system

"Pracuji pro ty tlusty parchanty uz od stredni skoly. Podivej se na tenhle byt, vyjebavaj se mnou. Muzou mi vyhulit my pateticky maly pero! A rovnou si vymacham koule v marinade, at ty vyzrani parchanti pociti chut domova." - Tak asi takhle vypada 70% vsech dialogu:-). Vulgarni? Mozna. Zabavne? Urcite!!!!. Paneboze jakou mi tenhle film udelal radost. PS: Pokud mate radi cerny anglicky humor a anglickou krimi skolu (viz G.Ritchie) dlouho nevahejte! ()

Delaney

Nejedná se o žádnou úžasnou pecku... Některý vyzdvyhujou příběh, kterej byl podle mě celkem lacině zpracovanej, i akční scény až na pár vyjímek nebyli nejúchvatnější... Ale prostě tahle dvojce neustále ožralejch a uřvanejch irskejch bratrů si mě prostě získala už na začátku u proslovu kněze o lidské bezohlednosti... 85% ()

Zombi

Dva irští čističi podsvětí, samozvaní strážci spravedlnosti a přihřátý, ale brilantní, detektiv Willem Dafoe v ne moc složitém, zato hezky krvavém a zajímavě odprezentovaném příběhu s příjemnou hudbou. Dafoe je zde naprosto výbornej a když s rozevlátou košilí diriguje létající kulky v jedné ze závěrečných přestřelek, je to zážitek. Do nedávna jsem o filmu ani neslyšel, ale musím říct, že je to opravdu fajnová podívaná. ()

Mikino00

Je to hodně stylové, vtipné, nahláškované a dokonce i originální, zůstane jen kupa mrtvol a poselství. To vše, ale nedokáže bavit po celou dobu, takže se mé hodnocení utopilo v několika poněkud hluchých místech. ()

bobstock

To si chtěl režisér splnit sen, já v tom viděl zbytek můry připálené na pouliční lampě. Fanatičtí Irové, lacinej zjev, kašpar Dafoe. Kdyby to nebylo chvílemi trochu vtipný, přetáčím o to víc. 45% ()

cesky_hrac

Příběh vypráví od dvou bratrech(Jsou to Irové..), který berou zákon do svých rukou. (Ne jako Batman nebo Superman či Spider-man...) Vraždí šéfy gangů a jiné ,,špatné" lidi. Široká veřejnost je začne nazývat ,, svatými". Samozřejmě by to nebyl pořádný film kdyby po nich někdo nešel.( Agent FBI). Tento film mi přišel zábavný. Jenže některé scény mi přišli ,, divné". Při nich jsem si říkal: ,, Co...to .....je?" Jinak bych za nic neodečetl bod..(Možná jenom za hodně opakující se slovo ,, fuck". Bylo to už nudné..) Tento film bych doporučil všem zhlédnout. Byl to(pro mě) dobrý filmový zážitek.... Celkové moje hodnocení: 86% Hudba: 9/10 Obsazení: 8/10 Efekty:10/10 Kamera: 8/10 Střih: 8/10 Scénář: 9/10 Režie:10/10 ()

kluk z Na

téda...plný očekávání koukám na pokrevní bratry a čekám až to příde..10.minuta - hmm docela to de...15.minuta - Dafoe boduje:D...20.min. až konec filmu - horská dráha!!!! trenažer raketoplánu:D...přehánim, ale jízda to je svižná, vtipná a nemilosrdná...4,5/5 ()

chalp

Žeravá fúzia do chladných kanadských vôd s najvyššími ambíciami stať sa kultom!(čierne kabáty, modré džíny, citovanie z biblie...), ktorá prevalcovala všetky dosavadné pokusy o new wave ala Tarantino. ()

Jendus

Je den Sv. Patrika a dva irští silně katoličtí bratři zajdou po práci do svýho oblíbenýho baru (Fuck!Shit!) a tím začnou jejich problémy. Hezky řečeno, hezky podáno. První polovina filmu je opravdu jízda a vy jen čekáte, co přijde dál. V tom je ale ten problém. Další dějový zámotek spočívá v tom, že osloveni samotným "Bohem" berou do rukou spravedlnost a snaží se udělat svět lepším=bez gangsterů a mafiánů :D. Takový novodobý Robin Hood, jen tady berou (život) těm "sviním" a těm dobrým dávají "lepší" svět. Film na mně v konečném důsledku působil jako strmý rybniční břeh, kdy jdete a postupně se propadáváte do větší a větsí hloubky. Do tohohle bláta nakonec totálně zapadly dvě postavy - Rocco, který mi lezl neskutečně na nervy, a Willem Defoe. Vůbec nechápu, co tam krucinál dělal. O závěru filmu se už radši nebudu ani vyjadřovat. Ale to, že nakonec všishni přestoupí na stranu "spravedlnosti" je marnost, marnost, marnost ... Tři * tu zachraňují jen hlavní protagonisté a občas solidně vtipný scénář (neberu v potaz Rocca). ()

JM87

Musím dat tři hvězdy, ale bolí mě to, vlastně dávám tři a půl. Bolí mě to proto, že ten film má obrovskej potencial, chvílama v něm člověk cítí obrovskou mohutnost scén, který mi připomínají třeba různý Tarantinovi materialy, ale pak to prostě klesne někam do prdele a dalších 5 minut se člověk nudí. Asi jsem na tohle málo intelektual nebo co... no sem, ale jak říkám - skvělý světlý chvíle potápí ty ostatní, který by kdykoliv jindy byly možná průměrný, ale v kontrastu s tak skvělým materialem najednou moc vadí a kazí mi celkovej dojem. Jinak obsazení bylo v pohodě, italskej boss Carlo Rota byl paradní a sakra, ten Ron Jeremy těžce potěšil, jen mu mohli dat víc prostoru. Celkově film mohl být víc brutalnější, nabrat na drsnosti, hodit víc hlášek, ale co... celkově to byla nadprůměrná podívaná, rozhodně kvalitní film... ()

Nekgro

Je špatné, odstranit Ty špatné? Tak tato otázka se nese celým filmem.Pobožní Irové nekompromisně odklízející padouchy ve jménu Boha a naprosto famózní homosexuální transvestita Dafoe, coby představitel zákona, který nakonec uzná, že jediným nástrojem na zločince není zákon, ale smrt... ()

Furmi

Geniálny a vskutku i kôli prvotnej myšlienke jedinečný film. Kultové hlášky a drobnosti ktoré si všimne len pravý filmový fanúšik ohúria svojou inteligenciou. Na neznámeho režiséra epochálne dielo. 88% ()

Atheas

Celkem dost inspirující námět nemyslíte??? :D Samozřejmě s jistou dávkou nadsázky, kdo jsi v dnešní době už aspoň jednou neřekl, že by rád převzal spravedlnost do vlastních rukou. Mě už to určitě párkrát napadlo. Hlavní dvojici jsem záviděl, to jistě. Atmosféra boha v pozadí mě celkem roztomile pobavila. Herecké obsazení - koukněte se na to sami, pak se myslim poserete. ()