených rusáckých mafiánů, a díky obrovskému štěstí je všechny postřílejí. Také je tu jistý Rocco, jejich přítel a poslíček místního mafiánského bosse Papa Joea, který je poslán, aby zlikvidoval ty samé šmejdy, ale dostane jen revolver se šesti ranami. Později se dozví, že byl zrazen, a tak se připojuje k bratrům. V noci pronásledují a zabijí Vincenza Lapazziho, šéfa zločinecké rodiny Yakavetta, který si užíval živé porno. Přitom také odstraní další dva nebožáky, schované v komůrkách za zrcadly. Papa Joe se pak bojí, že může být také jejich cílem, a tak kontaktuje nájemného vraha Il Duceho. Bratři s Roccem se vydávají zabít jednoho chlapa k němu domů, kde je také spousta mafiánů, a opět uspějí. Po cestě ven jsou přepadeni Il Ducem, který má v saku šest pistolí. Sice se jim ho podaří zahnat, ale přesto utrpí zranění a Rocco dokonce přijde o prst. Později provádí policie vyšetřování na místě činu, ale to se zdá marné, protože dvojčata postříkala krev čpavkem. Smecker však najde část Roccova ustřeleného prstu a rozhodne se provést nezávislé vyšetřování, a povede se mu dostat až k Roccovi a bratrům MacManusovým. Smacker se dostane do obtížné situace, protože neví, zda má ty tři pronásledovat nebo se k nim připojit, jelikož dělají správnou věc. Nejprve sedí v gay baru a nadává barmanovi do teploušů. Následuje scéna z kostela, kde se Smacker zpovídá knězi, kterému drží u hlavy pistol Rocco, zatímco jemu drží u hlavy pistol jeden z bratrů, aby ten šílený Ital knězi neublížil. Smecker se nakonec rozhodne bratrům pomoci. Později dvojčata informují Smeckera o tom, že se chtějí dostat do ústředí Yakavetty, aby zničili tuto mafiánskou rodinu, ale Smecker zjistí, že je to past. Bratři jsou zajati a Rocco je zastřelen Papa Joem, bratrům se však povede osvobodit se. Papa Joe opouští svůj dům, Smecker přijíždí a zabije spoustu mafiánů, ale pak se objeví Il Duce a zmlátí Smeckera do bezvědomí. Bratři odříkávají svou rodinnou modlitbu za Rocca, když do místnosti vstoupí Il Duce a odhalí, že je jejich otcem a rozhodne se k nim připojit. Jaká to náhoda! O tři měsíce později probíhá soud s Papa Joem a očekává se jeho zproštění viny. Dvojčata, společně se svým otcem, Smeckerem, a přáteli Dollym, Duffym a Greenlym pronikají se zbraněmi do soudní síně. Zde předvedou pořádné divadlo, pronesou řeč o tom, že chtějí vymýtit zlo, pronesou rodinnou modlitbu a zabijí Papa Joa. Média jim od té doby říkají "Svatí". Byl to dost dobrý a drsný snímek, spousta akce, střílení, zabíjení, a především dobrých úmyslů a likvidace mafiánů s pronášením katolické modlitby. Nelze ani opomenout postavu detektiva Smeckera, jeho inteligenci a schopnost se pořádně nasrat. Prostě pořádně drsná černá komedie! () (méně) (více)

raiN[ratm]

Opäť raz film v ktorom je kadencia slova "fuck" na rôzne spôsoby vyššia ako počet všetkých ostatných slov dokopy. K tomu skvelá akcia, štýl, hlášky, božská hudba, vynikajúci Willem Dafoe, David Della Rocco a pár ďalších bizarných postáv, nadhľad a irónia .. toto jednoducho nemohlo dopadnúť zle. ()

Indyi

Žádná sláva, film balancuje na hranici frašky a trapnosti, a jen o prsa korejské ženy za tuto hranici nespadl. Je to škoda, protože ten potenciál tam je cítit, Willem Dafoe je výbornej, ALE...chybí zde více humoru a šarmu, případně i mnohem lepší dialogy, aby se mohlo mluvit o Tarantinovské poetice (i když, co přesně to znamená mi není zcela jasné, tento termín jsem si vypůjčil z komentáře uživatele Lima). Prostě spojit akční film s vtipným humorem není zdaleka tak jednoduché, jak si řada filmařů myslí a tohle se tak úplně nepovedlo. Kolem 60-70%. ()

Rimland

Willem Dafoe je démon, Il Duce dělá čest své přezdívce a kočky mají jen jeden život. Irové jsou borci, nuff said! ;-) ()

Maniik88

Taká príjemná mafiánska čierna story, kde dvoch bratov osvieti a idú vystrieľať božiu spravodlivosť. Dvaja sympoši, k nim skvelý Dafoe ako detektív a v podstate jednoduchý dej, ktorý ale rýchlo odsýpal. Proste fajn oddychovka. ()

Knor

Jak je možný, že jsem o tomhle filmu nikdy neslyšel, takováhle perla a naprosto neznámá. Dva bratři se vydávají na nekompromisní vybíjecí akci proti všem zmrdům, kteří si myslí, že jsou nedotknutelní a dávají jim fakt co proto. Tihle ,,Svatí" se s ničím neserou a přesně tak se mi to líbí. Krvavá akční pecka narvaná černým humorem, drsný a zábavný. Díky csfd, že jsem na tenhle film narazil. Nádhera ()

papadoce

Svätí verzus mafia. Filmová žánrová klasika s nesmrteľnými hláškami, rozstrieľanou mačkou a sympaťákmi v každej úlohe. Svätí v kombinácii s Della Roccom a homosexuálnym Dafoeom boli spestrením medzi gangsterskými filmami. Napriek surovosti a základnému motívu filmu, ktorým sú v podstate vraždy, si film zachováva po celú dobu riadny nadhľad a dobre naladenú atmosféru podporovanú úžasným humorom. Tomuto ozaj nebolo čo vytknúť na rozdiel od dojebanej dvojky. Toto bola ešte rodinka úžasných ako sa patrí. Videl som desiatky krát. ()

Dinsberg

Troy Duffy zaplnil fantastický příběh užasnými postavami, které jako by dýchaly z obrazovky. Takové bratry bychom potřebovali na naše politiky. ()

George3110

Tento film som síce videl prvý krát ešte na kazete ale hneď ma dostal. Určite je to hereckými výkonmi kde výborný Willem Dafoe nemá chybu. Ale aj ostatný herci boli vybraný dobre a spoločne s celkom dobrým scenárom sa mi to veľmi zapáčilo. Už teraz sa teším na dvojku ktorá sa práve natáča.Tento film si proste u mňa získal kultovný status rovnako ako Pulp Fiction. ()