dr.fish

Já prostě tenhle způsob podání příběhu nedávám. Jako detektivka by to bylo dobré, jako gangsterka taky, ale jako klonovaná Tarantinovka mne to k smrti otravuje. Vadí mi tu prostě zpracování. Ztráta času. 50% ()

campix

Příjemné překvapení. Akční krimi cesta dvou irských chlapíků z velké míry inspirovaná Quentinem Tarantinem se spoustou dobrých nápadů, pěkně to odsýpá a má to parádní flow. Několik ikonických scén a fenomenálního Willema Dafoea. Vlastně je to trošku zázrak. Troy Duffy už nikdy nic dobrého nenatočil. Sean Patrick Flanery je přinejlepším průměrný herec a Norman Reedus slavil restart své kariéry až díky Walking Dead. Přesto to dohromady parádně funguje a Pokrevní bratři se dají považovat za kultovku. ()

kosta73

Tak na tento film jsem se moc těšil a nakonec jsem se skoro nudil. Není v něm skoro nic, co už tu nebylo v různých podobách stokrát, Dafoe je sice vynikající, ale Oldman byl lepší a hlavně první, na rozdíl od Sbal prachy a vypadni, ke kterému se to tady pořád přirovnává, tomu chybí lehkost a nadhled a nakonec Billy Connolly s vizáží Rumcajse se na zabijácké eso absolutně nehodí. Ty tři hvězdičky jsou za řemeslné provedení filmu a celkem zajímavý závěr ( ten na člověka ale funguje asi tak deset minut ). Zklamání. ()

tomeek

Guy-Richieovský nářez plný irského nadávání a výborných vtipů, má to spád, skvělé nápady s rekonstrukcemi případů a neuvěřitelně dobrého Willema Dafoe!!! Nechápu, jaktože tento mazec skoro nikdo nezná!!! ()

okkac

Je to povedený akční film s levnými, ale VELMI EFEKTIVNÍMI přestřelkami, řízným soundtrackem a inteligentní myšlenkou, která je u podobných filmů vzácná. Navíc asi nejlepší role Billy Conollyho a otázka "Is it dead?" po tom, co se stane kočce mne naprosto rozsekala. P.S. Co tu všichni mají s tím Tarantinem? Já ho tam neviděl. ()

tom88

Dá sa povedať, že sa jedná o gangsterku. Už dlho ma takto nepobavil akčný thriller. Film je plný čierneho humoru, postavy sú celkom sympatické, akcie je celkovo dosť. Réžia je zvládnutá aj keď režisér nie je známy. Willem Dafoe je dobrý a vtipný, tak ako množstvo scén s ním, či bez neho. Vtipné dialógy, vtipné scény, ktoré utkvejú v pamäti. Scéna s mačkou dorazila. Fuckujúce scény sú masakrálne. Pritom je dej stále dobrý článok filmu a nenudí, aj keď zo začiatku sa film dlhšie rozbiehal. Nemám väčších výhrad a na mojej strane rozhodne spokojnosť. 80% ()

SeanLSD

Tisíckrát oplieskaná téma sviežo, s nadhľadom, netlačená do extrému a doslovnosti a ozvláštnená skvelou rozprávačskou technikou a to všetko v krásnom írskom balení so štvorlístkom. Jedným slovom : paráda ! PS - Keď už sa tu toľko skloňuje Tarantino - POKRVNÍ BRATIA majú presne to, čo mu chýba - sympatickú prirodzenosť a kurevský drajv. ()

Radiq

Zatraceně kurevská zábava! A hlavně skvěly postavy. A když řikám skvěly postavy, tak tím myslím doslova fakt všechny postavy. Ať už bratři nebo skvěle ujetej Rocco nebo teplej FBI agent Paul Smecker a stylovej drsnej zabiják Ill Duce - a všechno obsazeny vynikajícíma hercema. Ale ani vedlejší postavy nehrajou žádnou žebrotu. Člověk se u toho zasměje (většinou černohumorně), užije si krve, akce a husté atmosféry plné fuckování a hlášek. Děj našlapanej jak zelí a není čas na nudu, má to hromadu originálních nápadů, vážné situace to často odlehčuje, až to fakt stylem připomíná některé scény z Pulp Fiction. Akorát to odříkávání modlitby před zabitím možná byla až moc očividná inspirace - ale to vlastně ani nevadilo. Prostě to je nezapomenutelnej film, kterej nemám problém kdykoliv skouknout znovu. Nadšení! Aneb jak by řekl Rocco: Funny, funny, funny!!!! ()

Deyw

je to fakt prdel..hlasky jako krava a jak tam ten rocker fuckuje nema chybu...chcal sem od zacatku do konce..jo a akce je taky dobra :D ale je to spis prdel :D ()

Cedr

Ta irština se dobře poslouchá... Dafoe to zahrál perfektně - to bez debat. Sem tam je to zajímavé a zábavné ale i tak jsem se nemohl zbavit takového... nudného pocitu :/ ()

Doudis19

Jedna z nejsmutnějších ukázek vkusu českých distributorů. U nás prakticky neznámé dílo hýří důvtipem, akcí i neuvěřitelně sympatickým ansáblem hlavních i vedlejších postav. Oba bratři, Rocco a hlavně Willem Dafoe v roli teplého, geniálního detektiva. Snad se tenhle vynikající snímek dočná uznání i v našich luzích a hájích, poté co se k nám dostalo o něco slabší druhé pokračování... ()

hans500

Celému filmu jasně vévodí fenomenální Willem Dafoe v roli geniálního homosexuálního detektiva a Dufffyho brilantní scénář plný skvělých hlášek, vše navíc podpořeno výborným režijním stylem. ()

ivan_drago

Parodie na hraní si na spravedlnost a neustále odkazovaní na víru a bibli mě moc nenadchli, moc zpomalenejch záběrů a přepřílišná stylizace do určitého druhu kultovní záležitosti, kterou se tento film nestane... Ale žeru ten jejich irskej přízvuk... ()

DaUr

Převládají ryze pozitivní dojmy. Ačkoliv první třetinu filmu lze označit za lehce nudnou, jakmile se "Svatí" konečně rozjedou a začnou hříšné duše posílat tam kam patří, začne (i díky výborně zvolenému hudebnímu doprovodu) zábavná, svižná a stylová podívaná svým stylem lehce připomínající Tarantina nebo Ritchieho. Krom již zmíněné hudby stojí za zmínku skvělé herecké výkony v čele s famózním Dafoem a ideální míra násilí, která potěší ty "zvrácené" (jak tomu říká matka) mezi námi, a zároveň nikoho vyloženě nezhnusí. ()

hajdano

Tenhle filmek je dokonalej a k tomu mu dost pomohlo obsazení Dafoea, kterej mě v týhle roli úplně oddělal. Bomba .... ()

BROKEN_

JEDEN Z NEJLEPŠÍCH AKČNÍCH FILMŮ VŠECH DOB! Úžasně stylový akčňák, se skvělým námětem. Perfektní hudba, která dokonale podkresluje dané scény, a především ty akční, kde se přiznám.... ve druhé polovině filmu, jsem měl z těch akčních pasáží dvojitý orgasmus! Až jsem si to během sledování filmu musel pouštět snad 5x. Dokonalý Willem Defoe, na kterém tenhle snímek dost stavý, to tahá neskutečně nahoru. Kdo neviděl, okamžitě napravit! LOVE IT! ()