Annie Porterová, má opět potíže s řidičákem a tentokrát i se svým novým přítelem Alexem Shawem. Ten jí totiž tvrdil, že má poklidné zaměstnání u pobřežní hlídky, což jí vyhovuje po zkušenosti s bombou v autobuse a známostí s Jackem, který se bombu pokoušel zneškodnit (viz. Nebezpečná rychlost). Ve skutečnosti je však členem zvláštní jednotky, která řeší ty nejnebezpečnější situace. Mladík ji sice usmíří lístky na pohádkovou dovolenou v Karibiku, kterou mají strávit na palubě luxusní vyhlídkové lodě. Zpočátku idylická plavba však velmi záhy dostane značně dramatický spád. Tvůrce lodních počítačových systémů John Geiger, který dostal výpověď protože je nemocný, pronikne na loď jako turista a jako autor bezpečnostních systémů snadno na loď stane potřebné vybavení k tomu, aby zaminoval celou loď a ovládl její řízení. Zbaví se kapitána, oznámí prvnímu důstojníkovi Julianovi, že převzal kontrolu nad lodí a pro výstrahu odpálí některé z neškodnějších náloží. Donutí Juliana, aby vyhlásil požární poplach. Zatímco pasažéři nasedají do záchranných člunů, vyloupí lodní trezor plný diamantů a pak chce s lodí odplout. Netuší, že Alex jeho lest s požárem prohlédl, odhalil díky své všímavosti jeho totožnost a navíc zůstal na palubě spolu s Annie a dalšími pasažéry, kterým se pro poruchu jeřábu záchranného člunu nepodařilo opustit loď. Geiger hodlá loď zničit a zamaskovat stopy po zločinu nárazem na tanker kotvící u blízkého přístaviště a je na Alexovi a pochopitelně také Annie, aby se ho pokusili zastavit a zabránit katastrofě. (oficiální text distributora)

Vanish

Nejlepší příklad filmu ihned po Shrekovi který dokazuje, že natáčení dalších pokračování úspěšného filmu není dobrý nápad. Peníze to nejspíše vydělá ale koukat se na to podruhé nedá. Zklamání. ()

Carnosaurus

Dá se na to koukat, jen nechápu proč bych měl. Zapůsobil na mě snad jen konec s lodí napasovanou v přístavu. Škoda Willema Dafoea, mohl být skvělý záporák, jen v jiném filmu. ()

Oxik49

Jako malej jsem ten film žral a vždycky jsem se na to koukal, když to bylo v TV. Teď už bych se na to koukal snad jedině kvůli Sandře a kvůli závěrečné scéně, když ta loď vjíždí do toho přístavního městečka. Ale protože je to film mého dětství, dal jsem 4 :) ()

Mathyen

efekty, velká loď, slizskej Dafoe a o polovinu slabší než jednička, ale i tak pořád dobrý... škoda, že Keanu do toho nepraštil znovu, chudák Sandra samotná... to není ono... ()

Los_Angelos

Zírám, jak hluboko může klesnou režisér dvou po sobě natočených filmů. Po naprosté klasice žánru, výborně vypointované a skvěle pohromadě držící "Nebezpečné rychlosti" nám de Bont naservíroval film, který si zaslouží pouhopouhou jednu hvězdu za katastrofický závěr. Ale aby jste se k němu dostali, musíte přežít 100 minut ječení Sandry Bullock na unesené lodi, která se nám z "cool" řidičky změnila v hysterku s trvale nasazeným výrazem "asi ze mě za chvíli vyleze vetřelec, ale nejsem si tím jistá" . Keanu Reeves zaslouží oba palce nahoru, že z projektu vycouval. ()

nanamarak1

Ten konec je tak debilní (tlusťochovi spadne kotva na auta. HAHAHAHA🙄) a zároveň epický (kolik muselo stát tuhle hovadinu natočit), že za to musím tu druhou hvězdičkyu dát. 30% ()

Xylobalsam

Oproti jednicce naprosty vybuch. Trapnost nad trapnost. Od odpadu zachranuje alespon Sandra Bullock, na kterou je radst pohledet, ovsem ne z hereckeho hlediska. ()

Sublog

Zdaleka ne tak dobré jako jednička, ale i tak se ještě jedná o slušnou zábavu, i když kdyby tam hrál opět Keanu Reeves, myslím si, že by to dopadlo mnohem lépe. I tak mi to ale nepřišlo tak strašné, jak ostatní říkají. ()

SONYAGENT

Velké zklamání.. Které jsem však očekával již před shlédnutím snímku se mi potvrdilo! Nerozumím filmům, kde ve stejném názvu filmu, které má být něčeho pokračováním a ve kterém stále producenti drží jednu z hlavních postav, vidíme nového hrdinu, který absolutně nezvládá improvizaci a potápí loď dříve než všichni teroristi na palubě, kterým naštěstí nešéfoval Dennis Hopper.. ()

Houbos odpad!

Zatímco první díl ještě jakž takž překousnu, dvojka byla loď plná WTF gagů utápějící se v bezbřehém moři demence. Odpad berte jako lichotku, v černých číslech se podobným excesům bude dařit lépe. Takže: turbíny jsou dvě kola spojená hřídelí ovládající lodní šroub, domy se zásadně včetně střech staví z překližky a paní Bullocková stále neuměla hrát, tak aspoň nastavuje tvářičku a tělo v upnutém topu. (opak oproti životní roli v Blind Side). Po notné době zapnu české televize a hned taková rána to týla. V pátek ve 20:00 odvážný počin. Srovnatelné: reklama na dětské plenky (upotřebené). ()

P@\/EL

Volné pokračovaní prvního dílu, jehož kvalit tento kousek rozhodně nedosahuje. Chybí mi tu totiž více adrenalinu v akčních scénách. Děj nemá takový spád a šťávu. No ani hlavní záporný hrdina není zrovna moc přesvědčivý. Za zmínku stojí jen poměrně zajímavý, pompézně vzhlížející, závěr, kdy se neovladatelná loď řítí proti přístavnímu městečku. ()

solver

Vždycky se zasměju, když se mu pod vodou zamotaj ty lana. Ale nikdy se nezasměju, když se Sandra ptá těch lidí, tůruje motorovou pilu a dělá ze sebe dementa. ()

iveta234

Myslím, že tady neplatí- druhý díl je vždy, nebo skoro vždy horší. První i druhý jsou srovnatelné, oba napínavé a dobře sledovatelné, dobré, dobré. ()

Nebezpečná rychlost potřetí?

Nebezpečná rychlost potřetí?